Skocz do zawartości

Pep

Uczestnik
  • Zawartość

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Pep

  1. Mo

    53 minuty temu, tadekk55 napisał:

    Odp jest prosta to co lepiej gra.

    Mogę jeszcze zrobić inaczej. Konsola w Bitstream DD  i taki dźwięk będę miał docelowo we wszystkich grach. Więcej w zasadzie do gier nie potrzeba mi. Sprawdzałem też, że nie rzutuje to na odtwarzanie płyt z filmami, pod warunkiem Option>bitrstram direct,  w menu, o którym wspominałeś, a ja nie wiedziałem że istnieje. Ustawione raz- załatwia sprawę. Mam jakieś płyty z filmami i ścieżkami DD i DTS. Którąkolwiek ścieżkę wybieram- tam mam w AVR. Dzięki Tadek za zrozumienie i nie rżnięcie zarozumiałego eksperta, tylko za konkretną i rzeczową pomoc. Jesteś wielki!!! 

     

     

  2. [Ciach...]

    Jesteś wielki! Jeden problem już odpadł. Konsola spięta jest z ampli kablem HDMI i ustawiona na LPCM. O tym menu w trakcie odtwarzania płyty (Option i wybór Bitstream direct nie miałem pojęcia że istnieje). Na płycie wybieram teraz sobie ścieżkę DD czy DTS i taka kontrolka mnie się zapala w ampli. Mam już też w trybach odsłuchu możliwość wyboru m.in. DD lub DTS w zależności od tego jaką ścieżkę wybiorę w menu filmu. 

    A co teraz z grami i tym LPCM? OCzywiście w grze sobie ścieżki nie mogę wybrać, bo te renderowane są w trakcie grania to raz,  a dwa że Option menu z możliwością direct bitsream nie istnieje. Na pudle jest DD czy DTS, a tych trybów już po LPCM nie uświadczę bo nie ma tam chyba fizycznej ścieżki. Co powinienem wybrać z trybów odsłuchu? Mam do wyboru te, które podałem w powyższym wpisie. Jeszcze raz dzięki za pomoc. 

  3. Na obcych forach piszą że jeśli konsola PS4, to tylko LPCM. Dźwięk jakby cichszy i jakby pozbawiony dynamiki w stosunku do bitstream dd czy bitstream dts na moje ucho. Ustawiam LPCM, ok, niech tak będzie.  Do wyboru mam a amplitunerze: Dolby Surround, DTS Neural:X, THX Games, Game: rpg/action/rock/sports, All-channel stereo, Full mono, Theatre dimension, Direct i Multichannel. Tyle z placu boju. A co do Sony- to wymyślili w PS5 jakieś nowe cudo z dźwiękiem. Ponoć. 

    P.S. I nadal nie wiem dlaczego przy ustawieniu bitstream dolby- na ampli świeci mi się znaczek dolby digital jeśli jest gra i jest dostępny ten tryb wśród innych, a jeśli jest film i wybieram oczywiście ścieżkę dolby digital 5.1 w menu płyty- na amplitunerze nie ma ani znaczka ani dostępnego trybu.  

  4. 1 godzinę temu, tadekk55 napisał:

    Ogarnij się człowieku YT nie ma dźwięku 5.1 także testować sobie możesz do końca świata i dłużej.

    Jedyne poprawne ustawienie dla BD to Bitstream.

    Może ty się ogarnij. Wpis nie dotyczył tylko i wyłącznie YT. Przy okazji- mówimy o PS4 a nie o BD playerze. Tutaj w grach nie ma ścieżki dźwiękowej, a tworzona jest ona w czasie rzeczywistym i chyba LPCM jest w tym wypadku lepszym wyjściem, bo nie musi być kodowana w PS4 i odkodowywana w AVR tylko leci w postaci uncompressed. 

     No, ale mogę się mylić... 

  5. Jak mam na LPCM w konsoli- za cholerę nie uświadczysz na ampli symbolu DD czy DTS, no ale to chyba logiczne jak wyczytałem. Jak mam Bitstream DD lub DTS- znaczek się pojawia, ale tylko w grach. W fimach go nie uświadczysz, ani żadnego z tych trybów. YT odpalony na konsoli (test DD) też gra jak opisałem powyżej. Konsola podpięta do amplitunera po HDMI. Spróbuję jeszcze (L)PCM w konsolce ustawić, obędę się już bez tej kontrolki DD czy DTS w ampli. Tryb rozumiem w amplitunerze na na multichannel mam dać? 

