Skocz do zawartości

lyzwad

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez lyzwad

 1. Dzięki @MobyDick . Posiedziałem nad tym chwilę i wyprodukowałem coś jak poniżej. Na zielono zaznaczone miejsca przeze mnie proponowane. W sumie zgadza się z tym, co mówisz. Planuję jeden wzmacniacz Taga Harmony TCA-240V oraz streamer Nuprime OMNIA WR-1, czyli głośność będzie taka sama. Głośniki jeszcze nie wiem. Moje pytania: 1. Czy ten trzeci głośnik bliżej toalety dawać czy olać sprawę? 2. Co to znaczy, że nagłośnienie powinno być monofoniczne? Czyli, że każdy głośnik działa w mono? Jeśli tak - to na które warto patrzeć? Wstępnie miałem w planach B&W CCM362, czyli ok. 500zł/szt
 2. Tak, to prawda, myślałem już o tym. Bardziej mnie zastanawia gdzie wiercić otwory na głośniki, żeby efekt był jak najlepszy
 3. Właścicielem Chcę mieć tak, żeby nie dawać 4 głośników na pomieszczenie (koszty), a żeby był efekt delikatnej muzyki dobrej jakości, która niesie się po pomieszczeniach.
 4. Cześć, wykańczam lokal pod gabinet medyczny i chcę umieścić głośniki w suficie podwieszanym. Do obsłużenia jest poczekalnia i dwa gabinety. Potrzebuję ustalić liczbę sztuk głośników i ich umiejscowienie. Poniżej przesyłam rzuty. Zależy mi żeby zrobić to z głową, a jestem zielony Pomożecie?
 5. Tak, póki co testowałem w salce. Plan jest żeby wziąć do domu 2-3 zestawy kolumn, nie więcej żeby nie zgłupieć. Dopiero dwa dni temu nabyłem Naim Atom. S400 zabrzmiały tak dobrze jak mogłem to sobie wymarzyć. @S4Home na Waszej stronie znalazłem jeszcze Elac Vela BS403 oraz ELAC Carina BS243.4. Jak zrozumiałem one mają bass-reflex do dołu, więc to też mogłoby się sprawdzić na mojej meblościance, prawda?. Co sądzicie na ten temat? Czy Vela gra 2000zł lepiej niż Carina?
 6. Dzięki za sugestie @Kraft i za pozostałe odpowiedzi od @Q21i @S4Home . Stanęło na Buchardt S400. Kolumny zrobiły na mnie wrażenie, ich charakter jest mi nawet bliższy niż KEF R3. Teraz tylko pozostaje przetestować w warunkach domowych dla ostatecznej decyzji. Liczę, że znajdzie się miejsce na półce i w portfelu
 7. Dzięki za odpowiedzi i propozycje. Bardzo dużo się dowiedziałem, choć przyznam że netto mam więcej wątpliwości niż wtedy gdy zakładałem ten wątek Chyba skończy się na tym, że wezmę do domu Naim'a oraz NAD M10, do tego KEF R3 (przy założeniu wytłumienia bass reflex), Focal Aria 906 (Bo ma BR do przodu), ATC SCM7 i PMC Gold. Wybiorę później najlepszą konfigurację. Szkoda bo nie wszystko jest dostępne w jednym sklepie, więc będzie to karkołomna sprawa z zamówieniami.
 8. @S4Home Dzięki za odpowiedź, śpieszę z wyjaśnieniami - kiedy pisałem przy samej ścianie to nie miałem na myśli żeby głośniki tej ściany dotykały. W moim mieszkaniu trudno będzie jednak o odległość większą niż kilka centymetrów od ściany i to zidentyfikowałem jako problem. Głośniki będą w półce o głębokości 25cm (lub 35cm jeśli zdecyduję się na KEF, choć to będzie bardzo dużo jak na moje warunki). Zdjęcie przesyłam poniżej. Co do tego gdzie wyczytałem o membranie w Buchardt, która może być blisko ściany: https://www.q21.pl/buchardt-audio-s400.html "Dlaczego pasywny radiator z tyłu?! Pasywny radiator jest droższym rozwiązaniem niż port bas-refleks, bez wątpienia nie widzimy ich często. Ale został wybrany z następujących powodów: - Kolumny można umieścić bardzo blisko ściany (w razie potrzeby!)" Dzięki za polecenie Twenty22, ale są za głębokie. Mam problem z tą głębokością, a także z wyczytaniem z opisu kolumn, która konstrukcja się nada na takie ustawienie. Póki co z kolumn rozmiarowo odpowiednich znalazłem właśnie Buchardt S400, KEF LSX, może System Audio Legend - z polecenia Q21. Albo KEF R3 na wysuwanych półkach Jak ugryźć ten problem szanowni Koledzy?
 9. @Miras23 tak tak, Naim zostaje, chodzi o to ze kolumny się nie mieszczą na głębokość, a wybrany przeze mnie model będzie musial być umieszczony zaraz przy ścianie :) @Q21 Kto wie czy sobie nie zrobię wycieczki z Krakowa :) Ten Buchardt ciekawy bo ma membranę pasywna - szukałem innych monitorów w tej konstrukcji i absolutnie bez powodzenia... czytałem tez, ze w porównaniu do KEF R3, Buchardt radzi sobie nieco gorzej na niższych głośnościach - ale to do sprawdzenia.
 10. Prawie już kupiłem KEF R3 i Naim Uniti Atom (Dzięki @Q21 za rozmowę przed kilkoma tygodniami), ale okazuje się, że nie będę miał za dużo miejsca na głębokość i KEFy nie wejdą. A nawet jeśli wejdą to na styk i musiałyby być przy samej ścianie, czyli jest problem z bass reflex. Co w takim wypadku? Jest Buchardt Audio S400, który ze względu na inną konstrukcję mógłby być ustawiony przy samej ścianie (tak wyczytałem...). Są jakieś alternatywy do tych kolumn?
 11. Dzięki serdeczne! Oby tylko się dało złapać używki i będzie gitara
 12. Cześć, siedząc w czterech ścianach szukam pierwszego porządnego zestawu audio all-in-one do niewielkiego pokoju (ok. 15m2). Ograć nie ma jak, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują mi, ze Uniti Atom + R3 to może być dobry wybór. Budżet? Nic drożej - będę i tak celował w używki. Czy macie jakieś rozsądne alternatywy w podobnej (nie wyższej cenie)? W szczczególnści spośród tych bardziej popularnych, żeby dało się wyhaczyć używane.
×
×
 • Utwórz nowe...