Skocz do zawartości

diedas

Uczestnik
 • Zawartość

  32
 • Dołączył

 • Ostatnio

O diedas

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Widzieliście nowe podłogówki Struss Polonez?
 2. kondycyjnie rzekomy ideał, Heco Direkt ów dwudrożny. Warto dzwonić?
 3. Wypatrzyłem Heco direkt w moim mieście za 6tys zł, czy to ma sens? Nie chce niepotrzebnie zajmować sprzedającego.
 4. Więc własnie! Monitory plus sub... na pewno kojarzysz jak gra Spendor A6 , w prawdzie to mała podłogówka lecz dźwięk potężny. Z doświadczenia i przekory unikam wielo przetwornikowych kolumn, optuję za 2 lub 2,5 drożnymi, ektywnością 90db+. Klipsch?
 5. Poprzedni zestaw dobierałem spośród używek trwało to niemal 4 miesiące. Bardzo ciężko jest wyegzekwować odsłuch kolumn używanych o kosztach usługi kurierskiej nie wspominając. Na tę chwilę nie mam już takiej cierpliwości. Dlatego zwracam się do branży o wskazanie trzech par kolumn w odpowiednich budżetach 3-5-8tys złotych. Poszedł bym na łatwiznę i zakupił drugą parę renesansów, lecz primare ich najzwyczajniej nie uciągnie.
 6. Rozważałem raczej coś w stylu Spendora sp 1/2, Proaca studio... Kolumna nie musi być duża by zabrzmieć nawet w większym pomieszczeniu. Salon 70m2 ogarniają mi Infinity Renesans 90 bez zadyszki. Primare i21 też ma spory zasób mocy, wysoko efetywne kolumny powinny dać radę na 50m2. Raczej widziałbym coś bardziej wyrafinowanego aniżeli "podstawowe".
 7. Cześć wszystkim po krótkiej pauzie. By nie zaśmiecać forum kolejnymi tematami postanowiłem w tym wątku podjąć kolejny sprzętowy dylemat. Mianowicie chciałbym w miarę przyzwoicie nagłośnić moją pracownię malarską. Jest to przestrzeń około 50-55m2 czasem pusta a czasem pełna. Postawiłem wykorzystać mój leciwy już i zarazem pierwszy poważniejszy wzmacniacz Primare i21. Doradźcie proszę Was głośniki które w miarę ogarną taką przestrzeń muzyką tła do pracy. Preferencje muzyczne identyczne z wątku 😆 Finanse nie wiem lecz może to być 2 tysiące lub 5-6 jeśli to ma sens..
 8. to takie banalne Dzięki! Na prędce do roli DACa zobligowałem mini wieże mci900/12 Philipsa gdyż o dziwo brzmi dobrze jako preamp z dackiem pod usb. Chętnie jednak skonfrontuję z czymś w stylu Arcama lub Audiolaba.
 9. tak 90 z powrotem do lat 90tych ))) rdaca nie znalazłem,
 10. Szanowni Forumowicze, Po zgoła wyboistej ścieżce dobrałem kolumny, są nimi Infinity Renesans. Wraz ze wzmacniaczem Struss Chopin stanowią ciekawą konstelację której własnościami fonicznymi odsłuchawszy kilkadziesiąt nagrań jestem oczarowany. Źródłem w tym przypadku był cd creek destiny oraz pliki flac z telefonu lg v30 który posiada w miarę dobry jak na telefon przetwornik. Przetwornik- tu właśnie pragnął bym odświeżyć wątek. Jak wynika z pierwszych postów redukuję płytotekę do wartości cyfrowych dlatego uprzejmie proszę o wskazanie przyzwoitego przetwornika/karty muzycznej z możliwością odsłuchu sieciowego. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za bardzo pożyteczny wątek.
 11. Harbeth SHL5 czy te podstawkowce dadzą rade w 70m? Jeśli to mam zapytanie do branży odnośnie dostępności tych kolumn i ewentualnego odsłuchu, proszę o kontakt na priv.
 12. Hejj)) dzięki za post, jak wynika z wątku posiadam od kilku tygodni polski wzmacniacz Struss Chopin, dodatkowo mogę się posłużyć do odsłuchu wykwintnym LAR 120h autorstwa znakomitego E.Czyżewskiego. Kolumn nie wybrałem, pierwotnie celowałem w Audio Physic Virgo/Avanti lecz mi je odradzono przez wzgląd na objętość akustyczną pomieszczenia. Każdy odsłuch to 300-500zł plus kaucja i kable. Wtopiłem z Magnepanami, AP Tempo VI, T+A 160....Czy są ludzie którzy proponują odsłuchy u klienta? może to być fajny e-comerce.
 13. Witajcie po kolejnej przerwie, długo myślałem co tu napisać... Jestem po kilku okolicznych wycieczkach odsłuchowych w salonach. Moje odczucie względem oferty jest spójne a wniosek skrótowy. Większość potencjalnych wskazań i celów to mocno odchudzone korporacyjne masówki. Przeczucie i obycie podpowiada mi że raczej nie znajdę nic nowego poniżej Harberth. Przesłuchałem kilkanaście konstelacji i każdą czuje się znudzony. Pozostaje poszukiwanie kolumn używanych podróż wstecz o co najmniej półtorej dekady. Chyba że Harberth*. *Harbeth
 14. Ślepy tor...Te Magnepany to jazgoczące dramaty, to jak wsłuchiwać się w brzęczącą świetlówkę ze wzmocnieniem idącym ku torturze. Co mnie skusiło... Trzeba się będzie z tym jeszcze trochę pobujać. Wracam do początku i pierwszych Waszych sugestii i kolumn Polk, Kef Reference, może jeszcze Monitor Audio Silver/gold... Na pierwszym miejscu Muzykalność potem stereofonia i przestrzenność dźwięku. Zamierzam skupić się na trzech modelach i odsłuchu u siebie w domu.
 15. Kolumny przyjadą do mnie z Niemiec od znajomego na odsłuch i będą ze mną dwa tygodnie, chyba że się zdecyduję, tak wyszło. Jestem ciekawy tego wszystkiego.
×
×
 • Utwórz nowe...