Skocz do zawartości

Anubarak

Uczestnik
 • Zawartość

  42
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Anubarak

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Hehe, żadne sprytne wynalazki, po prostu leży on na obudowie u góry a że jest w ramce to tak właściwie nic więcej nie muszę dodawać, podpięty jest na zasilacz 6V, to kompromis między hałasem, a prędkością, jest idealnie. Jeśli myślisz o klimie dla Denona, to polecam coś podobnego zrobić, przede wszystkim dla sprzętu, dłużej pożyje jak mu schłodzimy żywot, tym bardziej, że faktycznie grzeje się mocno więc mnie to akurat "rusza". A cóż to za Silvery 4 omowe masz? Obecna seria 200/300/500 to 8 wg MA...
 2. Nie no X4400 to mocy nie zabraknie, to że moc jest skręcana przy ustawieniu na 4 omy nie znaczy, że nagle jej brakuje i amplituner idzie do kosza. A te wentylatorki na spodzie to nic nie dają, jak cała "droga" do końcówek jest zastawiona innymi bebechami Ja zmontowałem sobie wiatrak od chłodzenia procesora z PC na zasilacz i wyciąga mi powietrze od góry. Bez niego górna obudowa czasami wręcz niemal parzyła, z wiatrakiem temperatura pokojowa, a jak go odwrócę by wpompowywał powietrze do środka to jest wręcz zimna Jest moc, jest chłód, Denon pożyje dłużej
 3. Jest to bardzo proste, przy obciążeniu 4 omowym prąd płynący przez końcówke mocy jest większy niż przy obciążeniu 8 omowym, a co za tym idzie ciepło wydzielane na końcówce jest tez większe. Więc dlaczego jest u Ciebie na odwrót? Ano właśnie dlatego, że sztucznie się tą moc przy 4 omach obniża w celach bezpieczeństwa (tudziez norm europejckich) Jesli przy 8 omach ma 100W, a przy 4 200W to wyobraż sobie jaki byłby to piekarnik. Mniejsza moc, mniej prądku płynie, mniej ciepła sie wydziela. Dlatego ja u siebie mam ustawione 8 omow, Denon owszem grzeje sie, ale mam na górze zamontowany specjalny wiatrak, ktory wyciaga ciepło...amplituner przy najwekszej napierdzielance jest wówczas chłodny...
 4. Onkyo wyciąga 7x46W, więc 2W więcej dla 8 omów. Gdzie masz w powyższym teście potwierdzenie, że "przy opcji 4 omów moc drastycznie spada."? Ile to jest drastycznie spada? Gdzie znajdę to zdanie i cyferki? Nie ma kolumn 8 omowych, co nie znaczy, że należy przełączać się na tryb 4 omowy w amplitunerach i pozbawiać się mocy. Dlaczego zatem producenci ustawiają wyjściowo na 8 omów i dodatkowo utrudniają zmianę tej opcji (Denon), skoro nie ma kolumn 8 omowych xD. Ilu użytkownikó ma ustawione amplitunery na 4 omy? Dla mnie żaden argument, a i samo wyłączenie się to nie defekt, a ostrożność producenta co też jest w teście tak wytłumaczone. Jakby Denon wyłączał się przy 8 omach to byłby już problem. Ale ok, plus dla Onkyo za przejście testu obciążenia w skrajnych warunkach i za preout.
 5. Ale już zostało wytłumaczone, że te amplitunery nie będą grać 130W przy 7 kanałach, więc nie ma się co podniecać marketingiem. Po drugie, Denony dość agresynie obcinają moc przy wysterowaniu kolejnych kanałów z uwagi na restrykcyjne dyrektywy UE dotyczące norm bezpieczeństwa XD Tak maja i tyle, a jak się to ma do konkurencji? Ile wyciąga to Onkyo 696 na 7 kanałów? X2500 ma 7x44W przy 8 omach X4500 dostarcza 9x50W przy 8 omach (2 końcówki więcej, ale chodzi o wskazanie maksymalnego obciążenia), ktoś tu wspominał, że 40 W to straszna bida...no cóż. Dobrze, że pojawił się głos rozsądku w poście yahoo111, bo reszta jakby woli gadać i przekomarzać się na cyferki Jak odkręci za mocno volume to mu pojdzie znieksztalcenie na niskie i tyle i tak sie nie kapnie, a jak sie kapnie to zwiększy crossovery na suba i będzie lepiej, chaupy i tak nie rozniesie... Dobierzcie mu kolumny do X2600 i wszyscy zadowoleni.