  6. Jak w temacie. Ustawione na LPCM powoduje że a ampli nie mogę ustawić DD czy DTS pomimo wybrania tego formatu na włożonej płycie DVD/BR. O co tutaj biega?
    Przestawiam PS4 na Bitstream DD w amplitunerze w grach pokazuje DD i można ustawić ten tryb, ale w filmach z DVD/BR jest nadal nieosiągalny. Ustawiam na PS4 Bitstream DD, wszystko  git, na amplitunerze wybieram sobie DD. Odpalona aplikacja Youtube na PS4 i test DD 5.1, a tu przy teście głośników surroundy są "grane" frontami. Co co chodzi? W grach na Ps4 jest wszystko ok.  Może ktoś ma taki zestaw i zechce sprawdzić u siebie lub spotkał się z czymś takim? 

  7. 1 godzinę temu, S4Home napisał:

    Ale mówisz o muzyce czy kinie? Bo Onkyo nie ma możliwości zapamiętania ustawień dla różnych źródeł z tego co się orientuję.

    Przy takim wiekiem subie możesz śmiało dac fronty na 80 odcięcie i go po prostu podbić. To też standardowa rzecz. Włączyć double bass.

    Ale w przypadku stereo dobrze by było słuchać na puree direct - wtedy bez suba

    Albo z dużymi frontami w sensie że bas robi wtedy jako tło. 

    Pozdrawiam

    Jak odetnie na 80 to nie włączy double bass. Ta funkcja działa jedynie jak masz ustawione fronty na full band. Jest to zresztą logiczne, bo jaki to podwójny bas, jak sam go własnoręcznie tniesz na 80Hz i tym samym "nie pozwalasz" kolumnom grac poniżej tej granicy? 

    Podsumowując, żeby nie mieszać. Utnij kolego @halik wszystko na 80Hz (jak zaleca standard THX), głośność na subie na godz 13-14, jak wspominałem, low pass na subie na maxa w prawo. Odległości kolumn zmierz i wprowadź ręcznie (jeśli system zmierzył źle), a głośność poszczególnych kolumn to już albo na słuch, albo lepiej decybelomierzem. Jak nie masz- pobierz appkę na telefon. Też obleci. Nie włączaj absolutnie żadnego double bass i nie dawaj frontów na full band, bo jak wspominałem- masz w systemie coś co się lepiej zajmie dźwiekiem od 80Hz w dół. Jest to subwoofer. A pasma nie powinny się nakładać, tylko uzupełniać. To tak ogólnie i mocno w skrócie. Na początek powinno wystarczyć. I tak ma być do kina.

    Do muzyki- pure direct. Wtedy fronty dostaną pełne nie ucięte na 80Hz pasmo.  

  8. O to to. U mnie muzyka w pure direct. Wtedy amplituner w nosie ma wszelakie odcięcia, kalibracje etc. Puszcza pełne pasmo wszystko na dwie frontowe kolumny. Sub siedzi cicho, bo nic do niego nie idzie. Aha i do kina zbytnio nie sugeruj się tymi odcięciami, które zaproponował amplituner przy kalibracji. Daj szansę subwooferowi żeby zajął się tym, do czego jest stworzony. Ustaw sam odcięcie wszystkich na 80Hz. Sub- lowpass na maxa w prawo, a głośność za połową, na godz. 13-14. Potem sprawdzaj czy go słychać i czy te -6.5 dB to nie jakiś błąd,co w Onkyo się zdarza często.  Możesz go mu ręcznie te ujemne dB zmienić przecież. Ja bym frontów nie ustawiał na full band, bo kolumny i sub mają się uzupełniać, a nie nakładać. Poza tym jak dasz full band i nie zaznaczysz double bass poniżej to chyba pozbawiasz suba basów. Tak mnie się wydaje. Nie mam czasu tego teraz sprawdzić. 

