Skocz do zawartości

Sofo

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Sofo

 1. O Sinusaudio nie pomyślałem, sprawdzę ich ofertę. U znajomego w systemie(niestety nie u siebie) słyszałem Air Tight ATM-300 i zakochałem się w lampie 300 Miał świetną mikrodynamikę i rozdzielczość i naturalna scena dźwiękową, trochę "miękki" taki dźwięk- trudno to opisać. Poza tym odsłuchiwałem Unison Research Simply Italy oraz Preludio- świetnie brzmiące soprany i gęsta średnica, głębia tonalna i takie nasycone brzmienia. Mnie bardziej podobał się ten drugi- miał na pewno lepsze wybrzmienia, ale trochę słabszą dynamikę. Tsakiridis Theseus dobrze kontrolował bas ale miał zaokrąglone skrajne pasma, choć był wyrównany balans tonalny.
 2. Buduję drugi system stereo, tym razem w oparciu o wzmacniacz lampowy. Pomieszczenie 19m2. Słuchałem kilku wzmacniaczy i wiem, że chciałbym wzmacniacz na lampach 300b, nawet przy wszystkich jego ograniczeniach odnośnie mocy. Wzmacniacz powinien mieć tak jak wspomniałem lampy 300b, najlepiej autiobias- lub chociaż wbudowany miernik do samodzielnego ustawienia bias, fajnie jakby miał procedurę opóźnionego startu. Rozważam Yaqin, WBA, Felix, Haiku. Do tego chciałbym dobrać jakieś wysokoskuteczne kolumny, myślę, że na membranach papierowych, żeby wzmacniacz dał radę je wysterować. W drugiej kolejności przyjdzie czas na jakiś DAC/streamer. Liczę na pomoc i porady od was.
 3. Właśnie na to liczyłem, że tranzystor da dynamikę a lampa klimat. Tranzystorowa końcówka mocy kontroluje bas, a lampa wzmocni środek i górę. Brakuje powietrza między instrumentami i mocy. Głośniki KEF zostają. Źródło to głownie MF M3scd oraz gramofon.
 4. Peamp lampowy i do tego końcówka mocy tranzystor w klasie A lub AB. Zastanawiam się czy to ma sens. Posiadam głośniki KEF R7 oraz Moon 240i, ale nie jestem do końca zadowolowy. Słucham jazzu i muzyki klasycznej- symfonicznej. Lubię przestrzeń, powietrze, szczegóły i rozdzielenie instrumentów. Co byście radzili? Jaki ewentualnie sprzęt by pasował?
 5. Chciałem kupić Pioneer UDP LX 500 ale jest aktualnie niedostępny. Polecacie coś w zamian, czy jednak czekać na to aż się pojawią? Oprócz filmów chciałem również odtwarzać muzykę, głównie symfoniczną.(posiadam amplituner Marantz SR 6013)
 6. Posiadam kino domowe 5.1 Marantz SR 6013 oraz głośniki Tannoy XT 6 oraz Tannoy 8F. Oglądam głównie filmy, czasem słucham też na nim muzyki z serwisów strumieniowych, głównie klasycznego jazzu i muzyki symfonicznej. Jestem zadowolony z charakteru brzmienia. Brakuje mi jednak trochę przestrzeni i oraz mocy, myślałem nad dołożeniem jakiejś końcówki mocy. Co byście polecili? Końcówkę stereo czy może od razu wielokanałową? Szukam też odtwarzacza Bluray. Chcę na nim odtwarzać oprócz filmów muzykę. Myślałem o Pioneer UDP LX 500 ale jest nieodstępny w chwili obecnej. Coś innego w zamian czy czekać?
 7. Kef R7. Kompatybilny- chodziło mi o spójny brzmieniowo.
 8. Potrzebuję porady odnośnie odtwarzacza CD. Posiadam aktualnie wzmacniacz Moon 240i. Słucham instrumentalnej muzyki filmowej oraz klasycznej. Lubię szczegóły i przestrzeń, neutralnie. Jaki sprzęt byście polecili?(chciałbym się ukierunkować przed ewentualnym odsłuchem). Wiem, że najbardziej kompatybilny był by Moon, ale raczej nie chciał bym wydać więcej na odtwarzacz niż wzmacniacz. Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.
 9. Sofo

  Stereo- dylemat

  Po kilku odsłuchach zdecydowałem się na integrę Moona z głośnikami KEF. Zastanawiam się teraz nad pasującym odtwarzaczem CD. Myślałem nad CA CXC ewentualnie Roksan K3, rozważałem też Atoll CD100. Co o tym sądzicie? A może będzie poszukać coś innego?
 10. Wyłączyłem ale jakoś nie specjalnie to coś dało. Jeszcze się upewnię, że RCA podłączam do wejścia input w końcówce mocy
 11. Sofo

  Stereo- dylemat

  Dziękuję ze podpowiedzi, pewnie skorzystam z waszego odsłuchu. Myślicie, że przy takich integrach(np.Moon, Nait) warto iść w system dzielony? Bo mam tutaj dylemat, chciałbym, żeby sprzęt był na lata i nie żałować potem.
 12. Witam, rozważam zakup stereo do pokoju 25m2. Słucham jazzu, instrumentalnej muzyki filmowej, w tym symfonicznej, bardzo rzadko rocka. Lubię szczegóły i przestrzeń, głębie, brak przekłamań, neutralnie. Źródło dźwięku raczej streamer. Rozważam Moon 240i z Monitor Audio Silver- wydaje się, że dobrze balansują jego zasobne w niższe tony brzmienie w zakresie średnio i wysokotonowym. Myślałem też o Naim Nait XS3 i Opera Seconda, bo wzmacniacz raczej jest melodyjny bardzo przestrzenny a kolumny raczej grają gęsto, takie ma wrażenia odsłuchowe. Co sądzicie o tych wyborach? Może byście polecili coś innego? A może zaszaleć i wziąć jakiś system dzielony preamp+końcówka? Choć wydaje mi się, że chyba nie będzie w tym przedziale cenowym wielkiej różnicy na korzyść systemu dzielonego. Jakieś propozycje co jeszcze posłuchać?
 13. Witam, mam prośbę o poradę dotycząca podłączenia urządzeń. Mam amplituner Marantz SR6013, podłączyłem do niego końcówkę mocy Roksan K3 do wyjścia pre-out, ale kiedy włączam aplikację Heos lub TV/SAT Roksan przechodzi w tryb stand-by, natomiast kiedy amplituner jest wyłączony Roksan jest w trybie włączonym. Jak to porawić?
×
×
 • Utwórz nowe...