Skocz do zawartości

Thx

Uczestnik
  • Zawartość

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Thx

  1. 9 godzin temu, S4Home napisał:

    Ale kalibracja nie ma ci dodać basu. Skąd to przeświadczenie?

     

    Dopiero po ręcznym zwiększeniu głośności subwoofera w ogóle zaczął on pracowac. Wcześniej pracował tak jakby go nie było, a dźwięk był zubożony o basy. Myśle, ze prawidłowo kalibracja powinna to wyregulować. A muszę powiedzieć, ze kalibrowaniem kilka razy bo zmieniałem ustawienia kolumn i problem byl za kazdym razem. 

  2. 15 minut temu, yahoo111 napisał:

    Z ciekawości, które Goldy 100? Obecna, czy poprzednia generacja?

    Mam Goldy 50 (4G) na biurku. Odsłuchałem w salonie porównując z Bronzami 2 i Silverami 100. Między Bronze a Silver nie było różnicy (poza dokładnością basu, który w. Bronze 2 był gorszy przez przedni bas refleks), ale Gold momentalnie uznałem za fenomenalny. Wtedy.

    Tylko że w domu w ciszy porównałem Goldy 50 do Bronze 1 i czar może nie prysnął, ale zaskoczyła mnie tak naprawdę niewielka różnica między nimi. Oczywiście lepsza dyspersja, Goldy grają równo także poza osią, ponadto jest jakby inny charakter wysokich tonów, mniej męczący. Kiedyś zrobię bardziej formalne porównanie, ale zgadzam się, że różnice są zaskakująco subtelne.

    Testuje te 5g. Na marginesie poprzednia seria ładniejszy kształt miała, tak się ładnie schodziła ku tyłowi. Dzięki za opinię, trafnie to ująłeś. Jutro jeszcze będę porównywał monitory 200 z goldami, chyba 200 albo 300. Zastanawiam się czy w końcu będzie efekt wow....

  3. 14 godzin temu, S4Home napisał:

    Akurat kalibracja jest jedna z lepszych na rynku,

    To opcję Denona są nie dość przejrzyste. ale sama korekcja to numer 2 na rynku.

    Nie czujesz różnicy w x4500 a K3 jak napędza fronty? Jeśli nie to nie ma sensu żadna inna końcówka.

    Gold 100 to wspaniałe kolumny. Warte swojej ceny. Oczywiscie wynegocjowanej.

    Jak nie kupował byś wzmacniacza to warto wymienić też centralny. Od razu poczujesz różnice.

    Pozdrawiam

    Dla mnie ta kalibracja nie spełniła roli. Za mało dała basu. To na pewno. W związku z tym to nie wiem czy można jej ufać, czy jednak po kolei próbować zmieniać poszczególne ustawienia, żeby dobrać optymalny układ. A ręczna regulacja jest uciążliwa, bo trzeba przechodzić w tryb ustawień i dokonywać "w ciemno" zmiany, nie słysząc od razu efektu. Mój stary amplituner przynajmniej dawał możliwość regulacji z muzyką w tle...

    W zasadzie na razie wyłącznie muzykę słuchałem i K3 daje pewną różnicę, ale nie aż tak dużą (20-30%). Chyba, że w KD daję wiekszą zróżnicę, to może warto. Dzięki za uwagę.

    Monitory 200 dają nie za dużo basu, taki jest płytszy niż w goldach, ale z drugiej strony przecież subwoofer uzupełnia te braki...

    Mam duży dylemat jeśli chodzi o te goldy.

    Co do centralnego to rzeczywiście monitor 150 jest poniżej oczekiwań i jestem to w stanie wyczuć bez konieczności porównywania. Jaki centralny polecasz? 

