Skocz do zawartości

Misza75

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Misza75

  1. Dziękuję za rzeczową krytykę. Dostałem w krótkim czasie taką masę informacji, że kopułka mi się zagrzała. Dziękuję też za przedstawione propozycje. Na spokojnie muszę wszystko ogarnąć, rozważyć i poukładać. To była moja 2 opcja którą brałem pod uwagę jednak cena odrobinę mnie studzi. Jest budżet którego nie ma szans przekroczyć, ale to jeszcze temat do rozmowy. Wysokość standardowa 2.5m, sufit twardy, prosty. Niestety kategorycznie nie ma możliwości kucia lub wieszania głośników na suficie nad głową. Zdaję sobie sprawę, że to swego rodzaju kastracja Dolby Atmos, ale inaczej nie będzie. Dlatego w grę wchodzą tylko 2 opcje. Kolumny D.Atmos nakładane na przednie (odbicie) lub wieszane z przodu nad nimi na ścianie pod sufitem - mój faworyt. Niestety, kompromis. Mariantz całkowicie odpada. Nie ma opcji. Pobieżne odsłuchy oraz dźwięk muzyki i kina u znajomych - nie moja bajka. Denon AVR-X450H? Hmmm, cena x2 (2.400 vs 5.400) System amplitunera 9.2 gdzie maksymalnie w pokoju może być 7.1. Nie mogę pomieszczenia zabudować taką ilością głośników, to w dalszym ciągu w 1 kolejności pokój dzienny a nie sala kinowa. Przy systemie 7.1 ten amplituner to niewykorzystany potencjał, takie mam wrażenie. Znowu kompromisy na moją niekorzyść ale tego nie da rady obejść. Dziękuję za propozycje. Wszystkie możliwości (głośnikowe 7.1) są brane pod uwagę. Jeśli pojawiły by się kolejne pomysły proszę o @. Dziękuję :))))
  2. Jest dokładnie tak jak mówisz. Dolby Atmos jest dźwiękiem "kompletnym" skierowanym na uzyskanie konkretnego, zaprojektowanego przez inżynierów efektu. Jeśli w amplituner wchodzi Dolby Atmos nie powinno być możliwości dodatkowo wzbogacać go o efekty lub tzw. sceny. W Denonie nie spotkałem takiej możliwości. Sam system też jest mocno kapryśny, potrafi płatać figle z przewodami HDMI, głośnikami (nie włączy się jeśli nie wykryje głośnika lub wykryje błąd) więc może spróbować iść w tą stronę jeśli okaże się że jest taka możliwość. Swoją droga po co udoskonalać Atmos o dodatkową scenę? To w zasadzie jak dorabiać do Lamborghini saturator by mineralną w drodze jeszcze pić...
  3. Witam Forumowiczów Przepraszam, że zaczynam "byt"na forum pytaniami ale nie chcę wymyślać koła na nowo a skoro nie znam się - wolę zapytać się tych co się znają i są praktykami. Więc od początku. W chwili obecnej gra u mnie: Denon AVR-1911 + Wharfedale Obsydian 600 w systemie 5.0. Kino leciwe już - jednak daje radę. Rozpatrywałem różne opcje rozbudowy, kombinacje alpejskie, koniec końców podjąłem decyzję o zakupie kompletnie WSZYSTKIEGO od początku. Decyzja zapadła, cały obecny zestaw będzie sprzedany i zaczynam od nowa. Zestaw 7.1 który teraz chcę zakupić: - Denon AVR-X2600H - Kolumny podłogowe Klipsch R-280F - Kolumny podstawkowe Klipsch R-51M - Kolumna centralna Klipsch R-52C - Kolumny D. Atmos Klipsch R-41SA - Subwoofer Klipsch R120SW Odsłuch: Filmy Netflix (4K, HDR, D. Atmos), Filmy BD UHD, Muzyka: Rock, Pop, trochę klasyki - ogólnie dynamiczna ostra głośna. Miejsce: otwarta przestrzeń z aneksem kuchennym łączna pow. 45m2, ułożenie w kwadracie, odległość od kolumn do "ucha" 3.80m Sprzęt: TV LG Oled C8 55`, Tv Sat C+, Apple TV Powiem szczerze, rzucam się na głęboką wodę. Nie jestem w stanie po soczystych internetowych opisach wyrobić sobie zdania więc proszę Was o pomoc. Jesteście praktykami. Nie jestem Audiofilem, moje ucho, nie jest wysublimowane i nastawione na najczystszy dźwięk, nie przyprawia mnie o orgazm nieskazitelna nuta fletu ledwie wyczuwalna w gąszczu instrumentów podczas koncertu symfonicznego na 100 batów. Chcę by było to porządne kino, nieprzytłoczone samymi basami lub samymi wysokimi tonami piszczącymi wśród mocnego basu. Czy zestaw Denon + Klipsch daje radę? Od zawsze mam Denona, jestem przyzwyczajony do jakości jego dźwięku, podoba mi się i odpowiada. Brat używa amplitunera Onkio - do mnie "nie przemawia" Amplitunery Yamahy dla mnie osobiście dramat, Wiem - to kwestia gustu i wszystko jest kwestią kompromisu dlatego nie zamykam się na żadne możliwości. I ostatnie pytanie: jakość generowanego dźwięku D. Atmos jest bardziej odczuwalna i efektowa przy ułożeniu głośników na kolumnach podłogowych (odbicie dźwięku) czy może przy podwieszeniu ich pod sufitem nad kolumnami podłogowymi? Internety pełne są marketingowego bełkotu dot. boskiej jakości odbijanych od sufitu fal dźwiękowych (np sounbary Samsunga) jednak do mnie to nie przemawia... z 2 jednak strony wszystkie wieloletnie szanujące się firmy tworzą możliwość takiego ułożenia głośnika i wykorzystania odbicia fal. Dziękuję bardzo za rzeczową pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...