Skocz do zawartości

diedas

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

O diedas

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. Też wczuwam się w Linn ceny nie wysokie ryzyko niskie, coś tam kiedyś posłuchałem....lecz dzięki Tobie wspomniałem Cyrusy...mało tego w Polsce, a na zachód ciężko się pokwapić. @inferno miałeś na myśli https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-zintegrowany-cyrus-8-CID99-IDA0au5.html#edf6e11756 czy ten nowy osiem / dwa?
 2. Zjefajny temat, Cyrus to rzecz która wizerunkowo przeczy temu czym jest naprawdę. Wspominam jak od nowa odkrywałem swoje płyty w zupełnie nowej fascynującej odsłonie. Niepozorny Cyrus skutecznie zweryfikował i sprowadził do parteru kilka NADów czy jakiś Azur i Densena . Z drugiej strony bywają takie oferty na portalu aukcyjno-sprzedażowym z klockami lubiącymi AP perełki czy nie perełki? https://allegro.pl/oferta/creek-destiny-wzmacniacz-stereo-legenda-8195669690 https://allegro.pl/oferta/primare-301-dual-mono-8188233187 Linn https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-linn-powertek-8186834604 https://allegro.pl/oferta/linn-lk-280-8190623137
 3. @Inferno trafiłeś w dziesiątkę używałem kilka lat Cyrus Streamline 2.
 4. Kef fajne kolumny, ale już poza zasięgiem. Audio Physic? Ma ktoś doświadczenie? Miałem przeze kilka lat zestaw oparty o ich monitory można powiedzieć że jestem fanem marki.
 5. Mógłbym prosić o sugestie rozstawu? Wiadomo że kable również kosztują
 6. Swoją drogą kolumny Audio Physic Virgo II lub Tempo III z takim Atollem lub creekiem destiny pod względem wypełnienia przestrzeni dźwiękiem tez by dały radę, czy się mylę? Tak jak napisałem wcześniej, chcę zacząć od zakupu wzmacniacza, natomiast kolumny będę próbował na miejscu.
 7. Bardzo Wam dziękuję. Sprawa nie wydaje się prosta, biorąc pod uwagę mocne duże kolumny podłogowe prosił bym o sugestie ich rozmieszczenia.
 8. dziękuję za odpowiedź, Polk znam są ok, niestety to kolumny wymagające, wysterowanie ich w moim salonie jest niemożliwe. Co myślicie o wzmacniaczu sekcyjnym a plus b i rozdzieleniu pomieszczenia na dwie osobne sceny stereo... odsłuch bliskiego pola za pomocą monitorów plus druga strefa z dźwiękiem w tle z kolumnami podłogowymi. To chyba niezły pomysł i w takim razie po pierwsze szukał bym zasilacza. Polecicie coś grającego AB . Wzmacniacz Muzykalny przestrzenny z szeroką sceną? Pomijam marketing, celuję w sprzęt używany markowy z dobrych rąk.
 9. Cześć wszystkim, Sprzyjający los sprawił że w końcu mogę wyjść z małych pomieszczeń i mikro zestawów audio. Do otwartej 70 metrowej przestrzeni w której chciałbym umieścić wydajne podłogowe kolumny napędzane klasycznym wzmacniaczem stereo. źródłem pozostanie gramofon, oraz urządzenie które pozwoli cieszyć się archiwum cyfrowym. Słucham jazz, funk, elektroniki i klasyki. Lubię muzykalne neutralnie grające zestawy z szeroką sceną i dynamiką. Moim najciekawszym doświadczeniem było obcowanie z chmurą dźwięku dostarczoną przez omni polarne Duevel Planets. pierwsze refleksje odnośnie kolumn, biorę pod uwagę sprzęt używany z tzw. "dobrych rąk" i budżet do 5k -Któreś z Audio Physic bo zawsze podziwiałem ich kolumny -Xavian Grand Collona -Focal Chorus 826 V Wzmacniacze 3-3,5k również używany -creek destiny -naim mi5 -Primare i22 Jak wynika z załączonego schematu pomieszczenia układ jest trudny do rozplanowania położenia kolumn. Sklepienie typu klein wysokość 2,6m, posadzka beton szlifowany . Jedną ze ścian niemal w całości zajmuje okno. Dlatego szukam kolumn niewymagających dokładnego wysterowania toru audio takich które wypełnią wymagana przestrzeń dźwiękiem w dowolnym miejscu się znajdując. Audiofilem nie jestem pragnę jedynie cieszyć się z optymalnej jakości odtwarzanych utworów i zapomnieć o sprzęcie. Uprzejmie proszę o sugestie .
×
×
 • Utwórz nowe...