     

  4. 3 minuty temu, Konrad Kulwicki napisał:

    Szkoda, że rozbijasz swój temat na 3 wątki... No ale nie będę się bawił w moderatora/policjanta ;)

     

    To ciekawe, co piszesz, bo Audyssey XT32, nie wchodząc w naprawdę drogie wynalazki typu Dirac, jest uznawana za najlepszą autokalibrację.

    Mam podejrzenie, że chodzi Ci o brzmienie tych wszystkich polepszaczy, które włącza Audyssey domyślnie - bo faktycznie Dynamic EQ i Dynamic Volume (oraz, choć w zdecydowanie mniejszym stopniu wg. mnie, MultiEQ Reference) robią z brzmienia efektowną do przesady siekę, strasznie męczącą i niepoukładaną...
    Próbowałeś zostawić Audyssey włączone, ale wyłączyć te wszystkie fajerwerki?

    A postawiłeś te 200-ki w końcu na podłodze? Czy nawet 'z szafki' nie ma istotnej różnicy? Robiłeś kalibrację osobno dla obu zestawów kolumn?
    To nie jakaś krytyka czy powątpiewanie w Twoją ocenę, raczej ciekawość co do przyjętej metodologii.

    Przepraszam jeśli mieszam z watkami, ale pomyślałem ze to juz nowy temat...

    Co do kalibracji chodzi mi zwłaszcza o ustawienie subwoofera i troche centralnego. Subwoofer praktycznie nie istniał bez ręcznej regulacji. Centralny głośnik tez troche niedoszacowany. Dynamic èq rzeczywiście jest sugerowany i go załączyłem od razu nie próbując innej opcji... trzeba wyprobowac😀aczkolwiek te efekty nawet przesadne pozwalają na wstępna ocenę co sprzęt potrafi. 

    Obecnie podłogówki są na podłodze i tak tez je testuje i porównuje z goldami. 

    To położenie podłogowej na meble rzeczywiście troche zabiera wysokich tonów, ale ten poprzedni stan tak jak pisałem wynikał zasadniczo z tego co produkował amplituner, a on dawał całkiem dużo basu, ale dźwięk taki stłumiony, fronty dawały jakby dwa odrębne od siebie wiązki dźwięku, które sie nie łączyły zbytnio, nie tworzyły takiej sceny. Nawet głośniki w tv przy zastosowaniu efektu kinowego tworzyły - oczywiście biorąc poprawkę na ich jakość - taka przestrzeń, której te fronty nie mogły wcześniej stworzyć. 

    Kalibracja była oddzielna dla goldow i dla 200. 

    A Najfajniej to wyszło jak podłączyłem Goldy na fronty, 200 po bokach i setki na tył i wszystkie jako stereo. 

  5. 2 minuty temu, Konrad Kulwicki napisał:

    Szkoda, że rozbijasz swój temat na 3 wątki... No ale nie będę się bawił w moderatora/policjanta ;)

     

    To ciekawe, co piszesz, bo Audyssey XT32, nie wchodząc w naprawdę drogie wynalazki typu Dirac, jest uznawana za najlepszą autokalibrację.

    Mam podejrzenie, że chodzi Ci o brzmienie tych wszystkich polepszaczy, które włącza Audyssey domyślnie - bo faktycznie Dynamic EQ i Dynamic Volume (oraz, choć w zdecydowanie mniejszym stopniu wg. mnie, MultiEQ Reference) robią z brzmienia efektowną do przesady siekę, strasznie męczącą i niepoukładaną...
    Próbowałeś zostawić Audyssey włączone, ale wyłączyć te wszystkie fajerwerki?

    A postawiłeś te 200-ki w końcu na podłodze? Czy nawet 'z szafki' nie ma istotnej różnicy? Robiłeś kalibrację osobno dla obu zestawów kolumn?
    To nie jakaś krytyka czy powątpiewanie w Twoją ocenę, raczej ciekawość co do przyjętej metodologii.

