Skocz do zawartości

Fonomajster

Uczestnik
 • Zawartość

  80
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Ułan Bator

Ostatnio na profilu byli

1 054 wyświetleń profilu
 1. Tymi RSD nawet lampyelektronowe.pl handlują. Ciekawe co oni tam mają? Może warto wypróbować ten wzmacniacz z wyższym anodowym? Taka koncepcja na razie.
 2. To wszystko prawda, ale zajrzyj do środka i zobaczysz co uznani producenci tam pakują. Podejrzewam, że zakładają, iż wśród nabywców melomani stanowią niewielką część. Kolumny mają być ładnym meblem i być markowe. Na markę natomiast pracują modele flagowe. Zresztą nie wiem, poza tym, że w dobre kolumny wsadzają paździerz i już.
 3. No tak, tylko kto by kupował droższe modele, gdyby wszystkie grały równie dobrze? Nie tylko Focale da się poprawiać. Mam na myśli zamianę kondensatorów, cewek, oporników a nawet okablowania i wytłumienia. Czym model jest wyższy, to rzeczywiście trudniej takie ulepszenia racjonalnie tłumaczyć, bo zaczynamy wymieniać dobre na dobre. Ale przyjrzyjcie się Koledzy, co producenci w większości, a może wszyscy umieszczają w niższych swoich modelach.
 4. Jako, że jesteś moim mentorem, to bardzo nieśmiało proponuję, przylutuj przewody na stałe zamiast przykręcać je do kostki. Mogą zaśniedzieć i/lub się obluzować.
 5. Przepraszam, chciałem zacytować, ale chyba nie potrafię. A potrafiłem. Otóż, też myślę nad przedwzmacniaczem gramofonowym. Natchniony przez Mariusza jak wielu innych też zrobiłem omawiany wzmacniacz. W moim zależy od wetkniętych lamp mocy. Z jednymi jest całkowita cisza, natomiast z inną kwadrą potrafi się pojawić.
 6. Wiedziałem, że Trafonika to Paweł, tylko byłem przekonany, że zarówno Piotr i Paweł robią tylko SE. Dziękuję za rozjaśnienie.
 7. A taki transformator: https://btb-elektronik.de/en/categories/products/product/?id=5394&product_name=Ausgangsübertrager SM30-8k-UL ?
 8. Otóż na Mariuszu można polegać. Dziś pytanie - dziś odpowiedź. Też taką wartość zaaplikuję w drugiej wersji, jaką wskazujesz. W pierwszej wzmacniacza, która gra cudnie, nawet nie wiem jakie powsadzałem , ale o wartościach zgodnych ze schematem.
 9. Znałem akurat ten sposób. Niektórzy zarzucają, że mogą zniweczyć "audiofilskość" tego właściwego. Ja, który użył statecznika od świetlówki jako jako dławika w zasilaczu, nie może krytykować;-) Powiedzcie Koledzy, jakie kondensatory zalecacie jakie katodowe?
 10. LME49720 to jest przyzwoity i ja bym go nie zmieniał. Kombinowałem z odpowiednikami w sensie mogącymi pracować w tych samych warunkach, więc mam porównanie. W wolnej chwili napiszę Ci jakie są jeszcze warte uwagi. Kiedyś producenci skłonni byli przysyłać po kilka sztuk jako próbki; miałeś pewność, że oryginalne. Ja swoje doświadczenie z opampami zakończyłem, zamierzam zrobić remanent i się ich pozbyć.
 11. A jak Ci napiszę, że anodowe to 309V, a lampy 6P14-K, czy transformator będzie dla anodowego np. 320V i lamp EL84 Valvo. Przecież poruszamy się w temacie dotyczącym konkretnego wzmacniacza i konstatujemy z Mariuszem, że Lundahl transformatorów do EL84PP nie ma w ofercie.
×
×
 • Utwórz nowe...