Skocz do zawartości

skaktus

Uczestnik
  • Zawartość

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez skaktus

  1. Ten amplituner posiada wbudowany wzmacniacz dla subwofera pasywnego. Mocą nie poraża, ale do pokoju 16m2 jest idealny. Z instrukcji skorzystam raz jeszcze, jak ktoś będzie miał jakiś pomysł niech da znać. Pozdrawiam
  2. Witajcie. Po zwróceniu sie do Was o pomoc w moim poprzednim temacie i po dołożeniu funduszy, zakupiłem amplituner jak w tytule. Jestem po pierwszych testach itd. Zwracam się do Was z pytaniem - czy ten amplituner posiada opcje, w ktorej to przednie kolumny mogą być ustawione na duże (działać w pełnym zakresie, łącznie z basem) jakrównież podawać dodatkowo bas na pasywny subwoofer? Grzebałem w ustawieniach i nie doszedłem do rozwiązania. Dziękuje za każdą wskazówkę.
  3. Docelowo, moje źródła obrazu to będą: dekoder z Netii, komputer, HBO / Netflix. TV też nie jest jakiś cudowny, niby 4K ale to jest to 4K bez certyfikatu, wzbogacone o biały piksel Zapytam jeszcze o jedno - czy dzisiejsze TV są w stanie np. odtwarzacz film z np. dekodera z netii z dźwiękiem 5.1 i przekazywać taki sygnał do amplitunera kablem optycznym ? Zastanawiam się ponownie, czy warto podłączać całość po HDMI czy po optyku.
  4. Dziękuję wszystkim za pomoc. Rozważałem temat i doszedłem do wniosku, że nie będę się aż tak bardzo katował tym pomysłem i po prostu zmienię kolumny. Zatem, żeby nie tworzyć kolejnego tematu zapytam o najprostszy amplituner tj. Yamaha HTR 2067. Producent chwali się, że amplituner ma skalowanie obrazu do 4k - warto się takim aspektem zajmować ? To w ogóle ma sens, czy sam TV lepiej sobie poradzi z skalowaniem ? Druga sprawa - czy puszczając sygnał w 4K przez taki amplituner, ten też "puści" 4k na wyjściu czy obraz będzie skalowany ? Pytam, bo niektórzy twierdzą, że tanie amplitunery nie puszczają sygnału 4k na wyjściu, co moim zdaniem jest błędem, skoro Yamaha chwali się skalowaniem do 4K (przynajmniej na ulotkach). Dzięki za pomoc.
  5. Pomysł warty rozważenia, sprawdze kolumny i chyba tak zrobie. Mam jeszcze pytanie teoretyczne. Czy jeśli amplituner pracuje z pełnozakresowymi kolumnami przednimi, może jednocześnie puszczać na nie pełny zakres i niskie częstotliwości na subwoofer?
  6. Dziękuję za odpowiedzi i za pomoc. Rozumiem, że jeśli na amplitunerze pisze - minimum 6 om to go nie dotykam, przynajmniej z takiego wychodzę założenia. No chyba że mój tok myślenia jest błędy i do takiego amplitunera też można się podpiąć. Bo jeśli tak, to otworem stoją amplitunery Yamahy których jest od groma w niskich cenach, wiem że jakością nie grzeszą...
  7. Dzięki za odpowiedź. Pokój wielkości 16 m2. Mój budżet jest skromny bo to około 1000 zł. Kolumny nie mają firmy, to samoróbki/przeróbki/naprawa kolumn wykonanych na na styl Jamo 626s. Ze względu ma małą ilość miejsca koło TV itd wybrałem taki klon ma on niecałe 15 cm szerokości i ten wymiar jest dla mnie idealny. Na internecie spędziłem już sporo czasu na poszukiwaniach i sądzę że jedynym wyjściem będzie Pioneer VSX 520D lub jego klon czyli Onkyo TX-50l. Są one jednak poza moim budżetem, więc chyba będę musiał narazie zrezygnować z zakupu amplitunera. Szukałem używanych i to niestety wciąż ponad 1000 zł. Dlatego też zacząłem szukać tradycyjnych wzmacniaczy a nie impulsowych (jak wspomniane wcześniej modele) z nadzieją na niższą cenę.
  8. Witam. Czy możecie polecić amplituner do kina domowego, który obsługuje kolumny 4 omowe, będzie miał HDMI ARC i blurtooth? Kino będzie bez subwoofera (za mały pokój) a za niskie tony będą odpowiedzialne kolumny przednie. Szukam już trochę czasu i każdy amplituner obsługuje kolumny od 6 om. Oczywiście kolumny można zmienić, ale u mnie nie wchodzi to w grę. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę
×
×
  • Utwórz nowe...