Skocz do zawartości

tomigr

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

O tomigr

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Węgrzce Wielkie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam. Mam taki zestaw. Wystarczy aby antenka była wkręcona. Yamaha ma moduły sieciowe dobrej jakości i stabilności. U mnie np. bluetooth i wifi działa przez strop domu. Problemem jest router ew ustawienia sieci 803d. W menu jest wireless i wireless direct, a to roznica. Na początek skoro są blisko siebie podłącz Yamahę i router kablem LAN. W menu sieci ustaw na WIRED. Sprawdź czy można sparować w musiccast. Np. Bez parowania z tel. radio internetowe powinno działać. Czy podlaczaleś mikrofon i uruchomiłeś YPAO?
 2. Odpowiadając na postawione przez autora pytanie: mój Sony BDP 6700 za 400 zł czyta pliki FLAC z płyty dvd nagranej na komputerze. Ba, nawet ładnie prezentuje 24 bity i milion Hz. Niestety nie wypuszcza takiego sygnału 😁. Coaxial ma tylko 16 bit i 48kHz. HDMI nie wiem nie mam ampli kina. Wniosek z tego taki, że trzeba przeanalizować możliwość urządzeń, ścieżkę sygnału. Tylko dedykowany odtwarzacz czy DAC przetworzy taki plik w audio o adekwatnej jakości. Zapis FLAC na DVD ma sens dla kopii zapasowej. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam.
 3. Witam, A czy serwer NAS z DLNA 2xHDD RAID na dyskach serwerowych nie będzie lepszym rozwiązaniem? Niby koszt 2 tys. Ale aby zapełnić taki 4GB potrzebne jest ponad 700 płyt DVD. Trwałość dobrych kilka lat. Szybkość i wygoda ogromne. Filmy zdjęcia muzyka dokumenty... Wypalane płyty CD czy DVD nie są tak trwałe jak się wydaje. Trwałość nagrywarek też ma granice. Przkonalem się o tym.
 4. Witam, Był niedawno co do zasady zbliżony wątek Listwa zwana soundbarem jest urządzeniem do poprawy dźwięku z tv. Poprawia np. mowę. Posluchalem kiedyś u siebie BAR 400 kontra kolumny podlogowe. Soundbar Eksponuje pasma potrzebne dla tv. W filmie lepiej było słychać aktorowi , ale tło dźwiękowe było lepsze z stereo, wiadomo. Soundbar posiada małe przetworniki. Nie ma energii. Skoro w większości chcesz słuchać muzyki, rozważ stereo adekwatne do wielkości pokoju i słuchanej muzyki. Po pewnym czasie odkryjesz że netflixa też na tym dobrze się słucha.
 5. Witam, Włączyłem się do tematu ponieważ poznałem głośniki, które wymieniłeś, włączając BAR 400. Są nowoczesne i fajne ale to typowe głośniki BT z przetwornikiem niskotonowym ~9 cm i membraną bierną. Wg mnie grają czystszym, pełniejszym dźwiękiem niż np. przenośny JBL który kiedyś miałem, nie charczą i nie skaczą. Producent głośnika musiał iść na kompromis pomiędzy rozmiarem przetwornika, masą, mocą, użytecznym (sensownym o okrojonym) pasmem akustycznym itp.. wyprodukował coś uniwersalnego co zadowoli niewybrednych słuchaczy i nie da plamy. Fizyki nie da się oszukać. Zamaskowali niedociągnięcia. Tonalnie zbliżone są do Pianocraftów Yamahy z niższej półki opartych na wzmacniaczach impulsowych, albo Soundbara Yamahy za 2 tyś. Głośnik wyposażony jest w zasilacz impulsowy, wzmacniacz impulsowy klasy D, korektor cyfrowy, BT/Airplay i port LAN. Reszta to soft i sterowanie komórką. Chcę powiedzieć, że aby uzyskać stereo musisz w tym układzie wydać blisko 2 tyś bez suba. W tym systemie SUB 100 to dodatkowe prawie 2 tyś