Skocz do zawartości

Dzwiekoszczelny

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Dzwiekoszczelny

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tutaj słychać tylko pstrykniecie wewnątrz przez pół sekundy zielona diodę i idzie w Pomarańcz. Angielski humor.
 2. Głośno było dziś grane po prostu. Co do trzymania w szafce to takie zabezpieczenie przed dwoma 4latkami. Zatem to na zdjęciu to nie jest wskazanie stand-by? U Was rozumiem stand by oznaczony jest dioda zielona?
 3. Tak wygląda mój pilot czyli troszkę inny. Naprzyciskałem się tego MODE i wyszło tak że za pierwszym razem dioda MODE robi się pomarańczowa i świeci się wraz z wybranym źródłem i dźwięk się ścisza. Po przytrzymaniu MODE dłużej na tym wyciszeniu gasnie dioda źródła i pali się tylko MODE na pomarańczowo (przez chwilkę jest też zielona ta dioda). Aha to drugie wciśnięcie MODE trwa z dobre 10sek.
 4. Pytanie do posiadaczy powyższego wzmacniacza. Czy jest opcja ustawienia go w stand-by, czy po prostu po słuchaniu zostawiamy go tak jak jest a sprzęt zmniejsza pobór.
 5. Mógłbym prosić jakąś Specyfikację do tego mini pc i jak to wszystko spiąć aplikacjami pod sewis Tidal... Z góry dziękuję
 6. Pojawiłaś się okazja kupić używane Elac Fs407 czy będzie to duży przeskok jakościowy zgrywajac je z Roksan em? Sklep który oferuje kolumny nie ma na stanie Roksana, a ja jeszcze nie mam swojego egzemplarza na stanie więc odsłuch jest niewykonalny
 7. Pojawiłaś się okazja kupić używane Elac Fs407 czy będzie to duży przeskok jakościowy zgrywajac je z Roksan em?
 8. Pomijając kwestie doboru kolumn, kabli itd czy bedzie to ta sama jakość prezentowania dźwięku czy przepaść jak wzmacniacz stereo zestawiony ze stereo z kina domowego?
 9. A czy branża się dodatkowo wypowie? Jak wogóle ocenić dźwiękowo Roksana z Naim Star?
 10. Miejsce kolumn jest na północnej ścianie. Tył ściany wyłożony drewniana mozaika jak na zdjęciu, do tego długie zasłony na całą wschodnia ścianę. Schody to też drewno. Dojdzie jeszcze dywan duży przed kolumnami. Jeśli chodzi o samą akustykę to jest poprawnie (w moim odczuciu). Obecnie słucham na Focalach Dome 5.1 (oczywiście w opcji stereo) i jest ok. Jakie zatem propozycje głośników do odsłuchu?
 11. Witam. Prosiłbym Was o pomoc w rozważeniu kilku dylematów w doborze stereo na lata. Pomieszczenia odsłuchowe 33m2 w tym "Klatka schodowa" ze schodami. Zestawy upatrzone to: 1. Roksan Kandy Integra K3 + streamer typu cxn v2 series 2, 851N lub coś z tańszych bluesound node 2i. Kolumny Fyne Audio 502 2. Naim unit star+fyne audio 502. Czy warto tego naim zestawić z czymś innym? Czy pod względem jakości dźwięku dynamiki i szczegółowości, pomijając kwestie kolumny, zagrają na podobnym poziomie?
 12. Jeszcze raz dziękuję za okazana pomoc. Wachowe podejście.
 13. Mam jeszcze pytanie do kabli do tego systemu, jak je dobrac. Z uwagi na dość małe terminale chyba wejdzie przekrój 1.5mm, z tym że do tylnych głośników potrzebne będzie ok 6.5-7m na strone. Czytają odległość wymagałaby czegoś grubszego? Czy kable z dodatkowym "corem" np. Melodika mdc2150 wnoszą coś do grania czy zwykły OFC jest ok?
×
×
 • Utwórz nowe...