Skocz do zawartości

Bredziak

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa, Wilanów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W TV mam: odbiornik HDMI W Aplitunerze jak na zdjęcia poniżej - zrzuty z przeglądarki Martwi mnie to, że w ustawienia wejścia mam brak źródła i nie mogę tego zmienić - nie wiem, czy to tutaj mam szukać Audio Select: HDMI? Bo nie widzę tego w ustawienia nigdzie. No i w przypisanych wejściach jak włączam sterowanie HDMI pojawia się przy TV Audio "---", co jak rozumiem jest automatyczne i niezmienialne, jeśli włączone jest sterowanie HDMI.
 2. No tak, pisałem wcześniej, że podłączenie Horizona do ampli, a potem na TV daje dźwięk i obraz, więc kable są ok, wtyki też. Ale ja chcę mieć tak, jak miałem wcześniej, żeby z Horizona do TV, a potem do ampli, więc pytanie, czy w tych ustawieniach, które wysłałem jest coś nie tak, czego nie widzę, czy to coś innego?
 3. No ja też tak mam. Wcześniej nie było problemu, a teraz nie działa. Masz takie same ustawienia jak te w poprzednim poście? (Tym ze zdjęciami)
 4. No niestety - tak jak opisywałem w poprzednich postach. Nie ma dźwięku z TV na Ampli przez ARC.
 5. Hej, dzięki za sugestię. Właśnie chciałem to zrobić, ale okazało się, że jedyny optyk w domu to światłowodowy patchcord i nie byłem w stanie go wpiąć w porty w ampli i TV. Jedyne moje pytanie jest takie - skoro mogę za pomocą tego niby zepsutego portu przekazywać obraz do TV, a w TV widzę ustawienia ampli, a jednocześnie działa ARC (włącza się ampli gdy włączam TV), to czemu ampli nie odtwarza dźwięku? Samo połączenie HDMI powinno wystarczyć i jak dotąd wystarczało. To co się teraz stało?
 6. No dobra, ale jaka jest korzyść takiego podłączenia vs. to, o którym pisałem? Jeśli wskażesz mi konkret, to chętnie posłucham, bo wydaje się, że to tylko kwestia kosmetyczna. Lapka podłączyłem tam z rozpędu Podłączyłem dekoder do ampli i pozostawiłem podłączony kabel HDMI OUT do portu ARC w TV - obraz jest przekazywany, dźwięk także, ARC funkcjonuje. Ale tak jak przypuszczałem, gdy tylko włączam YouTube, czy Netflixa, na ekranie pojawia się komunikat, że rozłącza się ze sprzęty AnyNet+ i dźwięk milknie. W ustawieniach TV jest włączone przekazywanie dźwięku do odbiornika zewnętrznego i jakieś kreski aktywności się pojawiają, ale nie ma dźwięku w głośnikach. Czyli to chyba nie kwestia portu jednak, tylko ustawień? Jak ja to powinienem ustawić? Jakie zdjęcia powstawiać tutaj, żeby Wam zobrazować obecne ustawienia? Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc! Jesteśmy dalej niż na początku Bredziak
 7. Horizon UPC - a po co mam go podłączać do Ampli? Tym bardziej, że częściek korzystam z YouTube na TV, niż z kanałów kablowych... No jasne Od tego zacząłem. A jak nie zadziałało, to zrobiłem reset ustawień i na nowo konfigurowałem ustawienia - nic nie dało. Po sprawdzeniu połączeń, wydaje się, że jest uszkodzony port HDMI ARC w ampli, bo laptop też go nie wykrywa - tylko na tym porcie
 8. Podłączyłem laptopa do portu AUX z przodu i działał. Podłączyłem do portów CBL/SAT, MediaPlayer itp. z tyłu i też muzyka z lapka poleciała w głośnikach ampli. Podłączyłem do portu ARC - laptop nie wykrył sprzętu, dźwięku nie było - rzeczywiście pewnie padł port. Nie mam tego podłączonego w taki sposób. Mam HDMI z TV do Ampli tylko dla dźwięku, z dekodera mam HDMI do TV pod obraz i dźwięk.
 9. Ad. 1. Dopiero jak już próbowałem wrócić do ustawień, które wcześniej działały, wcześniej nie. Ad. 2. Radio Internetowe, czy System NAS (po Wi-Fi) dają odtworzyć dźwięk.
 10. Witam, mam problem z ustawieniem przejścia dźwięku z TV Samsunga UE50JU6400 do Amplitunera Denona AVR-X1300 - z wykorzystaniem ARC. Przez parę lat od zakupu i po pierwszym ustawieniu wszystko działało poprawnie, ale po zmianie podłączenia kabli HDMI, a następnie po powrocie do oryginalnych ustawień, dźwięk z TV nie jest odtwarzany przez amplituner (inne źródłą grają, tym radio internetowe), TV daje dźwięk jak wyłączam wyjście na ampli, ale jak uruchamiam dźwięk przez ampli, to dźwięku nie ma. Pisałem do paru serwisów, ale bez odpowiedzi lub z odmową przyjazdu do domu. Próbowałem już zresetować ustawienia i ustawić wszystko na nowo, ale bez skutku. Może mi ktoś pomóc? Czy ktoś z tu obecnych prowadzi serwis i mógłby podjechać do nas na Wilanów, żeby to ustawić lub sprawdzić, co się dzieje? Próbowałem podmienić kable, bez skutku. Pozdrawiam Tomasz Brede +48607930924
 11. Witam, mam problem z ustawieniem przejścia dźwięku z TV Samsunga UE50JU6400 do Amplitunera Denona AVR-X1300 - z wykorzystaniem ARC. Przez parę lat od zakupu i po pierwszym ustawieniu wszystko działało poprawnie, ale po zmianie podłączenia kabli HDMI, a następnie po powrocie do oryginalnych ustawień, dźwięk z TV nie jest odtwarzany przez amplituner (inne źródłą grają, tym radio internetowe), TV daje dźwięk jak wyłączam wyjście na ampli, ale jak uruchamiam dźwięk przez ampli, to dźwięku nie ma. Pisałem do paru serwisów, ale bez odpowiedzi lub z odmową przyjazdu do domu. Próbowałem już zresetować ustawienia i ustawić wszystko na nowo, ale bez skutku. Może mi ktoś pomóc? Czy ktoś z tu obecnych prowadzi serwis i mógłby podjechać do nas na Wilanów, żeby to ustawić lub sprawdzić, co się dzieje? Próbowałem podmienić kable, bez skutku. Pozdrawiam Tomasz Brede +48607930924
×
×
 • Utwórz nowe...