  9. Atmosa dołożysz sobie do każdych kolumn. Tylko kwestia amplitunera i "możliwości lokalowych" (czy to wyżej nad frontami, czy w suficie) Do Jamo są dedykowane namiastki Atmosa i owszem jest to wygodne, ale cudów się nie spodziewaj. Tak samo jak po Jamo 809. Oczywiście nie jest tak że 809 są słabe, czy beznadziejne jak to niektórzy i z uporem opisują. Wsparte dobrym subem do kina są całkiem spoko. Tagi nie słuchałem, ale Jamo tak. Jeśli jednak masz 3500 do dyspozycji- ja bym się rozglądał w innym kierunku niż Jamo 809. No chyba że w tej cenie ma być zawarty dobry sub za grubo ponad tysiąc. ;) 

  10. Opinie w sieci są różne, a nie jednoznacznie "tragiczne głośniki" z "tragicznymi opiniami" to raz. Są ludzie którzy je bardzo chwalą i są tacy jak Ty, którzy przy każdej okazji piszą że są tragiczne, choć ... nie macie ich w swojej ofercie. Może dlatego? Gdybyście mieli, to już tragiczne by nie były? Czytałem bardzo dobre opinie recenzentów, a złe jedynie na forach. I to nie od użytkowników. BTW Do kina są w porządku. Nie są w żadnym aspekcie tragiczne. Oczywiście muszą być wsparte dobrym subem. A co do tego że autor będzie kupował za granicą-  wyszło to dopiero pod koniec rozmowy. 

     

     

  11. Nie patrz w ten sposób, bo tak nigdy nie kupisz. :) Ustal ile możesz wydać na amplituner i tego się trzymaj. 

    Mnie osobiście ten Denon (2600) się nawet podobał. Miałem wcześniej też dwa Denony i NADa, więc naturalną konsekwencją był wybór Denona i właściwie był jednym z dwóch kandydatów. Yamaha 685 odpadła ze względu na charakter brzmienia, które na początku robi efekt wow, a potem jednak trochę męczy. Jednak bardziej w kinie podpasował mi brzmieniem Onkyo. Swoboda, dynamika, rozmach... Za to ma ponoć gorszą kalibrację niż Denon. No ale nie robi się tego na codzień przecież. Można się też obyć bez kalibracji i samemu poustawiać wszystko jak się ma pojęcie. Do przeważającej muzyki chyba bym brał Denona, bo taki ciepły, ułożony, spokojny, delikatny, choć też do końca taki przekonany nie jestem. Wiesz jak to jest- "one man's meat is another man's poison". 

    Którykolwiek z tych obu weźmiesz- na bank będziesz zadowolony. Jeśli w przewadze kino i nie potrzebujesz eARC to ja bym brał jednak Onkyo. 

  12. Moje laickie zdanie jest takie, że jak planujesz dobre kolumny, to i amplituner należało by wziąć z półki wyżej.

    A co do subwoofera- rzuć okiem na ofertę SVS. 

    SB-1000 lub PB-1000 są w miarę rozsądnie wycenione i zarazem naprawdę baaaaardzo zacne. 

    A najlepiej idź do salonu i posłuchaj z tym Denonem kilku zestawów kolumn. Może dojdziesz do wniosku że różnica nie jest warta dopłacania 2 czy 3x więcej? 

    Tak też może być. Kolosalnych różnic przy tej klasie amplitunera nie będzie. Szczególnie w KD. No, ale ja nie jestem fachowcem, a "opcją zdroworozsądkową". ;)  

