Skocz do zawartości

Adam Wesolowski

Uczestnik
 • Zawartość

  327
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Adam Wesolowski

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie wiem dokładnie, co oznacza stwierdzenie "dźwięk jaśniejszy", ale jeżeli to taki, w którym jest niska zawartość basów to właśnie wydaje mi się, że nie, bo właśnie basu w tych kolumnach dla mnie nie brakowało. Słuchałem właśnie Focali, Triangle Borea i KEF R5 i to właśnie Focal dźwiękowo spodobały mi się najbardziej. Natomiast KEF R5 wizualnie podobał mi się najbardziej i gdyby w ich graniu było coś szczególnego, to bym je kupił bez względu na to, że przekraczały mój budżet. Nie wiem jak to fachowo wyrazić, ale jak tych KEFów słuchałem, to tak jakbym frytki bez soli jadł. Niby da się zjeść bez problemu, ale to nie to samo co z solą.
 2. A ja mam pytanie do autora wątku: jest jakiś sposób, że się wypisać z tego forum, bo już szukam od jakiegoś czasu i nie mogę znaleźć?
 3. No ja osobiście słuchałem Focal Aria i Chorus i dla mnie grały lepiej niż KEF R5. R5 były jakieś takie nijakie. Muszę dodać, że to tylko moje subiektywne odczucie, żeby się zaraz burza nie rozpętała.
 4. Może i napędzi, ale ja słuchałem tego wzmacniacza z R5 i na mnie nie wywołały dużego wrażenie. Za te pieniądze spodziewałem się dźwięku o lepszej jakości. Kolumny za mniejsze pieniądze grały lepiej.
 5. @S4Home, czy z tego można wysnuć taki wniosek, że do CXA 81 odpowiednie bedą podłogowe Carina FS247,4? Oczywiście do większego pomieszczenia.
 6. No ale pomiędzy tymi, które mam obecnie czyli Audiotecnica, i przy słuchaniu których, jak to ktoś wcześniej ładnie określił: „ dupy przy nich nie urywa”, i tymi za 2000 PLN co wymagają wzm. istnieje chyba coś pośredniego, do czego wzmacniacza nie potrzeba i może dupy przy nich nie urwie, ale będą grały lepiej niż Audiotecnica. Tym bardziej, że wzmacniacz słuchawkowy też nie kosztuje 100 PLN.
 7. No to się dowiedziałem nt. słuchawek. Muszę chyba wymyślić jakiś ciekawszy hot temat np. o pierdzeniu głośnika albo najlepiej taki, który wywoła sprzeczkę, wtedy bez problemu nawet najwięksi “gracze” z przyjemnością przyłączą się do dyskusji.
 8. Tutaj to normalne. Po jakimś czasie się przyzwyczaisz.
 9. Poszukuję dobrej jakości słuchawek do wzm. CXA81. Takich, żeby nie brakowało basu, żeby ładnie grały i żeby był banan na ustach jak zacznę słuchać. Przepraszam za mało techniczne określenie. Muzyka to głównie (95%) pop. Źródło to CXN i pliki FLAC. Budżet powiedzmy 2000 PLN. Jak przekroczy o kilka stówek, to też nie będzie tragedii. Jakby ktoś mógł mi coś doradzić, to będę wdzięczny.
 10. Staram się tylko być dobrze wychowany. Nie ma problemu być na „ty”. Czy często to nie pamiętam, ale raz był, później już nie. Jedni pisali, że pasuje, inni że nie. I tak w kółko Macieja. Kiedyś ktoś mi zaproponował do CXA81, bo taki mam, Monitor Audio. Później w innym wpisie ten sam autor napisał, że Monitor Audio to nie bardzo do CXA. Skutek tego taki, że mimo, że mi się KEF Q750 podobały (aspekt estetyczny jest dla mnie ważny, bo to salon) to ich nie kupiłem. Monitor Audio z resztą też nie kupiłem. Jak już masz kolumny i te zostają, to myślę, że lepiej jest wypożyczyć te wzmacniacze, które proponujesz i ciesz się, że masz taką możliwość, bo ja np. takowej nie mam. Uwierz mi (i nie tylko mi, bo wielu Ci to zaproponuje), że to najlepsze rozwiązanie.
 11. Ja to bym wypożyczył te 5 wzmacniaczy i sam sprawdził. Zawsze to łatwiej niż wypożyczanie kolumn. Nie wiem czy jest sens zadawać to samo pytanie w inny sposób. To, że np. CXA nie bardzo pasuje do KEF to już było tutaj kilka razy pisane i, o ile mnie pamięć nie myli, również w wątku Pani autorstwa. I nie pasują z tego samego powodu dla którego odrzuciła Pani Heco Aurora, które nb. bardziej pasują do CXA 80 niż KEF. Bynajmniej tak piszą tutaj osoby, które miały styczność z takim zestawem, co też potwierdzają obecne na tym forum osoby zajmujące się sprzedażą sprzętu audio.
 12. To odszukaj post o wpływie jakości przewodu zasilającego na jakoś dźwięku w systemach audio. Tam się dopiero ubawisz.
 13. Co do zawartości merytorycznej forum też mam czasami poważne wątpliwości. Czasami wystarczy tylko nie pisać rzeczy, o których się nie ma pojęcia i po sprawie. Wiadomości z internetu nie zawsze są wiarygodne. Klaskanie jest zbędne, chociaż przyklaskiwanie idiotom jest teraz w modzie. Jak słuchałem profesora od optoelektroniki to nie musiałem mu klaskać, tylko słuchałem z uwagą, żeby później z siebie nie zrobić idioty opowiadając niestworzone rzeczy.
×
×
 • Utwórz nowe...