Skocz do zawartości

crom

Uczestnik
  • Zawartość

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez crom

  1. odświeżając temat:
    kompletując zestaw KD kupiłem w końcu DVD,
    Najpierw PIONEER DV-420 (fajne urządzenie, ma sporo przydatnych funkcji. np. korektor, wzbogacanie skompresowanego dźwięku mp3 jest jednak wolny a literki napisów w divX są maleńkie, w Xvid obraz czasami skakał) ostatecznie pioneer wrócił do sklepu.
    potem PHILIPS DVP-5990, który wszystkim polecam. Po upgrade software'u zgodnie z zaleceniami przedstawionymi na portalu Ceneo przez niejakiego Pawła mam w końcu możliwość wszechstronnej regulacji napisów, czego nie daje chyba żaden odtwarzacz poza tandetnymi i awaryjnymi wiwami itp. wynalazkami, odtwarzacz jest znacznie szybszy od Pioneera i czyta bezproblemowo więcej formatów.

    Pora na amplituner i głośniki.
    Co do kolumn ostatecznie doszedłem do wniosku żeby poszukać czegoś mniejszego, wielkie kolumny zajmują masę miejsca, więc zostały mi Kody 702, Tagi i Quadrale - wstępnie zdecydowałem się na Quadral Quintas 500 lub 5000.

    Z amplitunerem mam trochę problem, podoba mi się Yamaha, tylko nie wiem który model jest wart zainteresowania (na razie mam dvd ale za jakiś czas przyjdzie pora na BR więc ampli powinien móc sobie z tym radzić):

    RX-V 465 (ok.1200zł) - http://www.audioklan.com.pl/www-download/k...aha/RX-V465.pdf
    RX-V 565 (ok. 1500zł) - http://www.audioklan.com.pl/www-download/k...aha/RX-V565.pdf
    RX-V 765 (ok. 2000zł) - http://www.audioklan.com.pl/www-download/k...aha/RX-V765.pdf
    ten ostatni odróżnia głównie "Digital ToP-ART" [Digital ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology) to nazwa, jaką Yamaha nadała strategii projektowej, która łączy zaawansowana inżynieria cyfrowa i projektowanie obwodów w celu uzyskania maksymalnej czystości sygnału dźwiękowego. Technologia Digital ToP-ART sprawia, że komponenty cyfrowego kina domowego Yamaha posiadają wysokiej jakości właściwości akustyczne i prezentują możliwości technologii CINEMA DSP.] oraz "High Current Amplification" (wysokiej jakości dyskretne wzmocnienie - chyba) i większa liczba wejść/wyjść z tyłu, nie wiem czy warto dopłacać 500zł za to.

    Poradźcie co warto wybrać w temacie kolumn i ampli.
  2. natrafił ktoś z Was na jakąs recenzję/test tych kolumn? Może być zagraniczny.

    Wiśniowe są luzem, w zestawach z ampli zazwyczaj czarne. A propos - to chyba jedne z najładniejszych kolumn w segmencie małych, budżetowych zestawów KD przyzwoitej jakości, nie sądzicie?
  3. Z-5500 są najdroższe i dośc funkcjonalne (wejścia, dts), ale nie sa najlepsze, do komputera jeszcze całkiem fajne, bo komputer daje możliwość samodzielnego poustawiania sobie dźwięku, czego nie ma tv, konsola ani większość cd/dvd. Mam Logitech Z-5300 THX, jakiś czas miałem też Z-5500 i długo porównywałem je ze sobą, myślałem że zamienię na "nowszy model": efekt - sprzedałem 5500 i zostawiłem dotychczasowe 5300 icon_smile.gif. 5500 faktycznie dają wrażenie "plastiku", czego nie maja moje 5300, 5500 maja potężny sub, za to 5300 lepsze, wyraźniejsze i dokładniejsze brzmieniowo satelity. W 5500 brakowało mi środka tonacji, były ultra-soprany, był infra-bas, a pośrodku pustka, 5300 są bardziej wyważone, moim zdaniem dają lepszy, naturalniejszy głos.

    za 1000zł to chyba nic nie kupisz. ew stary wzmacniacz stereo+jakieś 2 tańsze kolumny.
  4. OK, bas jest, a jak w tych kolumnach z tonami wysokimi i średnimi?

