Skocz do zawartości

hubearth

Uczestnik
 • Zawartość

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

O hubearth

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdańsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Do zestawu Klipsch też pasuje Yamaha? Czy w tym przypadku inny amplituner (Onkyo, Denon, Marantz)?
 2. Wraca kwestia kolumn tylnych. Chodzi o to, żeby były możliwie płaskie. Czy Heco Ambient 11F będą pasować do zestawu Heco Aurora jako tylne? To jednak inna linia Ambient/Aurora... (Heco 200f już nie produkują?) Z innych plaskich znalazłem (co pominąłem?): CANTON GLE 416.2 / Dali Oberon OnWall / Klipsch RP-140D / Argon Audio Alto 4Wall Czy coś z tego będzie konkurencją dla Heco? Wiem, że Dali, ale zestaw Dali drożej wychodzi, więc raczej odpada. Jak pozostałe opcje? Canton? Klipsch?
 3. Nie mam opcji edit, więc dorzucam jeszcze jeden zestaw, który złożyłem. Yamaha RX-V485 (lub inny) + Taga 808b + Taga 606S + Taga 606 Center + Taga Sub TSW 90. Czy któryś z tych zestawów można polecić przy mniejszym budżecie (Taga vs Jamo)?
 4. Liczę, czytam, szukam, sprawdzam... Chciałbym mieć opcję rezerwową do zestawu wybranego z Waszą pomocą (Yamaha RX-V685 + Heco Aurora 300 + Heco Ambient 11F + Heco Aurora Center 30 + Heco Aurora Sub 30A). Ten zestaw wychodzi cenowo ok. 7500 PLN. Opcja rezerwowa - czyli taka, w której miałbym mniejszy budżet. Teraz pytanie co możecie polecić wyraźnie tańszego. Co myślicie o takim zestawie: Yamaha RX-V485 + Jamo S803 HSC + Jamo Sub J10/J12? Ewentualnie co można zestawić za ok. 4000 PLN? Zestaw ampli + monitory + central + sub + satelity (bez kolumn podłogowych, jeśli jest jakaś opcja to satelity jak najcieńsze)? Jakieś Magnaty? Inny amplituner? Pomożecie wybrać tańszą opcję?
 5. Pytanie o rozmieszczenie kolumn. Tylne będą wisieć na ścianie - tu bez pytań. Pytanie o monitory i centrala. Czy jest jakaś minimalna odległość od ściany? Czy monitory (tak jak central) też mogą stać na szafce/półce czy trzeba inwestować w stojaki? Gdzie subwoofer? Gdzieś z boku? Ile od ściany?
 6. Czy w budżecie ok. 1000 PLN znajdzie się jakiś wzmacniacz spełniający kryteria?
 7. Czyli zakładam, że Topping Mx3 odpada w tej konfiguracji. Jaki nie za drogi nowy lub używany wzmacniacz polecicie w takim razie? Dobrze jakby nie był za duży...
 8. Wracając do mojego rozwiniętego wcześniej tematu. Yamaha RX-V685 lub Onkyo TX-NR696 mają wyjście pre-out. Czyli w przyszłości będę mógł do tych ampli wzmacniacz stereo i słuchać muzyki przez wzmacniacz i dwa fronty, tak? Oglądając film audio będzie szło przez wzmacniacz? Czy to nie obniży jakości dźwięku filmu/konsoli, skoro fronty nie będą szły przez ampli? Czy zawsze będę musiał włączać ampli i wzmacniacz do filmów i tylko wzmacniacz do muzyki? Jak to działa? Czy jako wzmacniacz mogę podłączyć Topping Mx3? Czy to nie takie proste? Bardzo zainteresował mnie ten temat. Dajcie znać jak to wygląda. Zastanawiam się czy planować miejsce pod wzmacniacz docelowo.
 9. Podłączę się do pytania. Czy ktoś wie co to jest za marka? Ktoś miał styczność np. z kolumnami Argon Audio Alto? Gdzie pozycjonować te kolumny? Jak grają?
