Skocz do zawartości

Leyfutiron

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Leyfutiron

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań
 1. Różnica pomiędzy 700 a 100 to 800 PLN czyli 20% z tego co widzę, czy warto dokładać te 800 PLN? Co za to otrzymam? Macie takie kolumny do odsłuchu?
 2. Cześć, dzięki za odpowiedź. Dlatego, że oprócz mnie mam dzieciaki, które obecnie oglądają bajki, ale pewnie za kilka lat będą chciały obejrzeć film i dla nich będzie frajdą posłuchać dźwięku przestrzennego. Wyprowadziłem instalacje pod 5 głośników i efekt będzie ciekawszy niz czyste 2.0. A czemu nie chcę suba? bo dobra kolumna z ciekawym, szerokim, dynamicznym basem jest dla "mojego ucha" wystarczająca i nie "jara" mnie dudnienie i drganie podłogi o KEFach trochę czytałem i dawno temu słuchałem "11stek" ale z Denonem (chyba serii 2XXX) - czy 750 są wyraziste w środku i mają trochę "lżejszy", "schowany", ale detaliczny bass? Odnośnie MA 500 to nie miałem nigdy przyjemności - jak wg Ciebie zagrają z Marantzem? PS Oczywiście, że mogą być używane W kolekcjonerskim stanie, wygrzane - bardzo chętnie.
 3. Cześć Wszystkim, Wracam na forum po kilku latach przerwy Ostanio (z poprzedniego, zapomnianego konta) pisałem o zestawie do małego pokoju HECO Metas 300 + Marantz 5003. Teraz po kilku latach przeprowadzam się i zmieniam sprzęt. Ponieważ zadowolny byłem ze współpracy i jakości Marantza, to postanowiłem zainwestować w nowszego i większego brata -> wybór padł na SR6014 (dostałem go w super cenie ~1000 USD). Teraz czas na wymianę kolumn (Heco już sprzedane). Sprzęt będzie służył w 75% do słuchania muzyki (lekki rock, trochę instrumentalnej, trochę wokalnego popu (jest taki gatunek?:))) + 25% (może nawet 15%) filmy. Pomieszczenie to część salono-kuchni o łącznej powierzchni 45m^2, natomiast zestaw będzie skalibrowany i ustawiony na części z tego pomieszczenia. Odległość kanapy do kolumn to 4m, rozstaw kolumn 2.5m (nie da się szerzej), docelowo będzie zestaw 5.0 (na 90% nie chcę suba). Przewidywany budżet to ok. 4000 PLN Zależałoby mi na czystym, przestronnym środku + delikatny, ciepły, dynamiczny (nie rozwleczony!) dół, tym bardziej, że nie chce dokładać suba. Myślałem wstępnie o markach: KEF, Heco, Dali, MA, AA - ale jest to bardzo wstępne rozeznanie (niestety jeszcze nie miałem czasu czegokolwiek słuchać - nie mam na to czasu podczas wykończania mieszkania + przeprowadzki). Co byście proponowali? Jakieś podpowiedzi?
×
×
 • Utwórz nowe...