    I jak oceniasz wykonanie? masz ten model co na foto - z czarnymi przodami i przednim bassreflexem bo w necie widziałem tez egzemplarze (chyba starsze) bez tych elementów.
  5. czy ktoś z szanownych forumowiczów miał możliwość słyszeć bądź testować kolumny 2.0 bądź 5.0 - model Quadral Quintas 5000 i mógłby podzielić się wrażeniami na temat jakości i brzmienia tych głośników?
    W necie jet trochę opinii o nieco niższym modelu 500 lub wyższym 700, natomiast o "średnim" modelu 5000 mało kto się wypowiada, mimo że są chyba dość popularne bo dostępne w zdecydowanie największej liczbie sklepów.
    Podobno są dostępne m.in. w zestawach z Onkyo.
    opis producenta QQ5000
  6. Cytat

    Już od wielu lat odchodzi się od equaliserów, więc nic dziwnego że nowe konstrukcje nie mają tego rozwiązania.
    Natomiast nowsze amplitunery kd mają mikrofony pomiarowe, kalibrujące ustawienia dźwięku stosownie do warunków akustycznych pomieszczenia i rozmieszczenia kolumn.


    niektóre nowe konstrukcje nadal posiadają korektor, np. seria Onkyo, poza tym niemal WSZYSTKIE amplitunery i wzmacniacze stereo posiadają regulację tonów wysokich/niskich, to tez jest taki uproszczony korektor.

    Cytat

    A korektory miały to do siebie, że prowokowały niektórych do mocnego zafałszowania dźwięku - efekt miał niezbyt dużo wspólnego w sygnałem początkowym (np. maksymalne podbicie wysokich i niskich tonów).


    mówisz jakby używanie korektora czy regulacji tonów niskich/wysokich było czymś strasznym icon_smile.gif, a jedynym słusznym rozwiązaniem był system Pure Direct bez żadnej ingerencji. Korekcja dźwięku może i prowokuje do eksperymentów, ale to chyba właśnie o to chodzi żeby brzmienie podobało się słuchającemu, a nie żeby kurczowo trzymać się oryginału, który czasami na domowym sprzęcie hi-fi brzmi dość drętwo, wcale nie tak jak oryginalny dźwięk i korekcja sporo pomaga. Nawiasem mówiąc idealnego brzmienia oryginału i tak nie osiągnie żaden audiofilski system, dla całkowitej wierności trzeba by posadzić muzyka przed nosem i niech nam gra icon_smile.gif.
  7. witam,
    pytanie do posiadaczy Yamah
    być może ktoś z was posiada amplituner kina domowego Yamaha RX-V475, 575, 765 lub 1065 - czy można w nich RĘCZNIE ustawiać poziom głośności poszczególnych kolumn zestawu 5.1, 7.1 czy też jest to możliwe tylko za pomocą systemu automatycznej korekcji z mikrofonem?
    Ręczne ustawienia są na pewno w modelu 375, w wyższych nie znalazłem odpowiednich funkcji, niestety w opisie nic o tym nie ma, nie posiadam też instrukcji (może ktoś ma link?).

    pytanie do posiadaczy Onkyo
    1) Z opisu: "Amplituner Onkyo wyposażono w układ Music Optimizer polepszający brzmienie skompresowanego dźwięku np. plików MP3. " - jak to uruchomić? czy ta funkcja włącza się sama automatycznie czy ręcznie trzeba coś przełączyć? Dla porównania w ampl. yamaha taka funkcja nazwana "Enchancer" jest uruchamiana ręcznie jako jeden z licznych trybów dźwięku przestrzennego, szukałem tego samego we wszystkich trybach DSP Onkyo ale nie znalazłem - może ktoś z was się lepiej orientuje....
    2) Z jakimi źródłami sygnału działa 5-pozycyjny equalizer w tych ampl. ? Słuchałem radia stereo z modelu Onkyo 507 i mimo włączonego/wyłączonego equalizera nie było słychać żadnej różnicy..
  8. icon_arrow.gif słuchajcie - czy ma znaczenie gdzie umieszczono otwór Bassreflex? Tj. z przodu, czy z tyłu głośnika? icon_rolleyes.gif
    Pytam w kontekście:
    1) kolumn frontowych ustawionych w kątach pokoju, pod krzyżującymi się ścianami
    2) głośników tylnych, efektowych za którymi nie ma tylnej ściany odbijającej dźwięk.