zł. Finalne stereo będzie przeznaczone do odtwarzania muzyki głównie z dysku sieciowego i płatnych usług, bez jakiegokolwiek radia FM czy DAB, bez wejścia analogowego czy cyfrowego. Na panelu sterowania ilość przycisków jest okrojona do ulubionych 1-2-3, Power, Volume i budzika (nie ma np. wyboru źródła sieciowego, następny utwór itp) odtwarzacza sieciowego czy sounbara). Po prostu za 2 tyś otrzymasz dźwięk jak z dwóch głośników 9 cm od pianocrafta a nie otrzymasz CD, wyświetlacza i jakiegokolwiek wejścia audio. Dawno temu z ciekawości próbowałem to podłączyć do TV po BT. Parowanie i opóźnienia zniechęciły mnie. Są dobre do sypialni jako budzik, puszczam na nich dzieciom bajki i radiowe nowości muzyczne... ale nie do relaksu z muzyką czy filmu z Netflixa wieczorem. Moim zdaniem musiccast 20 dokupuje się do ekosystemu Yamahy, który trzeba oprzeć na ampli kina czy ampli stereo właśnie Yamahy , jak się jest pewnym (dźwięk w całym domu i takie tam). HDMI w sprzęcie stereo poza wygodą ARC (ampli Onkyo) wg mnie nic nie wnosi. Sprzęt stereo z wejściem cyfrowym i tak obsługuje dźwięk 2.0. Wyjście optyczne TV trzeba przestawić na downmix stereo, czy też PCM stereo. To samo z Bluray itp, z Netflixa znika ikonka 5.1. Osobne wzmacniacze / amplitunery i ich wersje sieciowe + markowe kolumny, charakteryzują się kilka klas lepszym dźwiękiem. W połączeniu ze wzmacniaczem na tranzystorach i kolumnach z membranami 16 cm usłyszysz więcej dźwięków, poczujesz więcej energii niż z Musiccast 20. Rynek oferuje mnóstwo rozwiązań i wariacji funkcjonalności. Podstawą jest odsłuch typowanego sprzętu w swoim domu. Sam popełniłem taki błąd i dawno temu kupiłem coś bez rozeznania i z odsłuchem w markecie. pozdrawiam Tomek
 6. Witam. R-N803d soft 1.16 , internet LTE , aktualnie pakiet Tidal za 20 zł. U mnie działa tak: Nie obserwuję problemów. Myślę że przyczyna jest nie po stronie musiccast tylko w autoryzacji danych logowania na serwerze Tidal, z DNS, portami , czasem dostepu słowem z siecią. U mnie na LTE śmiga. Mieszkam poza miastem.
 7. Ale przecież to kino bezprzewodowe za 5 tys czy nawet więcej. Zadziała tylko z jednym sounbarem BAR 40 lub ampli Yamahy z Musiccast surround. A miało być stereo do 3 tys. Kino za 5 tys czy więcej można zbudować lepiej. Testowałem takie bezprzewodowe i nie idź tą drogą. Mam te głośniczki sieciowe musiccast 20. Fajne ale nie posiadają żadnego wejścia poza RJ45. Nie wiem jak bardzo się orientujesz. Jeśli tanio i z CD, to są urządzenia minisystemy all in one, np. wymienię pianocraft 670D ale o HDMI trzeba zapomnieć, tylko jedno wej.optyczne ale za to sprawnie dzialajace funkcje sieciowe. Możliwości dzwiekowe takie, że raczej do sypialni lub gabinetu. Nie do salonu np w domu jednorodzinnym. Obecnie HDMI posiadają: sounbary, amplitunery kina i dosłownie kilka amplitunerów sieciowych stereo. Każde z tych rodzajów systemów oferuje zupełnie coś innego. Trafiłeś na forum o sprzęcie audio i takie wcześniej otrzymałeś porady . Najbardziej poważny dzwiekowo system stereo, to taki, który jest oparty na klasycznym wzmacniaczu stereo lub amplitunerze, dobranych kolumnach i źródle.
 8. Oczywiście: A, A+B przy jedynych kolumnach A - da ten sam efekt, lecz on miał w A i A+B inne wartości kalibracji. Inaczej nie można tego wyjaśnić.
