Skocz do zawartości

lukas188

Uczestnik
 • Zawartość

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lukas188

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć, już wieczory coraz dłuższe więc będę miał więcej czasu na zabawę z konfiguracją yamahy z netem i na słuchanie muzyki. Do tej pory słuchałem przez cd , radio z anteny dachowej i przez bluetooth z telefonu youtube. Teraz przyszła pora na wypróbowanie Taidala. Z jakim urządzeniem dostępnym przeze mnie czyli laptop Acer Aspire VX lub tel. Lg g7 thing połączyć. Laptop ma wyjście słuchawkowe , usb 3.1, hdmi ( odpada wiadomo z jakich względów ) i jedno wejście typu C ,nie ma optycznego. Tel. ma słuchawkowe lub bluetooth . Czy połączyć z komputerem kablem przez wejście słuchawkowe czy przez usb czy lepiej z tel. przez wejście słuchawkowe? Internet mam podłączony przez ruter kablem do rutera telefonicznym z lokalnej sieć telefonicznej Wist . Czekam na światłowód. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 2. Dziś Kefy w końcu wróciły z serwisu. Wadliwy głośnik niskotonowy został wymieniony na nowy. Długo to trwało ale miałem powiedziane, że to może potrwać z miesiąc lub trochę dłużej więc cierpliwie czekałem. Teraz będę je wygrzewać czemu sprzyjają coraz dłuższe wieczory. Napiszę o dźwięku systemu za miesiąc lub ciut dłużej jak się wygrzeje. Narazie udaje się w świat muzyki cdn.
 3. Ja też zakładałem że wydam dużo mniej. Myślałem że monitory nowe kupię max do 2000zł za parę a po odsłuchach wyszło 3600zł za nowe Kef R300. Amplituner Yamaha 803d nowy udało się wyrwać za 3020zł zamiast 3500zł kable głośnikowe twin mix Oehlbach nowe 250zł na licytacji zamiast 700zł, cds 700 Yamaha używany za połowę 970zł z wysyłką., kable do cd Melodiki ok 70zł nowe z własną konfekcją wtyków Nakamichi. Cd s 300 Yamachy możesz kupić tak jak ja używany takie chodzą już po 500zł. I nie rób kroķów w tył. Lepiej wydać trochę więcej niż później tego żałować.
 4. Jeszcze nie mam ich w domu. W piątek na e -maila dostałem informacje od Nautilusa 2 żebym się z nimi skontaktował w sprawie Kefów. Jutro będę u nich bo akurat mam sprawy do załatwienia w Rzeszowie. Mam nadzieję, że jutro wrócą do domu po ponad 1,5 miesięcznym serwisie. A Cds 700 połaczyłem 1metrowymi odcinkami Melodiki z wtykami Nakamichi. Okablowanie to kosztowało mnie ok 70zł.
 5. A ja bym kupił yamaha 803d z pylonami saphire 31. A na cd bym dozbierał w późniejszym czasie. Myśle, że na taki zestaw jeśli popytasz to u branży dostaniesz rabat żeby się zmieścić w ok 6000zł a salonów audio jest mnóstwo wystarczy podzwonić. Możesz nawet wziaść w raty 30x0%
 6. Kefy jeszcze nie wróciły z reklamacji coś to za długo trwa.W miedzyczasie kupiłem cd yamaha cds700. I tu zaskoczenie brak standbay z pilota, brak cd textu i co mnie najbarsziej zaskoczyło nie mogę sterować pilotem amplitunera odtważacza cd choć oba urządzenia są tej samej firmy. Muszę tylko dokupić jakieś kabelki 1m lub 0,7m do cd po analogu do max 200zł bo te które posiadam jeszcze z pianocrafta melodiki są za krótkie mają 0,5m. Jakiś propozycje?
 7. A to dobrze że Kefy zyskują przy cichym słuchaniu bo akurat mama malutkie dziecko i od kilka miesięcy czesto słucham cicho po 22 😉
 8. Pewno że lepiej w domu odsłuchiwać. Z resztą salony powinny mieć dwa pokoje odsłuchowe. Jeden do podniecania się. Drugi na wzór pokoju w domu z mebli z możliwością przearanżpowania go np. Meble, sofa biblioteczka, stolik rtv na małych kułkach, chodniczek czy dywan z możliwością zwinięcia.
