Skocz do zawartości

sonique

Uczestnik
 • Zawartość

  157
 • Dołączył

 • Ostatnio

O sonique

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Pomorze

Ostatnio na profilu byli

919 wyświetleń profilu
 1. Mocny bas a dudniący to duża różnica. Najpierw posłuchaj bo możesz wtopić. Silver 500 są bardzo przestrzenne. Szczególnie na boki. A jak ktoś lubi brzmienie blach i innych perkusyjnych „przeszkadzajek” to w tej cenie trudno o lepsze kolumny.
 2. Każdy wybiera pod siebie. Z opisu wynika, że kolega lubi bas a wtedy Silver 500 to świetny kierunek. Ja jednak do 35m2 rozważył bym Silver 300 bo przy Silver 500 może być nieprzyjemnie… Co dla jednego za dużo, to dla drugiego za mało… ciężko tak doradzać.
 3. Monitor Audio Silver 500 mają mocny i dominujący nad resztą pasma bas gdy umieszczone w za małym pomieszczeniu lub zwyczajnie w im niesprzyjającym. Widać to już na wykresie FR. Moim zdaniem 35m2 to dla nich za mało. Ja mam w sumie z otwartą kuchnią 45m2 i jak dla mnie basu w niektórych nagraniach mogłoby być mniej. Jest wiele „bezpieczniejszych” kolumn od Silver 500. Bez posłuchania u siebie się nie dowiesz.
 4. Na pewno coś znacznie słabszego od tego co brał Juliusz pisząc Kordiana;) Jak słucham przez kolumny to do alkoholu mnie w ogóle nie ciągnie. Maksymalnie do kawy… Ale mój tor słuchawkowy pachnie skórą i mahoniem a w ciemności połyskuje zielona dioda wzmacniacza i wtedy nie mogę się oprzeć aby dopełnić te kolonialne aury również bursztynowym napojem. Moje ostatnie odkrycie to Bulleit. Choć nie upieram się przy nim. Bo mieć „coś” muszę wtedy zawsze. I zawsze tylko 40ml na sesję. Nawet jak trwa dwie godziny. Jak zawieszam słuchawki na stojaku a w szkle wciąż odrobina alkoholu to znaczy, że płyta porwała mnie aż do utraty poczucia czasu i miejsca. A nie zdarza się to tak rzadko;)
 5. sonique

  Płyty LP

  Cześć, sprzedam w dobre ręce poniższe winyle. Ze względów logistycznych wyłącznie całość. Stan od bardzo dobrego do dobrego, w zależności od egzemplarza. Głównie dobre (kupowałem lekko używane a sam mało co słuchałem bo wolałem CD). Chciałem niedawno powrócić do starego hobby ale mi się odchciało;) Niedługo wystawię również gramofon Adam mechanicznie sprawny, który przeleżał kilkanaście lat w szafie… W przypadku zainteresowania proszę na priv.
 6. „Niedawno ksiądz profesor Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przekonywał, że wierni nie powinni przejmować się obostrzeniami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa. Wzywał do buntu. Oskarżył służby państwowe o to, że pracują dla diabła.” Cały artykuł tutaj: https://plus.gloswielkopolski.pl/ks-prof-andrzej-kobylinski-po-roku-pandemii-w-polskim-kosciele-katolickim-jest-jeszcze-wiecej-magii-i-zabobonow/ar/c1-15522287 Nawet nie wiem jak mam to skomentować aby kogoś nie urazić… więc postawię kropkę.
 7. Rządy przemijają. Pieniądze pozostają. Co więcej, dobrze zainwestowane „robią” kolejne pieniądze.
 8. Finanse i emocje to słaby duet. Posłuchaj ulubionej muzyki i przerób temat ponownie;)
 9. Największą porażką polskiej polityki i demokracji w ogóle jest moim zdaniem to, że przez ostatnie lata nie wykształciła się w Polsce mocna siła mogąca Polaków pogodzić pod wspólnym szyldem. Mocna partia centrum. Z ludźmi najwyżej 40-to letnimi u sterów tejże. Bo PIS był dobry na 2, góra 3 lata rządów. Ot taka szczotka do zamiatania. A my ciągle tutaj gadamy o „starych gratach”… Wszyscy - bez wyjątku - od prawa do lewa powinni usunąć się w cień. Bo się nie sprawdzili. I mają złe nawyki. Dla zderzenia z polską rzeczywistością polityczną, w której dominuje strategia trzymania się pazurami biurek przez starych zużytych moralnie dziadów, podaję wiek szefów szwedzkich partii, od największej do najmniejszej: 64, 58, 42, 38, 36, 34, 52, 50. Mnie, Polaka, uderza fakt, że połowa partii w Szwecji kierowana jest przez ludzi przed 40-ką lub w okolicach.
 10. I pewnie UE będzie na tę kartę grać i to mocno. Po coś przecież przysłała swojego sługę, który przez tyle lat z unijnego stołka starał się zaszkodzić niewygodnej dla UE formacji rządzącej Polską - aby teraz wszystko przypilnował od wewnątrz. Bo działając z zewnątrz okazał się nieskuteczny…
 11. Niedaleko od Ciebie, w Katowicach: https://www.audiostyl.pl https://mp3store.pl/nasze-sklepy
 12. Też tak uważam. Streaming jest wygodny ale uzależnia nas od korporacji całkowicie. Zarówno od publikowanych przez wytwórnie treści (takie a nie inne wersje nagrań, kompletny brak niektórych płyt…), jak również - co jest moim zdaniem dużo bardziej niebezpieczne - od udzielanego wsparcia elektronice, którą zakupiliśmy. Korporacje zyskują w ten sposób bardzo wygodne narzędzie do tego aby zmusić nas za lat kilka do zakupu nowego sprzętu. Dlatego warto inwestować w fizyczne nośniki lub pliki. Oraz elektronikę, która wytrzyma próbę czasu i nieprzyjacielskie zakusy tych, którzy chcą z nas wycisnąć więcej niż my chcemy sami dać…;)
 13. Długofalowo oznacza rozważnie i z uwzględnieniem przyszłych niezidentyfikowanych jeszcze potrzeb. I nie musi oznaczać gonienia króliczka. Zmiana gustu i preferencji jest ściśle związana z naszym samorozwojem. Nie gonię króliczka, jednak niektóre urządzenia mnie otaczające (nie tylko w audio) wymieniam często, inne rzadko. Np. CD Denon DCD 1550AR zakupiłem w 1999r i wciąż się nim cieszę.
 14. Po prawej stronie, jeżeli dobrze pamiętam, masz sporą odległość do prawej ściany. Lewa kolumna stoi w rogu. U mnie w podobnym rozmieszczeniu problem pojawiał się wyłącznie na lewej kolumnie.
 15. A bas wzbudza się u Ciebie na obu kolumnach podobnie czy dominuje na tej w rogu?
×
×
 • Utwórz nowe...