Skocz do zawartości

Myszoor

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Myszoor

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  PL
 1. mam taki wybór jak poniżej, ale jaki związek ma Foobar z PotPlayer'em?
 2. ta norweska? to też jestem głuchy Wrócę jednak do tematu ASIO bo o ile z muzyką via Foobar wszystko śmiga (raczej) to nie jestem w stanie poprawnie skonfigurować PotPlayer'a który u mnie na tym samym laptopie obsługuje filmy ... w sekcji audio cokolwiek bym nie ustawił to i tak nie przekłada się na odtwarzanie dźwięku Założyć może nowy wątek?
 3. witam temat jest taki: wpadł w moje łapki ostatnio projektor Sanyo PLV-Z2, wyjścia mam do dyspozycji takie jak poniżej. Natomiast w laptopie jest nieużywany port HDMI i chciałbym zastąpić leżący na podłodze kabel obecnie łączący ten zestaw (DVI-I + przejściówka na VGA --- VGA w lapku) czymś bezprzewodowym. Może ktoś z Was już to przerabiał, więc proszę o sugestie jak to zrobić uwzględniające fakt, że w planach jest wymiana projektora na coś nowszego, co już też będzie miało HDMI :)
 4. 1383 te sterowniki to pierwsze co zainstalowałem, myk jest taki że przy przełączaniu na USB 2.0 plik 44100Hz / 16 bitów był obrabiany na/przez/jako? 48000Hz i teraz ... ... ASIO zainstalowany, przełączenie w FB: Playback > Output > Device na ASIO: CA USB ASIO Driver wycięło dźwięk ze wzmacniacza grają tylko głośniki w laptopie ... Najgłupsze jest chyba teraz to, że gdzieś przy tych operacjach w panelu sterowania CA DacMagic zrobił się nieaktywny odszczekuję - przeładowanie lapka pomogło Dziękuję za pomysły sugestie i poświęcony czas : )
 5. no to moje zabawki to liga okręgowa ale na szczęście mi stykają raczej nie będę - nie mam skłonności uganiania się za króliczkami Foobar, obiecuję wgryźć się w temat ale naprowadzenie mile widziane ...
 6. Czyli RTFM : D Ok, skończona, Teraz po przełączeniu na DacMagic'u na USB 2.0 dla odmiany mam próbkowanie 48kHz a zestaw dostał lekkiego kopa Już mi się podoba, choć to chyba jeszcze nie tak jak powinno być. Bo jeżeli dobrze to rozumiem to to plik powinien sterować próbkowaniem i przy 48000Hz / 24 powinno się świecić 48 a 44100Hz / 16 - 44.1? czyli nie warto? Wgryzając się w temat trafiłem na FX-Audio DAC-X3 - na AE do wyrwania za 150zł, może na to się skuszę - ale to za czas jakiś. Na razie chcę ogarnąć tego DAC'a i zatrybić o co w tym wszyskim chodzi : )
 7. jeżeli przekonam się do tych ustrojstw to takiego kupię sobie do pracowni by tam też sensowniej grało, na razie szkolę powyższego już ogarnięte, ze sterownikami jeszcze nie walczyłem, ale na starcie zastanawia mnie coś innego: dlaczego przy pliku 44100Hz / 16 bitów świeci się dioda 96? Przy 48000Hz / 24 bity to samo : (
 8. tak i całkiem możliwe że nie wiem ale chętnie zmienię ten stan rzeczy ; ) na dziś gra to z jakąś tam zewnętrzną kartą muzyczną na USB ... to był długi wieczór, padło na CA DacMagic 100 PS Pytanie o "duże" pliki FLAC: rozumiem, że po dograniu sterowników do laptopa ten DAC to ogarnie i wyśle na wzmacniacz co trzeba?
 9. witam, zastanawiam się od jakiegoś czasu co mogę poprawić na styku wzmacniacza, laptopa i odtwarzanych z niego plików? Zestaw na dziś to jakiś wzmacniacz (bez znaczenia jaki bo gra dobrze i nie będę go zmieniać) pliki odtwarzam bezpośrednio z laptopa (i tak ma zostać, bo lubię patrzeć na okładki i słupki w FooBar poza tym dobrze mi się klika myszką gdy poruszam się po moim zbiorku muzyki). "Schody" zaczęły się pojawiać niedawno gdy coś zaczęło mi szwankować gniazdo słuchawkowe w laptopie. Przez to w tej chwili w użyciu jest jakaś tania karta muzyczna na USB ale i z nią bywają problemy, bo coś od czas do czasu zdarza się że znikąd pojawia się jakieś dziwne buczenie które narasta do naprawdę głośnego dźwięku - szturchnięcie karty w porcie USB wygasza ten efekt. Pytanie jest w sumie proste: jak sami ogarniacie taki temat? Szukam inspiracji PS Jak wygląda kwestia technicznego odtwarzania plików FLAC 24bit/44,1kHz (lub więcej) w tego typu połączeniu? Pomijam zupełnie temat czy usłyszę różnicę - w obecnym zestawie nie mam na to szans Jakieś linki klarujące temat do poczytania?
×
×
 • Utwórz nowe...