Skocz do zawartości

Konrad Kulwicki

Uczestnik
 • Zawartość

  231
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Konrad Kulwicki

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeśli głównym miejscem odsłuchowym będzie to przy komputerze, to bardziej prawidłowo ustawione surroundy będą na tylnej ścianie... Boczne będą za bardzo z tyłu. Czy bipole, to inna kwestia.
 2. @karbeti No nie wiem, generalnie producent zaleca 10cm odległości:
 3. Mały update, bo zestaw już hula od paru ładnych tygodni w docelowym miejscu. Ostatecznie zatem jest następująco: AVR - Denon X2600H - do niego podłączone Chromecast 3 i PS4, wyjścia na projektor oraz monitor przy biurku. Po oswojeniu się jestem z amplitunera zadowolony, są oczywiście pewne braki względem konkurencji (appka HEOS dość toporna/powolna, miło widziałbym 'pełnego' wbudowanego Chromecasta, niezbyt rozbudowane opcje kalibracji bez korzystania z dodatkowej aplikacji Audyssey, brak pre-outów, kuriozalny dość brak przycisku 'Status' na pilocie i generalnie takie se wyświetlanie informacji o utworze), ale brzmienie i bdb kalibracja automatyczna rekompensują te niedostatki. Fronty - MA Monitor 300 w bi-ampingu - przewody AudioQuest Rocket 44 i QED XT 40i - dwa zestawy przewodów bardziej na zasadzie 'bo mogę' i na wypadek, gdybym pilnie musiał oddać Rockety. Grały już przed przeprowadzką w stereo, więc łącznie są ze mną już ok. 2 miesiące. Jak wspominałem wcześniej - na moje laickie ucho grają fajnie, całkiem detalicznie i ze sporą werwą, przyzwoitą lokalizacją i sceną, a w połączeniu z Denonem raczej po miłej, ciepłej, ale jeszcze nie kluchowatej stronie. Center - MA Monitor C150, podłączony przewodem QED XT 40i Nie ma o czym pisać za bardzo, na pewno nie jest to najlepszy głośnik centralny ever, ale swoją robotę robi przyzwoicie. Nawet polskie dialogi jakby lepiej słyszalne/ zrozumiałe niż normalnie 😜 Surroundy MA Monitor 50 podłaczone przewodami QED Performance Classic 42 Te monitorki są naprawdę fajną parą głośników stereo - testowałem je tak przez chwilę i byłem pod wrażeniem. Nie miałbym specjalnie oporów przed użyciem ich jako set do sypialni albo biurkowy . Jako surroundy przeważnie nie muszą się zbytnio napocić, ale przy grach/filmach z gęstą, rozbudowaną ścieżką dźwiękową (Control <3) naprawdę robią robotę. Subwoofer MA Monitor MRW-10, przewód Wireworld Terra Subwoofer Mono Na pewno najsłabszy element zestawu, choć muszę trochę popracować jeszcze nad jego ustawieniem. Nawet obecnie - swoją rolę spełnia OK. Jest jeszcze duże pole do poprawy jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia - trwa 'zalesianie' pokoju oraz urabianie partnerki pod kątem dywanu
 4. @Wojtek_Ajla Mam podobne obserwacje. Ponadto to, o czym mówisz to jedno, a drugie - może mieć związek z poziomami źródła - Denon wydaje mi się być na to dość czuły, nie ma żadnej globalnej normalizacji głośności. Można to skompensować ustawieniem Source Level (Setup > Inputs) w zakresie -12dB/+12dB, ale wciąż może być różnica np. miedzy jednym a drugim kanałem TV...
 5. Bardzo mi się podoba zamienienie podpisami Xboxa i Playstation A bardziej do rzeczy - ciekawy slajd, pokazujący, że przy eARC @ HDMI 2.1 nie powinno być różnicy między podpięciem źródła do TV a do ampli... Oczywiście zakładając, że TV nie wykastruje sygnału po drodze :d Acz wciąż trochę dziwne, że tylko jedno gniazdo w AVR obsługuje 8K - zapewne kwestia kosztów w torze samego wejścia i/lub procesora obrazu (przy Zone 2 HDMI Out istniałaby możliwość przetwarzania równocześnie 2 sygnałów 8K)
 6. Chodziło mi o wyjście w TV. Ten konwerter będzie działał, to nie jest cud techniki czy kosmiczna technologia. Nie zabrzmi jak porządny DAC, ale do źródła, jakim jest TV, powinien wystarczyć.