     

  6. Witam, miałem przyjemność dokonania odsłuchu zakupionego demona 4500 i wypożyczonego roksana k3 oraz MA gold 100.

    Dodam ze mam swój zestaw monitir audio 200 + 150 + 100 i suba mrw 10. 

    Amplituner świetny. 

    Minus to na prawdę duuuuuuze nagrzewanie, jeszcze nigdy żaden sprzęt mi sie tak nie nagrzewał... drugi minus to automatyczna kalibracja, niestety do kitu. Reszta super. 

    No i tu pytania?

    Czy końcówka mocy jest rzeczywiście niezbędna? sam w sobie amplituner daje radę, a końcówka poprawia dźwięk o Ok 20-30 % I raczej trzeba sie na tym skupić by odczuć różnice... takie pierwsze odczucia...

    Podobne odczucia mam co do kolumn. Testowałem MA Goldy 100. No i grają pod każdym względem lepiej od moich 200, lepszy sopran, ladniejsza i naturalna paleta dźwięków, pełniejszy bas... No ale to jest coś co mogę stwierdzić po dwóch intensywnych dniach odsłuchów porównując co chwile dźwięk z obu kolumn. Nie jest tak, ze różnica w tych kolumnach jest taka od razu widoczna dla każdego i juz nie mogę więcej słuchać moich monitorów 200. Poprosiłem kilka osób o ocenę i wrażenia te same. Goldy 100 lepsze ale w dużej mierze to kwestia wsłuchiwania sie i szukania różnic. Bez takiego nastawienia ta różnica nie robi aż takiego wrażenia. Różnica jest, ale nie na taka rzucająca sie dla każdego i jakoś ciezko mi siebie przekonać żeby pozbyć sie tych 200 i kupić cztery razy droższe Goldy... a dodam ze juz sie na nie napaliłem bo w wersji obudowy heban wyglądają obłędnie. Może podsumowując, efekt wow jest jeśli chodzi o obudowę heban, ale jeśli chodzi o dźwięk to nie rzuciły mnie na kolana...moze nie są aż tak dobre, a może monitory 200 nie są takie złe. poza tym moje odczucie jest takie, ze duże pudła w 200 przy takich bardzo żywych utworach tworzą lepsza scenę, coś czego podstawki nie dadzą jak dobre by nie były. 

    Polecicie jakaś końcówkę mocy? Roksan k3 tak średnio mnie przekonuje o ile w ogóle ta końcówka bedzie niezbędna do życia. 

    Monitory Goldy - czy rzeczywiście warte tej ceny?

  7. Dnia 9.05.2020 o 20:52, Konrad Kulwicki napisał:

    Dzięki. Udało sie połączyć. Jeszcze jestem w trakcie testowania, bo automatyczna kalibracja w tym denonie jak dla mnie jest słaba i ręcznie trzeba korygować. 

    Brak wysokich tonów, na pewno miał związek z wysokim położeniem tych moich podłogowych kolumn. ale chyba w 80 procentach to kwestia amplitunera. Tutaj zmiana dużo dała. Nawet przy moich monitorach 200 fajnie to wyszło...

     

  8. Dnia 9.05.2020 o 21:06, seba3002 napisał:

    Wychodzisz kablami chinch z wyjścia pre out z denona i wpinasz się w wejście by pass we wzmacniaczu. Nie znam tego wzmaka, ale obstawiam, że należy na pilocie wcisnąć przycisk AV, żeby aktywować tryb końcówki mocy. Kolumny frontowe podlaczasz pod wzmak. Daj znać czy działa. 