    czy lepiej brać kolumny z przednim, czy tylnym Bassreflexem, czy nie ma to znaczenia? Kolumny będą zazwyczaj grały raczej cicho.


    icon_arrow.gif Jeszcze jedno pytanie: czy ZAZWYCZAJ kolumny 4-drożne są lepsze od 3-drożnych, a 3-drożne od 2-drożnych? Nie mówię że to musi być w 100% przypadków, ale choć w 70-80%. Najtańsze są 2-ki, potem 3-ki i 4-ki, przy czym wzrost ceny jest o wiele większy niż cena tego dodatkowego głośnika jaki zastosowano. Może "drożność" byłaby jakimś (w miarę ogólnym acz prostym do sprawdzenia) wyznacznikiem "jakości" kolumny.
  9. na razie w ramach eksperymentu ze sprzętem STEREO podłączyłem do tv moją stara wieżę: DIORA 502 opis zestaw + kolumny TONSIL SUB. SAT. 2.1 opis.
    Gra to nawet fajnie, jest equalizer (nie rozumiem dlaczego nie mają tego amplitunery). Moim zdaniem jest lepiej niż na komputerowych logitechach 5.1 Z-5500 które miałem do tej pory podłączone do tv (nie wiem z czego wynika lepsze brzmienie, prawdopodobnie ze względu na korekcję brzmienia bo te głośniki komputerowe potrafią o wiele więcej niż prezentowały będąc podłączone do tv). Brakuje mi tylko dźwięku "stereo" również z głośników tylnych i centralnego, to zapewnia jednak w różnych miejscach pokoju lepsze otoczenie (kierunkowym jak by nie patrzeć) sygnałem z tradycyjnych głośników. Brakuje też najniższego basu i tonów ultra-wysokich.

    Zastanawiam się czy:
    1. czy jest sens wymieniać kolumny na na jakieś wysokiej klasy pozostawiając ten wzmacniacz DIORA WS 502, tj. czy efekt będzie w znacznym stopniu odczuwalny ? Czy zostawić jak jest?
    2. To samo dotyczy zamiany na system KD (ampl. Yamaha 765 lub Onkyo 607) + 5.0(np. Jamo606)? Czy aby nie będzie gorzej niż jest?


    P.s. - wzmacniacz diory lekko buczy po podłączeniu do zasilania, być może zdarzyło mi się kiedyś parę razy zewrzeć kable głośnikowe pod napięciem(w opisie piszą że wzmacniacz posiada przed tym zabezpieczenie), innych przyczyn nie znajduje. Sprzęt ma 15 lat, używany około 10-ciu. Wiecie może co to jest i jak to naprawić?
  10. Cytat

    No cóż znajduję się w podobnej sytuacji, nosze się z zamiarem kupna zestawu głosników, podobny budżet i pomieszczenie, czytam różne fora i recenzje pism fachowych, biorte też pod uwagę cenę - mój głos pada na TAGA.
    Chociaz duz dobrego czytałem o Quadralach i KODA ( ale mnie interesował model 707).



    właśnie w tym problem, w przeróżnych miejscach w necie jest troszkę szczątkowych informacji a to o jednym modelu, a to o drugim, ale brakuje takiego kompleksowego porównania wszystkich ciekawych, najbardziej popularnych modeli budżetowych. Na portalach typu Ceneo itp. największym powodzeniem cieszą się Tonsile wszelkiej maści, bardzo dużo pozytywnych recenzji, potem jest Jamo, Quadral 500 i Heco. O polecanych tutaj Kodach i Tagach prawie nigdzie indziej się nie wspomina...

    icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif Jeśli macie linki do testów, recenzji, opisów, opinii tych kolumn na innych stronach, itp. warto byłoby je powrzucać do niniejszego wątku, żeby było wszystko w miare w jednym miejscu. Dużo prościej wtedy się decydować. icon_idea.gif icon_idea.gif icon_idea.gif
  11. Ale jak to możliwe? Amplituner to tylko wzmacniacz+radio, nie posiada o ile wiem dekoderów pozwalających na odczyt mp3/WMA i zamianę kodu na muzykę z pominięciem dvd, w każdym razie w specyfikacji nic nie piszą o formatach jakie miałby ampli odtwarzać... Z tego co piszecie wynika że mógłbym sobie podłączyć do ampli przenośny HDD i z tego odtwarzać muzykę?
  12. Potrzebuję kolumny z przeznaczeniem do amplitunera Yamaha RX-V765.
    Zastosowanie: głośniki do systemu audio/tv/okazjonalnie KD, preferowany CICHY lub Średni odsłuch
    kategoria cenowa: cena/jakość
    Jeżeli to możliwe bez dużej utraty jakości chciałbym nie wydawać fortuny, lubię dźwięk dobrej jakości ale nie jestem audiofilem, jednak nie odżegnuję się całkowicie od droższych zestawów, jeżeli uznacie że warto jednak kupić coś droższego.
    pomieszczenie: 20m2 otwarte z tyłu
    Poniżej opisy frontów poszczególnych marek wraz z opiniami użytkowników(link) itp...

    Moje typy:
    --------------------------------------------------tańsze---------------------------------------------------------


    TAGA HARMONY TAV-606 (950zł zestaw 5.0) icon_arrow.gif recenzja
    Typ: 3-drożny, przedni Bassreflex
    Moc znamionowa/muzyczna: 120W
    Pasmo przenoszenia: 48-20.000 Hz
    Efektywność: 90 dB
    Gł. wysokotonowy: 20 mm
    Gł. średniotonowy: 133 mm
    Gł. niskotonowy: 2x1650 mm
    Wymiary: 990x210x235mm
    Waga: 12,2 kg


    KODA 702 V.2 (cena za komplet 5.0 ok. 1200zł)
    System: bass-reflex, 2-drożny
    Moc : 120W
    Pasmo: 40-20000Hz
    Efektywność: 88 dB
    Głośnik wysokotonowy: 25 mm
    Głośnik niskotonowy: 2x 165mm
    Wymiary : 840x220x250
    Waga: 13 kg


    QUADRAL QUINTAS 500 (cena za komplet 5.0 ok. 1200 zł) icon_arrow.gif opinie użytkowników
    Typ: 3-drożny, przedni Bassreflex
    Moc znamionowa/muzyczna: 120/240 W
    Pasmo przenoszenia: 28-22.000 Hz
    Efektywność: 89 dB
    Gł. wysokotonowy: 25 mm
    Gł. średniotonowy: 100 mm
    Gł. niskotonowy: 2x170 mm
    Wymiary: 850x200x225,5 mm
    Waga: 9,72 kg


    --------------------------------------------------droższe---------------------------------------------------------


    HECO VICTA 500 (1000zł za same fronty) icon_arrow.gif opinie użytkowników
    Konstrukcja: 2,5-drożna, tylny Bassreflex
    Obciążalność (RMS/max.) 140/240 W
    Pasmo przenoszenia 28 - 38.000 Hz
    Sprawność 91 dB
    prz. niskotonowy 1 x 170 mm
    prz. średniotonowy 1 x 170 mm
    prz. wysokotonowy 1 x 20 mm
    Wymiary: 950 x 230 x 305 mm
    Waga: 16kg


    TONSIL MAESTRO II 180 (1300zł za same fronty, ok. 2100zł za 5.0) icon_arrow.gif opinie użytkowników opis producenta opis sprzedawcy
    Konstrukcja: 3-drożna, przedni Bassreflex
    Obciążalność (RMS/max.) 100/180W
    Pasmo przenoszenia 30- 20.000 Hz
    Sprawność 90 dB
    prz. niskotonowy 2 x 170 mm
    prz. średniotonowy 1 x 150 mm
    prz. wysokotonowy 1 x 80 mm
    Wymiary: 1000x 240 x 325 mm
    Waga: 21kg


