Skocz do zawartości

Rabarbar

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Rabarbar

 1. Powiedz proszę, gdzie kupiłeś przełącznik? Szukam takiego czegoś ale wszezie widzę tylko rozgałęźniki... By nie offtopować zupełnie powiem, że ja kupowałem z poprzedniej aukcji użytkownika 2Bro w marcu i mam numery seryjne. Był to OEM - folia, jedna kartka instrukcji, zielony jack i przejściówka z gniazka UK. Co ciekawe w obecnej aukcji https://allegro.pl/oferta/google-chromecast-audio-transmiter-dzwieku-8859214312 jest jedna opinia, która mówi o zatartych numerach seryjnych. Ciekawe jak ma się sprawa z tymi, które zostały w empiku. BTW. Ostanio się przeprowadziłem (nowa sieć, nowy router) i mam problemy z obsługą Chromecasta z komputera (łaczony z routerem poprzez rj45). Kiedyś odpalałem spotify przez Chrome i łączyło pięknie. Odtwarzacze takie jak VLC również działały bez zarzutu. Teraz Spotify przez Chrome wykrywa CA, łączy się i za chwilę zrywa. Sam Chrome łączy się bez większych problemów. VLC przeważnie wyszukuje CA ale baardzo długo (do minuty). Ewentualnie muszę puścić przez chrome i wtedy w VLC pojawia się błyskawicznie. Macie jakieś pomysły jak to poprawić?
 2. Właśnie ja DACa bardziej chciałbym traktować jako urządzenie podłącz i zapomnij. Docelowo miałem go wrzucić do przewiewnej szafki i nigdy do niego nie zaglądać. Chyba zostawię go ciągle włączonego (w instrukcji pisują, że power consumption ~5W. Niedużo, szczególnie że jak nie gra to pewnie zużywa jeszcze mniej) ale to nie jest podejście które lubię. Rozważę również modyfikację w późniejszym czasie. Jeszcze mam jeden pomysł ale jest on... hmm, bardzo awangardowy. Gdybym go zrealizował to z pewnością się podzielę .
 3. Udało mi się wyrwać 673 w bardzo dobrym stanie i w bardzo dobrej cenie jak na obecne realia. Jestem bardzo zadowolony z działania zestawu, niemniej nadal bym chciał się dowiedzieć jak względem 673/723 wypadają te Singature 503.
 4. Czy istnieje sposób, by ustawić CA DACMagic 100 tak, by po odcięciu zasilania i ponownym podłączeniu był włączony? Standardowo po odcięciu i podłączeniu trzeba jeszcze wcisnąć na nim przycisk ON. Wiem, że jest opcja włączenia funkcji standby, ale wydaje mi się, że ona w tej kwestii niczego nie zmienia. Natknąłem się na podobny problem ale pozostał bez odpowiedzi. Link do konkurencji.
 5. Nie takie kombinacje . Po prostu chcę mieć kolejne urządzenie, którym będę mógł sterować Chromecastem Audio. Jest to wygodne. Jak mam pod ręką telefon, to nim steruję, na komputerze mi się udało ogarnąć żeby też obsługiwał (mogę dać krotką instrukcję jak przygotować przeglądarkę Chrome, by udawał apkę. Nie jest to rocket science ale chyba niewielu wie, żę jest taka możliwość). Stałem przed kupnem telewizora i teraz jak będę leżał na kanapie to mam nadzieję, że włączę telewizor i przez niego wydam rozkazy dla Chromecast Audio . Wziąłem model, który niby ma obsługę Google Cast, więc mam nadzieję ze zażre. Szepnę słowo jak przyjdzie do mnie TV.
 6. A czy wiecie może, czy poprzez Android TV można odpalić muzykę na Chromecast Audio? Głownie nacisk na Spotify, bo obecnie z tego korzystam, ale również dowiem się jak to w sprawie Tidala wygląda.
 7. A jak się mają te Signature 503 w porównaniu do Quantum 723?
