Skocz do zawartości

helman

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O helman

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Katowice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki za podpowiedzi. Możliwe, że za niebawem skorzystam z propozycji dodatkowych odsłuchów. Obecnie niestety remont mi się obsunął w czasie i nawet nie mam warunków do testowania sprzętu w domu. Jeszcze jedno pytania mi się nasuwa, a mianowicie o funkcjonalności sieciowe. Czy w/w klocki muszę uzupełnić o odtwarzacz sieciowy by słuchać muzyki z Tidala czy też mają taką funkcję na wyposażeniu? Testowałem jak dotąd moje Klipsche podłączone do urządzenia typu all-in-one (abstrahuję od ogólnej jakości tego typu sprzętu) Creative Sound Blaster X7 i tutaj jest możliwość łączenia się z ustrojstwem przez bluetooth, co w połączeniu z firmową apką umożliwia sterowanie za pomocą telefonu dźwiękiem i odtwarzanie kawałków z Tidala. To mocno ułatwia i uprzyjemnia żywot, a i nie tonie się w elektronice :).
 2. Pozwolę sobie odkurzyć temat. Jestem parę dni po odsłuchach (za które dziękuję S4HOME :)) większości proponowanych modeli i - prawdę mówiąc - ze wszystkich propozycji bezkonkurencyjny brzmieniowo wydał mi się Magnat MR780. Zamierzam go wypożyczyć do spokojnego posłuchania w domu, ale wcześniej chciałem zapytać o możliwości uzupełnienia zestawu o subwoofer w przypadku wyboru tej hybrydy? Pytam, ponieważ nie ma tu dedykowanego wyjścia pod sub, więc jak mniemam trzeba by coś zakombinować z pozostałymi wyjściami. Jakie porty można by wykorzystać w celu podłączenia suba (wyjście słuchawkowe? rec out? inne?) i ewentualnie jak przedstawiają się wady/zalety takich rozwiązań, tzn. co z barwą dźwięku i trudnościami technicznymi podłączenia, co ewentualnie trzeba by dokupić? Z góry thx za wszelkie info.
 3. THX za wszystkie odpowiedzi. Za pewne skorzystam z porad i posłucham tych wzmacniaczy. Suba mogę dokupić później, biorę taki scenariusz pod uwagę. Słuchałem tych kolumn na kilku wzmacniaczach, m.in. 2 Pioneery, których sygnatur niestety nie pamiętam. Charakterystyka brzmienia najbardziej mi podpasowała, gdy kolumny grały z Marantzem PM6006, szczególnie z uaktywnioną funkcją loudness. BTW, lubię też czasem bawić się dźwiękiem i "pokręcić gałkami" - czy powyższe propozycje to umożliwiają, można kontrolować tylko bass, treble, czy są jakieś dodatkowe opcje? Pytam jako laik, dotąd działałem na kolumnach komputerowych podłączonych do zewnętrznej karty dźwiękowej, a konkretnie Edifier R2730DB + Creative X7. X7 daje tutaj spore możliwości. Do Oświęcimia? Chętnie podskoczę jak najbardziej :).
 4. Kłaniam się , Stoję oto przed zakupem zestawu audio do sypialni. Jestem po kilku odsłuchach, których rezultatem jest wybór kolumn - Klipsch RP-600m. Moje pytanie dotyczy elektroniki, o którą powinienem uzupełnić kolumny biorąc pod uwagę moje preferencje. Garść istotnych informacji: 1.Pomieszczenie: ok. 16 m2, nieliniowe i trudne akustycznie, a konkretnie poddasze - od połowy prostokątnego pomieszczenia częściowo opada połać dachowa. 2.Preferowane brzmienie: efektowne, dynamiczne, chętnie z wyeksponowanymi skrajami pasma (lubię jednak bas, który nie pierdzi i nie spóźnia się; nie lubię metalicznej, jazgotliwej góry), lubię gdy dźwięk jest dobrze wypełniony. Jak dotąd, najlepiej mi się słuchało RP600m sparowanych z Marantzem PM6006, ale może warto by pokusić się o mały upgrade? Zakładam, że zestaw będzie mi grał przez lata, raczej nie mam w nawyku przesiadek. 3.Przeznaczenie: muzyka (rock, country, klasyka, filmowa, rap) plus okazjonalnie filmy z tv. Zależy mi na wyprowadzeniu dźwięku z tv na kolumny - rozwiązanie techniczne dowolne pod warunkiem zachowania odpowiedniej jakości brzmienia. Muzyka jest priorytetem. 4.Chcę mieć możliwość uzupełnienia zestawu o subwoofer, najlepiej firmowy Klipscha, proszę zatem aby ewentualne propozycje elektroniki uwzględniały taką opcję. Zastanawiam się nad subem Klipsch R-10SW albo R-12SW - jak sądzicie, to odpowiednia, wystarczająca opcja do mojego pomieszczenia i wybranych kolumn? 5,Budżet nieprzekraczalny na sprzęt: elektronika (wzmacniacz? amplituner stereo?) + sub - 5000 zł. Oczywiście, im mniej tym lepiej :). Z góry dzięki za wszelkie sugestie/rady/propozycje. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...