    JAMO S 606 (1750zł za 5.0) icon_arrow.gif recenzja opinie użytkowników opis producenta
    Konstrukcja: 3-drożna, tylny Bassreflex
    Obciążalność (RMS/max.) 130/210W
    Pasmo przenoszenia 42- 20.000 Hz
    Sprawność 89 dB
    prz. niskotonowy 1 x 203 mm
    prz. średniotonowy 2 x 127 mm
    prz. wysokotonowy 1 x 25 mm
    Wymiary: 1080x190x350 mm
    Waga: 22,5kg


    QUADRAL QUINTAS 700 (1400ZŁ ZA 2.0, 2000ZŁ za 5.0) icon_arrow.gif
    Konstrukcja: 4-drożna, tylny Bassreflex
    Obciążalność (RMS/max.) 150/275W
    Pasmo przenoszenia 25- 20.000 Hz
    Sprawność 89 dB
    prz. niskotonowy 2 x 170mm
    prz. nisko-średniotonowy 1 x 170mm
    prz. średniotonowy 1 x 100 mm
    prz. wysokotonowy 1 x 25 mm
    Wymiary: 1000x200x235 mm
    Waga: 13,2kg
  13. Cytat

    Cytat

    mam pytanie: po co w amplitunerze wejście usb? Rozumiem w DVD, ale w ampli?


    Podłączając pod amplituner pamięć USB z MP3 możesz słuchać muzyki - więc chyba warto jeśli tak zamierzasz robić, a nie masz USB w DVD



    rozumiem że nie posiadając dvd nie da się odtwarzać żadnej muzy, nawet na amplitunerze z usb, a to usb jedynie rozszerza wejścia dvd które zotało podłączone do ampli?

    to dziwne że w wyższym modelu Yamahy [1065] dali z przodu wejście USB (w zasadzie zbędne bo każdy dvd je od dawna posiada a bez dvd jest ono bezużyteczne) zamiast audio-in [jak w 765], które wydaje znacznie się bardziej potrzebne niż kolejne usb. Przecież niemal każdy dvd posiada usb po co więc dokładać kolejny i to na przednim panelu amplitunera, zabierając jednocześnie możliwość podłączania playerów przenośnych...

    Rozumiecie coś z tego?
  14. Cytat

    Yamahe za 1300-1400 kupisz spokojnie



    ceny wziąłem z porównywarki cenowej, jeśli znalazłbyś gdzieś Yamahę 765 za taka cenę jak podałeś to wrzuć proszę link

    Głosniki - czytam to forum, wielokrotnie pojawiają się w temacie kolumn: taga, koda, dla bogatszych jamo, JBL - Ty podajesz zupełnie inne marki.
    Użytkowałeś któreś z nich?
    Btw. w Jamo nie podoba mi się boczne wyprowadzenia głośnika basowego, u mnie kolumny właśnie będą stały blisko ściany ...więc chyba powinienem mieć centralnie umieszczony głośnik i otwory rezonansowe - czy tak?
  15. Cytat

    Jamo 606 czy 608 sobie odpuść , jak dla mnie do muzyki za bardzo się nie nadawają . Chociaż może dla miłośników potężnego ( nie mylić z dobrym ) basu i ostrych wysokich podejdą... Lepiej zagrają 506 czy QQ 500/5000
    Mimo wszystko będę uparty : jak już będziesz gdzieś słuchał tego kina , to poproś o podłaczenie HK 3490 czy Yamahy 797 np z tonsilami siesta , wharfedale 9.5 czy mission m34.



    Wszystko co piszecie biore pod uwagę, ale trudno się złościć że mam jakieś tam swoje zdanie. Amp stereo za ponad 2 tys. i całkowite pozbawienie się możliwości KD...to już chyba dla audiofila. Jeśli będzie możliwość odsłuchu i porównania na pewno skorzystam, chętnie bym się przekonał na własne uszy icon_smile.gif

    Początkowo myślałem o napakowanym technologiami amp. Onkyo 607, teraz zaczyna mi się bardziej podobać Yamaha 565/765 (nie wiem czy warto dopłacać 500zł do modelu 765 tutaj: porównanie RX-V565 vs. RX-V765 v. RX-V1065), słuchałem CD na modelu 357 albo 457 i brzmiał ok, zwłaszcza w trybie enchancer 5.0 (stereo ze wszystkich głośników + wzbogacanie dźwięku).

