Skocz do zawartości

Sebastian Trzeszczkowski

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Tychy

Ostatnio na profilu byli

269 wyświetleń profilu
 1. Proszę o przesłanie na priv wycen ponegocjacyjnych : SVS SB 2000 PRO REL HT 1205 QUADRAL 12 ELAC 2070 (może się skuszę, ale nie sądzę, żeby mój budżet pozwolił na to). Wydaje mi się, że 5 letnie gwarancja oraz powyższe rekomendacje SVS SB 2000 PRO wskazują na zwycięzcę, ale jeszcze zastanawiam się nad sensem dokonania odsłuchu. Jest sens?
 2. Czy Svs SB 2000 pro będzie dobrym wyborem, czy też do 18 mkw będzie za mocny? Czy jest coś lepszego w tej samej kategorii cenowej? Teraz już wiem, że wsparcie dla muzyki konieczne.. głośniki niestety nie wyciągają niskich tonów na satysfakcjonującym mnie poziomie.
 3. Posłuchaj sobie jeszcze Chory 826, które wybrałem do Yamahy 1080. W odsłuchu wygrywały z Oberonami, Bronzami, Aurorą 700.
 4. Cześć, Jestem właścicielem Yamahy 1080 + Chory 826 + 806 + Central i do pełni szczęścia brakuje mi suba. Pomieszczenie 18m.kw, gdzie sub potrzebny głównie do kina i gier na PS4 + ewentualne wsparcie muzyki. Nie zależy mi na subie, który będzie trząsł budynkiem, w którym mieszkają też inne rodziny :), ale też nie na nijakim brzmieniu. Natrafiłem na artykuł https://www.hifichoice.pl/61#/spreads/62, w którym zachwalany jest sub Thunder SW-12, który mieściłby się w zakładanym przeze mnie budżecie. Czy jest on warty swej ceny czy też polecacie inne suby? Jeżeli tak to jakie i dlaczego? Z góry dzięki za pomoc i opinie.
 5. Do Yamahy 1080 podpięte mam ps4 po hdmi. Z Yamahy idzie sygnał do TV na arca. Jak ustawić amplituner aby podczas gry na ps4 (syn używa słuchawek podpiętych do pada) można było słuchać np. Tidal na głośnikach? W tej chwili jak przełączam na Tidala to ampli przełącza się z ps4 na Tidala i odwrotnie, jak przełączam w TV na źródło ps4 to przełącza się ampli na ps4.
 6. Sprzęt wybrany i zamówiony: Yamaha RX-A1080 + Focal Chora 826/806/Center na dobry początek Po osłuchaniu się z nowym sprzętem będę polował na dobry subwoofer. Dziękuję za pomoc!!!
 7. No i stało się. Dobrałem kolumny po udanym odsłuchu w pure audio. Odsłuchałem Klipsche RP-6000F, Audio Monitor Bronze 6, Oberony 7, Fyne F501 oraz Chora 826. Najbliżej mojego gustu były Oberony 7, ale po podłączeniu Chor 826 szczęka mi opadła. Szczegółowość dźwięku, szeroka scena zmiażdżyła Oberony. W opinii tej nie byłem odosobniony gdyż jeszcze na odsłuchu znalazła się 1 postronna osoba. Niestety jako mebel nie do końca się podobała wersja czarna (piano), ale po zobaczeniu dark wood'a chyba uda mi się przekonać żonę. Głośniki droższe oczywiście od Oberonów, natomiast różnica w jakości warta dopłaty. Niestety aby utrzymać się w budżecie (zestaw 5.0 Chora 826) zaproponowano mi AV Onkyo 840, na którym słuchałem w/w kolumn i tu mam dylemat. 1. Czy sięgnąć głębiej do kieszeni i dopłacić ~1000zł do Yamahy 1080 czy też nie ma to sensu? Czyli jakie +/- posiadają oba zestawy z praktycznego punktu widzenia mając na uwadze to, że w przyszłości będę w stanie dołożyć 2 głośniki w funkcji ATMOS. 2. Jakiego suba do tego zestawu polecilibyście, który nie kłócił by się z designem pozostałych głośników? Czy Qube 8 byłby dobrym wyborem (niestety kolorystycznie nie pasuje)? Interesuje mnie sub, który byłby dobry w kinie jak i uzupełniał walory muzyczno (chociaż chyba nie będzie w przypadku tych głośników potrzebne). Sub nie powinien wyrywać ścian sąsiadów 3. Jakie przewody polecacie do w/w zestawów na Fronty, satelity, centralny głośnik oraz suba? Nie wiem czy to ma znaczenie więc podaję długości przewodów: Fronty po 3m, satelity (9 i 11m), sub (i tu mam zagwozdkę gdzie go umieścić w mieszkaniu) między 4m (najkrótsza odległość) a 13m (najdalsza odległość aby umieścić suba w niewidocznym miejscu, o ile się to praktykuje). Z góry dzięki za wsparcie Pozdrawiam
