Skocz do zawartości

Aggressive

Uczestnik
  • Zawartość

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. @RoRo gwint w kolcach standardowo jaki ma rozmiar ? Jest to oczywiście do zrobienia, ale to już kwestia dogadania z ewentualnym kupującym jaka opcję sobie życzy, bo nawiercać wszystkie pod kolce nie ma chyba sensu bo będzie to gorszej wyglądać gdyby ktoś chciał je postawić na gumowych nóżkach, gąbce czy filcu, a otwory zostaną. Druga opcja też jest oczywiście do zrobienia, muszę tylko wygoglowac o co kaman bo nie miałem wcześniej styczności z takimi kolumnami ani stojakami.
  2. @tomek4446 oczywiście wymiary podstaw jak i wysokość wałka do ustalenia, kwestia tylko docięcia blachy na odpowiedni wymiar i wycenienia większego formatu blachy. Można zrobić i 50x50cm Cena z czasem może ulegnie zmianie na plus, ale muszę obrać jakiś sposób szybszej obróbki, nawiercenia, gwintowania i pogłębiania otworów. Nie robię tego z automatu tylko każdą blachę indywidualnie pasuję pod każdą stronę wałka. Nie mam na to póki co dobrego sposobu. Aby uniknąć ewentualnych niedoskonałości na powierzchni walka jest on na całej długości toczony aby powierzchnia była idealnie gładka, a blacha jest przed malowaniem ręcznie szlifowana. Dołączam nowe zdjęcia, te kropeczki białe na podstawie to kurz Krytykę oczywiście przyjmuje i dziękuję za zwrócenie uwagi. Jestem świeżo po zakupie kolumn jak i amplitunera i dopiero testuję ich ustawienie. Liczyłem się z tym od samego początku bo w innym temacie koledzy również podzielali Twoje zdanie. Zanim w ogóle zacząłem cokolwiek czytać na ten temat to pomysł był aby tam wcisnąć podłogówki, ale na szczęście koledzy szybko wybili mi ten pomysł z głowy. Kolumny podstawkowe miały być kompromisem, który na ten moment akceptuję bo i tak brzmi to lepiej niż głośniki z tv. Ps. Proszę nie ciągnąć wątku złej akustyki w tym temacie. Jestem świadom, że na ten moment nie będzie to brzmieć najlepiej bo sama meblościanka jak i akustyka (kształt) pomieszczenia jest nie najlepszy. @lysyrafal dziękuję za zwrócenie uwagi. Jestem świadom takiego ustawienia i póki co jestem na etapie jego testowania. Będę rejestrował temperaturę w tej "budzie" i zobaczymy czy będzie taka konieczność, ale jeśli tak to rzeczywiście amplituner pójdzie półkę wyżej. Dziękuję.
  3. W teorii tak było by najprościej o ile robiłbym wszystkie jednakowe standy lub w bardzo przybliżonych wymiarach. Wstępnie najtaniej jak można trzeba przyjąć 400zł/para z racji na nie koszt już samego materiału, a czas pracy nad takim stojakiem. Oczywiście cena aktualna jeśli wymiary zamówionego stojaka będą takie same lub zbliżone do mojego. Tj. wysokość 45cm i wymiar dolnej i górnej podstawy 20x20 (na zdjęciu 20x24). Koszt wysyłki do ustalenia, ale w sumie dwa takie stojaki to blisko 25kg wagi.
  4. Cześć. Niedawno nabyłem kolumny podstawkowe pod które potrzebowałem stojaki. Jak zobaczyłem ceny w necie to zdębiałem, dlatego postanowiłem wykonać je samodzielnie. Niestety materiał na składach w ilości, które potrzebowałem nie wychodzi zbyt tanio, ale przede wszystkim jest to (nie chwaląc się) zdecydowanie inna jakość Nogę stojaka zrobiłem z pełnego wałka 50mm co w połączeniu z dwoma blachami o grubości 5mm dało ok 11kg wagi na stojak. Aby uniknąć ewentualnych naprężeń i odkształceń blachy podczas spawania postanowiłem nawiercić w każdej blasze i po obu stronach wałka 3 otwory 6mm i przykręcić blachy stożkowymi śrubami tak aby nie wystawały poza wysokość blachy. Dodatkowo między wałek, a blachę z obu stron zastosowałem masę sikaflex aby ewentualnie absorbowała drgania i nie przenosiła je na cały stojak Stojaki nie licząc podkładu były 3 razy malowane. Gdyby był ktoś zainteresowany to mogę takowe stojaki wycenić i wykonać. Wszystko do ustalenia indywidualnie.
