Skocz do zawartości

MaGav

Uczestnik
 • Zawartość

  42
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez MaGav

 1. Ja kończyłem to i ja rozpoczynam na nowo temat o kolumnach do Magnat MR780 w tym wątku :). Widzę, że nawet dublowaliśmy te same tematy. @Wito76 mamy tu trochę o Klipschu i Monitor Audio Bronze 6 do Magnata @klavikort tu się możemy wykazać z kolumnami :).
 2. MaGav

  Magnat mr780

  Popieram bo trochę zaśmiecamy. Mamy też wątek o kolumnach do Magnat MR780 tu: Może przenieśmy tam rozważania na temat brzmienia i dopasowania kolumn a tu tylko o MR780 ?
 3. MaGav

  Magnat mr780

  Poszukiwania odpowiedniego brzmienia to też frajda . Fajna jest możliwość zmiany i progres. Dobrze jest mieć coś najlepszego co jest możliwe na daną chwilę i na miarę obecnych możliwości ale zostawić sobie furtkę na rozwój, zmianę i możliwość dążenia do lepszego. To chyba normalne. Z drugiej strony w audio chyba czasem jest tak, że niektórzy gonią króliczka przez całe życie i nawet ze sprzętem za 100 k nie są zadowoleni.
 4. MaGav

  Magnat mr780

  Wito76, Obserwuję twoje zmagania z zaciekawieniem, cenne uwagi i opinie dla mnie na przyszłość. Może porównaj chociaż w salonie serię R i RP (nawet bez pożyczania tylko aby wyłapać różnicę). Kiedyś słyszałem u znajomych jakieś kolumny Dali, wydaje mi się, że one grały chyba tak jakbyś oczekiwał. Niestety nie pamiętam modelu no i to nie było z Magnatem. Dowiem się i dam znać. Możesz to jeszcze dopytać. Zmieniając temat to ja muszę powiedzieć, że w miarę słuchania mój zestaw Magnat MR780 z kolumnami Klipsch gra jakby coraz lepiej. Pytanie tylko czy mi się wydaje, przyzwyczajam się do brzmienia czy rzeczywiście brzmienie się zmienia z czasem.
 5. Ładny :). Tak tylko wspomniałem bo kiedyś też chciałem lampę ale ostatecznie zdecydowałem się na hybrydę do kolumn Klipsch. Nie słuchałem nigdy z porządną lampą więc tylko się domyślam, że to kompromis ale ogólnie jestem zadowolony. Co lampa to lampa więc powodzenia w poszukiwaniach.
 6. Jeśli jeszcze nie kupiłeś to polecam skorzystać z propozycji S4Home i pożyczyć dla porównania Magnata MR780. Może to będzie najlepsze rozwiązanie.
 7. MaGav

  Magnat mr780

  Dzięki, fajny opis. Teraz może odnajdziemy się w tych oznaczeniach i numeracjach serii i modeli. Mój Magnat MR780 czeka więc na wspomnianego w opisie następce "wyjątkowo dobrego modelu RF 83" czyli jakieś Reference Premier z trzema głośnikami. Jeśli się pojawią to rezerwuję kolejkę do odsłuchu :).
 8. MaGav

  Magnat mr780

  Z tego co widzę w "internetach" polecane są RP-6000 i to chyba jest następca twoich R-620. Te mniejsze mają mieszane opinie ale to tylko "internety". Oczywiście zdaję sobie sprawę, że cena większa ale nie zaszkodzi teraz posłuchać i porównać a kupić w zimie lub za rok z jakiejś promocji. Widziałem też gdzieś gotowe zestawy Magnat MR780 z Klipsch serii RP (6000 i 8000) więc jak ktoś kto się zna tak skonfigurował to może to być rozwiązanie. Może ktoś je porówna ?. Dopytaj branżę bo sam jestem ciekaw.
 9. MaGav

