Skocz do zawartości

Frost40

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Allenstein

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ja odtwarzam Flac i MP3 inych nie próbowałem. Korzystam z pendrive 64GB, nie mam potrzeby podpinania dysku. Sterowanie, co jest dla mnie problematyczne, tylko poprzez aplikację.
 2. Nie rozumiem pytania. Prosze sprecyzować.
 3. Na wstępie dziękuję kolegom za pomoc w rozwiązywaniu problemu. Po Waszych ostatnich sugestiach ponownie porozpinałem, po przełączałem. Dostawcą netu i telewizji jest Multimedia. Od nich mam tez router. Podpiąłem wzmacniacz pod pewny port, czyli ten, który daje sygnał do tunera TV. Lampki karty sieciowej na MDC świeciły się, adres IP był taki jak podałem pierwotnie, ale aplikacje zarówno na Androidzie, jak i na IOSie nie widziały wzmaka, czyli powrót do punktu wyjścia. Na tym samym (pewnym) połączeniu LAN zrobiłem reboot karty MDC i dalej to samo. Podpiąłem się do nieużywanego wcześniej portu w routerze i nagle poszło. Aplikacja go zobaczyła, od razu zaczęła pobierać aktualizację. Wszystko zaczęło działać. IP zmieniło się na zupełnie inne - 192.168.1.13. ale wersja oprogramowanie (po aktualizacji) została ta sama czyli 3.8.13. Dziwna sytuacja, bo kabel do tunera pozostawiłem tak jak wcześniej i tuner TV działa poprawnie. Wcześniej padło pytanie o to czy posiadam wpinane w USB WiFi, tak było wpięte. I tu pytanie, czy jest to konieczne rozwiązanie, czy mogę śmiało wypiąć i uzyskać dodatkowy port do pendrive z muzyką? Swoją drogą paskudnym jest to, żeby posłuchać muzyki bezpośrednio z USB koniecznym jest połączenie z siecią. Rozumiem Tidal, Spotify czy radia internetowe ale w USB? Nie ma sieci, nie ma kontaktu z MDC. Szkoda. Jeszcze raz dziękuję za pomoc!
 4. To na pewno w NAD C368? Nie mam takich pozycji w menu. Wczoraj po raz kolejny resetowałem wszystkie ustawienia wzmacniacza i okazuje się, że jest ten sam adres IP jak poprzednio. Zatem domniemam, że jest stały.
 5. Nie mogę znaleźć w NAD w menu ustawień dotyczących IP. Podłączony jest po kablu.
 6. Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 2: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 3: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Ethernet adapter Ethernet 2: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Wireless LAN adapter Wi-Fi: Connection-specific DNS Suffix . : Home Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3c14:2a1:b80f:eb95%12 IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.13 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1 Ethernet adapter Połączenie sieciowe Bluetooth: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . :
 7. Windows odpowiedział: Ping statisticd for 169.254.7.181: Packets: Sent = 4, Recived = 4, Lost = 0 (o% loss) Załączam dane ze wzmacniacza
 8. Po Twojej sugestii tak zrobiłem. Nie widzi go ani po Wifi, ani wlan. Testowałem na Androidzie i na IOSie. Odpaliłem także na Windowsie, też to samo. Ale jak wejdzie się w Info karty Bluos na wzmacniaczu to pokazuje dane Wlan, Wifi i IP karty. Po bluetooth komunikacja działa. Ale to poza kartą. Nie pojmuję..... Może jeszcze jakieś propozycje?
 9. Tak, robiłem reboot karty i następną opcję reset. Nie pomogło.
 10. Od początku użytkowania sprzęt działał poprawnie. Cały czas w tej samej konfiguracji sprzętowej. Spotify też przestało widzieć urządzenie. To, o czym Panowie piszecie to ciemna magia. Coś-ktoś? Odsyłać na gwarancji?
 11. Witam, nie mogę okiełznać od tygodnia problemu, mianowicie. Wzmacniacz w zakładce Bluos, w info pokazuje mi parametry ethernetu, wlan oraz I.P., czyli teoretycznie wszystko działa. Natomiast aplikacja na telefonie nie widzi go i cały czas wyszukuje. Resetowałem już każdy element. Wzmacniacz podpięty do routera bezpośrednio kablem. Co może być przyczyną? Jednocześnie zapytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Sterowanie Bluos jest tylko z poziomu aplikacji via WiFi. Czy teoretycznie, jeżeli nie będę miał połączenia z siecią, mogę się skomunikować bezpośrednio z kartą MDC (np. chęć osłuchania z plików na USB), czy wzmacniacz musi być podpięty do sieci? Czy po WiFi mogę bezpośrednio połączyć się Bluos - telefon?
 12. seba3002 - doskonale zdaję sobie sprawę z różnic, tylko prowokując to zestawienie, chciałem się czegoś więcej dowiedzieć n/t Marantz'a, bo na forum cisza, jakby żaden ze sklepów go nie oferował, nikt nie odsłuchał. Dlatego też w tytule użyłem sformułowania "versus" licząc na wypunktowanie różnic. Niestety nie mam w swojej okolicy sklepu w którym mógłbym porównać jeden do jednego. Co do muzyki to bardzie szerokie spektrum, od klasycznego rocka, przez pop, po "tłustsze bity elektroniczne" Kubad - j.w. Felix1 - dziękuję za propozycje ale omawiane typy i tak są ponad zaplanowany budżet Q21 - z góry założyłem posiadanie Bluos, żeby funkcjonalnością porównać do Marantz'a Poszukiwania zacząłem od kombajnów typu all in one w formie amplitunera. Jednak ta idea odpadła, skupiłem się na wzmacniaczu zintegrowanym. Miałem okazję posłuchać NAD C338 (nie pamiętam na jakich kolumnach) i to mi odpowiadało. Jednakże za względu na drugą połówkę musi być USB (sporo muzyki FLAC) i niechęć do obsługi z komputera via WiFi. Tak na marginesie. Kiedy już zbliżałem się do finału decyzji (myślałem m.in. o C338), jeszcze przed grudniową gorączką BlackFriday, rozesłałem pytania do branżowych sklepów (aktywnych na forum). I tu zaskoczenie. Kompletna cisza! Oprócz Q21 nikt nie odpowiedział na e-mail. Choć i tutaj na odpowiedź od Pana Michała czekam drugi tydzień :)
 13. Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale proszę czytać ze zrozumieniem (zrozumieć moje oczekiwania). Ze względów fizycznych w grę wchodzą w/w modele. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że wobec kolumn to przerost formy nad treścią ale takowe na tę chwilę mam (nowe). Łatwiej mi będzie chwycić pod pachę wzmacniacz i udać się na odsłuchy, niż odwrotnie.
 14. Niestety, idea jest taka, że zaczynam od integry i musi być slim. Kolumny będą podstawkowe, jakie, jeszcze nie wiem (póki co mam Elac Debut 2.0 B5.2, czekają w kartonie - niekoniecznie docelowe). Przewertowałem pół internetu, więc podstawową wiedzę produktową już posiadam. Co do oczekiwań, parametrowo, najbardziej mi pasują tytułowe wzmacniacze.
 15. Witam serdecznie Forowiczów! Czy pokusilibyście się o takie porównanie? Informacji, testów n/t Maranzt'a brak.
×
×
 • Utwórz nowe...