    Dzięki, tak właśnie trzeba było zrobić. Działa😏

    Na marginesie... końcówki z roksana poprawiaja dźwięk w mojej ocenie o jakieś 20-30% dźwięk ma lepsze wybicie, ale czy warto brac dodatkowa końcówkę mocy... jakoś nie do końca jestem przekonany

     

  9. Witam, proszę o pomoc czy dobrze myśle. Łącze amplituner denon 4500 z wzmakiem zintegrowanym roksan k3. Załączam poniżej zdjęcie tylnego panelu wzmaka. Czy należy przełączyć na bypass a następnie podpiąć amplituner (wyjście pre out) z gniazdami po lewej (poniżej napisu pre1)? kolumny fronty podłączam pod wyjścia we wzmacniaczu nie zaś w amplitunerze (czy można 2 gniazda w kolumnie podłączyć z wzmakiem a dwa z amplitunerami)? No i ostatnie pytanie, który tryb trzeba ustawić we wzmaki? Video? Co to jest to bt na przednim panelu?

     

    0E4EF4D2-363A-4487-B469-93252B18F82A.jpeg

    8D0452C9-32A1-43DB-B6B7-639D393EA27C.jpeg

  10. Czy ktoś miał może możliwość testowania różnych serii kolumn monitor audio? Tzn gold, silver, bronze i tych podstawowych. Mam obecnie monitory zwykle w zestawie 5.1 (monitor 200 front, setki na tył, centralny 150 i subwoofer mrw10), przy czym kupuje nowy amplituner denon 4500, do tego prawdopodobnie także końcówkę roksan k3 i zmiana frontów z monitorów 200 na monitor gold 100. Jeśli to mi ładnie zagra, to zastanawiam sie nad tym czy warto kupić centralny serii gold(względnie silver), subwoofer silver (względnie używany gold), i silver fx (względnie bronzy fx). Czy warto zmieniać centralny, suba i surroundy na wyższe modele - bronzy, silvery, czy tez gold? Czy ktoś miał słuchał tych kolumn i sobow rożnej serii? jakie odczucia, czy warto zmieniać te obecne monitory?

  11. Dnia 16.04.2020 o 07:49, BaliGdynia napisał:

    3500 sobie odpuść, jak się nie boisz używanych to avr-x7200w to poprzednik flagowca 8500h lub 6200w/6300h/6400 ewentualnie 4500. Sam mam 4400h i MA Silver plus wzmacniacz na frontach, w kd jako końcówka mocy pracuje.

    A jaka masz końcówkę mocy? Porównywałes może brzmienie silverów do goldow?

  12. Dnia 15.04.2020 o 01:01, BaliGdynia napisał:

    Jeśli 5.1 to
    Denon AVR-X4500H (Mam MA Silver i 4400h tylko że fronty zasila mi extra osobno końcówka mocy w kd)
    ANTHEM MRX-720
    ARCAM AVR550

    Orientujesz sie może czy miedzy 4400 a 4500 jest jakaś różnica w dzwieku? Masz eArc?

  13. 4 godziny temu, S4Home napisał:

    Ale gdzie na boki?

    Tam z boku jest błyszcząca szafka. Jeśli chcesz dać na boku jakiś surround a tył w odeglości 15 cm od niego to nie ma to wikeszego sensu.

    Moim zdaniem w tym pomieszczeniu tylko 5.1

    Ewentualnie jesli koniecznie chcesz to Atmos. Chodż tu zapewne remont by się przydał.

    No i oczywiście monitory na przód a nie podłogówki na szafkę!

     

     

    Tam z boku jest lustro, powiedzmy ze dałoby sie na jakichś uchwytach odsunąć te kolumny od ściany. 

    Czy monitory 50 byłyby Ok na boki? Jakie kolumny byłyby dobre jako sufitowe? Czy gdybym je umieścił nad kanapa przylegając do widocznej listwy sufitowej rownolegle do kolumn przednich sprawdziłoby sie to? Ewentualnie przy listwie koło tych mebli, nad kolumnami przednimi? Czy na suficie wystarczy jedna para?

