Skocz do zawartości

grzegorz.

Uczestnik
 • Zawartość

  38
 • Dołączył

 • Ostatnio

O grzegorz.

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Swoje 702 Signature zmieniłem na Monitor Audio Gold 300 5G. W zakresie basu odczułem znaczną poprawę, w zakresie średnicy i stereofonii jest porównywalnie, ale jeśli lubisz charakter grania B&W na wysokich tonach, to może Ci ich z MA brakować, chociaż detaliczność zachowują, tyle że w nie aż tak wyeksponowany sposób jak robią to Bowersy. W związku z tym, że planuję zmianę tych Goldów na wyższą serię Platinum, śmiało pisz do mnie na priv, a może uda się nam spotkać na odsłuchach. PS. Wcześniej 702, a teraz Goldy zasila combo: Michi P5 + S5.
 2. Zaintrygowałeś mnie tym wpisem. Naprawdę słuchałeś w bezpośrednim porównaniu tych dwóch wzmacniaczy lub E280 - E380? Bo o ile np. w przypadku Maca nie miałbym żadnej wątpliwości jeśli chodzi o klasę wzmacniacza najniższej serii do oczko wyższej, gdzie już są autoformery, to w przypadku Accu różnica występuje przede wszystkim w zakresie dostępnej mocy, co teoretycznie może mieć znaczenie w przypadku bardziej wymagających zespołów głośnikowych lub jeśli do nagłośnienia z pełną mocą jest większe pomieszczenie. Dlatego będę wdzięczny za bardziej konkretne informacje, w jakich aspektach seria E-2xx tak mocno obrywa od E-3xx. A przy okazji, czy posiadacie w swojej ofercie Accuphase?
 3. A co nie tak jest z tym Accuphase? Właśnie już w E-270 budowa jest bardzo zbliżona do E-370.
 4. Aż dziwne, że nie pojawiła się jeszcze propozycja wzmacniacza firmy Devialet. Co prawda ich cena zaczyna się od 20 tys., ale można znaleźć na OLX, Allegro oferty w granicach 15 tys. w stanie idealnym i jeszcze na gwarancji. Jeśli udałoby się do niego dobrać kolumny uwzględnione w systemie SAM, to zwłaszcza w przypadku kolumn podstawkowych dostajemy synergiczne połączenie zwłaszcza właśnie z ponadprzeciętnie ogarniętym basem. Zresztą średnica i wysokie tony też są na najwyższym poziomie, co pewnie potwierdzi TopHifi. Wzmacniacze te dysponują też pewnymi rozwiązaniami technicznymi właściwie niedostępnymi w przypadku konkurencji. Jedynie, ale to sprawa gustu, można mieć wątpliwości do ich gałkologii, której po prostu nie ma, codzienna obsługa jest dostępna wyłącznie poprzez pilota (który zresztą wygląda obłędnie) lub apkę.
 5. Dokładnie tak też rośnie cena tych wzmacniaczy: Gato 250 (drogi), Gato 400 (droższy) i Gato 150 (najdroższy)
 6. Dzięki, za info. Jest też promocja na SMSL AD 18
 7. Mi też ciężko stwierdzić który lepszy, oba są w podobnej cenie. Topping przemawia dla mnie modułem bluetooth oraz jak mi się wydaje możliwością połączenie z Maliną po USB.
 8. Tu masz znacznie taniej: https://www.q21.pl/manufacturer/monitor-audio/monitor-audio-bronze-2-orzech.html Do tego dokupujesz np. https://www.q21.pl/manufacturer/topping-audio/topping-mx3-czarny.html i masz nawet lepszy wzmak niż SMSL Q5 Pro
 9. @MobyDick Czy SMSL Q5 Pro po USB współpracuje z Maliną?
 10. Jeśli nie oczekujesz nie wiadomo czego od basu, to podstawkowe jak najbardziej się nadadzą. Np. Monitor Audio Bronze 2, do tego Topping MX3 jako wzmacniacz, do którego podłączysz jakiś posiadany komputer po USB lub odtwarzacz DVD/Blu-Ray po cyfrze i masz przyzwoicie grający sprzęt.
 11. Najtańszy, sprawny, o nie najgorszym WAF, który da się połączyć z Atomem optykiem lub coaxialem.
 12. Ciekawa sprawa z tym środkiem wysokotonówek, w tym przypadku ScanSpeaka. Coś w tym musi być, co piszecie. Akurat Sonus Faber jeszcze inaczej radzi sobie z problemem unieruchamiając centrum przetwornika poprzez specjalny stelaż:
 13. Słuchałem jednego i drugiego w kolumnach Opery (Seconda oraz Quinta) i uważam, że oba są świetne.
×
×
 • Utwórz nowe...