Skocz do zawartości

ArturXYZ

Uczestnik
  • Zawartość

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez ArturXYZ

  1. Piotr A co poleciłbyś do 409-tek? Artur
  2. Dzięki za poradę. W przyszłości będę na to zwracał uwagę.
  3. Nie miałem takiej świadomości - dzięki za tą informację. Wybierając cały sprzęt byłem już trochę przytłoczony ilością informacji i ogromem dostępnej oferty. To jest mój pierwszy zestaw i od czegoś trzeba zacząć. Słuchałem Arii i porównywałem z kilkoma innymi modelami i najbardziej mi to brzmienie pasowało. Z czasem będę sprzęt ulepszał / wymieniał - wymiany kolumn nie wykluczam, a wręcz przewiduję. Skoro jesteś "na linii" to co mógłbyś polecić z podłogowych kolumn, żeby były pozbawione tego słabego punkty arii, ale poza tym brzmieniowo były do nich podobne? Pytam mocno przyszłościowo.
  4. Wtedy to była raczej wina nagrania - to były jakieś dyskotekowe kawałki umpa umpa z dominującym basem - wzmak rozkręcony na około 100% i wtedy to się działo. Wystarczyło odrobinę ściszysz i było OK. Przy zdecydowanej większości nagrań (też disco) - pomimo 100% (lub blisko tego) głośności nic nie dudniło. Ogólnie efekt wow był niesamowity. Żadnych zniekształceń, żadnego dudnienia, dźwięk nadal wyraźny. Ogólnie mam może małe zastrzeżenia do chyba średnicy. Np. nie bardzo mogę używać tego zestawu do oglądania TV, bo dialogi są niekiedy niewyraźne - jakby za cicho, ale jak podgłoszę to basy przy muzyce czy dźwiękach będzie już za głośny. Również w muzyce klasycznej brakuje jakiegoś jakby wypełnienia - tak mi się wydaje. Natomiast w rocku, jazzie, muzyce instrumentalnej i zwłaszcza w pop/disco - jest bardzo dobrze. Natomiast za jakiś czas pewnie będę kombinował z lampowym wzmacniaczem. Może źródło też warto ulepszyć, bo jak porównuję nagrania z płyty CD vs. Tidal (HQ albo Master) z bluesound node 2i - to z CD dźwięk jest przyjemniejszy - nie wiem jak to opisać, ale bardziej detaliczny, klarowny, więcej słychać. Czy zmiana zasilania w node 2i by pomogła? Zdaje się że są zestawy gotowe do zamontowania zewnętrznego zasilacza.
  5. Trochę późno, ale chciałem się podzielić info, że ostatecznie kupiłem jeszcze w grudniu - Focal Aria 926, Atoll IN200 i do tego Atoll CD50, ale gram głównie z Tidal używając BlueSound node 2i. Kolumny stoją blisko ściany tylnej (tył kolumny jakieś 10 cm od ściany), a jedna bocznej (jakieś 5 cm) i nie dostrzegam żadnych negatywnych efektów. Próbowałem je przesuwać dalej od ściany na próbę i nie słyszałem poprawy. Zatem stoją blisko ściany - bałem się tego, ale nawet na zabawie sylwestrowej gdzie wzmak był odkręcony na maxa nic się wzbudzało, dźwięk był OK, może poza pojedynczymi kawałkami (tak z 5 na 100) - gdzie było jakieś okropne dudnienie, ale wystarczyło o 10% ściszyć i było OK. Ogólnie zestaw mi bardzo pasuje - lubię dużo basu, dźwięk jest przyjemny, sprzęt nie za mocny i nie za słaby do mojego pomieszczenia. Jak porównam go z Ayon Spirit to mam wrażenie że jest mniej szczegółowy i mniej ciepły, ale może na lampę jeszcze kiedyś przyjdzie czas. Ogólnie polecam połączenie arii z atoll.
  6. Dziękuję za wyjaśnienia Panie Piotrze. Co wybrałby Pan do tych Arii - bardziej Roksan, czy Atoll? Wiem że to od mojego ucha będzie głównie zależało, ale tak modelowo?