    2 godziny temu, Konrad Kulwicki napisał:

    To jeszcze raz i po kolei:

    1. Z niedoborem wysokich tonów i słabym stereo chodzi o ustawienie Twoich kolumn, które powinny stać na podłodze, a stoją na szafce. Przez to masz głośniki wysokotonowe zdecydowanie powyżej uszu i słyszysz głównie średnicę i bas. Jak ustawisz na tej szafce głośniki podstawkowe, czyli te 100-ki (albo ustawisz 200 na podłodze, ale na to, ustaliliśmy, nie masz miejsca), to powinno być dużo lepiej.

    2. W trybach przestrzennych grają Ci te 100, które są ustawione w miarę prawidłowo, i C150, też ustawiony nienajgorzej - więc masz lepsze brzmienie :D

    3. Monitory 100 nie *dodatkowo*, a zamiast tych 200. Podpinasz je jako Fronty, a 200-ki wystawiasz na sprzedaż albo oddajesz do salonu, jeśli masz jeszcze taką opcję ;). Zamiast nich kupujesz na tyły 50-ki albo drugą parę 100, ale 50-ki powinny z powodzeniem styknąć w takim pomieszczeniu.

    Ok, spróbujemy w ten sposob😀

  14. 1 godzinę temu, Thx napisał:

    Ok, a jak w takim pomieszczeniu dobrać najlepiej układ głośników? 5.1 chodzi nawet nieźle (nawet na obecnym ampli), ale kusi mnie dolby atmos (którego nie zastąpi, jak to piszecie height virtualization). Czy i ile kolumn sufitowych i bocznych dobrać do dolby atmos na to pomieszczenie? Czy te sufitowe mogłyby być tuż przy tych listwach sufitowych (nie chcę wkuwać otworów na kable w sufit). 

    Przy obecnym amplitunerze dzwięk stereo (bez włączenia trybów surroundowych), jest taki bezbarwny. Dopiero jak się włączy tryb surround (efekt Hall), to jakoś to zaczyna grać. Zwłaszcza odczuwam brak sopranów. Z czego to może wynikać? Amplituner?

    salon.jpeg

    Czy na boku mogłyby byc monitory 50? A jakie sufitowe? 

    Dnia 20.04.2020 o 11:22, Konrad Kulwicki napisał:

    Na początek i budżetowo możesz sprawdzić, jak Ci zagrają te Monitory 100 które masz na tyłach, jeśli je przestawisz na fronty - tak, by mieć głośniki wysokotonowe w płaszczyźnie uszu (może być konieczne podstawienie coś pod nie dodatkowo)
    Powinno Ci to rozwiązać część problemu (niedobory wysokich tonów) i jeśli będziesz zadowolony, to na tyły wrzucisz choćby mniejsze Monitory 50 do kompletu, jako surroundy stykną - choć wciąż pozycja na parapecie to kiepski pomysł i lepiej pomyśleć o innym rozstawieniu - jak wrzucisz plan pokoju, to na pewno ktoś coś podpowie.

    Oczywiście koledzy wiedzą, co piszą w kwestii cyrkulacji itd - dobrze byłoby choćby wymontować szufladę poniżej i tam wstawić AVR.

    A gdybyś chciał wymieniać cały komplet, to daj znać, bo ta seria mnie interesuje 😜

    A dlaczego dodatkowo dawać monitory 100 na przód?czy same 200 są niewystarczające? No i jako co je podpiąć skoro maja byc z przodu? 

    Czy z tym niedoborem wysokich tonów chodzi o kolumny czy amplituner? Dlaczego np tryb stereo wychodzi słabo obecnie, taki bezbarwny jest, a juz w trybach przestrzennych tworzonych przez amplituner dźwięk jest przyzwoity? Troche tego nie ogarniam...

  15. Dnia 23.04.2020 o 07:32, S4Home napisał:

    1. W denonie to nie działa za dobrze. Był rozszerzony o HEOSA ale nie bardzo to wyszło. Yamaha daje takie mozliwości. Tyły to MusicCast 20 albo 50. Ale atmosowych bezprzewodowych nie ma. Kable ciągnie się w suficie po prostu

    2. Najpierw wstaw tak jak jest. Poźniej bedziesz sprawdzał w którą stronę poprawiać akustykę. Czy pułapki czy absorbery i gdzie.

