Skocz do zawartości

Pokryvson

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Pokryvson

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No i stało się. Brzmienie wyższego modelu wzmacniacza Hegel, tj. H190, dało mi to, czego szukałem, większej soczystości i nasycenia dźwięku w środkowym paśmie. Rost ma trochę suche brzmienie w tym zakresie. Mam na stanie dwie pary kolumn, Elac Vela BS403, które są fenomenalne jak na swoje rozmiary, muzykalność, stereofonia, a już z tym wzmacniaczem cudo. Mam też Buchardty S400, które są (mam nadzieję, że jeszcze nie wygrzane) minimalnie bardziej suche w brzmieniu, ale bas jest trochę bardziej dociążony. Ale te różnice tutaj to niuanse. Cholernie ciężki wybór pomiędzy tymi dwiema parami. Grają na równym poziomie ! Elac bardziej detaliczne, Buchardt grają minimalnie bardziej otwartym dźwiękiem. Decyzję z czystym sumieniem podejmę na podstawie ceny monitorów/całego zestawu 🙂
 2. Aktualnie przesłuchałem już Hegla z: - B&W 606, KEF LS50, Elac Carina BS243.4 - pisałem o nich już wcześniej. Elac Carina to jeden z najlepszych wyborów w tej cenie do tego wzmacniacza. - Pylon Audio Diamond Monitor - okazały się najsłabszą konstrukcją, jaką miałem okazję słuchać. Charakterystyka brzmienia trochę przypominała mi B&W 606. _ Elac Vela BS403 - bardzo dobrze brzmiące, minimalnie lepiej od bardzo dobrze grających z Heglem Elaców Carina BS243.4, grają trochę bardziej otwartym dźwiękiem (ale być może tracą nieco na analityczności w stosunku do tańszego modelu?? Carina są bardziej suche, przez co słychać większe odstępy między dźwiękami). - Buchardt S300 - bardzo dobrze brzmią, otwarty dźwięk, ale trochę dudnił bas, słabo skontrolowany, za wolny, może nadużyciem będzie jak napiszę, że lekko sflaczały, może kwestia wzmacniacza? - aktualnie katuję dla porównania Elac Vela BS403 i Buchardt S400 - znacznie droższe kolumny. Elac pomimo niewielkich rozmiarów ma niesamowitą średnicę i górę, naprawdę polecam do przesłuchania. Akordy na pianinie czy syntyzatorze brzmią mega sprężyście, dynamicznie, wokale też. Wsłuchuję się teraz w kolumny Buchardta, ale nie mogą się otworzyć, wokale są jakoś tak słyszane z drugiego planu, prawdopodobnie kolumny nie są jeszcze wygrzane. Bas przyjemny, lepiej brzmi niż w S300, ciągle brakuje kwiecistości w dźwięku 🙂 Może trzeba posłuchać z Heglem H190 ! Chyba już nie będzie to "mini audio"..
 3. Wracając do tematu, przesyłam mały update. Spośród wzmacniaczy, które ostatnio odsłuchiwałem: Naim Atom, Bluesound Powernode 2i, Moon ACE, Rotel A14, NAD C388, Primare i15 Prisma i Hegel Rost, najlepiej zagrał ten ostatni. Dla mnie Hegel miał najciekawszy dźwięk z powyższych. Dla zainteresowanych napiszę, że zagrał półkę wyżej niż NAD i Rotel, Primare był bezpłciowy, Moon ma genialną scenę, ale Hegel jest przyjemniejszy w słuchaniu, ma bardziej rozciągnięty bas (oprócz tego jest w tym momencie w 2x tańszy od Moona, ale ta informacja mogłaby kogoś zmylić podczas odsłuchu). Hegel ma też AirPlay, to mega wygodne, dodatkowo fajny design, minimalizm. Do tego prawie idealnie pasują monitory Elac Carina BS 243.4..., są detaliczne, fajnie grają w całym zakresie, dźwięk jest naprawdę rasowy, chociaż delikatnie sucho brzmią. Może jeszcze nie są wygrzane... Po zakupie wzmacniacza, oprócz Elac'ów mam na celowniku: Pylon Audio Diamond Monitor, Audio Physic Classic 3, Buchardt Audio S300 MKII i Xaviany Bon Bonus. Zobaczymy co z tego wyjdzie! Kable Zavfino.
 4. W mojej ocenie gałąź urządzeń all-in-one musi rozwijać, jakość ich brzmienia też. Trzeba tutaj przeanalizować jak było 5 lat temu a jak jest dziś.. Zmieniło się dużo. Inna rzecz, że ostatnią rzeczą, jaką JA chciałbym mieć to stos gratów pod TV. Lata 90te. Myślę, że ludzi podobnie myślących jest dużo. Jednocześnie bardzo przywiązuję uwagę do jakości brzmienia i trzeba znaleźć złoty środek. Odnośnie moich ostatnich odsłuchów, bardzo pozytywnie zaskoczony jestem brzmieniem Hegla Rost razem z Elac Carina BS 243.4. Bardzo dobrze kontrolowane brzmienie, nisko schodzący bas, dźwięk dokładny, jeszcze nie jest do końca przejrzysty/jest delikatnie suchy ale podobno kolumny nie są jeszcze porządnie wygrzane. Cena Hegla Rost jest dwa razy niższa niż Moona ACE, ale brzmienie moim zdaniem nie jest na niekorzyść więcej niż 5-10%.
