Skocz do zawartości

Konrad Kulwicki

Uczestnik
 • Zawartość

  168
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Konrad Kulwicki

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No przecież ja sobie żartuję Ale fakt faktem, pewnie różnice są - to, jak istotne, to inna kwestia - np. wspomniany coaxial dla kogoś może być ważny. A dla kogoś innego delikatna różnica w cenie lub właśnie te guziczki na froncie. Też nie rozumiem, skąd u Denona pomysł na dwie tak zbliżone linie, może wynikał z jakichś względów logistycznych lub specyfiki rynku amerykańskiego, bo tam seria S się pojawiła najpierw? EDIT: Wrrróć, coaxiala w europejskim s750h nie ma :P. Wygląda na to, że tylko amerykańskie wersje są w to wejście wyposażone.
 2. To może poluj na używane Synergy F3?
 3. @S4Home Nie no, są dodatkowe guziki na przednim panelu przecież! I coaxial, za to 5W mniej mocy.
 4. Ano, 'dostępny' sobie może być, ale faktycznie wtedy nie ma mowy o efekcie jakimkolwiek sensownym Odnosiłem się do pytania, które zadał @Stolarz, co zrobić, żeby Atmos zaistniał.
 5. Podłączyć słuchawki. I w tym wypadku to nie jest bełkot marketingowy, tylko Atmos for Headphones, które działa jednak trochę inaczej... a może po prostu działa słyszalnie
 6. Ja wiem, że z tą farbą, to żart, ale tak zupełnie serio, to widziałem już tutaj na forum oklejanie kolumn celem zmiany koloru - w zasadzie pewnie podobną okleiną, jak oryginalnie stosowana na wielu kolumnach, zwłaszcza budżetowych. Więc jeśli ten orzech będzie tak bolał bardzo, to jest to do zrobienia i operacja jest odwracalna.
 7. W 'poważnym' audio jeszcze nie widziałem tylnych głośników podłogowych, bo to nie ma większego sensu. Raczej stosuje się mniejsze kolumny na stojakach/podstawkach. Efekt będzie ten sam. Ten zestaw, który pokazujesz, to typowe 'kino w pudle', które jest sens rozważać tylko w skrajnych przypadkach i niedużych wymaganiach. Zresztą to też są satelitki, tylko trochę wyższe i ze zintegrowanymi nóżkami. Ale tak, jeśli nie będzie miejsca na 'normalne' kolumny i monitory na standach, to jest na rynku trochę fajnie grających małych/mniejszych zestawów. Fajnym całkiem patentem na schowanie wszystkiego byłyby też te drewniane elementy, które są na przedniej ścianie (może nawet jako ustrój akustyczny pozytywnie by zadziałały? ;)) Wysunięcie sofy nieco do przodu to też nie jest zły pomysł, raczej lepszy, niż przepychanie się obok stojaka do stołu. Pytanie, o ile będziesz w stanie to zrobić - tzn wystarczająco, by komfortowo wstawić stojaki z kolumnami i jednocześnie mieć wciąż sensowny dostęp do okna balkonowego... Chyba, że i tak tego bliższego sofie skrzydła nie otwieracie
 8. Jeśli nie chcesz wieszać głośników tylnych, to wiele nie zdziałasz w kwestii surroundów. Wchodzi w grę ich ustawienie po bokach kanapy - lewy na ścianie tuż obok okna (bez dekoracyjnego tynku ;)), prawy symetrycznie, na stojaku tuż obok narożnika. Ale to trochę ingeruje w część jadalnianą, jeśli stół jest ustawiony jak na rysunku. Alternatywnie, jeśli pójdziesz w amplituner Yamahy, możesz kupić bezprzewodowe Musiccasty jako tylne głośniki i je sobie tymczasowo ustawiać do oglądania, wtedy kable zasilające jedynie masz 'na widoku', ale nie ciągle. A na co dzień mogą grać w innych pomieszczeniach. Jeśli surroundów się nie da i już, to możesz do stereo dołożyć subwoofer, ale pewnie większość tutaj się zgodzi, że lepiej ten budżet zagospodarować w lepszy system 2.0. Więc jeśli pytasz, co da się zrobić w większym budżecie - najlepiej z tego zwiększonego budżetu pociągnąć kable i odtworzyć ten nieszczęsny tynk 😜
 9. Nie może, nie ma takiej fizycznie możliwości. Ewentualnie mogłoby to działać, jeśli TV ma funkcję PIP (picture in picture) - ale tu musisz konsultować instrukcję obsługi. Bo popatrz: Oglądasz sygnał wideo, generowany przez apkę wewnątrz TV. Żaden sygnał wideo nie opuszcza telewizora. Kabel HDMI ARC przesyła Ci dźwięk do amplitunera. Menu Settings/Options to sygnał wideo, generowany przez amplituner i przesyłany na wejście HDMI ARC w telewizorze. TV nie weźmie Ci sygnału wideo z wejścia HDMI i nie nałoży na inny obraz - czy to z innego wejścia HDMI, czy bezpośrednio 'przez siebie' generowany. Nie ma opcji. Nie ma też żadnego wyzwalacza po wejściu w menu Settings/Options, który dawałby znak TV, że ma się przełączyć na inne wejście - amplituner generuje swój obraz ciągle. Jeśli jest to Picture in Picture, to być może TV będzie w stanie w rogu ekranu wyświetlać obraz z drugiego wejścia... Taki jest niestety minus amplitunera i ARC, jeśli nie korzystasz z 'zewnętrznych' źródeł wideo.
 10. Przecież J jest ciemniejsze od H Może się rypnąłeś w opisie próbek
 11. Z rzutu wynika, że po obu stronach szafki jest po 68cm 'wolnej ściany'.
 12. Tu może być pies pogrzebany - sparuj te piloty (jak? nie mam pojęcia) i wyłącz CEC wszędzie.
 13. Masz 3 urządzenia. W każdym z nich 2 stany - HDMI CEC włączone/wyłączone. To jest 9 kombinacji. AVR musi mieć wyłączone, bo chcesz, żeby działał zupełnie niezależnie. To zostawia nam 4 kombinacje. Sprawdź je wszystkie i żyj z tą, która jest najwygodniejsza/najmniej uciążliwa Opcja alternatywna: dekoder podłączony do TV, a TV do amplitunera. Tyle, że wtedy ARC musisz mieć aktywne, a do tego potrzebujesz włączyć CEC w amplitunerze - więc też może nie działać, jak tego oczekujesz. Znów masz 4 kombinacje do przetestowania. Opcja alternatywna 2: wyłączasz CEC wszędzie i kupujesz pilota uniwersalnego jak Logitech Harmony, którego programujesz jak chcesz (włączanie/wyłączanie TV i dekodera razem).
 14. Wyłącz CEC w dekoderze, zostaw włączone tylko w TV, razem z tą funkcją Auto Power Sync. Jest szansa, że wtedy TV będzie się włączał/wyłączał razem z dekoderem. A, przy okazji - w amplitunerze włącz Pass Through dla wejścia dekodera.
 15. No ale to są tylko zniżki wynikające ze statusu studenta/licencji grupowej (duo/family)... W dalszym ciągu jest to Premium, taki sam pod kątem funkcjonalności i jakości. Co do BT - aptX to jeszcze nie aptX HD Ale fakt, że w 'majfrendowych' wynalazkach te funkcje są bardzo często dużo lepiej ogarnięte (i obecne), niż w sprzęcie uznanych zachodnich czy japońskich marek.
×
×
 • Utwórz nowe...