  Magnat mr780

  Z tego co pamiętam masz model Klipsch R-620F ?. Jako zwolennik brzmienia kolumn Klipsch z Magnatem MR780 może przypadkiem znalazłem odpowiedź na twoje poszukiwania. Mianowicie przeglądając różne fora wpadłem na porównanie serii R i RP gdzie ktoś z Q21 pisze: "Seria Reference Premiere czyli model RP-280F (...) to dobra klasa wyżej, niż R-28F (..). Ogólnie sam charakter brzmienia jest podobny, wyższy model także oferuje bardzo dynamiczne, swobodne, energetyczne granie. Natomiast RP-280F przede wszystkim lepiej kontrolują bas, oferują więcej środka pasma, znacznie bardziej plastyczne, spójne brzmienie, największa różnica jednak jest w wysokich rejestrach. Wyższy model przekazuje dużą ilość informacji, jednak jest to podane łagodniej, bardziej delikatnie. Słuchając kolejno obydwie kolumny, model R-28F wydaje się twardy, ostry, suchy z gorszym wypełnieniem i dociążeniem". Może analogicznie porównasz swoją serię R z odpowiednikiem w serii RP. Może branża tu podpowie czy taka analogia jest trafna w tym przypadku abyś uzyskał to co chcesz ale nie tracąc uroku Klipscha. Może seria RP będzie rozwiązaniem ?
 10. MaGav

  Magnat mr780

  Dzięki. No właśnie też słyszę różnicę i stąd wzięło się moje pytanie. Tak się składa, że ostatnio mam czas na muzykę raczej tylko wieczorami więc albo pozostaje mi ciche słuchanie albo właśnie słuchawki. W tygodniu będę miał lepsze słuchawki więc może coś więcej wysłucham.
 11. MaGav

  Magnat mr780

  Witam i mam pytanie techniczne. Czy w naszym Magnacie na wyjściu słuchawkowym mamy dokładnie ten sam dźwięk co na wyjściach kolumnowych czyli poprzez przedwzmacniacz lampowy i wzmacniacz tranzystorowy itp. Czy to jest jakoś inaczej ?
 12. MaGav

  Magnat mr780

  S4Home, teraz na stałe mam podstawkowe Klipsch RP600M ale na próbę podłączałem też stare Tonsil Samba i Diora. Wito76, nie mam jeszcze konkretnych pomysłów ale wiem, że będę szukał kolumn z wieloma głośnikami (powyżej 3), obecne są fajne ale trochę za spokojne, będę szukał też więcej "um-cyk". Myślę, że będę chciał posłuchać Klipsch RP8000f, Magnat Signature, Heco Celan GT lub Revolution, Polk Audio RTI. Jest to taki wstępny wybór z internetu a na konkrety może przyjdzie czas zimową porą. Zauważyłem, że lubię słyszeć jak grają poszczególne głośniki w kolumnie a w podstawkowych niestety tego mi brakuje. Reasumując pozostawiłbym brzmienie Klipsch (bas i wysokie) + trochę więcej "um-cyk" + kilka głośników w kolumnie.
 13. MaGav

  Magnat mr780

  Witam. Widzę, że wątek ładnie się rozwija choć miejscami odbiega od tematu . Ja po kilku miesiącach użytkowania Magnat MR 780 jestem coraz bardziej zadowolony. Sprzęt gra fajnie (nawet z czasem chyba coraz lepiej) bez żadnych problemów itp. Po takim czasie widzę nadal jeden dość duży minus tzn. opisywany już wielokrotnie kiepski sposób przełączania źródeł na pilocie i płycie czołowej (brak sprawnego przełączania stacji radiowych itp.). Ten minus oczywiście rekompensują wszystkie pozostałe plusy wykonania i działania sprzętu. Oczywiście najważniejszym plusem jest dobre brzmienie. Ja na razie nic nie planuję zmieniać poza tym co już wcześniej planowałem czyli zakup fajnych kolumn podłogowych do nowego salonu (pewnie w przyszłym roku). Ogólnie wszystko ok.
 14. MaGav