  5. Cześć. Mam do Was wielką prośbę przed zakupem ostatniego elementu do ww zestawu. Na dzień dzisiejszy posiadam kolumny Mission 701 oraz tv z wejściem optycznym i hdmi. Patrząc za używanymi wzmacniaczami nie spotkałem żadnego, który miałby takie wejścia co tv więc musiałbym zastosować konwerter i tutaj pojawiają się moje pytania: 1. Czy zastosowanie konwertera ma jakikolwiek sens ? Po przejściu sygnału cyfrowego w analogowy utracę jakość optyka ? Ktoś pomyśli, że i tak nie mam wyjścia, ale są przecież amplitunery, które mają zazwyczaj mnóstwo różnych wejść i nie muszę nic konwertować. 2. Czy brać pod uwagę w ogóle amplituner Waszym zdaniem ? Nie ukrywam, że radio też by się od czasu do czasu przydało Czy lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz + tuner ? 3. I pytanie, które najbardziej mnie zastanawia. Czy sposób podłączenia wzmacniacza/amplitunera do tv (rodzaj wejścia) ma wpływ na to czy będę musiał za każdym razem przy włączaniu tv, włączyć również wzmacniacz/amplituner ? Można zrobić tak, że przy włączeniu tv dźwięk z automatu będzie odtwarzany z kolumn ? Dlaczego pytam ? Wiele urządzeń z drugiej ręki nie posiada pilota, czy w takim przypadku przy włączeniu tv będę musiał manualnie z panelu włączyć wzmacniacz/amplituner ? Druga sprawa, że i tak wolałbym aby to się działo z automatu bo nie potrzebuję kolejnego pilota.
  6. To mam jakąś sensowną alternatywę wg Was ? Nawet jakbym zwiększył budżet do 2000zl to najlepszą alternatywą okaże się soundbar ? Załamka. Z podłogowymi jest lipa bo nie mam ich gdzie postawić
  7. A dlaczego monitory odpadają ? Za duże pomieszczenie ?
  8. Cześć. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze wzmacniacza/amplitunera oraz kolumn podstawkowych do salonu o powierzchni 38m2. Z racji na bardzo kiepska akustykę pomieszczenia (l-ka), oraz samo miejsce w którym będą one stały (wnęka w meblościance obok tv) odrzuciłem na starcie kolumny podłogowe. Z racji na niski budżet jestem zdecydowany na zakup używanego sprzętu. Dom/salon świeżo postawiony więc jakiś sprzęt w stylu vintage odpada. Wiem, że wygląd nie robi dźwięku, ale jest to jednak dla mnie kluczowy aspekt. Zapytacie może po co chce w ogóle inwestować w to kasę skoro pomieszczenie źle przygotowane. Po pierwsze dla sprawdzenia jak to w rzeczywistości będzie "współgrać" i czy tylko tak słabo to wygląda na papierze, a po drugie wydaje mi się, że każdy zewnętrzny głośnik będzie niż ten w tv. Kolumny głównie pod tv, ale także do odtwarzania muzyki od czasu do czasu. Głównie grane ciepłe radiowe brzmienia (pop, dance, rock, klasyczna). Zastanawiam się jeszcze nad funkcją radia wbudowanego (amplituner) lub osobnego tunera, ale tutaj liczę na Waszą pomoc. Oczywiście byłbym bardzo wdzięczny za podawanie konkretnych nazw sprzętu jakiego powinienem poszukiwać w tym budżecie, ale żeby nie było, że idę na łatwiznę byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki na co zwracać uwagę w specyfikacji urządzeń aby to dobrze brzmiało i prawidłowo współgrało ze sobą.
×
×
  • Utwórz nowe...