Skocz do zawartości

Marcin Kuś

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Marcin Kuś

  1. Wczoraj dotarły do mnie Fyne F501. Rachu ciachu rozpakowałem, ustawiłem, podpiąłem (na L, bez zworek - blachy zostały) kablem (AudioQuest SLiP-DB 16/2), który w nowym lokum zasilać będzie tyły, odpaliłem Spotify (na DAC, Chromecast Audio do Tidal Hifi muszę poczekać) no i zdziwienie... Dźwięk gdzieś się zgubił, brak mu było głębi, nie otula tak przyjemnie jak na odsłuchu, efektu WOW nie było. Co prawda układ pomieszczenia mam inny niż docelowo, ale liczyłem na więcej. Basik (który lubię) niby jest, ale trochę jakby nieśmiały, przytłumiony. Góra zapomniała się i nie cykała. Niby czyste granie, wokale wyraźne i wpadające przyjemnie do głowy, ale ciągle czegoś brakuje. No i przy próbie podkręcenia potencjometru nieco wyżej (dla Yamahy ok. -20dB) dźwięk zrobił się zniekształcony, a głośniki momentami wydawały trzaski (dzisiaj postaram się to nagrać). Zanim kolumny dotarły, miałem już umówione wypożyczenie kabli od kumpla - Chord Clearway z końcówkami konfekcyjnymi QED i Van del hul bez konfekcji. Na pierwszy rzut poszedł Chord, ale z racji późnej godziny i śpiących za ścianą dzieni, nie miałem już okazji rozpędzić układu jak wyżej. Widocznie wyostrzyła się góra, słychać cykanie, które nie jest natrętne, a przyjemne dla ucha. Bass też wydaje się żywszy i bardziej dynamiczny. Możliwe, że to efekt placebo i chciałem to usłyszeć, ale Nie wiem czego przyczyną mogą być te zniekształcenia dźwięku. Ampli nie wyrabia, czy kolumny mogą być uszkodzone? Trochę nie tego się spodziewałem i powiem szczerze lekko się zawiodłem, a może i posmutniałem. Tak czy siak do przeprowadzki zostaną u mnie. Dzisiaj zrobię jakieś poglądowe zdjęcie salonu.
  2. Dzięki za uwagi, na pewno skorzystam. Co do kolumn, to te które wypisałem będę chciał odsłuchać w domu tylko w połączeniu z ampli. @Q21 mam do Was parę pytań, z uwagi na plan żeby się wybrać do Was na odsłuch. Do Łodzi jeździmy czasami w delegacje, więc po drodze bym skorzystał i tu kilka pytań: - Z jakim wyprzedzeniem muszę się zapowiedzieć na odsłuch? - Czy mam zabrać ze sobą amplituner czy macie na miejscu coś, co gra podobnie? - Jak wyglądają negocjacje cenowe? lepiej na żywo, czy możemy pomejlować? - Na jakich zasadach wypożyczacie kolumny? @Kraft Ty zostawiłeś finalnie te 603ki u siebie?
  3. Cześć Forumowicze, Popełniam tutaj post pierwszy raz, więc... nie liczę na wyrozumiałość Od jakiegoś czasu czytam forum, przymierzając się do skompletowania systemu audio do nowego lokum (poniżej rzut), ale im więcej czytam tym mniej wiem. Aktualnie posiadam amplituner Yamaha RX-A850 i stare, ale grające Tonsile Scherzo 200. Temat jest trochę bardziej złożony, ale postaram się go po krótce jakoś naświetlić: Chciałbym zostawić ten amplituner i dokupić końcówkę mocy do frontów - chociaż nie jestem w 100% do tego przekonany. Mieszkam jeszcze w starym lokum, ale chciałbym posłuchać czegoś nowego w połączeniu z tym ampli. Docelowo w przyszłości chciałbym sprawdzić układ 5.1 (kable - AudioQuest SLiP-DB 16/2 - do tylnych głośników mam już pociągnięte w podłodze). Temat 5.1 jest odległy, więc póki co skupiam się na stereo, stąd temat w tym dziale. Ponieważ nie chciałbym się pozbywać tego ampli, a dokupić do niego np. końcówkę mocy i jakieś fronty. Chciałbym prosić Was o porady i sugestie w tym temacie - czy warto w ogóle iść w tę stronę, czego ew. warto posłuchać i co może dobrze zagrać z tym ampli. Jadą do mnie na odsłuch Fyne F501, których miałem okazję posłuchać ostatnio na odsłuchu. Co prawda grały ze wzmacniaczem Cambridge CXA81, ale ich brzmienie przypadło mi do gustu bardziej niż Audiovector QR3, więc postanowiłem je sprawdzić w domu. W nowym lokum chciałbym odsłuchać Bowersów 603 (po przeczytaniu postów z testu Krafta strasznie jestem ciekaw jak zagrają), później Focal Chora 826 i na koniec Monitor Studio Bronze 500. Nie mam natomiast bladego pojęcia czy i jaką końcówkę mocy sprawdzić i finalnie jakie kable ew. wybrać do zestawu. W domu słuchamy z żoną muzyki przeróżnej - elektroniczna jak drum and bass, techno, często house, disco i pop, lubimy też posłuchać rocka. Oglądamy też filmy czy seriale, a dzieciaki wiadomo jakieś bajki. Ja z kolei lubię pograć na konsoli i robię to dość często - stąd docelowo układ 5.1. Budżet posiada górną granicę na poziomie 9000zł +/-3% i jest to absolutne maximum. Z góry dzięki za każdy rodzaj komentarzy, nawet te typu - a na uj tam wstawiłeś ten kominek
×
×
  • Utwórz nowe...