Skocz do zawartości

milosz

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

O milosz

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wro

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Oooo, za trzeciego kandydata dziękuję Chętnie porównam w domu Onkyo 8270 (bo skoro 8250 jest bardzo podobne w odsłuchu to sprawdzę czy hdmi przyda się) z Yamahą R-N602 Co do kolumn to te Magnaty myślę, że odpuszczę na rzecz Heco Aurora 700 - z tego co czytma to warto dopłacić, a zamierzam zakupić na dłuższy czas.
 2. hehe, a wg mnie bliżej mi do Onkyo, choć mówię tylko na podstawie przeczytanych testów i opinii co do tego czego słucham to głównie rock, choć nie zamykam się na ten jeden gatunek. z pewnością taki zestaw nie będzie grany na max. Preferuję konkretne brzmienie. będę także wykorzystywał zestaw do filmów, dlatego też zastanawiam się nad hdmi ale chyba jednak to rozwiązanie odpuszczę. znajdę gdzieś bezpośrednie porównianie tych dwóch amplitunerów tj 8250 i R-N602?
 3. Zacząłem poważniej zastanawiać się nad tym 8250, bo doplata za hdmi trochę kosztuje. I teraz pytanie jakby zestawić Onkyo 8250 vs Yamaha R-N602 ? Jak dźwiękowo wypadają? Nie ukrywam, że ten dwukierunkowy bt jest niby dodatkiem ale istotnym.
 4. Pytałem o Onkyo, bez wskazywania konkretnego modelu, interesuje mnie czy amplitunery tego producenta posiadają tę funkcję. Rozumiem zatem, że żaden model tego nie posiada. o jednym pilocie to swoją szosą, ale w obrębie posiadanych juz pilotów, bez ew. aplikacji czy innego pilota all-in-one w tym momencie pozostaje mi zastanowić się czy dopłacać do hdmi. na tym forum czytałem, w innym temacie, jak ktoś się skarżył na widoczne pogorszenie jakości obrazu przepuszczanego przez amplituner, może to być prawdą? chcąc uruchomić zestaw stereo muszę (w przypadku polączenia przez kabel optyczny tv <-> amplituner) za każdym razem ręcznie uruchomić ampl i ustawić źródło na amplitunerze, tak? jak z jakością dźwięku wysyłanego z tv? gdzie będzie lepszy dźwięk - z dekodera przez tv wysyłany na amplituner poprzez optyk czy też z dekodera na amplituner poprzez hdmi?
 5. czy Onkyo posiada dwukierunkowy bt? oraz czy podłączając źródło zewnętrzne (dekoder) do tv przez amplituner dźwięk zawsze będzie musiał iść przez kolumny? pytam, bo nie zawsze będę chciał uruchamiać całe stereo.
 6. Czyli w takim razie rola HDMI sprowadza się tylko do spięcia kilku urządzeń (np. DVD, konsola itp) w amplituner i wyjscie jedym kablem na tv - słowem ograniczenie kabli, tak?
 7. Dzięki za zaproszenie, zacznę lokalnie, ale 200km to w sumie też nie tak daleko Może nie jest to warunek konieczny, ale funkcja ARC byłaby przydatna przy oglądaniu tv, a założenie jest takie, że stereo ma też współgrać z tv. Fakt, że w prostym rachunku wymaga to dopłaty ~500 zł... Czy w Oknyo Bluetooth działa dwukierunkowo tj. wysyłanie dźwięku na amplituner jak i z niego np. na słuchawki bezprzewodowe?
 8. Zajdę tak daleko na ile budżet pozwoli czyli prozaiczny powód ;) a konkretniej to chcialbym przeznaczyc tak 4-5 k. na cały zestaw
 9. Witam Na wstępie zaznaczam iż jestem amatorem, któremu nie wystarczają głośniki z tv Jakiś czas temu kupiłem soundbar z subem, ale jak dla mnie to porażka, byłem zawiedziony tym co "słyszałem", zatem sounbar został zwrócony. Z tego co poczytałem i skonsultowałem to nie poszukuję kina domowego, myślę że na dłuższą metę zmęczyło by mnie. Chcę wzmocnić dźwięk z tv oraz mieć porządny sprzęt stereo. Spodobały mi się niuasne w amplitunerach w postaci bt czy wifi. Po dłużazych analizach wpadł mi amplituner Onkyo TX-8270 Chciałbym także prosić o pomoc w wyborze kolumn, proszę o opinie nt Magnat Shadow 207. pomieszczenie ma wymiar 6x4m jestem z Wrocławia, gdzie możnaby np. taki zestaw odsłuchać? pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...