 8. Będąc na pierwszym odsłuchu różnice z mojego punktu widzenia naprawdę były subtelne i w zasadzie odczuwalne przy utworze Bohemian Rapsody lub 4 porach roku. Basowe utwory np. Bad Guy Billy Eilish brzmiały niemal jednakowo. Aurory grały trochę jak przykryte kocem (ale tu niestety jak pisałem wcześniej może był to efekt włączonego systemu 7.0 lub mam nadzieję, że nie 7.1, bo wtedy odsłuch wogóle nie miał sensu - a tego niestety nie wiem ). Mając na uwadze moje preferencje muzyczne jakie zestawy zaproponowalibyście (amplituner + głośniki 5.1) do odsłuchu? Oczywiście mieszcząc się we wskazanym budżecie po rabatach? Prosiłbym o wskazanie zestawów a ceny na priv z oczywistych względów.
 9. Nie sądze, że sprzedawca chciał mnie oszukać - raczej chyba to historia z typu "tak wyszło". Co do pure audio to mój kolega po opowiedzeniu tej historii powiedział mi o tej opcji o której nie miałem pojęcia podczas odsłuchu. Opcje stereo załączył sam sprzedawca i to akurat widziałem, ale dlaczego potem grały inne kolumny... to już nie wiem (na ten moment moja wiedza jest nie wystarczająca aby stwierdzić przyczynę). Jako, że mogl by to wypadek przy pracy nie będę wskazywał na forum miejsca, gdzie się to stało. Czeka mnie jeszcze przynajmniej jeszcze jeden odsłuch jak nie więcej i wtedy będę miał stosowne porównanie. Chciałbym jeszcze odsluchac elac 2.0, polskie saphiry, jeszcze raz oberony i bronzy (w pure audio) i chyba rozpocznę dyskusję ekonomiczna na samym początku, bo w miarę docelowym sprzęcie chciałbym wykonywać odsłuch a nie dowiedzieć się na końcu odsłuchu o znacznym przekroczeniu budżetu (choć przy opinii moich kolegów wydaje mi się że mógł być osiągnięty przy zastosowaniu stosownych obniżek znanych z ich doświadczeń).
 10. Jestem po pierwszym odsłuchu, który nie należał chyba do udanych. Na pierwszy rzut podłączono do Yamahy 2080 aurory 700 oraz bronzy 6 w trybie stereo. Bronzy grały wg mnie lepiej, szersza sceną, a jak na mój pierwszy odsłuch byłem zaskoczony, że dźwięk stereo może mnie tak otaczać. Odrzuciłem aurory, które zostały zastąpione oberonem 7 i tu... podczas odsłuchu jednego z utworów usłyszałem wyraźny dźwięk przestrzenny wydobywający się z tyłu na co zwróciłem uwagę. Okazało się, że grały również podłączone tylne satelity... Zostały one odlaczone a ja dalej starałem się odczuć różnice pomiędzy w/w zestawem, niestety być może niesłusznie odrzucając aurory. Po zapewnieniu mnie ze grają tylko stereo niestety po chwili znowu usłyszałem kolejne dźwięki... tym razem z głośników umieszczonych w suficie...które zostały odłączone ale zostało do odsłuchu nie wiele czasu. W tym krótkim czasie oberony wydawały mi się lepsze ze względu na uniwersalność, ale nie do końca jestem przekonany że odsłuch był miarodajny. Zapytałem o kolejne kolumny, które mogłyby się drastycznie różnić od tych odsłuchiwanych, ale otrzymałem odpowiedź, że musiały by być z wyższej półki cenowej. Dopytałem się również, czy kupując zestaw 2080 czy też 1080 oraz w późniejszym czasie