Skocz do zawartości

Michal1986

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Legnica

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Znając charakterystykę grania q350 jakie używki byś polecał?
 2. By w przyszłości podłączyć do niego jakiś gramofon to potrzebowałbym jakiś przedwzmacniacz albo gramofon już w niego wyposażony? I wtedy pod AUX i heja? A póki co Chromecast optycznie i będzie git?
 3. Przed chwilą do niego dzwoniłem. Kefy pędził Cyrus One, źródłem był gramofon Rega. I to brzmi jak pomysł.
 4. Tylko co do nich? Bo czytam o tych Kefach i z opisu grania nie zgadza mi się z tym, co słyszałem u kumpla w przypadku q350. Bo słyszałem dynamiczne, basowe granie, które nie gubiło się w szybkich, skomplikowanych kawałkach. A jak czytam o Q5/Q7 to polecają je do jazzu i innego plumkania.
 5. Te Q5 i Q7 mam jakaś godzinę drogi z domu, więc mógłbym odebrać osobiście.
 6. A kojarzysz podłogowe, które grają podobnie (mowa o charakterystyce) jak Kefy q350?
 7. Używki? Nie bardzo. Któryś znajomy ma jakieś Missiony, ale nie kojarzę jaki model. Jest to opcja. Jak grają Heco w odniesieniu do Kefów które słuchałem? Dynamiczniejszy, ale nie za jasny czasem? Bo gdzie nie czytałem, tam narzekali na niedostatki basu w tych Bronze 2.
 8. Cześć. Chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o pomoc w skompletowaniu zestawu stereo. Po kilku latach wynajmu mieszkania wreszcie poszedłem na swoje. Dysponuję 25-metrowym salonem z aneksem kuchennym, zaś miejsce przewidziane na kącik muzyczno-telewizyjny to niestety róg pomieszczenia (od kanapy do TV mam jakieś 2 metry, jakieś 2 metry między kolumnami, od ściany bocznej jakieś 30-40 cm, od tylnej nieco mniej - 25 cm). Jeśli chodzi o ustroje akustyczne to bez szału - jest dywan, są kwiatki, zasłony na oknach i nic poza tym. Szukam zestawu stereo - wzmacniacza i kolumn (nowy lub używany, bez różnicy) w kwocie do 2500 zł. Mam Chromecasta Audio, a chciałbym z czasem dokupić gramofon bo żona odziedziczyła po ojcu solidną kolekcję winyli. Jakie brzmienie lubię? Byłem zauroczony tym co usłyszałem u kolegi, który słucha muzyki na Kef Q350, jednak ze względu na cenę nie mogę pozwolić sobie na ich zakup. Grało to bardzo żywiołowo, z solidnym wysokim basem, fajnymi wokalami wypchniętymi delikatnie do przodu i czytelną górą - było słychać wszystkie przeszkadzajki etc. Jak udałoby się coś podobnego uzyskać np. z elementów używanych to byłbym w siódmym niebie. Nie wiem nawet w którym kierunku patrzeć, dlatego zwracam się do Was z prośbą o radę. Z góry dziękuję.
×
×
 • Utwórz nowe...