 6. Pisze, że zmienia się ciśnienie jak da dużo głośniej, a tak nie lubi ogladać i na standardowym poziomie nie odczuwa różnicy na korzyść dwóch subów. Tyle.
 7. A jakiż to "może być problem"? Pierwsze słyszę by unikać skoro producent daje możliwość korzystania z głośników 4 omowych.
 8. Electro krzakiem?? haha XD Propsy dla Electro za cenę 30zł niższą niż standardowa
 9. Podpowiem Ci tak, ciężko jest posłuchać i porównać sprzęt w jednym salonie np Denon z Onkyo czy Yamahą, rzadko mają sprzęt jaki chcemy by odsłuchać. Każdy z nich da Ci ogrom radości w kinie, tu na forum mówi się, że do kina to Onkyo, a Denon zamula ble ble ble. Na zachodzie jakoś króluje Denon i Yamaha, a o Onkyo to ciężko coś usłyszeć. Druga sprawa każdy ma swoje gusta i nie wszystko musi się pokrywać z tym co mówi jedna osoba z branży na forum, owszem posłuchaj ich bo nachalni nie są, ale nie przejmuj się tym aż tak bardzo. Dlatego patrz też na funkcjonalność sprzętu, tak by służył Ci długo i niczego mu nie brakowało jeśli to inwestycja na lata. A po trzecie jak już wybierzesz, to gwarantuję, nawet jeśli te Denony zamulają i totalnie nie nadają się do kina to mając takiego Denona i tak nie usłyszysz róźnicy bo nie będziesz miał porównania z innym ampli Dla Ciebie będzie grał wspaniale. Powodzenia. P.S Denony nadają się do kina
 10. Co kto lubi. Za najwyższą jakość na platformach trzeba bulić miesięcznie i to sporo. Owszem bez porównania do cen płyt UHD zwłaszcza w Polsce. Nie wszystko też jest dostępne. Platformy streamingowe są dobre do oglądania seriali albo dla Kowalskiego dla którego jakość DVD, stereo tudzież wynalazki typu Atmos z soundbara to szczyt technologiczny oglądany na wyblakłym LCD 32". Każdy ma inne priorytety i ja to rozumiem.
 11. To coś musi być z playerem źle ustawione, w opcjach playera szukaj wyjścia audio (lub HDMI) i tam musisz wybrać coś w stylu "passthrough", to się może różnie nazywać, najlepiej podaj jakie masz tam opcje.
 12. Jak naciśniesz na pilocie Denona zielone Movie to rozumiem, że masz do wyboru tylko Neural X i Virtual X?
 13. Ma...dopóki materiały UHD z bajerami w stylu DV, Atmos w streamingu nie będą w identycznej specyfikacji jak na nośnikach fizycznych, to napędy i nośniki fizyczne będą istnieć.
 14. Powinien pokazywać DTS HD-MSTR, również po naciśnięciu przycisku Info, jeśli jest inaczej sprawdź czy masz poprawnie ustawione wyjście sygnału z playera, w sensie ustaw tak by to ampli dekodował sygnał.
 15. Od Sony jak najbardziej wchodzą w grę x700 i x800. To bardzo dobre odtwarzacze w okolicach 800-1000zł. X700 posiada wszystko co potrzeba, natomiast x800 jest cichy, pancerny, ładniejszy (rzecz gustu), ma dużo lepszą sekcję audio, ale...nie posiada obsługi Dolby Vision, no i jest nieco droższy. Ja swój sprowadziłem z Amazonu jako refurbished w cenie ok 650zł, wszystko działa super. Oppo 203 i Cambridge CXUHD jak już powiedziano są niedostępne bo nieprodukowane, chyba, że z drugiej ręki, ale wtedy trzeba liczyć się z kosztem ~6000zł. Są to sprzęty absolutnie bezkompromisowe, które przeciętnemu użytkownikowi do szczęścia nie są potrzebne. Posiadają jednak jedną unikatową funkcję, za którą ludzie są gotowi dać te 4-6k zł. Chodzi o możliwość odtwarzania dowolnych napisów z usb podczas projekcji płyt! Czyli mówiąc krótko nie trzeba się martwić brakiem polskiej wersji językowej zwłaszcza na płytach UHD, wystarczy je pobrać z neta. Funkcja bajka. Ale wyłącznie 2 w/w modele ją posiadają
×
×
 • Utwórz nowe...