Skocz do zawartości

Krotexun

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Krotexun

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A więc się przekonam. W takim razie muszę też myśleć nad tym że X3500H jest mocniejszy. Więcej wejść i wyjść. Preout na 7 kanałach. X2600H jest słabszy ale ma nowsze hdcp (choć nie wiem czy mi to będzie aż tak potrzebne). Funkcjami sieciowymi się raczej nie różnią. AirPlay mi w ogóle jest zbędny. Alexa też. Może asystent Google. Reszta jak spotify itp jest w obu. Jutro dokonam wyboru .
 2. Słuchałem chwilę x3500h i x2600h w salonie denon na Polk Audio S55e i wydaje mi się że X3500H gra lepiej brzmieniowo i ma lepsze stereo. Zobaczę jutro na odsłuchu na Heco Aurora 700 i Monitor Audio Bronze 6 sobie jeszcze . Wybiorę który ampli i kolumny i później tylko finalizacja transakcji.
 3. Bardzo dziękuję za odpowiedź. W ten weekend załatwię sobie odsłuch na x2600 vsx3500 i heco vs monitor audio.
 4. Dzięki za odpowiedź. Niestety do Oświęcimia z Poznania nie mam jak podjechać. Spróbuję odsłuchu Aurory na innych ampli. Może uda mi się też wypożyczyć X3500H na testy w innym salonie na wszystkich kolumnach 😉 dziękuję za podpowiedzi.
 5. Cześć wszystkim po pierwsze. Jest to mój pierwszy post, proszę więc o wyrozumiałość. Przestudiowałem już trochę wątków, ale nie mam odpowiedzi na pytanie, które postawiłem sobie i innym. Przymierzam się do kupna kina domowego, zaczynając od amplitunera i frontowych podłogówek. Nie podaję wymiarów pomieszczenia ponieważ jak na razie jest to mały pokój, ale za jakiś czas zmieni się to na salon/duży pokój (około 25m). 50% muzyka / 50% filmy i seriale. Muzyka to 50% POP / 20% Rock / 20% dubstep itp / 10% inne Pierwotnie skusił mnie zestaw Denon AVR-X2600H + Canton SP706. Ale otrzymałem kilka ofert kolumn i tak najbardziej mi odpowiadały : Miejsce 1: Heco Aurora 700 - pasuje mi dźwięk, styl, basy jak i reszta pasma, wygląd. Są ciekawe, przyjemnie grają. Po odsłuchu są nr.1 Miejsce 2: Monitor Audio Bronze 6 - mają na prawdę przyjemny dźwięk, szczególnie średnie pasmo. Jednakże jak dla mnie dźwięk jest trochę zbyt ostry i szczegółowy. Bas jest mniej soczysty a bardziej szybki, wszystkie tony są dla mnie zbyt klarowne wręcz. Odsłuchu dokonałem na amplitunerze Denon AVR-X2600H, ponieważ ten tylko był dostępny. I to był pierwszy mój wybór w kwestii ampli. Później w salonie Denon zaproponowano mi AVR-X2600H, AVR-X3500H i AVR-S950H. Szczególnie jeśli będzie na razie stereo. W salonie Denon niestety ani Heco ani Monitor Audio, więc odsłuch amplitunerów na Polk Audio S55e oraz Canton 496.2DC. Zaskoczyła mnie różnica w dźwięku z każdego z ampli na danej parze kolumn. AVR-X2600H taki spokojny, bez wywyższania dźwięku. AVR-S950H bardziej stonowany w stereo, jakby lepiej do tego zestrojony. Mniej góry, więcej dołu i mocy, ale mniej sceny. AVR-X3500H z kolei ma dźwięk bardziej wyrazisty, klarowny. Dół jest mniej odczuwalny, ponieważ więcej tu średnicy i góry. Ale do tego jest świetna scena, stereo na prawdę jak stereo. I namieszało mi się w głowie, który z amplitunerów jest najlepszy z tych trzech. AVR-X3500H z tamtego roku ale za to wyższy model. Ma większy zapas mocy, wyjścia PRE-OUT na wszystkie kanały itd. AVR-S950H raczej się nie wyróżnia (poza tym że ma 2 lata gwarancji a nie 3). A Denon AVR-X2600H ma trochę nowsze technologie i być może bardziej się nada na przyszłość. Osobiście skłaniam się do AVR-X3500H (szczególnie że teraz są dobre ceny), ale chciałbym zapytać bardziej doświadczone osoby o zdanie o tych amplitunerach i kolumnach. Myślę o wypożyczeniu AVR-3500H aby przesłuchać na Heco i Monitorkach jeszcze, choć i tak Heco mnie porwało. Proszę o jakieś naprowadzenie, który z ampli i które kolumny są według was lepsze?
×
×
 • Utwórz nowe...