np. Yamahe 803 będzie różnica w stereo i tu otrzymałem zaskakująca odpowiedź, inną niż powszechnie uznawaną a mianowicie że w/w Yamahy grają lepiej w stereo niż yamaha 803. Nie jestem specjalistą w tych tematach, więc przyjąłem tą informację ale z doza nieufności na poziomie takim samym jak "odsłuch" stereo... Finalnie nie wiem czy nie grał tam jakiś dodatkowy sub etc... Otrzymałem również informację, że odsłuch na innych wzmacniaczach praktycznie się nie będzie różnił więc nie pozostało mi nic innego jak udać się po wycenę 4 opcji - Yamaha 1080/2080 + Oberony 7 lub bronzy 6. W zakładanym budżecie zmieszczono się za wyjątkiem 2080 oraz... suba i kabli. Był to mój pierwszy odsłuch, więc nie wiem jak wyglądają standardy więc umawiam się na kolejny u konkurencji mając nadzieję, że będzie wyglądać inaczej. Podzieliłem się ta uwaga z moim doświadczonym kolegą, który powiedział, że najlepiej słuchać w pure audio i tu w kolejnym odsłuchu zwrócę na to uwagę. To tyle z moich pierwszych doświadczeń i kolejne pytanie bardziej komercyjne. Czy we wskazanym budżecie zmieszczę się przy Yamaha 2080/1080 + Oberony 7 z subem? Co na tym etapie możecie mi doradzić? Jaki kolejny krok? Dzięki PS. Wcześniej twierdziłem że bronzy posiadają "bombkowe" kopułki ale po ich zobaczeniu nie jest tak źle.. i tak raczej powinny być zasłonięte (ze względu na łatwość uszkodzenia wysokich tonów - tak przynajmniej mi powiedziano przy odsłuchu)
 11. W jaki sposób mam sprawdzić , które mi bardziej podchodzą? Czy chodzi o wizualne aspekty czy też parametry (na których się nie znam )? Pod kątem wizualnym z w/w podobają mi się ELAC F6.2 oraz Aurora 700. Bronze ma kopułki jak bombki świąteczne (opinia żony ) Z poza listy podobają się nam Oberony 7.
 12. Bardzo dziękuję za propozycje, z którymi się zapoznałem, poczytałem oraz przedyskutowałem z kolegami (zwolennikami stereo i kina domowego ) W wyniku czytania lektury i rozmowie z kolegami chcę się zdecydować na dobre kino, które w przyszłości zostanie rozbudowane o stereo (dlatego zależy mi na pre-out, ale zapewne większość modeli takowe wyjście posiada) . Budżet zostawiam podobny i ty chciałbym, aby amplituner był w stanie dobrze napędzić fajne kolumny. Nadmienię, że chcę uzyskać możliwie dobre stereo, które zostanie ze mną dłużej (jak się "osłucham", to w zależności od późniejszych potrzeb rozbuduję system lub też zostanę przy kinie). Wielkość kolumn nie robi dla mnie różnicy, ale jednocześnie nie chcę kupować czegoś na wyrost czego nie będę w stanie wykorzystać. Nie będę używał bardzo dużej głośności (mieszkam w bloku a chcę dobrze żyć z sąsiadami), więc zależy mi na dobrej jakości w komfortowej głośności o ile tak mogę to nazwać. Z racji układu pokoju jestem w stanie uzyskać 5.1, no może górne głośniki w przyszłości będę mógł zainstalować do Atmosa (ale to daleka przyszłość). Chciałbym uzyskać po 4 propozycje AV oraz 4 głośników, najlepiej zestawów z tej samej firmy, bo jak czytałem to ma znaczenie (chyba że sądzicie inaczej to prosiłbym o wyjaśnienie). Wezmę pod uwagę w/w propozycje podczas odsłuchów. Podczas kilku dni nie traciłem czasu i próbowałem zapoznać się ze wzmacniaczami Yamahu, Onkyo i Marantza. Niestety poległem i stąd poniższy pytania: Czy Yamaha 685 jest w stanie napędzić dobre przednie kolumn czy też lepszym wyborem będą wyższe modele np. A880 lub A1080, A2080? Jak się mają w/w Yamahy do Onkyo 840/1100 oraz do Marantza SR 6014? Czy system