Skocz do zawartości

lukas188

Uczestnik
 • Zawartość

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lukas188

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A to dobrze że Kefy zyskują przy cichym słuchaniu bo akurat mama malutkie dziecko i od kilka miesięcy czesto słucham cicho po 22 😉
 2. Pewno że lepiej w domu odsłuchiwać. Z resztą salony powinny mieć dwa pokoje odsłuchowe. Jeden do podniecania się. Drugi na wzór pokoju w domu z mebli z możliwością przearanżpowania go np. Meble, sofa biblioteczka, stolik rtv na małych kułkach, chodniczek czy dywan z możliwością zwinięcia.
 3. Z akustyką jest w miarę w pożądku choć do ideau dużo brakuje.Jeszcze muszę przeforsować u żony dywan lub chodniczek i będzie git. Wystapiła natomiast inna przykra niespodzianka. Był u mnie kolega na weekendzie chciał obejżeć i posłuchać głośniki. Po zdjęciu maskownic na jednej membranie niskotonowej zauważył drobne wgniotki, które ja jak stswiałem monitorki wieczorem ok godziny 8 nie zauważyłem gdyż nie widać je w słabszym świetle. Dopiero zostały zauważone w dzień przy dobrych świetnych warunkach jak słońce wpadało do pokoju. Zostały odesłane wczoraj do serwisu polpak. Teraz jadę na urlop. Po moim urlopie mają wrócić z reklamacji. Zobaczę jak się zachowa serwis kefa i sklep. Jeżeli chodzi o dzwięk to byłem bardzo zadowolony i miały zostać już u mnie. Nawet nie musiałem wkładać zatyczek do dziur bas reflexu . Szkoda tylko że spotkała mnie tak przykra niespodzianka po słuchaniu ich zaledwie ok 5h. Cieszę się tylko że kolega przyszedł i zdjął maskownice i zauważył, bo ja bym pewno długo ich nie zdejmował. na parkiet
 4. Czy pylony zagrały lepiej tego nie mogę jednoznacznie stwierdzić gdyż odsłuchiwałem je w innym salonie w innych warunkach i 3 godziny później. Musiałbym je porównać bezpośrednio jedne po drugich. Pylony zagrały bardzo dobrze. Ja nie jestm odsłuchany innym zestawami. Wiem natomiast że jak słucham to coś gra dobrze, źle lub przeciętnie.Jestem zupełnym laikiem w sprawie stereofoni, barwy itp.Kefy już grają w domu.Wieczorem podłanczam do zestawu cd, które pożyczyłem od kolegi stary cd Rotel rcd 975.
 5. Dziekuję wszystkim za odpowiedzi i poświęcony swój czas. Jak monitorki przyjadą do mnie i je posłucham parę dni to się jeszcze odezwę jak brzmią u mnie w domu.
 6. S4home ostateczna rozgrywka odbyła się między pylonami a kefami. Jeszcze będę chciał wypożyczyć Pylony Diamenty i je porównać w bezpośrednim odsłuchu u siebie w domu.
 7. Decyzja podjęta zamówiłem Kefy w Nautilusie przez internet. Będę mógł je oddać przeciągu 14dni jak by umnie nie zagrały.
 8. A teraz napiszę parę słów o wrażeniach z pobytu w obu salonach audio. Do Nautilusa 2 umówiłem się dzień wcześniej na godz 10:30. Zabrałem więc swój amplituner , kable i płyty cd i w piątek pojechałem na odsłuchy. Po wejściu do salonu pan poinformował mnie że z wcześniejszymi ustaleniami mała salka jest przygotowana na odsłuch. Były przygotowane dwie pary kolumn, nawet nie musiałem z bagażnika wyciągać amplitunera bo wystawili swój dałem tylko swoje kable. Spytałem spytałem jeszcze przed przystąpieniem do odsłuchu czy mają wszystkie wcześniej umówione monitory i tu od razu nie miła niespodzianka Kefy r300 są ale jest ostatnia para przygotowana do sprzedaży internetowej i nie mogą ich