Skocz do zawartości

Rafal Szczygieł

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Świętokrzyskie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie będzie kupy bo recenzje ok i na forum radzą to musi to zagrać nawet bez odsłuchu. Kolejna osoba co kupuje w ciemno z polecenia i na wygląd a wy się śpinacie z radami.
 2. Zgoda, takich osób jest mało. Ale skoro ktoś kupił kolumny które grają w taki a nie inny sposób to dla mnie jest to wskazówka jakie granie ktoś lubi. Wkurza mnie to że każdemu kto ma głośniki z ostrym wyrazistym brzmieniem proponuje się do kompletu coś co to brzmienie osłabi. Po drugie zbyt dużo szukających porady nie zadaje sobie odrobiny wysiłku aby dokonać odsłuchu i określić w jakim kierunku pójść tylko kupują na odległość.
 3. A to dlaczego. Bo Klipshe grają tak jak grają. A może on lubi taki dźwięk. Ja do swoich 620f mam CXA60 i mam skręcone pokrętło wysokich na maxa i uwielbiam to brzmienie, co teraz mam go sprzedać i kupić mr780 żeby to brzmienie popsuć bo tak uważa większość na forum. Jak mam ochotę napić się wódki i poczuć jak smakuje alkohol to nalewam do do kieliszka 40 gram i wypijam a nie biorę kubka 300ml nalewam rzeczone 40 i dolewam do pełna coli żeby rozcieńczyć i nic nie poczuć.
 4. Ja kupiłem używkę Cxa60, byłem w Krakowie na odsłuchu, gość podłączył 803d i CXA60 do kolumn za oko13tys za parę i niestety cxa60 wciągnął 803d jedną dziurką od nosa w szczególności właśnie o rozdzielczość wysokich tonów. Wystarczylo może 1 min słuchania, różnica była kolosa a i tylko głuchy by jej nie usłyszał. Cxa 60 to bardzo dobry wzmacniacz. Sam byłem napalony na 803d ale po tym co usłyszałem nie ma co o niej myśleć.
 5. Tak przesłuchać w domu ok, ale uważam że najpierw trzeba udać się na odsłuch w salonie żeby mieć jakiś obraz czego się oczekuje. A tak to będzie z 10 razy kurierem paczki znosił i odsyłał zanim może trafi na swoje brzmienie, po drodze będą kolejne rady i nie trafione decyzje. Ja zanim kupiłem swoje kolumny zrobiłem pewne założenia i przeczytałem wszystkie testy i fora poczym udałem się na odsłuch. Teraz jestem za tym aby praktycznie wszyscy recenzenci i doradzajacy na forach byli skazywani na ciężkie roboty w kamieniołomie o suchym chlebie i wodzie. To co usłyszałem miało się nijak do recenzji i moich oczekiwań.
 6. Tak się kończy zakup na podstawie testów i opinii w necie bez odsłuchu. Mimo jak najszczerszych chęci radzących każdy z nas ma inny gust i nie da się generalizować danego zestawienia. Odsłuch jest niezbędny. Po drugie, większość kupujących kupuje w necie po najniższej cenie to co tu im zostanie polecone. Może niech ta przygoda będzie przestrogą dla innych że tylko odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch i nie sugerowanie się za bardzo lub wcale radami bo nie radzącym ma się podobać brzmienie bez względu na to jakie nietypowe ono będzie sprzętowo lub brzmieniowo tylko temu kto usiądzie przed kolumnami, zamknie oczy i będzie radosny że może się odprężyć.
 7. A czemu nie bardzo? Ja mam Klipsch R-620f i CXA60 dla mnie bomba. Gdy 2 tygodnie temu kupowałem cxa60 w Krakowie to słuchałem MA bronze po 10 sekundach wręcz kazałem je wyłączyć bo takich mułów w życiu nie słyszałem. Stare przysłowie pszczół mówi że każda potwora znajdzie swego amatora.
 8. KrisW zaufaj swoim uszom. To ty będziesz tego słuchał nie ci wszyscy doradcy. Twierdzenie że kolumny x nie pasują do wzmacniacza y jest o kant.... potłuc. Każdy ma inne preferencje. Ja osobiście mam Klipsch r-620f w połączeniu z amplitunerem KD Yamahy i dla mnie jest to idealne połączenie. Słuchałem Zensor 7, Indiana Nota i Tesi, Melodika bl40, Ma bronze, jakieś Elac wszystko w okolicy 3tys i żadne mi tak nie podpasowaly jak Klipsche. Co do wzmacniacza zobacz ile jest tu rozbierznych opinii na temat jednego urządzenia. Większość jest od ludzi co w życiu nie słuchali danego zestawienia wzmacniacz plus kolumny tylko powielają cytaty z testów. Idź do salonu posłuchaj i kup to co Ci się spodoba najbardziej. Pamiętaj słuchając muzyki masz czuć przyjemność z obcowania z nią. p. s w związku z nagminnym brakiem powietrza i suchością w co drugiej wypowiedzi wnioskuję o zmianę nazwy forum na "ogrzewanie i klimatyzacja"
×
×
 • Utwórz nowe...