Skocz do zawartości

Kadeka

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Kadeka

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wstępną aranżacje pułapek basowych i paneli akustycznych dzięki uprzejmości Bartka już mam. Jako, że remont pewnie jeszcze będzie miesiąc trwał zacząłem analizować i kombinować. Absolutnie nie podważam wiedzy Bartka, po prostu chciałbym poznać opinię innych. Plan pomieszczenia w załączniku, pomieszczenie szerokie na 3,3m, dlugie 6,8m i wysokie na 2,7m. Żółtą kreską zaznaczone jest miejsce gdzie bedzie stała szafka rtv, tv, obok przednie głośniki i subwoofer. Na drugim końcu będą tylko 3 fotelo-leżanki i tylne głośniki. Przede wszystkim zależy mi na redukcji dudnienia i pogłosu - na podłodze panele i puste ściany. Pokój typowo rekreacyjny - filmy i granie na konsoli. Budżet 2000zł. Moje pytania/wątpliwości/pewniaki: 1) Pułapki basowe, 4 sztuki, te od ziemi do skosu na pewno chcę te: https://www.mega-acoustic.pl/sklep/pulapka-basowa-pb-premium/ 2) Pułapki basowe, 4 sztuki, te na skosach - myślałem o tych: https://www.mega-acoustic.pl/sklep/pulapka-basowa-mp-1/ Tutaj moje pierwsze pytanie. Czy takie ich mocowanie w połowie długości skosu to dobry pomysł? Czy może lepiej zrobić przedłużenie tych pionowych od ziemi? 3) Czy ściany-skosy oprócz pułapek w rogach mogą zostać puste (nie licząc okna)? Może lepiej nałożyć tam coś takiego, chociaż po jednej sztuce po obu stronach okna: https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberstandard-60x60/ 4) Ściana pod skosem - ma być jedna sztuka tego: https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberstandard-120x60/ Czy może lepiej symetrycznie położyć 3 sztuki tego: https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberstandard-60x60/ 5) Ściany boczne - tutaj nie mam żadnych przemyśleń i może zostać tak jak jest ale jeżeli ktoś ma jakąś sugestie to śmiało Na ściany przewidziane są płyty takie: https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberstandard-120x60/ 6) Skos w miejscu odsłuchu - rozumiem, że może być lustrzanym odbiciem skosu gdzie będzie stał telewizor, przednie głośniki i subwoofer? Czy może budżet z tyłu pomieszczenia przenieść na jakiś dodatek wlasnie na przód, gdzie jest więcej sprzętu? 7) Na podłogę docelowo jakiś dywanik będzie ułożony chociaż jestem antydywanowy. Ewentualnie w grę wchodzi jakis rodzaj pianki żeby podłoga była miękka ale na dzień dzisiejszy nic co by mi sie podobało nie znalazłem i pewnie będą i tak panele winylowe. Zdjęcia są ułożone tak jakby stało sie na środku pomieszczenia, tyłem do wejścia i obracalo soe w prawo. Będę wdzięczny za sugestie.
 2. Nie do końca na temat ale autorowi i innym radziłbym uważać na to, co udostępniają na swoich dyskach Google. Zdjęcia dowodu osobistego mogą być najmniejszym zmartwieniem
 3. Pokój rozrywkowy do grania na konsoli (PS4Pro) i oglądania filmów (Netflix, HBO, BlueRay). Żadne Atmosy mnie nie przekonują. Wolę dobre 5.1 i trzęsące się ściany od basu. Ekran to 65" Samsung KS8000 ale myślę nad projektorem - nie wiem czy to wazna informacja ale wolę napisać. Źródła dźwięku to konsola (HDMI lub optyk) i dekoder któregoś z operatorów, jeszcze nie wiem który ale sygnał też będzie szedł przez HDMI i optyk. Na planie czarną kreską są zaznaczone ściany, ta część jakby zacieniona (pionowe kreski) to są skosy - stąd dwie wielkości powierzchni. Żółta kreska to ekran. Tutaj nie mam żadnych typów na razie. Budżet to 5-6 tysięcy złotych za zestaw ampli + głośniki.
 4. Pokój dzienny (23mkw) z otwartą kuchnią (17mkw). Tutaj będzie tylko muzyka, bez telewizora. Źródła dźwięku Spotify, Tidal i podobne, radio internetowe i co się zachce i puści przez Bt na telefonie. Rodzaj muzyki - wszystkiego po trochu ale dobrze odczuwalny bas bardzo mile widziany. Budżet to max. 5000 zł. Opcje które rozważam: Pioneer SX-N30AE Jamo C 97 lub Pylon Pearl 27 Na planie czerwone kropki to miejsce gdzie są planowane głośniki, żółta kreska to wzmacniacz. Nie mam jak odsłuchać tego zestawu, więc biorę ze względu na opinie. Będę ogromnie wdzięczny za sugestie i komentarze.
×
×
 • Utwórz nowe...