Skocz do zawartości

kacper.kaps

Uczestnik
 • Zawartość

  182
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kacper.kaps

 1. Nie rozumiem, czemu 'typowo polskie'. Wiesz Piotr, skoro u mnie się z Diamondami NuPrime świetnie sprawdza, to czemu mam nie polecić? Napisałem tak, bo nie spotkałem się z tym, żeby jakikolwiek salon polecał tutaj ten zestaw, a autorowi tematu nie zaszkodzi na pewno chociaż odsłuchać. Każda opinia chyba się na forum liczy, a nie tylko tych, którzy czerpią z tego profit.
 2. Moja propozycja: NuPrime STA-9 + DAC-9. To moja obecna elektronika i będę bardzo mocno jej bronił, choć nikt z salonów Ci tego zestawu nie zaproponuje Grają u mnie z Diamondami 28 i jest pięknie, ale zgrywaliśmy je także z kolumnami YB Audio Zonda Beryllium i było naprawdę fantastycznie. Kumpel ma pre i końcówkę Parasounda i jak usłyszał NuPrime to zrobił wielkie oczy, że takie maleństwa mogą zagrać w ten sposób. Do wyrwania za mniej niż 7000 na pewno jak pogadasz, a i z czasem możesz rozbudować to o drugą końcówkę STA-9. Ja na pewno to za jakiś czas zrobię, ale chyba w pierwszej koleności wymiana kolumn, pewnie na coś ze stajni YB Audio. Robiłem bezpośrednie porównanie z Vincentem SV-237MK, który wypadł imo gorzej.
 3. Miałem ten zestaw ponad rok temu, i do tego kable Audioquesta z TopHifi za 30pln za metr bodajże. To wystarczy. No i niepotrzebny Ci kabel z 4 żyłami. Podłączasz jedną żyłę do +, drugą do - i jest ok.
 4. Z moją dziewczyną niedawno temu chcieliśmy sobie taki inside nasz wydziarać, a konkretnie 'kanapkę z żółtym serem' (długa historia), ale nie starczyło jej odwagi
 5. W razie czego, NuPrime całkiem sprawnie odpowiadają na pytania i może nawet dodadzą coś od siebie jeśli chodzi o technikalia. support@nuprimeaudio.com
 6. Generalnie to ja mam trochę inny zestaw i to samo w sobie ma prawo grać inaczej. Metaliczności nie zaznałem jeśli chodzi o górę. Nie wiem, jak zagrałaby Twoja końcówka razem z DAC od NuPrime, ale u mnie jest ok. Nie czuję nadmiaru detali, tym bardziej w rocku/metalu. Może to zasługa Diamondów, które same w sobie stoją po tej ciemniejszej stronie grania. Co do budowy końcówki, to oprócz braku triggera i małych gniazd od kabli głośnikowych, nie mam absolutnie zastrzeżeń. Co masz na myśli mówiąc, że brakuje w STA AMG regulowanego wejścia?
 7. Czekam na wrażenia. U mnie każdy dzień pokazuje mi, że podjąłem dobrą decyzję. Aż mam ochotę już wziąć drugą końcówkę na testy.
 8. @slaw0001 Z ciekawości, jak ostatecznie wypada w Twoim odczuciu NuPrime, podbiję temat.
 9. Generalnie nie użyłbym słowa 'odmulać'. Wzbogaciłem jego brzmienie na każdym paśmie i uważam, że to był bardzo dobry wybór. Aż się dziwię, że te dzielone zestawy są tak niedoceniane. Imo zagrało to o wiele lepiej od tak chwalonego Vicka 237.
 10. Nie do końca. Zestaw NuPrime dostałem z kablem Silver Sonic Air Matrix XLR i to połączenie zagrało tak jak powinno. Potem dostałem jeszcze drugi Wireworld Silver Eclipse 5 RCA z informacją, że może zagrać troszkę ciemniej niż ten XLR i to się potwierdzilo w ślepym teście. Moja dziewczyna nie wiedziała, który kabel gra aktualnie.
 11. Chodzi o porównanie kabli. RCA (przymulony) vs XLR (nieprzymulony)
