Skocz do zawartości

Bartosz Gawlik

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bartosz Gawlik

 1. Ale pstrykanie wydobywa się w trakcie pracy ampli, nie kiedy skończy się odtwarzanie czegoś że źródła zewnętrznego. Muszę poczytać czy to tam jest.
 2. Mi tak samo "pstryka", przestałem się przejmować. Sprzęt 2 lata rękojmi więc nie przejmuję się. Czy Tobie też w trybie NET, sterowanie z Onkyo Controller, przerywa połączenie fona z ampli i trzeba ponownie wchodzić w menu żeby dojść do odtwarzania w danym trybie?
 3. Jest tyle zmiennych (kolumny, kable, itp.), że takie porównania nie mają sensu. Wybierz 2-3, o których będziesz dużo czytać, a potem... wybierz najtańszy z nich. [emoji106] Ja porównywałem z 1 egzemplarzem Yamahy i wybrałem bez spinania się tańszy. Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 4. Przygotowałem się teoretycznie wcześniej, problemów na etapie wykonania nie było. Hamują zawsze obawy, które trzeba niwelować pogłębianiem wiedzy. Nie udało mi się znaleźć w sieci wypowiedzi, że Ampli będzie czytał z SSD, choć mowa w instrukcji była o dysku zewnętrznym. Wiadomo, że dyski twarde nie mają 32gb tylko więcej. Bałem się czy format SSD na Fat32 w jakiś sposób wpłynie negatywnie na wydajność, podzespoły. To samo z pendrivem. Jak się okazuje, wszystko chodzi, działa. Zastanawiam się i muszę doczytać, czy mimo zalecenia Onkyo, aby dyski twarde zasilać odrębnym prądem, nie uszkodzę ampli wydatkiem energetycznym do zasilenia SSD, który nie potrzebuje tyle prądu co HD. Patrzyłem na tabliczkę znamionową SSD, ten model potrzebuję mniej prądu niż podaje tylne gniazdo USB, dlatego póki co skłaniam się do tezy, że to wszystko będzie banglało.
 5. W czym wątpliwość? SSD, pełniący funkcję zewnętrznego w obudowie USB 3.0 Gembird, podłączony do laptopa, sformatowany był w NTFS. Programem o nazwie Fat32 format sformatowalem pamięć do tytułowego formatu. Następnie przekopiowałem katalogi z muzyką do niego (żadnych partycji ekstra), podłączyłem tym samym niebieskim kabelkiem (z wtykami męski/męski USB) SSD do wejścia USB /Rear, uruchomiłem wzmacniacz, by następnie operując smartfonem z apką Onkyo Controller, słuchać ulubionej muzy bez ciągłego wypinania pena, kopiowania, kasowanie plików, itp.
 6. Wreszcie ogarnąłem temat, dla potomnych. Amplituner widzi SSD plextor m6pro 128gb, struktura katalogów 5 stopni ok, odtwarzanie plików ok. Dysk sformatowany do Fat32 tym samym softem co pendrive. Dysk połączony 30cm kablem niebieskim USB 3.0, dysk siedzi w kieszeni USB 3.0 Gembird, jest zasilany z tylnego gniazda wzmacniacza, bo SSD nie wymaga dużo prądu.
 7. Obaj macie rację. Powiem na dziś jak jest: pendrive czarno- żółty adata 64gb sformatowalem mikro programem Fat32 format do tego systemu i działa. Nie wypełniłem całego a tylko 5 albumów ale ampli widzi pena i to cieszy. 64 nominalne, faktycznie 57gb dostępne. Do tego tylne wejście USB i już można szaleć (jakoś dab+ nie łapie mi stacji, może to wina nierozwiniętej anteny). Poczytam jeszcze o formatowaniu SSD do Fat32 i dam znać.
 8. Dzięki za odpowiedź @S4Home Chciałbym mieć wielostopniowe struktury katalogów i wszystko w 1 miejscu z natychmiastowym dostępem. Wiem, niby łatwo zmienić pendrive'y, ale jednak pamiętać jaki album na jakim penie... Tidal HiFi - brzmi nieźle, ale czy wszystko na nim jest? No i kwestia transferu, jak się ma internet z GSM, to trochę lipa z e zjadaniem miesięcznego transferu, nie? Może ktoś coś jeszcze doda?
 9. Cześć wszystkim forumowiczom. Nie znalazłem wątku powitalnego, zatem chciałem przywitać się w poście problemowym. Chodzi o to, jakich nośników pamięci (pendrive'ów, SSD, itp.) używacie do przechowywania i odtwarzania plików FLAC w Waszych cudeńkach? Posiadam od 2 dni Onkyo tx-8250, który wg instrukcji dopuszcza używanie NAS, dysków twardych (podpiętych z tyłu, z odrębnym zasilaniem) lub pendrive'ów. Wymaganie jest, by system plików był Fat/Fat32. Mam pytania, bo prochu nie wymyślę już, na które mam nadzieję wy, posiadacze podobnych/ identycznych urządzeń, odpowiecie: 1) pendrive- tylko do 32GB czy pojemniejszy 64/128GB z przeforsowaniem exFat na Fat32? Jakie marki najpewniejsze? A może karta SDXC poprzez czytnik? 2) SSD 128GB- podpięty z tyłu, przeforsować NTFS na Fat32 i zadziała, o ile da się to zrobić? 3) inna sprawdzona metoda- jaka? Z góry dzięki za odpowiedzi.
×
×
 • Utwórz nowe...