rozpakować. Więc ja od razu mówię, że akurat je chciałem porównać z pozostałymi i że mi najbardziej zależy na odsłuchu ich i jak ich nie dadzą do odsłuchania to ja rezygnuję i jadę do lini dżwięku. Pan grzecznie mnie poinformował, że to nie od niego zależy taka polityka. W końcu udał się na górę, chyba do bossa i wrócił z pozwoleniem odpakowania kolumn. Co do pana który mnie tam obsługiwał nie mam żadnych uwag, tylko polityka właściciela nie akceptowalna. Salon nowy duży, dobry wybór na plus. Po moim ględzeniu w końcu nie pobrali tego ,,myta" 50zł za odsłuch. Linia dzwięku salon w bloku mniejszy i mniejszy wybór sprzętu. Po nie umówionym przyjezdzie zastałem pana który obsługiwał już klienta. Spytałem czy da radę dziś odsłuchać parę kolumn. Odpowiedział, że tylko dokończy transakcje i nie będzie problemu. Między czasie przyniosłem swoje graty. Pan zaprosił mnie do sali odsłuchowej ale ja powiedziałem, że wolę odsłuchać w zaadaptowanej części sali wystawowej bo będzie pomieszczenie bardziej zbliżone do zwykłego pokoju. Na początku amplituner był podłączony z tanim nadem, ale po informacji ode mnie ,że w Nautlilusie był odsłuchiwany z cd Marantzem 8006. Więc poszedł i przyniósł cd pioneer 70 żeby w podobnej klasie cd było tak jak tam. Różnicę było słychać między nadem a pionieerem. Usiadł obok porozmawialiśmy wypiliśmy ekspresso i inny klimat, bardziej koleżeński. Na koniec sam bez pytania zaproponował rabat.
 9. Inferno napisałeś że miałeś z kefami doczynienia to jak wypadają przy cichym graniu bo z tego wszystkiego zapomniałem sprawdzić a w domu mam małe dziecko więc narazie będą musiały grać ciszej choć nie zawsze.
 10. W sklepie wyraźnie mi powiedziano, że yamaha nie jest wstanie z nich wszystkiego wyciągnąć, ale pomimo to zagrały najlepiej.
 11. Ja słuchałem u kolegi mają yamahę z ma silver rx2 i było kiepsko zwłaszcza z porównaniu z heco, pylony, kefami i castlami 5. Jeszcze nie powiedziałem że Kefy wygrały. Nadal się zastanawiam Pylony czy Kefy.
 12. Wzmacniacz zabrałem swój yamaha 803d i kable głośnikowe oehlbach twin mix. W Nautilusie dali swój cd Marantza 8006. Pierwsze na odsłuch poszły Kef R 300, po nich Dynaudio emit 20,Dali Oberon 3, Definitive technology i na końcu heco clean gt302. Tylko heco nawiazało równą walkę z kefami. Heco mają ostatnie po ekspozycyjne w cenie 2600 za parę co jest okazją. Jedne co mnie powstrzymało przed zakupem to kolor okleiny choć piękny to ni cholera nie pasuje mi do mebli. Pojechałem na obiad po obiedzie postanowiłem zajrzeć do Lini dzwięku. Tam odsłuchałem najpierw klipsch rp 600, potem pylon audio diament monitor za źródło robił cd Pioneer 70. I tu wygrały pylony. Tym samym pylony okazały się bardzo muzykalne i zamąciły mi w głowie. Teraz przez weekend zastanowie się czy Kefy czy pylony. Na pylony dostałem dobrą cenę 3400zł za parę a Kefy 3600zł za parę. Do odsłuchu posłużyły mi płyty: Metallica synfonicznie trzy pierwsze utwory, Ray Wilson 20 Years and more, Michael Brecker Tales from the Hudson, George Duke Deja Vu, Emerson String Quartet,
 13. Już po odsłuchach i mam burze w głowie bitwa trwa po między Kef r300 a heco clean gt 302. Co wybrać?????? Oba monitory piękne wykonane i świetny dzięk.
 14. Odsłuch trwa Kef r300 pomału po pokolei wykańcza konkurecje.
 15. Będę tam za 10 min
×
×
 • Utwórz nowe...