Skocz do zawartości

Felix1

Uczestnik
 • Zawartość

  363
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Felix1

 1. Cyrus One Cast. Cennikowo kosztuje 6000, ale wydaje mi się, że kupisz go w twoim budżecie. Brzmieniowo na pewno lepiej od Sonos Amp.
 2. W przypadku Chromecast "mnogość" aplikacji sprawdza się do tego, ilu serwisów używasz. Jeżeli jest to tylko Youtube Music, to używasz tylko tej jednej aplikacji. W jej poziomu uruchamiasz odtwarzania i w aplikacji wybierasz, żeby odtwarzała na wzmacniaczu. Tyle. Ale tak jak pisałem - możesz kupić też Sonon Amp. Jest niewiele droższy od NADa (ok. 3000zł - ewentualny rabat - trzeba negocjować w salonie), a będziesz mieć znaną już sobie aplikację do sterowania wzmacniaczem. Podłączasz tylko głośniki i grasz. Podobno gra to całkiem nieźle.
 3. A co dokładnie rozumiesz przez "bezpośredni dostęp"? Chcesz sterować z poziomu wzmacniacza, czy jednak używać do tego aplikacji? Jeśli aplikacja, to dowolny wzmacniacz lub odtwarzacz z Google Cast, ewentualnie coś opartego na używanym już przez Ciebie Sonos. Zależy od budżetu i z czym ma to grać. Jest np. NAD 338 - jedyny model NADa z Chromecast. Jest Sonos Amp. I trochę innych rozwiązań, ale zwykle niestety droższych.
 4. A ja tak naprawdę mając budżet, jaki ma Krystian, nie brałbym pod uwagę nic bez porządnego DSP. Rozmawiamy o ocieplaniu brzmienia wzmacniaczem, kiedy za pomocą DSP można to brzmenie ukształtować w sposób właściwie dowolny pod swoje preferencje, przy okazji poprawiając inne aspekty.
 5. Quad Artera Solus Specyfikacja Ogólnie:CD Player, DAC, Pre-Amp, Integrated amplifier and Bluetooth Connectivity Kluczowe cechyDSD (up to DSD256 Compatible) BIuetooth (aptX) Obsługiwane formaty audioALAC, WAV, FLAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, AAC­HE, AAC+, DSD64, DSD128, DSD256 DACESS ES9018 32bit DAC Wejście USBUSB B (PC / MAC) Wejścia cyfrowe2 x Optical TOSI ink, 2 x RCA(DIG1, DIG2) Wyjścia cyfrowe1 x Optical TOSI ink, 1 x RCA (DIG) Wejścia analogowe2 x RCA (AUX1, AUX2) Wyjścia analogowe2 x RCA, 2 x Balanced XLR, 6.3mm Headphone Jack Wyjścia głośnikowe2 x Speaker Binding Post Terminals Zakres samplingu dla USB B44.1 kHz, 48kHz, 88.2 kHz, %kHz, 1 76.4kHz, 192kHz, 384kHz Zakres samplingu dla wejść/wyjść cyfrowych44.1 -192kHz Zużycie energii w trybie stand-by<0.5W Sekcja Przedwzmacniacza Poziom wyjściowy (1 kHz)0 – 4 Vrms (Pre Outputs) 0 – 8 Vrms (Balanced Outputs) Częstotliwość przenoszenia20Hz-20kHz, 1 kHz (± 0.2dB) Całkowite zniekształcenia harmoniczne<0.002% (20Hz-20kHz) Stosunek sygnału do szumu> 103dB (1 kHz) > 11 0dB (A Weighted, 1 kHz) Separacja kanałów> 1 00dB (1 kHz) Sekcja wzmacniacza mocy Moc wyjściowa2 x 75W (8(2) Pasmo przenoszenia± 0.5dB (20Hz-20kHz, 1 kHz) Całkowite zniekształcenia harmoniczne<0.009% (1 OW 20Hz-20kHz) Stosunek sygnału do szumu> 100dB (A Weighted,ref.75W) Separacja kanałów>82dB (A Weighted,ref.1 W) Zakres dynamiki A-wtd98dB Zasilanie230V-50-60Hz Wymiary320 x 320 x 105mm Waga bez opakowania11.84kg Cena: ok. 8000 PLN za wersję bez streamera i ok. 9000 PLN za wersję ze stremerem (Artera Solus Play) Co ciekawe był (jest?) jeszcze sam odtwarzacz CD w cenie... 7500 PLN.
 6. @S4Home pisał, że mają do wypożyczenia. Nie wiem jak inne sklepy.
 7. Po polsku: https://www.toninuta.com/lyngdorf-tdai-1120 Po angielsku: https://www.the-ear.net/review-hardware/lyngdorf-tdai-1120-integrated-amplifier-dac-streamer Zakładam, że chodziło o to, że pasuje bardziej niż Arcam sa30 o którym też pisałem. Posłuchaj sobie obu. W tym wypadku najlepiej wypożyczyć do domu, żeby móc przetestować w domowych warunkach korekcję akustyki. Oba klocki są bardzo fajne.