  7. Słuchałem dziś Arii 926 z Roksan K3 i z CA CX81. Porównywałem z Heco Aurora 700 i jak dla mnie dużo więcej szczegółów słyszałem gdy grała Aria. Bas też bardziej mi z niej odpowiadał. Heco trochę tak bardziej plastikowo jak dla mnie. Co do wzmacniaczy to nie słyszałem dużej różnicy. Może nieco głębszy bas z Roksana. Mam pytanie - na ile różni się Roksan Caspian M2 od tego K3? Jaka będzie różnica w brzmieniu pomiędzy K3 a Atoll IN200?
  8. Dzięki wielkie. Naczytałem się informacji w necie, że żeby takie duże kolumny grały poprawnie, to muszą być jakoś nie wiadomo jak daleko od ścian wszelakich. Twój przykład pokazuje mi jednak, że nie muszę mieć sali gimnastycznej by korzystać z tego rodzaju sprzętu. Oczywiście wszystko wymaga sprawdzenia w praktyce, ale widzę że nie muszę się nie wiadomo jak ograniczać z wielkością kolumn.
  9. Czy słuchasz ich w takim ustawieniu? Wydają się blisko ścian - ja mam też ciasne miejsce na głośniki i zastanawiam się jak one (statement) albo celany zagrają...
  10. Widzę że mnie śledzisz Rzeczywiście, byłem gdzie piszesz. Sala wyglądała profesjonalnie - masa elementów tłumiących. Może dlatego ten bas był taki przyjemny. Ciekawe rzeczywiście jak to wypadnie u mnie. A macie u Was Arię 926 do wypożyczenia?
  11. Udało mi się odbyć drugi odsłuch. Chciałem usłyszeć jak brzmią Dynaudio Excite X34, w salonie mieli X32 i te odsłuchałem. Co do wyboru wzmacniacza to zdałem się na salon - podłączyli Dynaudio Excite X32 do Heed Elixir. Źródłem był Ayon S3. Grało to nieźle - na pewno bardziej mi się podobało niż MF M6si + Audiovector SR3, czy QR3. Także lepiej niż ten sam MF z Monitor Audio Gold 300. Było dociążenie - znaczy bas już zahaczający o to, co bym chciał uzyskać. Potem sprzedawca zaproponował że podłączy do tego Elixira podłogowe Focal Chorus, które mają na sprzedaż od klienta. Wtedy usłyszałem już naprawdę fajny bas, którego mi brakowało. Chyba trochę gorsze były średnie tony, ale bas już taki jakbym chciał. Na koniec sprzedawca zaproponował podłączenie innego wzmacniacza - Ayon Scorpio. Już zaraz po włączeniu doznałem jakiejś iluminacji - w porównaniu do Elixira było jakby dużo więcej różnych dźwięków, wcześniej dźwięk był jakby skompresowany, a teraz przekaz wydał mi się dużo kompletniejszy. Bas trochę siadł - ale może dlatego że lampy nie zdążyły się nagrzać... Generalnie widzę, że granie Focala przypadło mi do gustu. Tyle że te Chorus wyglądają średnio . Wolałbym chyba Aria 926 - czy to podobny dźwięk do Chorus? Ayon Scorpio raczej odpada, bo jest ponadwymiarowo szeroki no i basu trochę braknie. Nowa koncepcja urodziła mi się, żeby na razie kupić streamer z funkcją preampa (Atoll ST200) plus końcówka mocy (np. Atoll AM200), a docelowo dokupić preamp lampowy (Primaluna / Rogue Audio / Unison / może jakiś Octave używany). Jeśli typ brzmienia lamp jest taki jak Ayon Scorpio, to zdecydowanie mi on odpowiada - ba wręcz było świetnie, ale brakło nieco basu i to chciałbym wyleczyć tranzystorową końcówką mocy. Czy to ma sens? Czy Atoll ma szanse zgrać się z Focal?
  12. Cóż - niby 40 mkw, ale kolumny będą ustawione na długiej ścianie - odległość od siebie ok. 2 m, 3,5 od słuchacza. Po boku szafki RTV mam po 40-50 cm na kolumny. Zbyt duże wyglądać będą niekorzystnie, nawet dla mnie. A dla żony to już zupełnie - niezależnie od tego jak atrakcyjne obiektywnie by one nie były. Quadral na razie nie biorę pod uwagę - to niezbyt poważana chyba marka na rozmaitych forach, mam wrażenie że niezbyt audiofilska - staram się celować w coś bardziej uznanego. Ale jeśli nie znajdę czegoś co mi podpasuje wśród audiofilskich marek, to Quadrala też sprawdzę, bo z wyglądu są przyjemne, duże głośniki basowe.
