Skocz do zawartości

sbojka

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez sbojka


 1. Dnia 3.01.2020 o 13:57, MobyDick napisał:

  Kolumny aktywne, w których każdy głośnik jest podłączony do osobnej końcówki mocy mają zwrotnice aktywne, dzięki którym można lepiej zintegrować brzmienie kolumn i skorygować ich charakterystyki przez wbudowane DSP. Trzeba jednak pamiętać że kolumny aktywne należny porównywać z kolumnami pasywnymi i wraz z wzmacniaczem w podobnej cenie. Z jednej strony brak możliwości zmiany wzmacniacza, z drugiej wzmacniacz dobrze dobrany od razu. Jedni narzekają że nie mogą zmienić wzmacniacza a inni są zadowoleni i nie potrzebują tego robić. Kwestia podłączenia do kolejna sprawa. Jeśli porównujemy sprzęt grający po bluetooth to trzeba porównywać taki sprzęt po obu stronach. Jeśli przewodowo, to również tak samo.

  te aktywne kolumny są mi najbliższe (z opisu) właśnie dlatego, ze nie muszę nic dobierać, zakładam, że producent korzystając z kolumn pasywnych (podobnych) dobrał w miarę dobry wzmacniacz w odpowiednim przedziale cenowym i tak jak piszesz to mnie przekonuje.  10k to i tak jak na dzisiaj limit wyższy niż zakładałem, ale ta swoboda wireless ;)Odpada wiele godzin na dobieranie dodatków kabli itd.

  Pewnie nie uwierzycie, ale ostatnio zrezygnowałem ze słuchania cd na starej już wieży Philips, z lenistwa i żeby bardziej chciało mi się kupić coś nowego,słucham na JBL flip4 :)

  udało mi się znaleźć nawet starą wieżę :) Wieża Philips MCM770 

  to będzie następca tego sprzętu i pomimo ceny przyznam, że jak słyszałem czasem propozycję do 3k kilka lat temu, bo taki miałem budżet, to nie czułem takiej różnicy, zeby dopłacać. Teraz budżet wyższy technologia na szczęście już mi bliższa (bo ze Spotify mogę słuchać bez kabli).


 2. Rozważałem opcja Yamaha 803D  z głośnikami B&W 706 S2 lub B&W 603

  Salon około 22m2 z czego kanapa w połowie (jakieś 3,5m od szafki) -salon połączony z kuchnią w sumie około 30m2 (kuchnia lekko otwarta -wejście na 2,5m szerokie). Zależy mi na pełnej mobilności (dzwięk ze spotify z telefonu), stereo, filmów i tv nie oglądam wcale. 

  Kolega poleca mi jako alternatywę KEF LS50 wireless. Co myślicie o tej alternatywie? Z opisu brzmi bardzp ciekawie.

×
×
 • Utwórz nowe...