 8. Tak jak napisał @HQ150 - to sprzedawca musi w takiej sytuacji udowodnić winę klienta. A jeżeli jeszcze sprzedawca sprzedał to jako zestaw, to w ogóle nie ma podstaw do odrzucenia reklamacji. Klient ma prawo pogłośnić sprzęt na max. Jeżeli sam sobie dobrał za mocny wzmacniacz, to jego problem, ale jeżeli zrobił to sprzedawca, to on ponosi odpowiedzialność. Gdyby to było takie proste. Przy olbrzymiej konkurencji na rynku jaka jest obecnie, albo sprzedajesz (sprzęt komputerowy) z minimalną marżą, albo nic nie sprzedajesz. Lepszą marżą można uzyskać tylko na specjalnych zamówieniach, typu serwery czy specjalizowane stacje robocze. Wiem coś o tym, bo prowadziłem kiedyś taką działalność. Ale od kilkunastu lat pracuję w IT na etacie i zarabiam więcej, a mam spokój... Być może masz rację, tutaj nie jestem pewien. Wydawało mi się, że wybór gwarancji przy pierwszej reklamacji wyłączą rękojmię, ale mogę się oczywiście mylić. Nie jestem prawnikiem.
 9. Rzeczywiście z punktu widzenia klienta zwykle bardziej korzystna jest rękojmia niż gwarancja producenta, bo daje mu więcej praw i bazuje na ustawie, a nie widzimisię producenta. W tym wszystkim jest jeden haczyk - jeżeli klient skorzysta z gwarancji, to wyłącza niejako rękojmię. I dlatego sprzedawcy wolą odsyłać klienta na gwarancję. Natomiast szczerze mówiąc nie ma się temu co dziwić, bo w wielu przypadkach obowiązki/odpowiedzialność sprzedawcy są niewspółmiernie wysokie w stosunku do realnego zarobku. Np. w przypadku komputerów marże są bardzo niskie, a ceny dość wysokie.
 10. Arcam sa30. Bardzo dobry wzmacniacz, dobry DAC i streamer w jednym pudełku. A wisienka na torcie to Dirac Live. Mocy na pewno my nie zabraknie, a charakter powinien do Elaców pasować, choć i tak za pomocą DL można go sobie zmienić. A i w przypadku zmiany kolumn da sobie radę. Mieści się w budżecie, a z rabatem nawet coś zostanie. Ewentualnie Lyngdorf TDAI-1120. Podobne zalety (choć niższa moc), ale inny charakter brzmienia, choć to też można sobie zmienić pod siebie.
 11. A ja polecę Arcama. Ze względu na DSP, którego nie ma żadna z pozostałych propozycji. I przy okazji to all-in-one, więc odpada zakup streamera.
 12. Wiem o co chodzi i właśnie dlatego nie wyobrażam sobie już sprzętu bez DSP Tutaj branża może odpowiedzieć, ja SA20 nie słyszałem. Teoretycznie powinny grać podobnie. Ale jeszcze raz - mając Dirac możesz charakter grania zmienić pod siebie. Moim zdaniem to wierutna bzdura. Mam te kolumny.
 13. Tyle, że o ile się orientuję, to Airplay jest ograniczone do 16 bitów, 44kHz, czyli nadal nie jest to hi-res. I prawdopodobnie dlatego nigdy nie spotkałeś się z problemem.
 14. A jak używasz tidal? Przez MusicLife czy Chromecast lub Airplay? Bo jeśli to drugie, to wtedy nie działa mqa, czyli nie używasz hi-res, a to właśnie wtedy pojawia się problem. Inna sprawa, że nie u wszystkich pojawią się ten problem w tym samym stopniu.
 15. W praktyce też Mam SA30 i nie wyobrażam sobie już sprzętu bez dobrego DSP (Dirac Live lub Room Perfect). To naprawdę dużo zmienia, a przy okazji można sobie również samemu kształtować brzmienie pod swoje preferencje. Potwierdzam również recenzje tego klocka - w swojej cenie jest naprawdę świetny. Ma na razie trochę problemów z softem, ale Arcam na szczęście się ogarnął i zaczął się przykładać. Właśnie wyszła aktualizacja naprawiająca kilka problemów, a w kwietniu ma wyjść kolejna, większa aktualizacja naprawiająca pozostałe rzeczy. Więc w tym momencie można go śmiało polecać.
 16. Ale w sumie czasem popadanie w skrajności może fajnie pokazać o co chodzi. Czy połączenie Naima za 5 tyś z Nautilusami ma sens? Oczywiście nie. Ale zagra lepiej, niż (skrajność w drugą stronę) Fyne F501 z np. Vinnie Rossi (czy innym wzmacniaczem za 200 tyś).