    3. Oczywiscie że tak. Zapraszam

    Piotr

    Ok, a jak w takim pomieszczeniu dobrać najlepiej układ głośników? 5.1 chodzi nawet nieźle (nawet na obecnym ampli), ale kusi mnie dolby atmos (którego nie zastąpi, jak to piszecie height virtualization). Czy i ile kolumn sufitowych i bocznych dobrać do dolby atmos na to pomieszczenie? Czy te sufitowe mogłyby być tuż przy tych listwach sufitowych (nie chcę wkuwać otworów na kable w sufit). 

    Przy obecnym amplitunerze dzwięk stereo (bez włączenia trybów surroundowych), jest taki bezbarwny. Dopiero jak się włączy tryb surround (efekt Hall), to jakoś to zaczyna grać. Zwłaszcza odczuwam brak sopranów. Z czego to może wynikać? Amplituner?

    salon.jpeg

  16. 15 godzin temu, S4Home napisał:

    1. W denonie to nie działa za dobrze. Był rozszerzony o HEOSA ale nie bardzo to wyszło. Yamaha daje takie mozliwości. Tyły to MusicCast 20 albo 50. Ale atmosowych bezprzewodowych nie ma. Kable ciągnie się w suficie po prostu

    2. Najpierw wstaw tak jak jest. Poźniej bedziesz sprawdzał w którą stronę poprawiać akustykę. Czy pułapki czy absorbery i gdzie.

    3. Oczywiscie że tak. Zapraszam

    Piotr

    A czy do tego denona można użyć MusicCasta20 jako sufitowego atmosa? Czy w ogóle na takie pomieszczenie wystarczy 5.1.2 czy może jeszcze trzeba coś dobrać?

  17. Dzięki za odpowiedzi:)

    1. Skoro height virtualiser średnio działa, to czy i jakie byście polecili bezprzewodowe kolumny sufitowe i boczne (jakieś nieduże), żeby zbudować atmosa? I ile ich dać? Czy mogę np. przy denonie 4500 część kolumn podłączyć kablem, a część bezprzewodowo. 

    2. Co zrobić, żeby polepszyć akustykę. Plan salonu na zdjęciu (przepraszam, ale innego nie mam, a jestem obecnie w pracy poza domem).  

    3. S4Home - czy można liczyć na jaki rabat przy ewentualnym zakupie. Chyba Denon 4500h, no chyba że coś innego mi radzisz.

    image1.png

  18. Dzięki jeszcze raz za pomoc. Wychodzi na to, że idealny dla mnie będzie Denon AVR-x4500. Teraz czas na odsłuch. Jednak pojawia mi się małe ale...

    1. Nie posiada on Dolby Height Virtualizera, a to wygląda na fajną opcję (jest dostępna w niższym modelu 3600). Czy ktoś wie, kiedy wejdzie nowy model (4600?), który pewnie będzie taką funkcję zawierał. Ewentualnie czy można spodziewać się, że będzie jakaś aktualizacja firmware, która udostępni tę funkcję do tego modelu...

    2. ponoc DAC w tym amplitunerze potrafi odtworzyć dsd max. do 128, czyli już wyższej jakości dzwięku z tidala nie odtworzy. Czy w związku z tym to możliwość aktualizacji oprogramowania, czy to jest max jego możliwości. Czy wreszcie dsd 128 a wyższe to jest taki radykalny przeskok jakości, że może jednak trzeba kupić coś lepszego.