  13. Dnia 4.01.2020 o 20:26, Gabmike napisał:

    A jak te głośniki wypadają w porównaniu z 

    Jamo S 809 HCS 5.0 

    Jamo to inna liga. Oczywiście niższa. Świadczy o tym choćby cena. Jamo HCS 809 z namiastkami Atmosów kupujesz w komplecie za... 2500. Nie nazwał bym ich jednak "tragicznymi" z "tragicznymi opiniami", bo z tego co widzę ta tragedia przebija się jedynie we wpisach kolegi naganiacza - S4Home. W sieci jest bardzo dużo pozytywnych opinii. Jest to łatwe do znalezienia. Do kina są całkiem spoko. Szału nie ma, ale bez przesady z tą tragedią. Może gdyby kolega nimi handlował to by miał zgoła inną opinię, ale tak- łatwiej napisać że tragiczne, bo u niego ich nie kupisz (nie mają Jamo w ofercie) tylko pójdziesz gdzieś indziej. A tak- te oczerni, ale za to ożeni Ci coś od siebie. Tzw czarny marketing to się nazywa. Aha, to że mam "debiutant", nie oznacza że fora audio są dla mnie czymś nowym. Siedzę na innym od parunastu lat, a tutaj znalazłem się bo chciałem jakiejś odskoczni od tabunu naganiaczy sklepowych od których zbiera mnie już na wymioty. Widzę że tu niestety jest podobnie. Pod każdym wpisem. A ja mam Onkyo 696 z tymi Jamo + sub SVS PB-1000 i jeśli bym zmienił amplituner na wyższą półkę to dopiero wtedy bym szukał lepszych kolumn. Do 696/686 czy 2600 DO KINA są spoko. Moim zdaniem kupowanie super drogich kolumn do amplitunerów tej klasy to trochę strzelanie z armaty do wróbla. Co innego gdybyś poszedł Denona od 3600 wzwyż czy Onkyo serii RZ wtedy byłbym pierwszym, który je by Ci odradzał. A tak- idź do salonu i sprawdź na własne uszy. 

  14. Ja do 696 kupiłem z premedytacją Jamo 809 HCS +Atmosy, choć wiedziałem że do muzyki są ponoć takie sobie. W kinie są bardzo ok, u mnie też 80% kina, a 20 muzyka. Jestem zadowolony. 

    Co do wrażeń- kino jest super, szczególnie że wsparte jest mocnym subem SVS, a co do muzyki- nie jest tak źle jak na moje ucho, a parę amplitunerów i zestawów budżetowych kolumn już w życiu miałem. Aha. Ja dobierałem odwrotnie. Chciałem coś wąskiego, zgrabnego z bassrefexem z przodu i namiastką Atmosów i w rozsądnej cenie. Wyszło mnie ok. 2500 za wszystkie 7 kolumienek. Potem dobierałem amplituner. Według wielu najwięcej z nich miał wyciągnąć Onkyo i z lekka zrekompensować niedobory w muzyce. Posłuchałem i tak też zrobiłem.  Do kina- ja osobiście polecam. Muzyka też ok. Oczywiście trzeba do do nich dokupić przyzwoity subwoofer. 

     

  15. Czytałem opis najnowszego FW i nie ma tam słowa o eARC. 

    A z linku, który podałeś: 

    "The rollout will initially activate eARC on the 9.2-ch Onkyo TX-RZ830 and Integra DRX-5.2 network A/V receivers.

    The firmware rollout will enable Amazon Music on the following products:

    PR-RZ5100, TX-RZ3100, TX-RZ1100, TX-RZ830, TX-RZ820, TX-RZ730, TX-RZ720, TX-NR686, TX-NR676E, TX-NR575E, TX-NR474, TX-L50, BASE-V60, HT-S9800THX and LS7200."

    NIC nie ma odnośnie eARC w innych modelach niż RZ830 i DRX. Innym- aktualizacja przyniesie jedynie Amazon Music. (w 696 Amazon Music mam od samego początku) Z drugiej strony mam nadzieję że w końcu pójdą po rozum do głowy i dodadzą to w niższych, spełniających wymogi techniczne amplitunerach, bo i tak nikt nie kupi wyższego modelu tylko ze względu na eARC. Prędzej kupi 685 lub 2600. 

  16. Onkyo 686 ma eARC??? To niemożliwe. 

    Z amplitunerów z tej półki eARC mają na bank Yamaha 685 i Denon 2600. Sa się przymierzałem do jednego z nich. Kupiłem jednak Onkyo 696. 

    Mój model eARC nie ma. I nie zanosi się na to. Dlatego też wątpię żeby niższy model miał. 

  17. Czytam. I dalej nie widzę sensu porady żeby suba ciąć już na 60 i dawać fronty na full band, ale ok. Są różne szkoły. Widocznie moja jest kiepska. :) 

    W mojej uczyli że sub powinien odciążać fronty jak najwyżej się da, ale tylko do momentu kiedy dźwięk zaczyna się rozchodzić kierunkowo, czyli do 80-90Hz. 

