Skocz do zawartości

peterpz

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O peterpz

 • Ranga
  Debiutant
 1. Heh, przetestuję z chęcią jak to będzie grało, jeśli się nie sprawdzi to kupię ten wzmacniacz. Takie rozwiązanie byłoby dla mnie mega wygodne, bo nie musiałbym się przełączać pod tuner i pod kompa osobno
 2. Ok, zatem udało mi się zlokalizować jakie porty dokładnie ma mój głupi laptop (on ma tylko 2 lata ale dokumentacja zniknęła ze strony producenta, wszystko było niepewne). Najprawdopodobniej są to jednak porty: 1xmikrofon, 1 x line-in, 1x lini-out W regulacji głośności mam coś takiego: "Realtek HD Input". Zatem chyba jak podłączę tuner do line-in, a do wyjścia słuchawki, jak zawsze to nie będzie spadku jakości i będę mógł regulować głośność przez laptopa? Jeśli tak to wymagania na tuner spadają, nie trzeba już głupiej regulacji: Tuner cyfrowy, najlepiej z kilkoma stacjami do ustawienia (może mieć RDS, nie musi). Jedno wejście antenowe wystarczy.
 3. 2 anteny są nieważne. Jednak ważnym jest dla mnie możliwość programowania kilku stacji (tuner cyfrowy, marzyłby się RDS) oraz wyjście z regulowaną głośnością.
 4. Fakt. Zmieniłem trochę zdanie po napisaniu Twojego wątku i uznałem, że jeśli nie zmienię tego kryterium to jedyne co mi zaproponujesz to coś za min 500 zł Rozumiem, że ten Sony nie ma regulacji głośności? Moje wymaganie dotyczy jednego wyjścia audio, bo więcej mi nie potrzebne, jednak dobrze by było gdyby było regulowane (przecież nie będę kupował jeszcze wzmacniacza do słuchawek, czy czegoś takiego).
 5. Wysokość tunera w granicach rozsądku, dajmy na to 20 cm. Przeżyję jedną parę wyjść. Wystarczy jedno gniazdo antenowe, jeśli tylko pozwoli w potrzebie podłączyć lepszą antenę (nie wiem czy dają jakąś fabrycznie).
 6. Proponuj, proponuj. Zobaczę to na własne oczy i będę coś wiedział więcej. Tylko ciekawi mnie jedno. Te tunery są ogólnie drogie w porównaniu do mini wieży. Ja wiem, że takie najtańsze mini wieże to może nie są najlepszej jakości ale w cenie samego tunera można dostać wieżę z głośnikami i wszystkim. To daje do myślenia.
 7. Myślę, że max to 100 zł, tuner może być używany. Zapewne audiofile powiedzą, że nie dostanę w tej cenie nic co mi nie zapewni szumów. Tylko, że nie jestem audiofilem i dla mnie brak szumów oznaczał, że ja (zwykły człowiek) chcę być zadowolony z jakości. O antenie wiem. Co do tunera jeszcze, to może on być takich rozmiarów jak większość tunerów - szeroki i głęboki ale niski. Na pewno nie może to być coś zarówno szerokiego, wysokiego i głębokiego (typu części głównej w mini-wieżach). Komputer niestety nie ma aux-in
 8. Nie żebym był biednym studentem i nie było mnie stać na jakiś ogromny sprzęt. Problem przy studiowaniu jest inny - brak miejsca w wynajmowanym pokoju oraz problem przy przeprowadzce z dużą ilością sprzętu. Do rzeczy więc. Do tej pory słucham radia przez internet ale mnie to deneruje, bo zżera trochę łącza i nie jest stabilne (najlepsza piosenka i akurat zerwie połączenie). Chcę wyposażyć się w jakiś tuner FM, tylko nie wiem co kupić. Zależy mi na uzyskaniu jak najlepszej jakości oraz niewielkich rozmiarach urządzenia. Oglądałem tunery FM na allegro, ale one nie mają możliwości podgłaśniania, co oznacza iż musiałbym podłączać to zawsze przez komputer (mam port Microphone-in, dałby on dobrą jakość?). Połączenie przez komputer jest dla mnie wskazane, jednak chciałbym mieć alternatywę podgłaśniania w tunerze. Co mi poradzicie? Pamiętajcie, jakość dźwięku i dobry tuner, z możliwością wpięcia innej anteny FM jest wymagana. Nie może być ani grama szumów
×