Skocz do zawartości

Grzegorz Taisner

Uczestnik
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Grzegorz Taisner

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W moim przypadku to wygląda tak. Jeżeli odtwarzam film z dobrą ścieżką dźwiękową (Dolby Atmos, Dts hd, DD) to tylko na Straight. Inaczej to wygląda gdy oglądam film z kablówki, gdzie chyba zawsze filmy są w stereo. Używam wtedy tego ulepszacza o którym wspomniałeś Dts Neo:6 Cinema.
 2. Mniej więcej o 22:30 dodam zdjęcia. Mnie rozwaliło co potrafi zrobić ta Yamaha z dźwiękiem stereo w filmach. Niestety z muzyką w stereo tak średnio sobie radzi.
 3. Mniej więcej o 22:30 dodam zdjęcia. Edita: odpisałem w złym temacie.
 4. Mateusz, ja mam instrukcje po polsku. Jeżeli chcesz to wyślę Ci najważniejsze strony. Mi najbardziej podchodzi słuchanie na funkcji "Straight", bo wtedy ampli odtwarza plik "tak jak chciał reżyser".
 5. Pytam, bo wydawało mi się, że raczej same audio powinno iść przez kino + żeby potomni którzy będą to czytać mieli pewność.
 6. Powiem Wam, że przeczytałem naprawdę sporo nt. połączeń KD z komputerem i jest naprawdę mało informacji. Generalnie wydaje mi się, że Yamaha nie pokazuję jaki odbiera sygnał na swoim głównym wyświetlaczu, a dopiero po wybraniu w Option -> Signal Information. Podczas gdy miałem połączenie PC -> TV -> Yamaha, dostawałem co najwyżej dźwięk DD+ gdyż TV ma tylko taki dekoder, więc co za tym idzie ampli tylko taki sygnał mógł odtworzyć. Sytuacja się zmieniła kiedy podłączyłem PC -> Yamaha -> TV, czyli to teraz amplituner odpowiadał za podzielenie sygnału i wysyłał obraz na TV, a dźwięk na kolumny co zaowocowało, że w "Signal Information" Yamaha widziała Dts-y, Dolby Atmosy itp. Pytanie czy dla Yamahy to jest bezpieczne, że PC jest do niej podłączony? Zdjęcie przedstawia główny wyświetlacz Yamahy, a dostaje dźwięk w DD i jak widać nie ma żadnego znaczka z informacją o tym.
 7. Plik, który odtwarza na komputerze jest zakodowany w dźwięk przestrzenny. Chodziło mi o to, że jak włączę film z TV, z pendrive to na ampli pokazuje w signal info DD, a w TV jest napisane DD+. Ale na głównym wyświetlaczu nie ma informacji o tym.
 8. Podłączone jest kablami HDMI. PC Do TV, a TV arciem do ampli. Przy takim ustawieniu dźwięk z TV mam DD+, bo telewizor ma tylko takie dekodery. Niestety dźwięk z PC jest tylko PCM 2.0. Ciekawi mnie też dlaczego ampli pokazuje mi w signal info dźwięk DD, a na głównym wyświetlaczu nie pokazuje mi tego dekodera. Może jest tak, że w Yamahah amplituner na głównym wyświetlaczu nie pokazuje w jakim dekoderze odtwarza dźwięk?
 9. Tylko komputer nie mam jak podłączyć do ampli aby wysyłał dźwięk w 5.1. Musiałbym kupić kartę dźwiękową z wyjściem optycznym.
 10. Oczywiście pliki są z tym dekoderem. A połączenie PC -> TV - AMPLI jest dobre?
 11. Witam, dziękuję wszystkim za rady i kupiłem kino. Mam jednak jeden problem, bo yamaha v485 nie pokazuje na wyświetlaczu. że odtwarzany jest sygnał DD. Podłączone jest ampli przez HDMI arc. W TV mam ustawione Bitstream i DD+.
 12. A jaki budżetowy sub polecasz do tego zestawu? Yamaha ns-sw100, a może Magnat 302a? Edit: Czy przy zakupie kolumn dostajemy do nich przewody?
 13. Ten pokój służy mi jedynie do zabawy jak właśnie gry czy oglądanie filmów więc pomimo metrażu mam gdzie postawić kolumny. Spokojnie podłogowe też zamieszczę na froncie.
 14. A przy tym metrażu mogę postawić kolumny podłogowe czy nie spełnią swojego zadania dobrze? Pure Acoustics NOVA 6 NS-F51/NS-P51 Indiana Line Nota 550 X/240 X/740 X Polk Audio T531 O tych myślałem.
×
×
 • Utwórz nowe...