Skocz do zawartości

Passt

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Passt

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Małopolska
 1. Witam, widzę, że monitory Triangle Elara Active LN-01A można połączyć z kartą dźwiękową kablem jack 3,5 mm <-> 2xRCA natomiast jak połączyć monitory Focal Shape 40 z kartą dźwiękową?? Które Waszym zdaniem głośniki będą lepsze??
 2. Mocy mi w zasadzie nie brakuje. Chciałbym natomiast lepszą jakość dźwięku i lepszą jakość i trwałość podzespołów/komponentów (bo chcę sprzęt na powiedzmy 10 lat).
 3. Ale co dokładnie Rafale masz na myśli?? Wystarczą monitory aktywne takie jak np. Focal Shape 40 czy monitory bliskiego pola dołączone do osobnego wzmacniacza?? No i który rodzaj wzmacniacza jest lepszy jakościowo: AB czy D ?? Jestem laikiem i do nie trzeba pisać konkretnie, bo moja wiedza w tym zakresie jest praktycznie zerowa.
 4. Dziękuję za odpowiedzi. Głośniki Triangle Elara Active LN-01A mają wzmacniacz klasy D, natomiast Focale (bardziej odpowiada mi Shape 40) mają klasy AB. Który z tych wzmacniaczy cechuję się lepszą jakością i trwałością?? Które z tych dwóch wymienionych przeze mnie monitorów mają lepsze inne komponenty (np. przetworniki) ?? Czy te dwa zestawy monitorów byłyby dużo gorsze niż solidny wzmacniacz np. Yamaha A-S701 z jakimiś solidnymi monitorami bliskiego pola?? Nie jestem jakimś zapalonym melomanem, głośniki są do PC do gier, muzyki z YouTube (też flac) i filmów z blu-ray. Być może zacznę też na nich słuchać więcej muzyki z CD, czy DVD. Pokój mam mały, jakieś 6-8 m2 i słucham głośników głównie przy biurku, max 1,3 -1,4 metra od biurka.
 5. Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Zastanawiam się nad kupnem głośników stereo z wbudowanym wzmacniaczem bardzo dobrej jakości na biurko do PC. Będzie je obsługiwała karta dźwiękowa Creative Sound BlasterX AE-5 lub lepsza. Co warto byłoby kupić z podzespołami wysokiej jakości?? Cena głośników powiedzmy do 2000-2500 PLN. Ewentualnie w grę wchodzą 2 monitory + wzmacniacz również wysokiej jakości. Również na biurko. Głośniki do 2000 PLN + wzmacniacz do 1500, ewentualnie 2000 PLN max. Chciałbym, żeby sprzęt ten posłużył mi w PC przez około 10-15 lat, więc dlatego chcę wysokiej jakości podzespoły. Obecnie mam Edifier R1850DB i są na nich przepięcia, więc będę je reklamował. Dlatego chciałbym coś lepszego.
×
×
 • Utwórz nowe...