    Dlaczego? Proste. Sub o wiele lepiej, skuteczniej i bez żadnego wysiłku poradzi sobie z takimi częstotliwościami niż podłogówki bo jest stworzony tylko do tego. I elektronicznie i budową fizyczną. Odciążamy też poniekąd jednostkę centralną, bo wzmocnienie powierzamy wzmakowi z subwoofera. 

    Inaczej mówiąc- tniemy fronty, a najlepiej wszystkie na 80, max 90, a poniżej gra już sub. Ale jak pisałem- ja tam się nie znam. ;) 

    Przy okazji- standardem THX też dziwnym trafem jest wszystko na 80Hz, SVS w swej instrukcji też tak zaleca. Niech sobie kolega z posta z zapytaniem poeksperymentuje i sam dojdzie do wniosku co ma począć i zadecydować czyja szkoła sprawdzi się bardziej. Nie mam zamiaru nic nikomu na siłę udowadniać i się sprzeczać. Napisałem jak to działa i sprawdza się u mnie na takim samym sprzęcie i jak organoleptycznie niejednokrotnie sprawdziłem. 

  18. U mnie też z subem były jakieś jaja z kalibracją. Odkręcony na 2 na zegarze był NIBY wykryty przez mikrofon, ale w podsumowaniu się już nie pojawił i system go już nie kalibrował. By go wykrył i wszystko poszło gładko- odkręciłem na maxa, potem jak już był wykryty i pojawił się w podsumowaniu to na godzinkę 2 na zegarze i dopiero wtedy puszczałem OK. Robiłem kalibrację wielokrotnie zaraz po zakupie ampli. Tak z ciekawości, bo bawiłem się sporo i w obawie że coś tam gdzieś namieszałem parokrotnie robiłem reset do ustawień fabrycznych i kalibrację od nowa. Z drugiej strony byłem ciekawy powtarzalności, a wyniki zapisywałem. Jeśli chodzi o odcięcia- powtarzalności nie było. Jeśli chodzi o odległości- tak, za wyjątkiem raz suba, którego odległość była na jakimś kosmicznym poziomie 5m, podczas gdy był ze 2.5. Głośność można powiedzieć że też powtarzalna. To tyle z mojego placu boju.  

  19. @Damiani Taaaa. Fronty na full band I double bass? Bo jak tego nie dasz to chyba sub nie zagra (Przynajmniej w KD. Muszę sprawdzić.), a jak dasz- to masz dublowanie się niskich częstotliwości w kolumnach frontowych i w subie. Nie wiem, ja tam się nie znam, ale moim skromnym zdaniem sub z kolumnami mają się uzupełniać, a nie nakładać. Zawsze tak było. Ja mam Jamo HCS 809 z Atmosami i mam wszystko jako punkt wyjścia cięte na 80Hz, LPF for LFE zostawiłem na 120Hz, a suba mam SVS PB-1000. Amplituner- Onkyo 696.

    Edit: Aha. Oczywiście z premedytacją wziąłem 809 (mialem powody- są wąskie, a u mnie się to liczyło, mają BR z przodu, wygląd etc), choć wiedziałem że można było lepiej zainwestować pieniądze. Poszedłem w stronę KD, a nie stereo, a tu krzywdy wielkiej nie ma. Nie znalazłem złotego ustawienia że ma być tak, a nie inaczej i nie wiem czy taki istnieje. Do KD  (a te kolumny w zasadzie do tego są) to takie ustawienia jak opisałem powyżej, bez zbytniego kombinowania- będą w zupełności ok. I należy pamiętać że w Onkyo jest jeszcze korektor graficzny w którym można sobie podciągnąć w każdej parce, centralnym i nawet subie to i owo wedle upodobań oraz zapisać do 3 takich presetów. To mój kolejny amplituner po NADzie, potem ze 3 Denonach ze średnio-niskiej półki. Zmieniłem na Onkyo z ciekawości i póki co- jest nawet ok. 

×
×
  • Utwórz nowe...