Skocz do zawartości

Fonomajster

Uczestnik
 • Zawartość

  72
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Ułan Bator

Ostatnio na profilu byli

554 wyświetleń profilu
 1. Wiedziałem, że Trafonika to Paweł, tylko byłem przekonany, że zarówno Piotr i Paweł robią tylko SE. Dziękuję za rozjaśnienie.
 2. A taki transformator: https://btb-elektronik.de/en/categories/products/product/?id=5394&product_name=Ausgangsübertrager SM30-8k-UL ?
 3. Otóż na Mariuszu można polegać. Dziś pytanie - dziś odpowiedź. Też taką wartość zaaplikuję w drugiej wersji, jaką wskazujesz. W pierwszej wzmacniacza, która gra cudnie, nawet nie wiem jakie powsadzałem , ale o wartościach zgodnych ze schematem.
 4. Znałem akurat ten sposób. Niektórzy zarzucają, że mogą zniweczyć "audiofilskość" tego właściwego. Ja, który użył statecznika od świetlówki jako jako dławika w zasilaczu, nie może krytykować;-) Powiedzcie Koledzy, jakie kondensatory zalecacie jakie katodowe?
 5. LME49720 to jest przyzwoity i ja bym go nie zmieniał. Kombinowałem z odpowiednikami w sensie mogącymi pracować w tych samych warunkach, więc mam porównanie. W wolnej chwili napiszę Ci jakie są jeszcze warte uwagi. Kiedyś producenci skłonni byli przysyłać po kilka sztuk jako próbki; miałeś pewność, że oryginalne. Ja swoje doświadczenie z opampami zakończyłem, zamierzam zrobić remanent i się ich pozbyć.
 6. A jak Ci napiszę, że anodowe to 309V, a lampy 6P14-K, czy transformator będzie dla anodowego np. 320V i lamp EL84 Valvo. Przecież poruszamy się w temacie dotyczącym konkretnego wzmacniacza i konstatujemy z Mariuszem, że Lundahl transformatorów do EL84PP nie ma w ofercie.
 7. A no właśnie nie ma o impedancji 8kO. Podejrzewałem, że nieskutecznie szukam. W takim razie też czekam na okazję. Pociąga mnie robienie SETa w ślad za Tobą, ale nie dam rady z obudową. Będę obserwował. Kłaniam się.
 8. Postanowiłem zamontować transformator Lundahl, tylko nie wiem które to mają być. Moja prośba to wskazanie modelu.
 9. A to ja jestem zapóźniony. Byłem przekonany, że zmienisz w klonie AN. Jaki to SET będzie? Errata: Już wiem. Aikido. Przepraszam za zamęt.
 10. Mariuszu, piszesz też gdzie indziej, że zastanawiasz się nad Lunduhalami. Ja też chcę swój wytwór zaopatrzyć w transformator inny zamiast obecnego Ogonowskiego. Nie wiem jaki będzie najodpowiedniejszy w stosunku jakość/cena. Dlatego nadal Ci kibicuję.
 11. Ja też zamierzam wyeksponować lampy, tylko nie mam pomysłu jak to zrobić. Więc będę podpatrywał co u Ciebie?
 12. I gdybyś kupił jednak, to co będziesz konstruował? Niedoczytałem - przepraszam - stąd moje poprzednie pytanie. To ja znowu będę za Tobą , bo nie napiszę, że równolegle robił ten ANK V2, tylko muszę pomyśleć jak sfinansować te Hashimoto, bo wtedy może byśmy 2 pary razem kupili. No i muszę też kupić/odkupić PCB.
 13. Dziękuję za szybki odzew. W takim razie transformatorów nie zmieniam. Podparłeś mój pogląd, że transformatory Ogonowski są godne ceny. Jednak przy następnej dłubaninie też zdobędę się na Hashimoto, a nie jak jak w niniejszej dlawik od świetlówki, czy transformator toroidalny bez przewodu ochronnego (czyżby tu było zarzewie bzyczenia?). Doświadczanie mniejszych wibracji przez BMN, będzie twoim kolejnym doświadczeniem na polu AudioDIY (ADIY-mój termin wymyślony na potrzeby naszej komunikacji), co uczyni Cię wkrótce bardzo kompetentnym, poprzez szacunek do fizyki i wystrzeganiu się mitów wrosłych w ADIY, co też u ciebie dostrzegam. Pomijając dygresję, na jaką sobie pozwoliłem, jaką jest pozytywna ocena twojej aktywności na tymże forum i innych, zachęcam do poprawienia zwrotnic głośniowych; od nich wiele zależy i być może przeniesienie ich poza skrzynki będzie korzystne. Już czekam na relacje z przedsięwzięcia. Akustyce pomieszczenia moim zdaniem nadajemy za małą rangę przy naszych próbach i pomysłach. Przekonałem się o tym, gdy kilka dni pomieszkiwałem bez kanapy. Było o wiele, wiele lepiej niż z nią.
×
×
 • Utwórz nowe...