Skocz do zawartości

Bogusz Ratajczak

Uczestnik
 • Zawartość

  51
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Bogusz Ratajczak

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Piła

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. U mnie z Monitor Audio Gold 200 (4G) CXA81 zagrał totalnie płasko i wręcz blado, natomiast Roksan K3 dał im niesamowitego kopa. Nie wiem, jak z ELAC-ami, ale myślę, że warto tego Roksana sprawdzić. A z Dire Straits jest bardzo sympatycznie ;-).
 2. Monitor Audio nie za bardzo lubią się z CXA81, zdecydowanie sprawdź z innymi wzmacniaczami (Atoll, Roksan).
 3. Na Twoją półkę wciśniesz też Roksana K3. Mogę go ze swojej strony polecić. Wzmacniacz ze sporą mocą, grający czysto i bardzo dynamicznie, ale nie drażni ostrą górą. Ale nie kupuj go w ciemno, koniecznie posłuchaj wcześniej.
 4. Identycznie miał ten, który odesłałem, myśląc, że jest uszkodzony ;-). Ale, jak się później okazało, nie był :-).
 5. U mnie też. Taka pomarańczowo-czerwona.
 6. U mnie jest tryb stand-by i oznaczenie I / 0 po lewej na dole. Mam wersję przejściową ;-).
 7. Masz nowszą wersję pilota. U mnie jest taki jak pokazał prezes83. Przyciśnięcie przycisku mode najpierw ścisza, a potem wprowadza tryb stand-by. Przycisk na pilocie przytrzymany kilka sekund albo wybudza wzmacniacz, albo wprowadza go w stand-by. Dźwiękoszczelny, masz najnowszy wypust tego wzmacniacza.
 8. To musiało być w tym roku, bo mój wypożyczony i później zakupiony ma stand-by, natomiast kupiony nowy we wrześniu (ściągnięty od dystrybutora i zwrócony) już nie miał.... Nowy ma też inny karton, taki zwykły, bez tych nadrukowanych wzorków na całej powierzchni
 9. Tak było, ale już nie jest. Tak przynajmniej twierdzi serwis.
 10. Jestem pewien, że bym u siebie nie zauważył odwrotnego połączenia, ale za to jak audiofilsko brzmi taki opis ;-).
 11. Wypowiem się, bo dokładnie znam temat. Wzmacniacz Roksan K3 MIAŁ opcję stand by. Można go było włączyć/wyłączyć przytrzymując przycisk zasilania na pilocie przez kilka sekund. Taki miałem na testach. Zamówiłem nówkę, która jak się okazało, nie dała się wyłączyć pilotem (przejść w stand by). Po włączeniu głównym włącznikiem od razu przechodzi w tryb pracy (poprzednio w stand by). Myślałem, że to usterka, odesłałem wzmacniacz. Nie chciałem się bawić w serwis i poprosiłem o przysłanie mi tego z testów (z rabacikiem). Następnego dnia dostałem odpowiedź z serwisu, że Roksan zrezygnował z trybu stand by. Wzmacniacz już kolejny raz nie wymieniałem, będę bardziej eko. Podobno w tym zwykłym trybie zużywa ok. 25-30 w... W Anglii chyba nie ma ekologów ;-).
 12. Chyba racja z tym uderzeniem z zewnątrz. Od środka raczej nie da się tak tego głośnika zepsuć. Grać, będzie grało, ale bez maskownic coś takiego paskudnie denerwuje i psuje estetykę odbioru dźwięku.... Wyjąć najlepiej demontując głośnik. To tylko jedna śruba na imbus, ta widoczna zaraz nad terminalem głośnikowym.
 13. Wygląda to jak wgniecenie od środka. Może to być przez to jajko. Ale jak było na prawdę, to tylko (tak jak w moim przypadku) tylko żona wie ;-).
 14. Ten głośnik montowany jest śrubą od tyłu. Odkręcasz śrubę, wyciągasz głośnik i wyjmujesz jajko niespodziankę. Zanawiasz w serwisie nowy, bo ta membrana raczej jest nie aprawialba. Przychodzi przesyłka, nontujesz i gotowe. Miałem coś podobnego z Bronze 5. Chyba inaczej się nie da....
×
×
 • Utwórz nowe...