 17. W pewnym sensie są to "naturalne" ustroje, które pomagają np. na pogłos. Czasami wystarczy z głową urządzić pokój i nie trzeba robić specjalnej adaptacji. Wiadomo, że z adaptacją zrobioną na podstawie pomiarów będzie lepiej. Pytanie, czy na tyle lepiej, żeby wydawać kupę kasy i często szpecić pomieszczenie, przy okazji zmniejszając jego funkcjonalność. No chyba, że jest to pomieszczenie stricte odsłuchowe.
 18. Dopowiem jeszcze, trochę w ramach odpowiedzi na Twoje pytanie o Primare. Proponowane przeze mnie Arcam i Lyngdorf to all-in-one. Do nich nie potrzebujesz nic, poza głośnikami i masz cały zestaw. Ja bym się w tego primare nie pchał. W tych czasach all-in-one są naprawdę dobre. Jak moge propozycje Za drogie, to zerknij np. na Cyrus One Cast lub Marantz PM7000N. Nie mają korekcji akustyki, ale to fajne i dobrze grające klocki.
 19. Tak, piszę o monitorach oczywiście. Wiem, że Gold 200 znacznie przekracza twój budżet na cały zestaw Ale piszę to z własnego doświadczenia - mam Goldy 100 5G (czyli po prostu obecną generację) I wiem jak one grają. Nie są jasne i na pewno nie kłują w uszy. Porównywałem je bezpośrednio z podlogowymi z serii Silver i to trochę inne granie. Choć obecne silvery też nie są jakieś przesadnie jasne. Tak czy siak ja Ci będę z uporem polecał wzmacniacz z dobrą korekcją akustyki, nawet kosztem troszkę gorszych kolumn. Teoretycznie to gryzie się z moim przekonaniem, że kolumny są ważniejsze, bo głównie one określają charakter zestawu, ale... w tym wypadku to pozory. Za pomocą dobrej korekcji (Dirac live z Arcama i nada lub Room Perfect z Lyngdorfa) możesz za jednym zamachem zneutralizować wpływ złej akustyki w pomieszczeniu, jak i ukształtować brzmienie. Za dużo góry? Żaden problem - obcinasz. Za mało basu? Trochę dodajesz. Bas dudni? Obcinasz górkę (a na pewno będą...). To tak w uproszczeniu. Wiem, że budżet nie jest z gumy, ale jak dobrze ponegocjujesz, to zmieścisz się w budżecie np. z tym Lyngdorfem i dobrymi kolumnami.
 20. Zagra dobrym basem, jak potraktujesz to Diraciem Mówię to z autopsji.
 21. Ale z oferty Topów tylko nady (M10 i M33) mają korekcję akustyki, która moim zdaniem może to być bardzo przydatna. A z tymi już ciężko będzie się zmieścić w budżecie.
 22. Nie patrz na cenniki, bo za każdym razem trzeba negocjować ceny. Każdy z tych klocków (jak i kolumn do niego) kupisz sporo taniej niż wynika to z cennika. Założyłeś budżet do 12 tyś i mówiłeś, że możesz go troszkę naciągnąć. Wydaje mi się, że w tym budżecie możesz się zmieścić z SA30 i jakimiś dobrymi kolumnami. A mówię o tym, bo: Sam pisałeś o akustyce. Tutaj więcej da Dirac Live niż wydawanie większej kasy na kolumny. Zależy które modele. Gold nie będzie za ostry, Silver może być. To teraz pytanie czy ważniejszy jest wygląd, czy dźwięk
 23. Tak naprawdę to zależy od preferencji. Dla jednego będą kłuć, dla drugiego nie. Tak czy siak rzeczywiście MA mają opinię kłujących uszy. Ale tak jak mówię - akurat Goldy grają inaczej. Pełna zgoda. Sam "promuję" takie podejście i tak kupiłem swoje monitory. Porównywałem te Goldy z różnymi podłogówkami w podobnej cenie (w tym Fyne 501) I dla mnie wygrały monitory. Nikt nie mówi, że są czymś byle jakim. Ale w tej samej cenie można lepiej, jeżeli że względu na wielkość pomieszczenia lub przekonania nie musimy kupować podłogówek.
 24. Wydaje mi się, że to dobrze by się sprawdziła dobra korekcja akustyki, czyli np. Wspomniany już Arcam SA30. Mógłby być też Lyngdorf TDAI-1120 lub NAD M10 (przy czym nad cennikowo jest już sporo droższy). I tak jak pisał Kraft jakieś dobre monitory, choć podłogówki też mogą być. Obecna seria Gold gra inaczej, niż starsze MA. Góra nie jest ostra i męcząca i nie jest jej wcale dużo. Basu jest sporo, ale jest dobrze kontrolowany. Inna sprawa, że np. że zbyt duża ilością basu świetnie poradzi sobie korekcja akustyki.
×
×
 • Utwórz nowe...