 12. Zostały XLRy. W weekend robiłem testy z dziewczyną i przełączałem pomiędzy Silver Sonic Air Matrix XLR, a Wireworld Silver Eclipse 5 RCA. Musiałem przy tym wyrównywać poziomy, bo XLR jest o kilka dB głośniejszy. Test polegał na puszczeniu muzyki na jednym kablu, pauza, przełączenie switcha XLR/RCA, wyrównanie głośności, play. Przerwa pomiędzy pauzą a play wynosiła mniej wiecej 4-5 sekund. Mój słuch już nie jest taki jak kiedyś, dlatego wszystkie nadzieje położyłem w słuch dziewczyny, która w ślepym teście wskazała XLRy na te, które grają 'mniej zamulonym i czystszym' dźwiękiem. Zapytałem, czy na serio słyszy różnicę, powiedziała, że tak. To mi wystarczyło do podjęcia decyzji. RCA dziś zwróciłem do salonu, XLRy ze mną zostały. Obecnie ołtarzyk wygląda w ten sposób. Audiolab na razie jest drogą podstawką do końcówki
 13. Możliwe, że jest tak jak mówisz. Możliwe, że mózg spłatał mi figla. Możliwe, że faktycznie różnica była delikatna na basie i wysokich. Jestem jednak zwolennikiem tego, żeby kupić, odpalić i zwyczajnie cieszyć się muzyką.
 14. Czyli rozumiem, że jak kupiłem ostatnio pre+dac + końcówkę mocy i model testowy, który miałem wcześniej w domu grał ładnie schodzącym basem, bez dudnienia, a po odpaleniu nowej prosto z pudełka na tym samym kawałku bas lubił lekko przymulić, co znikneło po 1-2 dniach ciągłego słuchania, to też jest przyzwyczajenie?
 15. I jak tam progres w odsłuchach?
 16. Tak samo, jak STA-9, to połączona klasa A+D, stąd grzanie obudowy. Na początku odpalenia mojej 'dziewiątki' też odczuwałem lekkie dudnienie basu, czego już nie było po dobie-dwóch praktycznie regularnego grania. Odczekaj do soboty-niedzieli i daj znać, co się zmieniło w Twoim odczuciu. A propos wyłączania, to ja zostawiam moją końcówkę włączoną zwyczajnie. Wyłączam ją tylko wtedy, kiedy wiem, że nie będzie mnie w domu przez dłuższy czas (czytaj: czasami w weekend).
 17. Oj jest ogromna. Miałem Vincenta 237 ostatnio, który był już ogromny, to Emotiva XPA jest podobnych gabarytów, tylko wyższa.
 18. Ja słuchałem w domu Emotivy A2 w połączeniu z ich integrą TA-100, która podobno brzmi lepiej niż pre z tej samej półki i nie byłem zadowolony. Za duże V, bolały uszy przy dłuższym odsłuchu. Edit: Tylko, że to była seria BasX, nie XPA. Może wyższa seria ma inny charakter brzmienia.
 19. Najlepiej po prostu włączyć nowy, niech pogra po cichu dobę-dwie i się nie sugerować. Ja wielkich różnic nie doświadczyłem, ale nie słuchałem głośno. Wydaje mi się jednak, jakby bas był trochę przymulony na początku, mniej sprężysty i wolniejszy. Szczegółowość też chyba mniejsza, ale specjalnie nie testowałem wczoraj na głośniejszych poziomach, żeby sobie nie zawracać głowy różnicami. Po prostu podłączyłem, odpaliłem muzykę, gra sobie to w tle, a odkręcę potencjometr w weekend. Nie mam też jakiejś świetnej pamięci słuchowej, żeby się konkretniej wypowiedzieć. Mały edit: czytając wstęp do testu monitorów @Krafta, 'pożyczyłem' sobie do testów kilka utworów/albumów i np. dzisiaj włączając album Lee Ritenour 'Overtime' i słuchając kawałka 'Is it you?' odnoszę wrażenie, że ten zestaw gra po prostu rewelacyjnie. Bas raczej krótki ale wyraźnie zaznaczony. Nie spodziewałem się nawet, że tak przypadną mi do gustu dobrze kontrolowane niższe rejestry, bo jeszcze jakiś czas temu byłem jednak bassheadem i wychodziłem z założenia, że nieważne jak, ważne żeby dmuchało, ale jak widać do pewnego brzmienia trzeba dojrzeć, tak samo jak do czerwonego wina Przez ten sprzęt zaczynam słuchać jazzu, co kiedyś dla mnie było abstrakcją, ale co tu dużo mówić, zwyczajnie zaczynam doceniać dobrze zrealizowaną muzykę.
 20. DAC-9 działa w tym wypadku także jako przedwzmacniacz. Bezpośrednio do STA-9 nie podłączałem, bo jednak nie mam żadnego RCA pod ręką. Node2i jest podłaczone coaxem do DAC-9, a ten XLR-ami do STA-9.
×
×
 • Utwórz nowe...