    3. niektórzy piszą o tym, ze do tego modelu (względnie 4400) warto dodać końcówkę mocy. Pytanie w jakim celu, co mi to konkretnie  da? A jeśli coś da, to po co kupować zintegrowany wzmacniacz, czy nie lepiej kupić oddzielnie przedwzmaczniacz i oddzielnie końcówki mocy. Jeśli tak to co byście polecili. Nadmieniam, że mam mało miejsca na sprzęt, więc wolałbym amplituner, ale jeśli to jest taki przeskok jakości, że szczęka opada, to oczywiście może gdzieś poszukać miejsca.

    4. co do kolumn to może mi ktoś wyjaśnić dlaczego te kolumny heco aurora 700/300 to jest taki przeskok w stosunku do monitorów 200. Które parametry o tym decydują? To niestety problem braku miejsca w mieszkaniu kazał mi kupić monitory, bo mają tylko 85 cm wysokości (poza tym polecał mi je sprzedawca z dobrego sklepu). Sprzęt trzymam w takiej wnęce (zdjęcia w załączeniu), więc jestem ograniczony  jeśli chodzi o miejsce. Ewentualnie proszę o namiary o inne kolumny do 95 cm wysokości, które byście polecali. Jeśli miałby być duży przeskok to może się zdecyduję na zmianę kolumn.

    5. czy takie ustawienie kolumn jak na zdjęciach może powodować obniżenie jakości dzwięku. Kolumny frontowe mają ze 20 cm z tyłu od wnęki, centralny z tyłu też ze 20 cm, przy czym jest cały zabudowany, tylne też ze 20 cm od okna. Czy to może być problem, a jeśli tak to jak go rozwiązać.

    6. czy jest sens kupować Denona 4500 skoro 4400 jest tańszy i w zasadzie to jest to samo. Brakuje mu tylko  synchronizacji basów, o ile czegoś nie przegapiłem. Na marginesie tylko dlaczego marantz jest o znaczącą sumę droższy od porównywalnego denona (np. marantz 7013 do denona 4500). 

    Dziękuję z góry za pomoc:)

     

    image1.jpeg

    image2.jpeg

    image3.jpeg

    image4.jpeg

  19. Dziekuje za odpowiedzi. Po ich analizie wstępny wybór wypada na: yamaha a1080 bądź a685 albo denon x4500 bądź x3500 (ewentualnie marantzsr6013). Teraz pytanie który z nich: czym w zasadzie różnią sie ww wyższe modele zarówno u yamahy jak i demona, czy jest różnica w jakości dźwięku? Wazne są dla mnie żeby dźwięk był efektowny i zaskakujący podczas odsłuchiwania koncertów i filmów. Które z nich najlepiej będą grały z monitorami audio?

    Dużo dobrych opinii przeczytałem o anthem mr520( jak tez arcamavr550), ale jeśli chodziło kino domowe to niestety juz są troche w tyle pod katem procesorów. Pytanie czy ktoś miał te przyjemność żeby porównać ww modele ze wskazanymi modelami demona bądź yamahy i jak to sie przedstawiało?

     

    no i pytanie fundamentalne, czy wybierając prawdopodobnie któregoś z ww demonów bądź yamah widzicie jakikolwiek sens żeby rozdzielać jednak procesie od końcówek czy przy tych modelach nie ma to juz sensu? 

     

    Pozdr

     

     

     

     

     

     

  20. Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze amplitunera kina domowego? Posiadam kolumny monitir audio 200, centralny c-150, tylne 100, subwoofer mrw10. Tv sony kd 65gx9505. Posiadam stary amplituner sony str de 245, basy są Ok, ale troche słabo daje wysokie tony. Calosc ma grać w salonie o pow Ok 25 m2, ale kolumny są rozmieszczone na pow Ok 11 m2. Budżet planowany Ok 5 tysięcy ale chce byc zadowolony, wiec rozważę oferty do 10 tys. Służyć ma zarówno do muzyki jak i do kina domowego. Zależy mi na wysokiej jakości dźwięku. Proszę o jakieś rady.

×
×
  • Utwórz nowe...