 8. Mam nadzieję, że mi wybaczycie podbijanie ale nie było żadnego odzewu oraz zastanawiam się nad zmianą o 180 stopni. Do meritum - KLIPSCH R-51M, co sądzicie? Trochę obawiam się, że przy Tannoyach i tym NADzie dźwięk może być zbyt ciepły i mało dynamiczny. O Klipschach znalazłem mało informacji, a te na które wpadłem sugerowały że raczej jest to konstrukcja ostra. Wzmacniacz jest dosyć ciepły, więc może akurat wypośrodkowałoby to efekt wyjściowy. Szukałem również bardziej ogólnie, o połączeniu tych dwóch marek i pisywano w internecie, że połączenie NAD i Klipsch jest raczej udane. Z drugiej strony pisywano też tak o Tannoyach. Złotym środkiem byłoby postawienie na Magnat Quantum 723 ale ogólnie trudno je dostać obecnie, szczególnie w czarnym kolorze. Czy to nowe czy używane. Warto nadmienić, że wskazany model Klipscha zauroczył komisję weryfikacyjną ds. planu zagospodarowania mieszkania .
 9. Czy Chromecast Audio wraz ze Spotify można ustawić tak, by grał wyżej niż 44 kHz? Jeżeli tak to proszę o wskazówki.
 10. Skłaniam się w kierunku Tannoy. Czy M2,5 jest lepsze (szczególnie w moim przypadku) od M2? -NAD c320bee po modyfikacji źródła: -Cambridge Audio DACMagic 100 + Chromecast Audio -NAD CD c521bee po modyfikacji -Denon DP-29F + CS Blue Edit: Co sądzicie również o Acoustic Energy AE-100 oraz KODA EX-569T? Oczywiście w kontekście mojego przypadku i Tannoyi.
 11. Tak, od tego sprzedawcy. Ja dokładnie zamawiałem to https://allegro.pl/oferta/laser-kss213c-kss-213c-z-mechanika-sony-oryginal-9012895605 . Ten który wstawiłeś powinien być ok. Tylko wydaje mi się, że to zamiennik. Czy to źle? Nie wiem, domyślam się że nie, ale ja dołożyłem do dopisku "oryginał". Dodam, że nie ma raczej problemów z zamienianiem ostatniej literki, bo ja miałem wmontowany w odtwarzacz KSS213B, a zakupiłem KSS213C. Do zamówienia dorzuciłbym taśmę, nie kosztuje zbyt wiele a wymiana może też wyjść na dobre. Przy wymianie pamiętaj, że należy rozlutować zworkę na laserze. W razie jakichś pytań co do montażu to pytaj, jestem na bieżąco .
 12. KSS 213C są na taśmie. Wymieniałem tydzień temu w NAD C521bee. Kupiłem na allegro oryginał z całym mechanizmem. Jakbyś zdecydował się również na taki (tylko komplet określony jest jako oryginał i ma napis Sony na plastiku) ruch to zważ czy masz dokładnie taki sam stożek jak w nowym mechanizmie. U mnie niestety okazał się inny i tak musiałem użyć starego mechanizmu.
 13. Podbijam temat. Zainstalowane sterowniki ze strony CA, w AIMP wyświetla 192 kHz. Na froncie daca niezmiennie 48 i to samo w sterownikach. Czy gdzieś coś muszę przestawić/skonfigurować?
 14. Cześć. Proszę o porady w doborze kolumn stereo. Sprzęt jaki posiadłem do tej pory to wzmacniacz: -NAD c320bee po modyfikacji źródła: -Cambridge Audio DACMagic 100 -NAD CD c521bee po modyfikacji -Denon DP-29F (w niedalekiej przyszłości dorzucę do niego preamp ART DJ PRE II. Nada się do MM?) Będzie to mój pierwszy poważniejszy zestaw. Do tej pory używałem wieży Sony razem z w/w gramofonem. Założyłem sobie kwotę do 1000 zł. Docelowo grać to będzie w pomieszczeniu jak poniżej. Mały salon otwarty (pomarańczowy) na kuchnię (niebieski) i przedpokój (zielony). Z tego co się naczytałem to wydaje mi się, że kolumny podstawkowe będą wystarczające do moich warunków, przy czym nie skreślam podłogówek, jak trzeba to znajdzie się na nie miejsce ;). Po rekonesansie wydaje mi się że najlepszym wyborem byłyby Magnat Quantum 723 albo Dali Zensor 1. Które z nich są lepsze? Z podłogówek jestem jak dziecko we mgle i jedyne co mi się rzuciło w oczy to Dali 104 i 505. Dodatkowo przyznam się nieśmiało, że każda kolumna musi jeszcze przejść przez komisję weryfikacyjną ds. planu zagospodarowania mieszkania . Muzyka to szeroko pojęty rock'n'roll skrzywiony głównie w stronę psycho/prog rocka i indie, ale to nie wszystko bo zdarza się niekiedy również elektronika. Proszę o pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...