  Magnat mr780

  Moje spostrzeżenia dotyczące tematów "radio" i "klipsch" oczywiście w kontekście Magnata MR-780: 1. Jeśli chodzi o radio to rzeczywiście wolę słuchać FM ale raczej w tle, poza muzyką słucham też wiadomości. Odbiór mam porównywalny z odbiorem na innych starych amplitunerach więc widocznie tak ma być. Mam podłączony kabelek antenowy z zestawu bo z jakąś starą anteną było gorzej. Zauważyłem, że ten sam utwór słuchany z różnych źródeł słucha się trochę inaczej. Najbardziej lubię właśnie FM (chyba najgorsza jakość). Na drugim miejscu YouTube (czyli z obrazem, jakość ok ale nie najlepsza). Słucham też z Tidal, Open FM i CD i w tych przypadkach jakość niby najlepsza a przyjemność słuchania mniejsza. Ostatnio przestawiłem biurko i zamiast Bluetootch aptX podłączyłem kablem USB, trochę słychać różnicę. 2. Co do kolumn Klipsch myślę, że każdy ma jakieś swoje upodobania dźwiękowe. Ja na wszystkich sprzętach grających oraz w samochodzie mam podkręcone wysokie i bas na godzinie 14:00 a średnie na 11:00 a w tym zestawie wszystko może być na 12:00 i jest ok. Poza tym wszystko zależy od konkretnego kawałka, niektóre piosenki wolę słuchać na zestawie a inne w samochodzie lub na słuchawkach. Nie słuchałem bardzo wielu kolumn w życiu ale z tych co słuchałem najlepiej podeszły mi własnie Klipsch. Mają wiele innych plusów ale dyskusja o dźwięku czy brzmieniu kolumn to trochę jak o gustach. Jest bardzo prawdopodobne, że np. dziewczyny czy samochody też nam się inne podobają.
 15. MaGav

  Magnat mr780

  Wito76, Przyznam, że z zaciekawieniem czekałem na twój wybór oraz opinię. Gratuluję doboru i zakupu. Dla mnie podobnie Magnat MR-780 fajnie gra z kolumnami Klipsch. Niestety ze względu na pomieszczenie na razie Klipsch RP-600m z których jestem zadowolony ale w przyszłości będą podłogówki. Moim zdaniem fajnie się uzupełniają te sprzęty ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji słuchania. Tak trochę zmieniając temat, w przyszłości chciałbym usłyszeć Magnat RV4 + Klipsch RF-7 III :). Pozdrawiam.
 16. MaGav

  Magnat mr780

  Widziałeś wątek "Kolumny do Magnat MR 780" ?. Może tam znajdziesz coś dla siebie.
 17. MaGav

  Magnat mr780

  Cześć. Jest 23:50 więc właśnie słucham dość cicho i podoba mi się to co słyszę :). Pozdrawiam.
 18. Przeglądając YouTube widziałem porównania tych kolumn z różnymi innymi. Możesz sobie sprawdzić do czego są porównywane a później jakie są ceny tych porównywanych i może wybierzesz coś tańszego do odsłuchania w jakimś salonie.
 19. Ja np. będę łączył Klipsch RP-6000f (lub ewentualnie RP-8000f) z Magnatem MR-780.
 20. Racja, patrząc z tej strony trochę namieszane. Mam nadzieję, że jeśli ktoś będzie to czytał to przeczyta w kolejności pisania.
 21. Racja. Przestawione. Kolumny też stoją inaczej, tak blisko postawiłem tylko do zdjęcia.
 22. Fajny wątek więc się przyłączę. Ładne zestawy niektórzy tu mają. Mój skromny poniżej: Sprzęt: Magnat MR780 + Magnat MCD750 + Klipsch RP600m. Muzyka: szeroki zakres z przewaga rocka (Jarocin, Woodstock, Polandrock) + pop + elektro itp. Miejsce odsłuchu: pokój do pracy.
 23. Zestaw Magnat MR780 + Klipsch RP600m zakupiony, podłączony i przetestowany. Gra bardzo fajnie, głośno ale jednocześnie elegancko, dynamicznie i przyjemnie dla ucha z charakterystyką dźwięku lampowego, przyjemny bas i wysokie tony. Bas czasem może nawet za ciepły i zbyt przyjemny np. w niektórych utworach trochę mało slapu lub klangu gitary basowej (nie wiem jak dokładnie nazwać ten styl gry, chodzi o uderzenia na basie w średnie lub wyższe dźwięki, które mają być surowe i metaliczne) ale to zależy jakiej muzyki się słucha a poza tym to raczej za sprawą amplitunera a nie kolumn. Oczywiście doznania akustyczne to kwestia gustu i indywidualnych preferencji więc jak wszyscy radzą trzeba samemu posłuchać. Pozdrawiam.
 24. Kupiony zestaw Magnat MR-780 + MCD 750 + Klipsch RP600m. Dłuższy opis w innym wątku. Pozdrawiam.
 25. MaGav