 7. Jeśli to jest *wyjście* audio digital, to powinno działać - lepiej lub gorzej pod względem brzmienia, ale działać. Jeśli to faktycznie wejście, to podłączenie wejścia z wejściem raczej nie ma prawa zatrybić Chociaż nie wybuchnie, po prostu nie zadziała.
 8. Przede wszystkim - w amplitunerze podłączasz nie do TV/SAT, tylko do HDMI OUT. Do TV/SAT podłączasz tuner TV, dekoder, itp., a nie sam telewizor. Ponieważ Pioneer 520 nie ma HDMI ARC, musisz zainwestować w kabel optyczny (ewentualnie analogowy, ale będziesz miał tylko stereo) i również nim podłączyć TV z amplitunerem:
 9. Oba te pomysły są bardzo słabe z punktu widzenia brzmienia. Kolumny są projektowane i strojone pod konkretne zastosowanie - masz kolumny projektowane jako wolnostojące, są takie dedykowane do powieszenia na ścianę, są takie do zabudowy. Nie należy zabudowywać kolumn wolnostojących absolutnie. Tzn można, ale efekty będą raczej średnie, a na pewno suboptymalne w najlepszym wypadku, bo bardzo kiepskie w najgorszym. Zresztą - jeśli zrobisz wnęki w ścianach lub meblach, to wpędzasz się w tę samą pułapkę, co w zabudowie - też nie zmienisz łatwo ustawienia kolumn, też nie zmienisz ich na takie o innych gabarytach. A wyjęcie głośnika ze ściany, włożenie nowego, zagipsowanie i przemalowanie ściany może być łatwiejsze/mniej kosztowne niż zamówienie nowego mebla ;).
 10. Trochę wąsko na ścianie z TV, jak pisał OP. To jest jednak trochę ograniczenie. Natomiast jest to do ogarnięcia, jest sporo wąskich kolumn, które w Twoim pomieszczeniu powinny być wystarczające.
 11. Nie jest to dziwne pytanie Odpowiedź brzmi: tak. Ale nieco inaczej, niż myślisz, tzn wzięcie 'normalnych' kolumn i wsadzenie ich w ścianę, to bardzo zły pomysł. Natomiast wielu producentów ma w ofercie głośniki przeznaczone do montażu w ścianach. Z tym, że wtedy: najlepiej chyba zatrudnić firmę, która tego typu instalacjami zajmuje się na co dzień. w danym budżecie zestawy do zabudowy brzmieniowo będą najpewniej nieco gorsze od rozwiązań wolnostojących ograniczasz sobie możliwość modyfikacji systemu, bo zmiana wymaga praktycznie remontu. Stąd też patrz pkt 1, żeby od początku mieć optymalne rozmieszczenie głośników Jeśli jesteś świadom tych kompromisów, to jak najbardziej można się w to bawić.
 12. No tak, musisz wiedzieć, które idą do których gniazd, żeby poprawnie podłączyć kable do amplitunera... Akurat to, czy głośniki są takie same czy różne w tej kwestii nie ma znaczenia. Dokładnie tak. Podłączysz kable z puszki oraz kable od centralnego i subwoofera do odpowiednich gniazd głośnikowych w amplitunerze.
 13. O widzisz. Spytaj elektryka, który robił instalację, czy ten 'zawinięty' nie prowadzi czasem też od gniazdka do gniazdka - wtedy jest do rozcięcia i masz 2 kable do gniazdek. Powinien też Ci jakoś oznaczyć, który koniec kabla do którego gniazdka prowadzi.
 14. Jeśli masz w ścianach gniazda głośnikowe, to kable biegną w ścianach od tych gniazd w inne miejsce - przeważnie do drugiego kompletu gniazd w pobliżu lokalizacji tv (i tym samym szafki rtv) - czyli tam, gdzie postawisz amplituner. Wtedy dokupujesz krótkie odcinki kabli, którymi łączysz głośniki z gniazdami w pobliżu ich ustawienia, i amplituner z drugim zestawem gniazd (drugim końcem kabli położonych w ścianach). To, co opisujesz, jest trochę dziwne, tzn niepełne - bo nie wiem, gdzie wychodzą z drugiego końca kable doprowadzone do gniazdek głośnikowych. Może są wyprowadzone tą puszką właśnie. Wydaje mi się, że mogłeś czegoś nam nie napisać, albo źle zrozumieć, jak wygląda instalacja. PS - gniazda na głośniki tylne trochę wysoko wyprowadzone...
 15. Ale chcesz mieć wszystkie 5 głośników w suficie? Hm.
×
×
 • Utwórz nowe...