Skocz do zawartości

pianocraft

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O pianocraft

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki za propozycje i pomocne linki. Jak nie znajdę takiego sprzętu w okolicy to na pewno się odezwę. Muszę jednak jeszcze sporo poczytać, tak żeby kupować nie tylko sercem, ale i rozumem. Nie zakładam od razu, że wydam całą kwotę lub, że zapłacę więcej. Planuję właśnie stopniowo odsłuchiwać różne zestawy, zaczynając od PianoCrafta, poprzez rn803d, a kończąc na zestawach trochę droższych niż wynosi mój budżet.
 2. Dziękuję za propozycje. Tak szukam sprzętu dla mnie i interesuje mnie przeskok jakościowy. Po zakupie nie zamierzam wymieniać sprzętu na nowy w najbliższym czasie. Tak więc jeżeli teraz np. dokładając 5 tys mogę uzyskać sporą poprawę dźwięku to wolę to zrobić teraz niż rozkładać taki zakup na raty. Jednak musiałbym mieć spory argument za tym, żeby przekroczyć granicę 20 tys. Głośniki podstawkowe zyskują u mnie na tym, że nie zasłaniają widoku - głośniki stoją tyłem do okien. Muzyka rzadko będzie słuchana na połowę skali. Najczęściej będzie to cichy, lub średnio głośny odsłuch. Tak jak pisałem na wstępnie ostatnio przestałem słuchać muzyki z CD. Nie wykluczam jednak, że znowu do tego powrócę jeżeli różnica na nowym sprzęcie będzie odczuwalna. PianoCraft wykorzystam jako punkt odniesienia. Znam brzmienie tego zestawu i przypuszczam, że nowsze PianoCrafty od tego mocno nie odbiegają, a powinny być dostępne w salonie odsłuchowym. Tak więc będę miał porównanie co zyskuję w poszczególnych konfiguracjach. Gdybym miał kupować oczami, to najlepsze wrażenie zrobił na mnie zestaw: Marantz PM8006 + ND8006 + Monitor Audio Gold100. Przemawia do mnie idea tego zestawu oraz jakość wykonania - tak więc na pewno będzie to jeden z zestawów, które wezmę pod uwagę. Czy mogę jeszcze poprosić o sugestie odnośnie okablowania? Długość przewodu do głośników będzie wynosiła 5m. Wstępnie zamierzałem kupić jakiś model Melodiki do podłączenia głośników i klocków, tylko pytanie jakiej jakości (w jakiej cenie) kable wybrać do takiego zestawu?
 3. Posiadam PianoCraft E810 + MusicCast WXAD-10. Kilka razy podchodziłem do wyboru następcy, ale zazwyczaj kończyło się to bólem głowy od mnogości opcji i pozostawałem przy aktualnym zestawie :). Aktualnie wieża służy głównie jako nagłośnienie do TV (80% czasu) oraz do słuchania muzyki (pozostałe 20% czasu). Ostatnio głównie słucham muzyki z WXAD-10 (Spotify Connect). Ponieważ na E810 nie odczuwam drastycznej różnicy (pomiędzy Spotify, a CD), a jest to o wiele wygodniejszej. Obawiam się trochę, że na lepszym sprzęcie różnica może być o wiele bardziej odczuwalna. Zależy mi na bardzo dobrej jakości i szczegółowości dźwięku przy umiarkowanej i cichej głośności (tak, żeby nie drażnić sąsiadów). Na sprzęt chcę przeznaczyć ok 10-20 tys, ale nie mam sztywno określonego budżetu. Chcę jednak podchodzić zdroworozsądkowo ponieważ jestem też ograniczony przez pokój, który trudno nazwać odsłuchowym (20 m2, gładkie powierzchnie, z jednej strony otwarta przestrzeń - kuchnia), którego nie będę modyfikował. Obecnie PianoCraft stoi na podstawkach przy oknie. Głośniki są od siebie oddalone o 250 cm i nie mogę zwiększyć tej odległości. Mogę zapłacić za sprzęt jeżeli będzie wyczuwalna różnica. Ale jeżeli to samo osiągnę za 10 czy 15 tys to nie mam zamiaru przepłacać. Słucham głównie rocka i metalu, ale trafia się również klasyka czy okazjonalnie pop (np. Pink Floyd, Rammstein, Coma, Dawid Podsiadło itp). Muszę jednak pamiętać, że sprzęt będzie wykorzystywany do nagłośnienia TV, tak więc nie może być męczący przy dłuższym odsłuchu. Wstępnie rozważałem R-N803D + głośniki podstawkowe. Podłogówki trochę odpuszczam, ponieważ nie wiem czy nie będą zbytnio uciążliwe dla sąsiadów - może się mylę? Generalnie podoba mi się dźwięk PianoCrafta, ale ostatnio odnoszę wrażenie, że jest zbyt krystaliczny, za bardzo przerysowany na górze, a jednocześnie pozbawiony głębi. Z drugiej strony ponad 10 lat temu wywaliłem głośniki podstawkowe B&W połączone z amplitunerem Yamahy (sprzęt żony, zapewne o wiele droższy od powyższego PianoCrafta), ponieważ brzmienie B&W szczególnie w porównaniu do PianoCrafta wydawało mi się bardzo przytłumione i pozbawione szczegółów. Jeżeli chodzi o wymagania odnośnie wzmacniacza/amplitunera to musi on posiadać wejście cyfrowe do podłączenia TV. R-N803D ma tę zaletę, że ma wsparcie dla Spotify (pytanie czy dużo lepsze niż WXAD-10?). Posiadam sporą kolekcję płyt, ale odtwarzacz nie jest obecnie dla mnie priorytetem. Zawsze mogę zgrać płyty do FLAC, ew. dokupić odtwarzacz w późniejszym czasie. Radia nie słucham. Chciałbym wytypować sprzęt, który warto rozważyć i przystąpić do odsłuchów na żywo, dlatego będę wdzięczny za Wasze porady.
×
×
 • Utwórz nowe...