Skocz do zawartości

grz

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Oświęcim

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chromecast Audio dorzuca przerwy między utworami na Spotify, czyli brak jest tzw "gapless playback". Redukowałem wysokie ale to było jak pudrowanie. Tam musi być jakiś post processing albo kiepski dekoder po stronie Spotify, bo w Tidal Hi-fi wysokie tony nie są tak intensywne. Te reklamowane 320 kbps nie brzmi jak takowe.
 2. Podłączyłem kolumny Philipsa do SMSL i jest płasko, ale po ustawieniu equalizera na E1 stwierdzam że brzmią zdecydowanie lepiej niż z wieżą Philipsa. Ze względów ekonomicznych na razie wstrzymuję się z dalszymi testami kolumn. Dziękuję za waszą pomoc.
 3. Spotify z Mi Boxa dodatkowo kompresuje dźwięk - gra głośniej, porównałem z VLC z plikami flac i słychać degradację, szczególnie w basie i we wysokich tonach. Zainstalowałem też wersję Spotify dla smartphonów, wyłączyłem normalizację i jest lepiej. Na Tidal Hi-fi wysokie brzmią mniej natarczywie, ale bas nie robi wrażenia. Jeżeli chodzi o akustykę to kolumny postawiłem na drewnianych taboretach o wysokości 55 cm, tył metr od ściany (ściana 4 metry długości, zdala od mebli, miejsce odsłuchu oddalone 4 metry od kolumn)
 4. Moje odczucia: Niestety taki zestaw unaocznia kiepską jakość Spotify. Wygląda na to że zarówno Spotify na telefon jak i na Mi Box dodatkowo kompresuje dźwięk ( pomimo wyłączenia tej opcji) i to nie brzmi jak 320 kbps. Okrutnie szuszczące wysokie tony. Spróbowałem z Tidal Hi-fi i tutaj różnica pomiędzy Spotify jest ogromna, mimo to nadal mam wrażenie, że wysokie tony są zbytnio wyeksponowane.
 5. Dziękuję za rady, zamówiłem Q5, KEF-y wypożyczę sobie do testów w mieszkaniu
 6. Druga rzecz która mnie zastanawia to czy jest sens zakupu tak "drogich" kolumn jak KEF Q350 jeżeli będę słuchał skompresowanej muzyki. Mam wrażenie że to trochę jak z jazdą Ferrari dużo poniżej limitu prędkości Może po prostu dopiąć SMSL do tych kolumn które już mam z wieży albo kupić coś tańszego?
 7. Czy Toppling MX3 będzie gorszym rozwiązaniem niż SMSL Q5 Pro biorąc pod uwagę, że żródłem będzie Mi Box po toslink-u ze skompresowanym dźwiękiem? Czytałem że Toppling lepszy do żródeł analogowych. Ile w tym prawdy?
 8. Super, dziękuję, a jakieś kolumny z zachowawczymi wysokimi tonami? Wiadomo, że to będą treści z bitrate max 320 kbps i normalizacją dźwięku więc byłoby wspaniale gdyby dźwięk był cieplejszy bez męczenia uszu wysokimi tonami, ale z drugiej strony nie wpadający w zamulenie z powyższym wzmacniaczem
 9. Witam, rozważam zakup wzmacniacza i kolumn podstawkowych do pokoju 20m2. Głownym zastosowaniem byłoby słuchanie muzyki ze Spotify po kablu optycznym z MI-Boxa. Zakładam zatem, że nie powinien to być ostro grający zestaw by tony wysokie z 320kbps znormalizowanego audio nie zabiły moich uszu. Zastanawiałem się nad SMSL Q5 PRO lub Topping MX3, co do kolumn to może Heco Aurora 300, Monitor Audio Bronze 2? Po prostu jakiś zestaw, który jeszcze bardziej nie unaoczni skompresowanych rejestrów. Aktualnie mam wieżę Philips MZ-9 (2x50 RMS) i Mi-Box podpięty kablem RCA-Jack Czy jest sens w inwestowaniu w sprzęt przy tak zmielonej jakości dźwięku?
×
×
 • Utwórz nowe...