    Co do kolumn nie bardzo wiem czym się kierować, przyjmuję że mają być wielkie, multidrożne (im więcej tym lepiej), estetyczne i jakiejś uznanej firmy. W sklepach spotykam same tanie zestawy, obawiam się że nie będzie możliwości wypróbowania kolumn i prawdopodobnie będę polegał jedynie na waszych opiniach i testach.
  16. pod wpływem Waszych uwag poważnie myślałem na temat zestawu stereo i doszedłem do w-ku że nie bardzo ma to jednak sens.
    - kupować 10-letni wrak z allegro nie bardzo mi się uśmiecha, nie wiadomo co i w jakim stanie się kupuje, żadnych polepszaczy mp3, efektów, upscalingu ani nawet wejścia do iPoda tam nie będzie, ot stary zakurzony wzmacniacz o archaicznym wyglądzie i tyle.
    - Kupować nowy - ok, tylko że to nie sa tanie urządzenia, w tej samej cenie dostanę już solidny amp. KD z mnóstwem funkcji, który posłuży i do kina, i do muzyki, nie mówiąc o łatwiejszej sprzedaży w razie zmiany sprzętu.

    Słuchałem sobie kilku ampów KD, z wystarczająco dużymi głośnikami brzmią nawet ładnie. Upscaling video, efekty DSP i wzbogacanie skompresowanego sygnału wydają mi się bardzo pożytecznymi funkcjami do muzyki z iPoda i filmów w divX/Xvid/avi itp.
    ponawiam zatem prośbę o poradę w wyborze odpowiedniego zestawu.


    Tak więc zastanawiam się nad:
    amplitunery:
    Onkyo TX-SR607 [1600zł] lub Yamaha RX-V565 [1550zł] albo RX-V765[2000zł],
    głośniki:
    3-drożne JAMO S 606 [1820zł]
    ew. 2-drożne Koda 702 v.2 [1200zł]


    nie upieram się przy takim zestawieniu, jestem otwarty na inne propozycje, może polecicie jeszcze coś wartego uwagi...
  17. Nie upieram się za wszelką cenę przy KD, dlatego zajrzałem sobie na allegro w poszukiwaniu zestawów ampl. stereo.... nie dość że jest ich 3-4 razy mniej niż amplitunerów kina to jeszcze 80% z tej i tak małej ilości stanowią sprzęty leciwe, używane z 10 lat temu. Większośc firm ma w ofercie 1, wyjątkowo 2 ampl. stereo i na tym koniec. Czy faktycznie jest sens inwestować w technologię która wielkimi krokami odchodzi do lamusa? Cena nowego ampl. stereo jest właściwie taka sama jak ampl. KD. ...
    Możecie coś podpowiedzieć jeśli chodzi o dobre ampl. stereo?
    Słuchałem kilku zestawów KD w sklepach cenie +/-2000zł i faktycznie CD zazwyczaj najlepiej grały w stereo, acz wyjątkiem był tryb "5.0 stereo enchacement" w ampl. Yamaha - który moim zdaniem jednak bije tradycyjne stereo.
  18. czy mógłbyś szerzej podzielić się wrażeniami z odsłuchu audio/kino? Interesuje mnie podobny lub nawet taki sam zestaw. Czy faktycznie kolumny przednie zastępują sub?

  19. nie zrozumieliście mnie - wielokanałowy system służyłby mi do odtwarzania muzyki oczywiście, fakt że oryginalnie jest nagrana w stereo nie przeszkadza jej odtworzyć w systemie multigłośnikowym o ile posiada się funkcję typu matrix, 2xStereo itp. Wiem że wówczas niektóre głośniki się dublują i nie jest to prawdziwe 5.1 ale co z tego - od dawna słucham tak muzyki na komputerze, moja karta ma nawet symulację systemu 7.1 i powiem że baaaardzo fajnie się słucha nagrań 2.0 na 5.1 z symulacją do 7.1, jak dla mnie o wiele ciekawiej niż jedynie z przednich głośników. Właśnie dlatego pytam Was bo szukam amplitunera który pozwala coś takiego robić z muzyką/filmem stereo. Z tego co widziałem w sklepach sporo dzisiejszych amplitunerów kina ma wbudowane podobne możliwości, niektóre bardziej, inne w mniej zaawansowanym stopniu.
    Wiem że purystom muzycznym pewnie nie spodoba się moje podejście, jak nagranie w 2.0 to odtwarzanie w 2.0 i kropka, cóż...każdy ma swoje wymagania.
    Poradźcie co i jak, sama krytyka niewiele wnosi.

