Skocz do zawartości

Ropóh

Uczestnik
 • Zawartość

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Ropóh

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

287 wyświetleń profilu
 1. Na razie nie. Remont robię w domu, a później adaptację akustyczną i na koniec będę się tym bawił.
 2. Dzięki za informację. U mnie od ponad roku Arcam gra z KEF R7 i też jest mega
 3. Temat nieaktualny. Już poradziłem sobie. W menu, w ustawieniach telewizora (???) można zmieniać format dźwięku na wyjściu cyfrowym do wzmacniacza. Intuicyjne toto nie jest. @Moby, teraz przeczytałem, ale wielkie dzięki za sugestie.
 4. Witam, Miałem dekoder C+ podłączony kablem RCA do wzmacniacza Arcam SA30. Działało OK. Niestety, stary dekoder padł i wymieniono mi na nowy, "wszystkomający". Tylko nie miał już wyjść na RCA, tylko optyczne. Zakupiłem więc kabel optyczny, podłączyłem i tu zonk. Część programów normalnie działa, jest dźwięk, a część nie i to np. wszystkie z pakietu Canal+. Co może być przyczyną, i jak to naprawić?
 5. Nietopeże w porównaniu do nietoperzy, faktycznie gubią się często
 6. Słuchałem, kiedy jeszcze szukałem amplitunera do moich byłych już B&W 603. Trochę basu mi wtedy brakowało, dźwięk taki jakby "suchy" był. Ale może chłop lubi takie granie, mi nie podeszło, wolę cieplejsze brzmienie.
 7. Sprawdź może jeszcze Arcama SA30. All in one z 120 W mocy, trochę tańszy, grający cieplej. I ma na pewno pilota Do tego masz parę fajnych bajerów jak np. korekcja pomieszczenia Dirac Live.
 8. Dzięki za info, niestety mam do nich spory kawałek, żeby tak sobie podjechać i sprawdzić to empirycznie. Napisałem wczoraj maila w sprawie tych kolumn, czekam na odpowiedź.
 9. Dzięki za informację. Hej, ale my już korespondowaliśmy na PW Czekam na ofertę od Ciebie.
 10. Grały QR5, potem Evoki 30 i właśnie KEF-y. QR5 - dałem im drugą szansę (najbardziej podobają mi się wizualnie), podobała mi się w nich przestrzeń. Muzyka rockowa, brzmiała ok, klasyka też, dopiero przy szybkich i wysokich tonach zrobiło się nieprzyjemnie (Wim Mertens - Struggle for pleasure), Evoke 30 - grają niżej od QR5. Rock tu brzmiał najlepiej, ale klasyka jak wyżej, pomimo zabawy kablami. R7 - dopiero one dały radę klasyce. Najlepsza kultura dźwięku, większa szczegółowość (Pink Floyd - One is these days zabrzmiało czysto jak bym puszczał z płyty, na pozostałych dwóch "zabrudzone" jakby wersja koncertowa). Przy rocku początkowo trochę brakowało mi basu, ale po dłuższym odsłuchu stwierdziłem, że w sumie to jakoś bardzo za nim nie tęsknię. Później, na jakimś techno pokazały że jak potrzeba, to potrafią przywalić basem. Znalazłem taką ofertę, wygląda obiecująco: https://planetadzwieku.com/kef-r7-walnut-exdemo.html?yamaha Ktoś wie coś więcej o tym sklepie i może coś powiedzieć?
 11. Grały QR5, potem Evoki 30 i właśnie KEF-y. QR5 - dałem im drugą szansę (najbardziej podobają mi się wizualnie), podobała mi się w nich przestrzeń. Muzyka rockowa, brzmiała ok, klasyka też, dopiero przy szybkich i wysokich tonach zrobiło się nieprzyjemnie (Wim Mertens - Struggle for pleasure), Evoke 30 - grają niżej od QR5. Rock tu brzmiał najlepiej, ale klasyka jak wyżej, pomimo zabawy kablami. R7 - dopiero one dały radę klasyce. Najlepsza kultura dźwięku, większa szczegółowość (Pink Floyd - One is these days zabrzmiało czysto jak bym puszczał z płyty, na pozostałych dwóch "zabrudzone" jakby wersja koncertowa). Przy rocku początkowo trochę brakowało mi basu, ale po dłuższym odsłuchu stwierdziłem, że w sumie to jakoś bardzo za nim nie tęsknię. Później, na jakimś techno pokazały że jak potrzeba, to potrafią przywalić basem.
 12. @Kraft, po dzisiejszych odsłuchach wygrała twoja propozycja - KEF R7. Teraz jeszcze tylko muszę się rozglądnąć za dobrą ofertą cenową.
 13. Bez irytacji proszę. Przyjmuję życzenia na Dzień Mężczyzny Po prostu uzasadnij swoją tezę konkretnymi argumentami. Jak prześledzisz cały ten wątek, to dowiesz się, że kolumny które mi najbardziej pasiły, są niestety nieakceptowalne właśnie ze względu na ilość ...k (jak to ładnie ująłeś). I jeśli chodzi już o poprawę samopoczucia, to właśnie dzieje się w drugą stronę, jak to co wyczytałem (parametry, konstrukcja, wygląd itp.) rozjeżdża się na odsłuchach. Miało być tak pięknie, już to biorę, a tu d....
 14. Dokładnie z tych samych względów dołączam się do pytania
 15. Jutro będę coś więcej wiedział co tam u Arcama, ale to jak widać takie "choroby wieku dziecięcego". Wymienione przez Ciebie Silvery już przerobiłem z Moonem, a potem były tańsze Focale Chora 826 i je pozamiatały (dlatego też mam lekki dystans do MA, chociaż wizualnie jak najbardziej ok). Niestety, Goldy jak na razie dostępne tylko wyjazdowo i to na dłuższą wycieczkę.
×
×
 • Utwórz nowe...