  13. OK widzę że kolega Khedron ma Polki RTi9. To ciekaw jestem wrażeń Atolla z tym Onkyo.
  14. Ja kolumn nie ma żadnych. Chętnie się dowiem jak gra Atoll z tym Onkyo - a jak kolega doprecyzuje jakie ma kolumny, to może je także sprawdzę. Podoba mi się to Onkyo pod względem funkcjonalności i podobno brzmienie też niezłe. Więc chętnie wypróbuję jakiś gotowy zestaw z tym Onkyo - taki którego ktoś realnie używa i ma pozytywne wrażenia, bo możliwości i kombinacji jest tak dużo, że trochę mnie to przytłacza. Zwłaszcza że myślałem że jak na pierwszy odsłuch wybiorę coś już dość drogiego (M6si i AV SR3 / QR3 oraz MA Gold 200) to będę miał efekt wow. A tego zupełnie nie było i czuje się nieco zagubiony w tym gąszczu możliwości. Wiem że to trochę od tyłu dobierać sprzęt od streamera, ale może tak będzie mi łatwiej.
  15. Dzięki za poradę. Spróbuję Roksana i może jeszcze nie skreślam ostatecznie AV, chociaż zawód był duży - M6si i AV SR3 brzmiały bardzo płytko. Za zaproszenie dziękuję, ale mam do Was zdecydowanie za daleko. Jeżdżę dość często między Trójmiastem a Warszawą, więc chyba uda mi się wygospodarować czas żeby zahaczyć o Pabianice. Q21 - z jakim wyprzedzeniem trzeba się u Was umawiać na odsłuchy? Czy macie obecnie dostępne wymienione przeze mnie wyżej kolumny i klocki?
  16. Witajcie, Byłem dziś na pierwszym odsłuchu. W międzyczasie przeczytałem cały Internet na temat sprzętu audio i okazało się że odsłuch mocno weryfikuje teorię. Po lekturach różnych napaliłem się mocno na Audiovectory SR3 Signature. Słuchałem ich z Musical Fidelity M6si. Byłem mocno rozczarowany dźwiękiem - nic nadzwyczajnego, słaby dół, jak to się fachowo pisze brakowało dociążenia. Góra też momentami dziwna (czasem jakieś takie metaliczne odgłosy). Znośnie grało to tylko Sinatrę i muzykę orkiestrową. Chyba wyleczyłem się z SR3, choć sprzedawca wyjaśnił mi że wybrałem średnie połączenie z AV, lepszy byłby Naim (odpada - wygląd mi zupełnie nie leży) albo Atoll. Potem do MF M6si podłączono AV QR3. Było moim zdaniem nieco lepiej jak dla mnie - pewnie to dziwne, ale mi się nieco bardziej podobało. Ale znów - bez szału. Na koniec posłuchałem z MF M6si Monitorów Audio 200 Gold - i tu było zdecydowane lepiej jak dla mnie. Dźwięk był bardziej energiczny, dużo przyjemniejszy bas - ogólnie chyba to była namiastka tego co chciałem usłyszeć. Wszytko to grało z CA 851N. I tak minęła godzinka - to był pierwszy odsłuch, więc chciałem nieco dłużej posłuchać. Poszukiwania będą trwały dalej. Z polecanych mi powyżej wyeliminowałem Tannoye (za duże), Audio Physics (nie ten design), Pylon Audio (design), Fyne (za duże), Heco Aurora (design), Marantz PM7000n (jednak chciałbym sam wzmacniacz i oddzielnie źródło), Roksan (design) i elektronikę CA - naczytałem się że sucha - więc pewnie będzie podobna do Musical Fidelity która mi nie podeszła, Audiolab też mi nie leży pod kątem wyglądu. Na podstawie lektur rozmaitych, ale i wrażeń z dzisiejszego odsłuchu, wyselekcjonowałem sobie wstępnie do przesłuchania (shortlista): głośniki: Focal Aria 926, MA Silver 300/500, KEF Q750 i Elac FS 247.4 wzmacniacze: Vincent 227, Arcam SA30, Denon 2500, Atoll IN200 i chciałbym jeszcze z ciekawości posłuchać Advance Paris My Connect 150. Prośba o sugestię co z czym połączyć z tej listy, a jakie połączenia raczej odpadają. Czy może z czymś z tej listy powinienem dać sobie spokój? Coś czuję że Elac też mi nie podejdzie, bo to chyba podobny styl grania do Audiovector. Denona mi też odradzano - że to klasa niżej niż Arcam czy Atoll. Co do źródła - czy z moją shortlistą ma szanse zgrać się Onkyo 6170? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie - wybór jest tak duży, że czuję się już nieco przytłoczony :)
