Skocz do zawartości

janist

Uczestnik
 • Zawartość

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

O janist

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Oława

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, potrzebuję rady odnośnie kolumny centralnej. Problemem jest to, że mam na nią 130mm miejsca. Na szerokość jest lepiej; 470mm Fronty to MA bronze 200 a za głośnik centralny robi kolumna centralna z zestawu Harman Kardon HKTS60. Wyszukałem pasującą wielkością WHARFEDALE WH-2 CENTRE i Indiana Line Nota 740X. Czy jest sens zmieniać czy zostawić jak jest? A jak zmieniać to na jaką? A może znajdzie się coś lepszego w tych wymiarach?
 2. Aplikacja Denon wygląda tak samo. Pod 3 kreskami jest trochę ustawień ale nie wszystkie. W audio można zmienić poziom dialogów czy ustawienia Audyssey ale nie wszystko. Włączyć wyłączyć centralnego (hihi) ani Suba się nie da. Ustawić poziomu głośności suba chyba nie ( aktualnie pożyczyłem suba) W menu głośniki jest tylko wybór głośników przednich A,B, A+B i pilot. I pilot rzeczywiście działa ale na wyświetlaczy amplitunera i po wybraniu innego źródła niż TV. Dalej jednak przeglądarka wygodniejsza. Sprawdź sobie. Ciekaw jestem Twojej opinii.
 3. Marantza już nie mam. Testowałem 2 ostatnie dni. Ale też nie znalazłem w aplikacji. (Marantz 2016 AVR Remote) Mam Denona, Szukałe w Denon 2016 AVR remote (bardzo podobna do aplikacji Marantza) i w AVR-Remore for Denon/Marantz.
 4. Naucz mnie! Bo szukam i szuka a nie widzę. Może to nie ta aplikacja?
 5. Po pierwsze to nie mam. Myślałem, żeby kupić KD w wyjściem pre out i może z czasem rozwinąć o wzmacniacz stereo Po drugie nie sądziłem, że ta dyskusja się rozwinie i pójdzie w takich kierunkach. Ale może jest szansa dowiedzieć się czegoś nowego. Jeśli dobrze rozumiem to działa to tak: W KD fronty idą na wzmacniacz stereo przez preout a reszta przez wzmacniacze KD do pozostałych głośników. Frontowe kanały są wzmacnianie przez wzmacniacz stereo. Czyli, biorąc pod uwagę, że wyjście preout są w droższych amplitunerach to płacę za lepsze wzmacniacze w amplitunerze i wcale z tego nie korzystam. Dodatkowo, o ile się nie mylę, to brzmienia mogą być inne. I czy można podłączyć wzmacniacz stereo bez HT bypass? Bo jeśli nie to wybór wzmacniacza staje się mocno ograniczony.
 6. Już o tym pisałem ale może niezbyt precyzyjnie. Niekoniecznie są w przeglądarce funkcje których nie ma na pilocie, fizycznym lub aplikacji ale: W przeglądarce masz dostęp do funkcji dostępnych po wejściu w funkcje setup na pilocie. Właściwie to tylko do nich. Tyle, że są dostępne bezpośrednio. Ty, jeśli Twoim źródłem jest TV i na przykład oglądasz Netlixa to, żeby np. wyłączyć suba (a ja to robię często jak żona idzie spać bo jej w drugim pokoju przeszkadza) to musisz zatrzymać film, przełączyć na jakieś zewnętrzne źródło, wyświetlić menu ekranowe i wyłączyć suba. Ja wchodzę w przeglądarkę i go wyłączam. Czy to naprawdę nie wydaje się wygodniejsze? Odkryłem dostęp przez przeglądarkę jakieś 2 lata temu i myślałem, że jestem ostatnim który z tego korzysta. A tu się okazuje, że tylko dla mnie to ma sens.
 7. Odnośnie aplikacji już pisałem. Co do stereo to myślę i o tym. Myślałem o KD z pre out i wznacniaczu stereo ale skłaniam się do tego, że to połączenie bez sensu. Bardziej chyba przekonujące jest dla mnie zmajstrowanie prostego elektro mechanicznego przełącznika na kable głośnikowe.