 9. Z akustyką jest w miarę w pożądku choć do ideau dużo brakuje.Jeszcze muszę przeforsować u żony dywan lub chodniczek i będzie git. Wystapiła natomiast inna przykra niespodzianka. Był u mnie kolega na weekendzie chciał obejżeć i posłuchać głośniki. Po zdjęciu maskownic na jednej membranie niskotonowej zauważył drobne wgniotki, które ja jak stswiałem monitorki wieczorem ok godziny 8 nie zauważyłem gdyż nie widać je w słabszym świetle. Dopiero zostały zauważone w dzień przy dobrych świetnych warunkach jak słońce wpadało do pokoju. Zostały odesłane wczoraj do serwisu polpak. Teraz jadę na urlop. Po moim urlopie mają wrócić z reklamacji. Zobaczę jak się zachowa serwis kefa i sklep. Jeżeli chodzi o dzwięk to byłem bardzo zadowolony i miały zostać już u mnie. Nawet nie musiałem wkładać zatyczek do dziur bas reflexu . Szkoda tylko że spotkała mnie tak przykra niespodzianka po słuchaniu ich zaledwie ok 5h. Cieszę się tylko że kolega przyszedł i zdjął maskownice i zauważył, bo ja bym pewno długo ich nie zdejmował. na parkiet
 10. Czy pylony zagrały lepiej tego nie mogę jednoznacznie stwierdzić gdyż odsłuchiwałem je w innym salonie w innych warunkach i 3 godziny później. Musiałbym je porównać bezpośrednio jedne po drugich. Pylony zagrały bardzo dobrze. Ja nie jestm odsłuchany innym zestawami. Wiem natomiast że jak słucham to coś gra dobrze, źle lub przeciętnie.Jestem zupełnym laikiem w sprawie stereofoni, barwy itp.Kefy już grają w domu.Wieczorem podłanczam do zestawu cd, które pożyczyłem od kolegi stary cd Rotel rcd 975.
 11. Dziekuję wszystkim za odpowiedzi i poświęcony swój czas. Jak monitorki przyjadą do mnie i je posłucham parę dni to się jeszcze odezwę jak brzmią u mnie w domu.
 12. S4home ostateczna rozgrywka odbyła się między pylonami a kefami. Jeszcze będę chciał wypożyczyć Pylony Diamenty i je porównać w bezpośrednim odsłuchu u siebie w domu.
 13. Decyzja podjęta zamówiłem Kefy w Nautilusie przez internet. Będę mógł je oddać przeciągu 14dni jak by umnie nie zagrały.
 14. A teraz napiszę parę słów o wrażeniach z pobytu w obu salonach audio. Do Nautilusa 2 umówiłem się dzień wcześniej na godz 10:30. Zabrałem więc swój amplituner , kable i płyty cd i w piątek pojechałem na odsłuchy. Po wejściu do salonu pan poinformował mnie że z wcześniejszymi ustaleniami mała salka jest przygotowana na odsłuch. Były przygotowane dwie pary kolumn, nawet nie musiałem z bagażnika wyciągać amplitunera bo wystawili swój dałem tylko swoje kable. Spytałem spytałem jeszcze przed przystąpieniem do odsłuchu czy mają wszystkie wcześniej umówione monitory i tu od razu nie miła niespodzianka Kefy r300 są ale jest ostatnia para przygotowana do sprzedaży internetowej i nie mogą ich rozpakować. Więc ja od razu mówię, że akurat je chciałem porównać z pozostałymi i że mi najbardziej zależy na odsłuchu ich i jak ich nie dadzą do odsłuchania to ja rezygnuję i jadę do lini dżwięku. Pan grzecznie mnie poinformował, że to nie od niego zależy taka polityka. W końcu udał się na górę, chyba do bossa i wrócił z pozwoleniem odpakowania kolumn. Co do pana który mnie tam obsługiwał nie mam żadnych uwag, tylko polityka właściciela nie akceptowalna. Salon nowy duży, dobry wybór na plus. Po moim ględzeniu w końcu nie pobrali tego ,,myta" 50zł za odsłuch. Linia dzwięku salon w bloku mniejszy i mniejszy wybór sprzętu. Po nie umówionym przyjezdzie zastałem pana który obsługiwał już klienta. Spytałem czy da radę dziś odsłuchać parę kolumn. Odpowiedział, że tylko dokończy transakcje i nie będzie problemu. Między czasie przyniosłem swoje graty. Pan zaprosił mnie do sali odsłuchowej ale ja powiedziałem, że wolę odsłuchać w zaadaptowanej części sali wystawowej bo będzie pomieszczenie bardziej zbliżone do zwykłego pokoju. Na początku amplituner był podłączony z tanim nadem, ale po informacji ode mnie ,że w Nautlilusie był odsłuchiwany z cd Marantzem 8006. Więc poszedł i przyniósł cd pioneer 70 żeby w podobnej klasie cd było tak jak tam. Różnicę było słychać między nadem a pionieerem. Usiadł obok porozmawialiśmy wypiliśmy ekspresso i inny klimat, bardziej koleżeński. Na koniec sam bez pytania zaproponował rabat.
 15. Inferno napisałeś że miałeś z kefami doczynienia to jak wypadają przy cichym graniu bo z tego wszystkiego zapomniałem sprawdzić a w domu mam małe dziecko więc narazie będą musiały grać ciszej choć nie zawsze.
×
×
 • Utwórz nowe...