Skocz do zawartości

J4Z

Uczestnik
 • Zawartość

  3 056
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez J4Z

 1. Panowie a takie tanie Sparki to jest ta sama klasa co kolegi Scorpio tylko wo o wiele mniejszych pomieszczeń? Trochę się gubię w starych modelach AP https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/1-paar-audio-physic-spark-high-end-standlautsprecher/1950577849-172-25888
 2. Ok proszę Państwa, teraz odwróćmy sytuację. Jak ktoś jest zdrowy i wrzucam jego zabawne zdjęcie to już jest w porządku? Śmiejecie się, lajkujecie? Bo takich przypadków jest tu mnóstwo. Jak ktoś jest zdrowy to już można się z niego śmiać i "wytykać palcem"? Kto tu traktuje Petera inaczej, ja czy Wy?
 3. Pamiętajcie Panowie że liczy się wnętrze Nie okładka
 4. Już chyba była ta rozmowa, ale... Na 40tkę coś dali lub inne dziesięciolecia oprócz 50? Może czekają na 100
 5. Zabawnie to wygląda i tyle. Peter pewnie sam się z tego śmieje. Dystans też się liczy. Ok, choćby nie wiem jak mnie korciło to już nic tu nie wrzucam. Zabawnie i uroczo * Nie
 6. A co tu się stało? Grubo
 7. Bliżej, dalej, od ściany za nimi. Najlepiej jakbyś z siedzeniem i kolumnami tworzył trójkąt równoboczny. Dać trochę miejsca z boku bo tam z prawej to pamiętam że nie ma za dużo. Sprawdź różne dogięcie kolumn do środka. Czytałeś coś o ustawieniu stereo?
 8. @Yahoou a później coś piszę o końcu. Weź tu ogarnij *kocu No to też jest fakt. "Lepszy" zestaw ma większe prawdopodobieństwo zagrać lepiej w niesprzyjających warunkach, niż "gorszy". Pomijając synergię z pomieszczeniem. Ale ciekawe jak bmn zagralyby np... U mnie
 9. "(malutka wgniotka w jednym wysokotonowcu niewpływająca w żadnym stopniu na odsłuch)" Czy oby na pewno niewpływająca? Pamiętam że na AS dyskutowali na ten temat.
 10. Może faktycznie jestem za bardzo radykalny. No, wszyscy chcą grać, ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na brzydale na ścianach. Tylko ja w takim wypadku zastanawiam się nad sensem wydawania większych (dla każdego są to inne kwoty) pieniążków na zestaw. Tutaj każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
 11. Pierwsze co to akustyka i poprawne ustawienie jak ma to grać a nie wyglądać. Takie jest moje zdanie.
 12. Puste pomieszczenie może subiektywnie rozjaśniać brzmienie ale żeby aż tak że Ci przeszkadza? Dziwne, dla mnie to bardzo ciemne granie było. Na tyle że szukałem jak najostrzejszego wzmaka. Potraktowanie pierwszych odbić powinno wpłynąć na średnie i wysokie (subiektywnie zmniejszyć ich ilość) co może dać odczucie większej ilości basu. No i do 36m to już chyba aurora 1000, a nie 700. Wygrzewanie, w moim przypadku ok 200h, jednak najwięcej różnic w pierwszych kilkudziesięciu h. Idealnie to pojęcie względne w audio. P.S. Podstawy rozstawienia stereo też przydałoby się żebyś ogarnął.
 13. Wpszoniak wspomina o tym na swoim blogu, widziałem na YT, i chyba @Kraft też o tym wspominał ostatnio.
 14. Lub może zajść. Nie wnikałem. Wiem że lepiej unikać takiego ustawienia.
 15. Kumam. Wiedz że w 15m można im to zapewnić. Sam mam blisko tych wartości. Adaptacja też pomoże w wydobyciu potencjału. P.S. Jak kolumny są w tej samej odległości od bocznych jak od tylnej to zachodzi coś niepożądanego.
 16. Co masz na myśli? Jak Twoje słowa przełożyć na brzmienie?
 17. Mnie chyba bardziej odkrywanie starej płyty na nowo. Chyba. Czasem aż potrafi się oko zaszklić
 18. Można trochę pogonić, zrobić przerwę na muzykę i inne hobby. Znowu pogonić. Jak już jest fajnie to posprawdzać różne kabelki, źródła. Jak się znudzi zestaw to znowu pogonić. Jest na forum tekst: krew, piach i łzy, jednak może to też być przyjemna droga. Jak nie mamy ciśnienia że już teraz, najlepszy zestaw muszę mieć. Na spokojnie, bez ciśnienia. Poruszać się umiejętnie żeby nie wypalić się. Dużo zależy od podejścia i tego czego oczekujemy.
×
×
 • Utwórz nowe...