 8. Obie aplikacje nie dają pełnej kontroli. Dają tylko to co jest na pilocie. Jak dla mnie (podkreślam, ze dla mnie) idealne rozwiązanie to: 1. Dostęp do tego co jest obsługiwane przez menu ekranowe poprzez stronę www. 2. To co jest obsługiwane przez pilota wygodniej obsługiwać pilotem. Sprzęt przetestowany i będzie marantz bo lepiej gra i ma te opcje, które potrzebuję. Yamaha w dostępie przez IP to porażka. Na szczęście brzmieniowo wygrał Marantz bo inaczej byłby dylemat. Dodatkowo muszę skomentować jedną rzecz. Nie potrafię zrozumieć dlaczego producenci (przynajmniej Yamaha, Denon i Marantz) kompletnie nie przykładają uwagi do wyglądu menu ekranowego. To jest po prostu tragedia. Mój x1200w to porażka totalna. W Marantzu z 2019 r do tego samego menu z tą samą czcionką dodali tylko jakąś grafikę w tle ale to tak naprawdę niewiele zmienia. Najlepiej jest w moim starym Denonie 3312. w 2012 mogło robić jakieś przyjemne wrażenie ale bez efektu wow. Ja jestem raczej ukierunkowany na funkcjonalność a i tak moje wrażenia są negatywne. Co dopiero większość kupująca oczami.
 9. I tu i tu. Choć wygląda nieco inaczej. Na laptopie są grafiki a na tablecie nie ma.
 10. Właśnie to rozgryzłem. Okazało się, że jest ale przeglądarka mi pokazywała, że strona nie jest bezpieczna bla, bla, bla i wystarczyło zaakceptować zagrożenie. Czyli okazało się, ze jestem tępy. W Marantzu jest jak w Denonie. Dostęp do wszystkich opcji. W Yamasze bieda.
 11. To nie o to chodzi czy centralny jest ok czy nie. Chodzi o to, że dla mnie możliwość sterowania ustawieniami amplitunera z poziomu przeglądarki jest bardzo użyteczna. Sprowadzasz to do filozoficznego pytania czy KD może być 4.1 czy nie. A jest wiele innych potrzeb np. poziom dialogów jest za niski/wysoki. Chcę dać suba głośniej bo oglądam jakiś film akcji. Albo jest późno i chcę go wyłączyć bo żona śpi i jej sub przeszkadza a ja oglądam coś z treścią gdzie efekty nie są tak istotna. Albo słucham muzyki i jakiegoś kawałka chcę posłuchać z subem lub bez. Wszystko to fajnie jest zrobić np. z tableta bo jest to wygodne, szybkie, nie wymaga zatrzymania filmu/muzyki, dodatkowo nie przeszkadza innym korzystającym bo nic nie jest wyświetlane na ekranie TV.
 12. Tak naprawdę to zwykle jest wyłączony. Właściwie mam 2 systemy z różnymi centralnymi. I oba zwykle wyłączone. Tak mam i już. Ale nie na tym polega problem.
 13. Witam, chcę nowy amplituner KD. Obecny to Denon AVR-X1200W i chciałbym lepszy dźwięk. Właśnie testuję Yamahę RX-V6A (chciałem RX-V685 ale już właściwie niedostępna) i Marantza SR5014. Oba grają lepiej w stereo niż Denon, Marantz trochę lepiej ale oba są nie do przyjęcia. Przy Denonie wchodzę sobie w przeglądarkę, piszę IP kina i nieprzerywając oglądania filmu ustawiam sobie co chcę. A to wyłączę suba do muzyki, a to dam go głośniej to filmu, a to wyłączę centralny jak mnie wpienia. W Yamasze i Marantzu music casty, heosy srosy a wejścia przez przeglądarkę ni ma. Albo jestem za tępy, żeby się tam dostać. Jak oglądam Netflixa albo TV to żeby wyłączyć centralny to muszę zatrzymać film, wybrać jakieś zewnętrzne źródło, wejść w menu na TV ostawić i wrócić do filmu. To totalnie bez sensu! Dodatkowo te gówniane, małe wyświetlacze. Koszmar. Podpowiecie jakiś rozwiązania? Jakiś stary Denon wyższej klasy? Coś innego stare albo nowe w cenie ok. 3k?
 14. JEST! haha, hihi, jupi, andale, andale, Wielkie dzięki stary!
 15. Tak, Tak, zorientowałem się że to nie to. Jest teraz ustawione, jak niżej. I nie reaguje na zmiany w ustawieniach karty dźwiękowej. Więc co? Sukces?
×
×
 • Utwórz nowe...