 10. Apetyt rośnie w miarę poszukiwań nowych informacji. W chwili obecnej jestem zdecydowany dorzucić trochę do budżetu. W związku z tym waham się między Yamaha RX-V685 oraz Onkyo TX-NR696. Jeśli chodzi o kolumny to wybór między Heco Aurora 300 i Dali Oberon 3. HECO - Plusy: taniej, w przypadku dobierania zestawu (centralny, sub) będzie jednak wyraźnie taniej; mogę sobie pozwolić na dobieranie kolejnych elementów z czasem. Minusy: będę musiał kupić satelity bezprzewodowe nie do kompletu np. Yamaha Musiccast 20 lub inne do Onkyo. EDIT: Znalazłem z satelity on-wall Heco Ambient 11F. Czy one by się nadały do zestawu Heco Aurora 300? Może to jest rozwiązanie dla mnie zamiast bezprzewodowych opcji. DALI - Plusy: super plus za satelity On-Wall! Dla nich jestem w stanie ciągnąć kable na tylną ścianę! Minusy: zestaw wychodzi sporo drożej; nie wiem czy nie będę musiał kupić całego zestawu od razu, żeby przeciągnąć kable do satelit On-Wall i je od razu podłączyć - konieczność dużej inwestycji na start. Dotarłem do finału rozważań. Yamaha 685 czy Onkyo 696? Czy zestaw Dali jest na tyle lepszy od Heco, że warto rozszerzyć budżet? Co polecacie dla mnie na pierwsze kino, żebym nie zrujnował się finansowo, ale też nie wyrzucał pieniędzy w błoto. A może skoro to pierwsze kino to mierzę za wysoko?
 11. Docelowo planuję zestaw 5.1 - nic więcej. W związku z tym mam pytanie. Czy dobrze myślę, że wystarczy mi ampli RX-V485 do tego? Skoro nie chcę iść w 7.2 to czy warto rozważyć zakup wyższego modelu np. RX-V585 lub RX-V685? Dla mnie jako laika chyba nie ma sensu... Co powiecie w tej kwestii?
 12. Wiem, że się miotam, ale ciągnę temat dalej. Mam nadzieję, że nie dostanę bana. Po namyśle i przeczytaniu kilku tematów stwierdzam, że zdecydowanie więcej oglądam filmów, niż słucham muzyki i gram w konsolę (70/20/10). Teraz rodzi się pytanie, które powinno paść na początku. Czy w takim wypadku kupować amplituner czy Topping Mx3? Generalnie fajna sprawa z tym Toppingiem, fajny zestaw w dobrej cenie, ale czy do oglądania filmów będzie OK? Zestaw Topping Mx3 + Heco Aurora 300 (z możliwym późniejszym dodaniem Heco Aurora Sub 30A) nadal jest w grze. W związku z proporcją treści zastanawiam się jednak czy w moim przypadku lepszy nie będzie zestaw: Yamaha RX-V485 (lub Yamaha RX-S602) plus Heco Aurora 300 z opcją dodania w późniejszym czasie Heco Aurora Sub 30A, Heco Aurora Center 30 i satelit Yamaha Musiccast 20. Namieszałem w temacie strasznie, ale coś powoli mi się klaruje. Do tej Yamahy mogą być też inne polecane przez Was kolumny, nie upieram się przy Heco. Który zestaw będzie lepszy? Mówicie, że Topping super gra, ale Yamaha daje większe możliwości rozbudowy... Sprzęt potrzebny będzie do nowego salonu i chcę już na wstępie rozplanować sobie miejsce/ustawienie sprzętu. W którą iść stronę? Topping czy Yamaha?
 13. To jeszcze inne pytanie (bez patrzenia na cenę): Czy takie Onkyo TX-NR656 zagra lepiej, niż polecany Topping Mx3?
 14. Zwróciłem uwagę na używany amplituner Onkyo TX-NR656. Pytanie: Czy warto zainwestować w taki sprzęt, jeśli chciałbym docelowo mieć zestaw 2.1? Czy w ogóle warto inwestować w jakikolwiek amplituner w tym przypadku? Czy amplituner ma sens tylko przy większym zestawie np. 5.1?
×
×
 • Utwórz nowe...