 5. Wychodzę z założenia, że fajnie jakby w dzisiejszych czasach było to już urządzenie all-in-one. Czy tego Roksana podłącze pod TV?
 6. Dynaudio Emit M20 Fyne Audio F500 KEF LS50 Te ostatnie wygrały u mnie, chociaż po zakupie wzmacniacza, na pewno skupię się na dalszych poszukiwaniach.
 7. Tak, jaśniejsze i bardziej detaliczne ale z przyjemnym basem. Jak wrzuciłem utwór Pata Metheny 'You are' z jego najnowszego albumu, to np. Cyrus totalnie się pogubił. Tam jest tak gęsto od instrumentów w pewnym momencie, że wszystko zlewało się w jedną całość. Natomiast monitory Kef LS50 brzmiały znowu najcieplej ze wszystkich, które do tej pory słuchałem (chociaż na tym nie poprzestanę), więc jakoś na pewno to brzmienie ocieplę. Ciekaw jestem jeszcze Primare I15 Prisma !
 8. Byłem dziś na pierwszym odsłuchu, poświęciłem na to trochę czasu i krótko napiszę o wzmacniaczach. Może się komuś przyda. Przede wszystkim nie sądziłem, że pomiędzy każdym wzmacniaczem będzie aż tak duża różnica w brzmieniu. Dla laików - ten sam utwór może brzmieć całkiem inaczej. Nr 1. Moon Ace - dźwięk jest kompletny, przestrzenny, głęboki i ma w sobie to coś, tę magię, mnie oczarował i wywołał uśmiech (!). Nr. 2. Naim Atom - też wysoka półka, minimalnie mniej średnicy niż w Moon Ace, nie ma tyle samo przestrzeni w dźwięku. Ma troszkę bardziej podbite basy. Nie znaczy to, że ma więcej basu od Moona. Po prostu delikatnie bardziej się ten bas wybija. Nr. 3. Arcam SA30 - nie wiem co o nim napisać, niby wysoka półka ale mnie nie oczarował. Jest trochę ciepły w brzmieniu, mniej detaliczny od dwóch poprzednich, chyba równo gra z góry na dół, nie wyróżnia żadnego pasma. Dla mnie bez emocji. Nr. 4. Cyrus One Cast - rozczarowanie, ale chyba miał mocnych rywali. Jest ciepły, ale totalnie w mojej ocenie nie dynamiczny i nie detaliczny. Na koniec wisienka na torcie - Primare I35, trochę wyższa półka cenowa. Brzmiał chyba (bardzo krótko słuchałem) lepiej od Moona.
 9. @Q21 U mnie układ pomieszczenia jest taki, jak na szkicu poniżej - ok 22 m2 i odległość od kolumn to ok 3,5 m. Nie jestem w stanie wstawić więcej gratów (kolumn podłogowych) do pokoju, bo będzie mi brakować przestrzeni. To dopiero jak wybuduję dom, ale wzmacniacz chcę już docelowy wybrać. Na drugim forum, kolega podpowiedział, żeby wziąć pod uwagę Arcama SE30, który będzie w przyszłości mógł też zagrać z czymś większym. Jak to brzmi w odniesieniu do Cyrusa i Naima? Jakie są aktualnie możliwości i warunki wypożyczenia u Was sprzętu?
 10. Dzięki za konkretną i na temat odpowiedź Nie mam w obecnym mieszkaniu wolnej przestrzeni więc na monitorach, które będę stały na komodzie teraz poprzestanę. Ew. czy te wzmacniacze napędzą w przyszłości coś większego. Cenowo Powernode z Bowersami będzie znacznie tańszy! Czy jesteś w stanie przybliżyć mi trochę bardziej, jakie są w Twojej ocenie słabsze i mocniejsze cechy obu zestawów?
 11. Cześć! Kupuję na dniach sprzęt stereo głównie do streamingu. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o poradę, co z wybranych przeze mnie sprzętów warto ze sobą zestawić, posłuchać, bo opcji jest mnóstwo. Oprócz dźwięku, równie (!) ważny jest dla mnie design (tak już mam), stąd wybór po części dlatego padł na kilka konkretnych modeli wzmacniaczy i przede wszystkim monitorów. 1. Muzyka: głównie jazz, muzyka filmowa, rzadko dobry rock (ale też Phil Collins:) 2. Pomieszczenie: otwarty salon z aneksem 4,2 m x 6 m 3. Oczekiwania: nie wypowiem się w sposób merytoryczny -> przyjemny bas, szczegółowe, raczej nie ostre brzmienie, dynamiczne i nie ospałe! 4. Wzmacniacz: co powiecie na temat Bluesound Powernode i2, Naim Unity Audio, Cyrus one Cast, itp? A może Rotel a14, Hegel H90? Może coś jeszcze? Oczywiście można poczytać na temat każdego z tych wzmacniaczy osobne opinie, ale jakby te konkretne modele zestawić ze sobą do kupy? Chciałbym podłączyć je pod TV przez HDMI, rozumiem, że Hegei i Rotel wymagają jakiegoś dodatkowego urządzenia? 5. Monitory, tutaj liczy się wspomniany design, więc zostają: Pylon Audio Diamond Monitor, Dynaudio Emit 20, Elac Carina BS 243.4, B&W 606, KEF LS50. Tutaj też na temat każdych monitorów można poczytać osobne komentarze, a czy kotoś może podzielić się swoimi wrażeniami z porównań pomiędzy w/w? Dzięki! Marcin
×
×
 • Utwórz nowe...