    Myślałem o zestawie używanym, nie wykluczam tego, jednak nowoczesne rozwiązania w tym właśnie te "bajery" techniczne (upscaling, enchancer, poprawianie i wzbogacanie utraconego w kompresji mp3 brzmienia) oferują głównie zestawy produkowane od niedawna i to raczej te droższe. nie mam za wszelką cenę parcia na coś najdroższego - przeciwnie, chciałem coś w miarę możliwości taniego ale wszechstronnego, do wszystkiego.
  20. witam wszystkich,
    jestem miłośnikiem dobrego brzmienia i chciałbym Was poprosić o pomoc w wyborze
    Zamierzam kupić nowoczesny amplituner i kolumny, a na rynku tyle modeli że trudno się zorientować co jest warte uwagi. Wiem że temat się powtarza, ale co i rusz wychodzą nowe modele, które do niedawna były nieosiągalne lub zbyt drogie.
    Póki co muzyki słucham z komputera (karta Asus Xonar DX + 5.1 280W Logitech Z-5300 THX) i chciałbym uzyskać co najmniej taką samą jakość brzmienia i w miarę możliwości podobną dostępność korekcji i modyfikacji dźwięku.

    Moje kryteria:
    cena: kategoria cena/jakość, nie chcę przepłacać za niepotrzebne super-hiper "usprawnienia" których nie będę w stanie nawet usłyszeć, choć lubie wysoką jakość dźwięku (na razie) audiofilem jeszcze nie jestem icon_smile.gif, maksymalnie do 3500 za zestaw
    zastosowanie: przede wszystkim jako zestaw audio (płyty CD i mp3 z iPoda- spokojna muzyka jazzowa, new age, filmowa, etc.), na drugim miejscu jako codzienne głośniki dla telewizora i kino domowe. Zestaw będzie używany do cichego/średniego odtwarzania, niepotrzebna mi olbrzymia moc.
    audio: Zależy mi na możliwościach korekcji, poprawy brzmienia z płyt i mp3, idealny byłby "poprawiacz" skompresowanego dźwięku i korektor lub coś podobnego, lubię ostre tony wysokie i potężny bas, zrównoważony środek. W ampl. Yamaha nosiło to nazwę "enchancer" i ładnie "upiększało" oryginalne brzmienie dowolnego sygnału. Bardzo pożądana byłaby możliwość sprzętowej emulacji dźwięku stereo do 5.1
    video:Jako że mam tv 50" fullHD przydałaby się też możliwość upscalingu obrazu lub jakieś "poprawiacze" divX/Xvid, których oglądam najwięcej.
    pomieszczenie: ok. 20m2 otwarte z tyłu na pozostałe pokoje

    Chciałbym zestaw na dłuższy czas, zawierający niezbędne nowoczesne technologie.


    Póki co po lekturze forów internetowych znalazłem:
    amplitunery:
    Onkyo TX-SR607
    Onkyo TX-SR607 TX-SR 607 + Jamo S606 HCS3
    lub Yamaha RX-V765, może polecicie coś jeszcze...
    głośniki:
    seria Jamo s606
    JAMO S 606
    ew. Koda 702 v.2
    Koda 702
    (nie wiem czy warto dopłacać do tych drogich głośników)
    Myślałem o zestawie 5.0, nie wiem czy sub jest niezbędny przy takich dużych głośnikach. Na 7.1 nie mam miejsca, natomiast było by możliwe ew. umieszczenie dodatkowych kolumienek pod sufitem z przodu.



    Jeśli ktoś się trochę orientuje proszę o radę, czego szukać, jakie funkcje są przydatne, co warto wybrać, może ktoś ma któryś z powyższych urządzeń i mógłby podzielić się wrażeniami. Chciałbym zestaw w miarę popularny, łatwy do sprzedania w razie zmiany.
×
×
  • Utwórz nowe...