  17. Witajcie, To mój pierwszy post na forum. Dużo czytałem tematów na tym i innych forach, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości. Na początek kilka podstawowych informacji. 1. Szukam zestawu stereo, do salonu do domu. Rysunek salonu poniżej. Odległość od głośników do kanapy ok. 3,5m. Rozstawienie głośników od siebie - ok. 2m. Niestety głośniki będą stały blisko ściany - dlatego raczej wszystkie z tylnym BR raczej odpadają. Salon łącznie ma ze 40 parę metrów łącznie z kuchnią, otwarty na kuchnię. Często pewnie muzyka z zestawu będzie sobie grała, a słuchacz niekoniecznie będzie na kanapie na wprost - wiem że żaden system nie zapewni tu jakiejś wybitnej jakości, ale chodzi mi o to, żeby dało się całość nagłośnić sensownie. W salonie na podłodze panele, w kuchni terakota. Salon raczej w nowoczesnym stylu, bez zasłon (rolety zamiast tego), niewielka ilość mebli, więc warunki akustyczne pewnie średnie. 2. Grane będą rozmaite gatunki muzyczne - może poza muzyką elektroniczną i reggae. Najwięcej rock, pop, metal, klasyczna i filmowa, sporo radia, stereo miałoby także obsłużyć dźwięk z TV. Źródłami będzie poza radiem i TV, oczywiście CD, Tidal, w przyszłości gramofon. 3. Zależy mi na uniwersalnym zestawie, dobrze jakby bas był mocny, ale bez przesady. Jestem zupełnie początkujący, od n lat używam kina domowego Sony za jakieś grosze. Dobrze gdyby dało się tego słuchać także cicho (małe dziecko w domu). 4. Budżet - na ampli i kolumny ok. 10-15k PLN. Poza walorami dźwiękowymi niestety liczą się też czysto subiektywne estetyczne - kolumny koniecznie podłogowe, preferowane białe. 5. Chciałbym żebyście mi pomogli wstępnie wyselekcjonować co powinienem przesłuchać gdzieś w salonie, czy wypożyczyć. Nie mam czasu by godzinami wybierać - zwłaszcza że myślę że nie jestem wybredny szczególnie. 6. Wstępnie z kolumn myślałem o KEF Q750 (ew. 950) albo Tannoy XT8F. Wstępnie byłem mocno napalony na Focal Aria 926, ale czytałem o ich mankamentach i to sporo droższy wybór od dwóch pierwszych - więc raczej odpuszczę. 7. Co do wzmacniacza - po lekturze niezliczonych opinii mam mętlik. Bardzo podoba mi się funkcjonalność Onkyo TX-8390, przyjemne jest to że ma HDMI (więc konsolę, DVD, dekoder, itp. podłączyłbym do wzmaka i jednym HDMI do TV), tuner radiowy, daje dostęp do źródeł strumieniowych - co myślicie o tym, by później dokupić do niego jakąś końcówkę mocy i poprawić jakość dźwięku, a to Onkyo by było jako DAC i przedwzmacniacz. Inna koncepcja to jakaś Yamaha A-S801, może NAD-C368. Skłaniam się do tej pierwszej koncepcji - czytałem że to Onkyo jest dźwiękowo takie sobie, ale funkcjonalność jest niezrównana - pytanie czy jakąś porządną końcówką (z budżetem powiedzmy 5-6k PLN) mocy jestem w stanie poprawić jakość dźwięku? Koncepcja jest taka, że najpierw kupuję Onkyo, a jak minie pierwszy zachwyt, kilka miechów później końcówkę mocy by poprawić sobie jeszcze bardziej humor. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Sprawa na razie jest w powijakach, zakup planuję za 2-3 miesiące, więc mam trochę czasu na wybór.
×
×
  • Utwórz nowe...