 9. Chociaż temat stary i nie wiadomo czy autor wątku ma jeszcze tą Yamahę, pragnę podsumować spostrzeżenia dla innych forumowiczów, którzy będą to czytać. Nikt nie zaproponował sprawdzenia w Pure Direct. Autorowi wątku w przypadku A grało kiepsko, natomiast A+B lepiej. Już po pierwszym poście autora widoczne były dwie możliwości: dla przypadku A - YPAO dokonało korekcji która zaszkodziła + dla A+B było wyłączone i Yamaha R-N803D zagrała fabrycznie (czyli zdecydowanie lepiej). Druga opcja jest taka, że dla A+B YPAO zostało skonfigurowane w salonie lub przez samego autora w innej pozycji mikrofonu. Np. kalibracja R-N803D z mikrofonem położonym na krawędzi siedzenia kanapy niedaleko płaskiej ściany może dać taki efekt. Oprócz doboru, akustyki pokoju, problem autora wynikał też wyniku kalibracji. Tomasz
 10. Witam, Przepraszam za zwrot "wypociny" :-). Jurek5551 dobrze mnie odczytał. Są trzy niezależne sety YPAO. W przypadku dwóch par kolumn, gdy aktywne są tylko A to przywołuje YPAO A. Gdy aktywujemy pilotem tylko parę B przywołuje YPAO dla B. Gdy włączymy wszystko A+B przywołuje trzecią konfigurację. Oczywiście poszczególne YPAO muszą być wcześniej przeprowadzone. Raczej mało kto stosuje dwie pary kolumn, ale konstruktor o tym pomyślał. Trzy opcje są w menu (pilot). Jeżeli sprzęt ma fabryczne ustawienia to być może nie da się wejść w podmenu YPAO do momentu przeprowadzenia konfiguracji. Fabrycznie YPAO jest wyłączone i czy włączymy A, B czy A+B dźwięk na pewno jest taki sam :-). Zzapamiętuje ustawienia suba i jego odcięcia dla każdej z trzech opcji. Przy Pure Direct YPAO nie działa i wówczas na suba leci wszystko. Najlepiej to widać na amplikacji. Dla potrzeb filmu spreparowałem ustawienia: https://www.youtube.com/watch?v=TkLkMwpKEMU Jeśli ktoś ma układ salonu tak jak ja, tj. kolumny A bokiem do kuchni, to chcąc słyszeć lepiej z kuchni, ustawia mikrofon przy włączonej opcji A+B w kuchni i cieszy się opcją dźwięku z odbicia przy włączonym A+B. Gdy wraca na kanapę włącza A. Albo na A zapamiętuje YPAO volume on, a na A+B off dla tej samej pozycji mikrofonu i stale podłączonych jednych kolumnach do A. Albo ze skarpetkami w bas reflex i bez ;-) Sądzę że żywe zabawy sprzętem tuż po zakupie, nieświadomość niechcącego wciśnięcia np. B przy podłączonych A i przeprowadzenie kalibracji może być powodem frustracji i opluwania. Mój szwagier dzwonił już dwukrotnie do mnie z pytaniem: Tomek Denon mi nie działa przyjedź, a ja na to: wciśnij A. Tomek
 11. Witam, Rob, proponuję abyś wypożyczył od znajomego lub w salonie za kaucją albo kupił z możliwością zwrotu) interesujący Cię sprzęt i posłuchał go u siebie, w swoim salonie, w swoich warunkach akustycznych. Ty sam musisz ocenić czy dźwięk z takiego a takiego urządzenia jest dla ciebie akceptowalny w TV, filmach czy muzyce. Kiedyś korzystałem u siebie z prostego soundbara, potem systemów all-in-one i ostatecznie stanęło na znanym ampli stereo z logiem Yamahy i kolumnach podłogowych. Lubię kino ale na system 5.1 związany z ilością kolumn których nie ma u mnie gdzie postawić, nigdy nie było akceptacji mojej żony. Moim skromnym zdaniem jeżeli chcesz soundbar jako wspomaganie głośników TV, to taki z odrębnym subem. Raczej nie kupisz go za 800 zł. Osobiście testowałem kilka dni Yamahę Musiccast BAR 400 z subem bezprzewodowym i w moim odczuciu taki zestaw listwy i sub'a kosztujący ponad 2 tyś zł grał poprawnie, Jak dobry Pianocraft. Wspomniałem o nim dlatego, że model ten obsługuje BT, dyski sieciowe, radio internetowe, Spotify, itp.. jest funkcjonalny i można sparować go po WI-FI z głośnikami Musiccast 20 (surround) dając tym samym efekt kina bez ciężkiego amplitunera i kabli. Mam takie, też podłączyłem i działa. Na dłuższą metę soundbar nie dla mnie, ponieważ mam inne preferencje ale i takie opcje są. Tomek
 12. Witam. Odkurzam temat dla osób czytających wypociny. Panowie , Yamaha 803d może zapamiętać indywidualnie dane korekcji dla trzech przypadków: A, B oraz A+B. To widac w menu urzædzenia. A zatem mając tylko podłączona parę A można skonfiguowac sobie dwa sety ypao umieszczając dla AB mikrofon w innym miejscu. Można zatem przyskiem B włączyć sobie druga konfigurację Ypao. Ponadto podczas kalibracji wystarczy zatkać bass reflex aby uzyskać podbicie basów. Pozdrawiam Tomasz Gruszczyński
×
×
 • Utwórz nowe...