kalibracji ma znaczenie (w Yamaha A1080 i 2080 są z tego co czytałem bardzo zaawansowane) w mojej sytuacji? Czy Onkyo 840 + Zensory 7 (taką propozycję podał kolega) byłby dobrym wyborem? Jakie głośniki polecilibyście do w/w zestawu? Gdzieś widziałem zestaw Yamah parowanych z B&W 603 + 607 + HTM6. Czy to dobry wybór i czy dobrze będzie to grało bez suba, którego z racji przekroczenia budżetu kupiłbym później czy lepiej zainwestować w inne tańsze głośniki z racji np. niewykorzystania i tak ich mocy w moim salonie + od razu dobry subwoofer (słyszałem, że nie warto kupować poniżej 2k)? Proszę o niepodawanie zestawów, które przekroczyłyby założony przeze mnie budget a i dobrze by było otrzymanie propozycji tańszej ale niewiele odstającej od Waszych propozycji, aby podczas odsłuchu również uwzględnił taki zestaw - a może okaże się, że moje ucho nie jest w stanie usłyszeć niektórych dźwięków i nie warto przepłacać Myślę, że następnym krokiem będzie kontakt telefoniczny, aby przedyskutować konkretne wybory i umówić się na odsłuchy (i tu pytanie czy jest możliwość odbycia odsłuchów czy też macie Z góry dziękuję.działalność wstrzymaną?). Z góry dzięki.
 13. Cześć, Obecnie jestem posiadaczem niskobudżetowego zestawu kina domowego Sony DAV DZ 880W, którego chciałbym zmienić na coś porządnego do oglądania filmów (30%), TV (15%), grania na konsoli (15%) oraz słuchania muzyki 40%. Chcę do tego celu zmienić układ salonu, którego przykład zamieściłem w załączniku. Powierzchnia salonu 18,4m.kw, natomiast "wydzielona" część AV zajmuje 13m.kw (o ile to istotne). Budżet jak w tytule czyli 12000 zł. Mieszkam w bloku więc na uwadze muszę mieć sąsiadów, których nie chciałbym niepokoić ciągłym głośnym słuchaniem, dlatego też zależy mi na zestawie, który będzie grał na wysokim poziomie już przy niskiej głośności. Słucham niemal każdej muzyki z dużą przewagą polskiego oraz światowego rocka, popu, muzyki filmowej oraz również trafi się klasyka ale zdecydowanie traktowałbym ją jako mniejszościowy udział. Posiadam konsolę PS4, na której gra cała rodzinka. TV na ten moment to Samsung 55" Full HD bez HDR, ale może w przyszłości się to zmieni. Źródła dźwięku i audio to wcześniej wspomniany TV, PS4, filmy oraz muzyka z komputera podpiętego do sieci LAN, Spotify bez premium ale po zakupie sprzętu zapewne premium z racji możliwości zwiększenia jakości dźwięku, Youtube, Netflix i być może w przyszłości NEFLIX, UPC... Pierwotnie byłem nastawiony na zakup zestawu stereo np. Yamaha R-N803D, Onkyo 8390 lub Marantz 7000n + dobre kolumny np. Zensor 7, ale po rozmowie z kolegą, który trochę namieszał mi w głowie zdecydowałem się na kino domowe z możliwością rozbudowy do dobrego stereo lub kino domowe, które będzie generowało dobry poziom stereo. Dlatego też przednie frontowe kolumny muszą być dobrej jakości z reflexem z przodu (chcę je ustawić możliwie blisko ściany). Trochę czytałem o Onkyo TX-RZ840, Onkyo TX-RZ1100, Yamaha 685 oraz 1080 ale szczerze nie mam pojęcia, czy w/w amplitunery spełnią moje oczekiwania lub też mogą przewyższać moje potrzeby zwłaszcza przy wyborze KD + STEREO. Niniejszym postem chciałbym uzyskać poradę jaki zestaw/zestawy moglibyście polecić, które docelowo chciałbym odsłuchać w salonie celem dokonania ostatecznego wyboru lub też skupienia się na dwóch, które przetestowałbym w domu. Jeżeli konieczna byłaby zmiana układu salonu to również byłbym wdzięczny za poradę.
×
×
 • Utwórz nowe...