Skocz do zawartości

Fonomajster

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Fonomajster

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Ułan Bator

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jestem przekonany, że odpali od razu. Żeby tylko nie brumiłb bo to wymaga sporej walki później, Jestem na podobnym etapie. Skąd wziąłeś taki groźne Clarity Cap?
 2. Cały czas kibicuję. Byłem wczoraj w lampachelektronowych i chwilowo potencjometru Alps nie mają. Kupiłem transformatory głośnikowe i czekam na weną. Kłaniam się i pozdrawiam.
 3. Mariusz, o jakim oporze kupiłeś alpsa? Ja mam sieciowy transformator toroidalny i też uznałem, że trudno będzie dobrać obudowę z moduschop i dlatego poskładam go w puszce po kinie domowym. Jak wzmacniacz będzie udany, to będę szykował mu obudowę. Życzę Ci rychłego końca prac, bo ja jeszcze nie zacząłem a już mi się nie chce🤪
 4. Z taką pewną nieśmiałością, w przeciwieństwie do MariuszaZ zabieram się za wzmacniacz. Niby pojęcie mam, ale albo brak mi czasu albo natchnienia. Wzmacniacz monofniczny SE na EL84 zbudowałem w szkole, czyli tak dawno, że się nie liczy. Sieciowy transformator mam toroidalny a chcę obudowę też dobrać z modushopu. MariuszZ, gdzie nabyłeś Alpsa? Z tą żarówką to dobry pomysł na rozładowywanie kondensatorów.
 5. A czy jest sens słuchać Tidala przez Roona lub inny. To nie alchemia? Pytam się, nie ironizuję.
 6. Zapewne tak. Zastanawiałem się jak można być tak bezrefleksyjnym w temacie tzw, bezpieczników audiofilskich. Fanatyzm bezpiecznikowy trwa. Dewocjonalia audiofilskie się sprzedają. Taka wiara, bo przecież nie nauka.
 7. Jadnak też kupię transformatory Ogonowski. Jak wzmacniacz buchnie, to będę go udoskonalał i wtedy zmienię transformatory. Zastanawiam się również nad obudową.
 8. Ja tą płytkę mogę mieć w tej chwili a to, że MariuszZ będzie robił teraz będzie dla mnie dopingiem bo nie zaczął bym nigdy prawdopodobnie. Natomaiast ostygłem z kupnem transformatorów Trafonika. Na razie będą Ogonowski.
 9. Waham się czy nie zamówić płytki. Transformatory wziął bym jeszcze groźniejsze. Miałem kiedyś podobną konstrukcję i ograniczeniem były właśnie transformatory głośnikowe. Nie mówię, że te Ogonowski są złe, ale ja jeżeli się zdecyduję to może z tymi Trafonika? Pozwólcie Państwo, ze się przedstawię, ponieważ jestem nowy na tym forum: Jestem technikiem elektronikiem nie praktykującym w zawodzie.
×
×
 • Utwórz nowe...