  Magnat mr780

  Witam. W końcu sprzęt Magnat MR780 + Magnat MCD750 + Klipsch RP600m zakupiony, podłączony i przetestowany. Gra bardzo fajnie, głośno ale jednocześnie elegancko, dynamicznie i przyjemnie dla ucha z charakterystyką dźwięku lampowego, przyjemny bas i wysokie tony. Oczywiście doznania akustyczne to kwestia gustu i indywidualnych preferencji więc tak jak wszyscy radzą trzeba samemu posłuchać ale dla mnie bomba. Super sprawą jest Bluetooth 4.0 z aptX. W laptopie nie miałem aptX więc dokupiłem adapter Bluetooth Qualcomm aptX i rzeczywiście gra bardzo dobrze. Kolumny Klipsch RP 600m, jak dla mnie rewelacja. Dźwięk w pełni mi odpowiada, solidne, fajne wizualnie. Do obecnego pomieszczenia w sam raz ale do salonu na pewno będą jakieś większe podłogowe. Pod względem wizualnym cały zestaw stylowy, dobrze wykonany, trochę surowy ale ładny panel przedni ze szczotkowanego aluminiowym oraz aluminiowe pokrętła sterujące. Pokrętła ok, ale mogłyby mieć bardziej widoczne nacięcia wskazujące położenie lub jakąś skalę. Dobra ergonomia, fajny przydatny przycisk do zmieniania jasności wyświetlacza i oczywiście bardzo dodające klimatu dwie pomarańczowe lampy. Panel w rzeczywistości jest ciemniejszy jak na zdjęciach internetowych (prawie czarny). Szkoda, że Magnat nie pomyślał o wersji srebrnej lub jeszcze lepiej grafitowej ale obecna też ładna. Ogólnie fajny projekt wizualny całego zestawu i żadnych badziewnych plastików :). Po kilu dniowym użytkowaniu stwierdziłem jeden dość duży minus, tj. brak możliwości przełączania zaprogramowanych stacji radiowych jakimś jednym przyciskiem nawigacyjnym (na przykład strzałki góra-dół lub +/-) w pilocie zdalnego sterowania oraz na panelu. Co prawda w pilocie stacje można zaprogramować pod konkretne numery ale przełączając trzeba odrywać palec (1, 5, 9) i pamiętać, która stacja pod którym numerem. Nie wyobrażam sobie takiego przełączania kanałów przykładowo w pilocie TV. Bez pilota na panelu chyba w ogóle nie da się przełączać zaprogramowanych stacji. Z drugiej strony głównie słucham FM i Bluetooth więc aby przełączyć muszę przycisnąć 9 razy przycisk „Source” lub przekręcić pokrętło o 9 pozycji. Wolałbym odwrotnie tj. przyciskiem „Source” zmieniać stacje radiowe a źródła sygnału dopasować pod przyciski z numerami i zapamiętać np 1 to Radio, 2 to Bluetooth itd. Nie wiem o co chodzi ale to mi się nie podoba. Jak to jest w innych amplitunerach ?. Poza tym minusem dotyczącym zmiany stacji radiowych i wyboru źródła sygnału ogólnie jestem zadowolony z całego zestawu, mam trochę niedosyt, że kolumny jednak nie większe np. Klipsch RP6000f lub podobne ale będą w przyszłości. Trochę się rozpisałem więc na tym koniec.
×
×
 • Utwórz nowe...