Skocz do zawartości

Stefan997

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Stefan997

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wieliczka

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. w instrukcji z jakiegoś powodu nie ma tego napisanego czym się różni wejście left/lfe od right? czy podłączam tylko do left, a right zostaje puste?
 2. Ktoś wyjaśni jak podłączyć subwoofer Heco Ambient 5.1 do amplitunera Yamaha RX-V485 oraz do czego służą pozostałe wejścia lub przełączniki na subie?
 3. Czy sub musi koniecznie stać na podłodze, czy możę być 3-4 cm nad podłogą we wnęce w szafce RTV?
 4. Moje pytanie wynika z tego, ze oglądając na stronie Dolby sposób rozmieszczenia głośników są one bliżej kanapy ale niżej. Mam zatem w moim pokoju opcje zrobienia ich blisko i wysoko (opcja 2) lub dalej i niżej (opcja 1). Zastanawiam się co ma więcej sensu.
 5. Zdecyduję się finalnie chyba na Heco Ambient + Yamaha RX-V485, o ile ktoś w przeciągu kilku dni nie postawi weta, że to bez sensu. Przekonało mnie, że są trochę mocniejsze niż Cantony i mają lepszego suba. Mam jeszcze pytanie w zakresie montażu głośników. Czy lepiej będzie zawiesić głośniki surround: Na ścianie około 1,5-2m za kanapą, na wysokości około 1,5m? (opcja zielona) Na suficie, około 0,5m za kanapą, na wysokości 2,5m? (opcja pomarańczowa)
 6. Dziękuję za odpowiedzi, zatem rozważam poniższe: Klipsch Reference Theater Pack 5.1 - 2799 zł Heco Ambient 5.1 - 2399 zł Canton Movie 75 - 1799 zł Onkyo SKS-HT588 - 1999 zł - tego nie polecaliście, ale wpadły mi w oko Magnat Cinemotion 5.1 z tego co widzę już nie jest do kupienia. Podobnie Tannoy TFX. Kilka pytań na temat powyższych: Jakie są główne różnice pomiędzy tymi zestawami? Na co zwracać uwagę, bo obecnie kieruję się ceną i wyglądem... Które z powyższych czterech najlepiej wybrać? Jaka jest różnica między Canton Movie 75 a 95? Czy powyższe wystarczą do pomieszczenia opisanego w mojej pierwszej odpowiedzi? Obecnie skłaniam się ku Canton Movie 75 bo są najtańsze i wg mnie najładniejsze, ale jeżeli za któryś z pozostałych zestawów warto dopłacić, to rozważę taką opcję.
 7. Czy ma ktoś jakiś dobry patent na montaż głośnika sufitowego gdy nie mam sufitu podwieszanego? Sam tynk i farba, który będę remontował. Są do tego jakieś specjalne maskownice? Jak mocno, ile cm, taki głośnik będzie wystawał z sufitu?
 8. Taki jak na załączniku. Na czerwono kanapa i TV. Na zielono planowane umiejscowienie głośników. 26m2 przy czym część to kuchnia (na dolnej ścianie obrazka)
 9. Chciałbym zamontować w salonie jakiś zestaw głośników 5.1 lub podobnych. Trzy przy telewizorze, dwa z tyłu za kanapą. Zależy mi na tym, żeby były niewielkich rozmiarów, żadnych dużych, stojących kolumn. Myślałem, że będzie taki zestaw łatwo znaleźć np. Harmana Kardona ale ku mojemu zdziwieniu znalazłem raptem kilka takich zestawów np. ten, przy czym np. zero produkcji Harmana Kardona. Za to teraz jest mnóstwo soundbarów itp. Czy w ostatnich latach coś w trendach dot. nagłośnienia domowego uległo fundamentalnej zmianie? Czy Harman Kardon w ogóle przestał takie zestawy produkować np. https://pl.harmankardon.com/HKTS+65.html? W każdym razie, jakie tego typu zestawy są warte rozważenia?
×
×
 • Utwórz nowe...