Skocz do zawartości

spidertick

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez spidertick

 1. Surround będą 2 podstawkowe po bokach (bardziej z tyłu - na ile będzie to możliwe, , 2 x do zabudowy nad głową (na razie są jako surround). Czyli lepiej w sufit dać dodatkowe 2 atmosy, sprawa jasna. reasumując: 2 frontowe + centralny + subwoofer, nad głową 2x sc60, po bokach 2 podstawkowe, mniej więcej na środku (między siedziskiem a tv) 2 sufitowe kierunkowe ( albo do zabudowy (głębokość mnie trochę ogranicza, albo zwykłe w pudełkach. Tak to widzę. Spiąłem na razie TV z amplitunerem za pomocą earc, czy lepiej zrobić złączem optycznym? Fajnie, że pilotem tv można sterować amplitunerem, jest to wygodne i amplituner sam się wyłącza przy wyłączeniu TV itp. Miałem mały problem ze spięciem tego amplitunera z sony kd-75xg9505, ale po aktualizacji TV i ponownym przejściu przez kreatora wszystko ładnie działa.
 2. "Zaryzykowałem" z tymi dynavoice. Przyjechały... Szczerze mówiąc Słuchałem elac'ów i monitor audio bronze . Pomimo iż słuchałem ich w salonie hifi na wzmacniaczu stereo, to jak dla mnie u mnie w salonie te dynavoice brzmią lepiej. Grają o wiele niżej niż w/w. Mogłyby być trochę krótsze, jednak dźwiękowo jak dla mnie to w tym budżecie to dobry wybór. W sufit kupiłem już 2x polk audio sc60 Już podłączone, w przyszłym miesiącu kupię jeszcze centralny i pewnie ze dwa atmosy. Lepiej je wieszać pod sufit czy postawić na kolumnach?
 3. Nie mogą... Niezgodne z prawem, zapłacą kary i sprawa w sądzie, nie z powództwa cywilnego, a z urzędu. (ostatnio w telewizji sprawa żabki, jak ekspedientka odmówiła obsługi klientowi bez maski). Nie radzę odmawiać sprzedaży klientowi. W przypadku umów zawieranych na odległość klient ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny i może tak do usranej śmierci... Sprzedawca ma obowiązek wywiązać się z umowy. Odmowa obsługi/sprzedaży jest niezgodna z prawem. Jest tylko kilka przypadków kiedy można, zagrożenie życia, niezgodność z prawem itp. a nie dlatego że klient korzysta ze swojego prawa (IMHO dziurawego). wolę nie podawać nazw Pioneera już mam Pioneer je ma, yamaha chyba nie. Pioneer ma zbliżoną konstrukcję, te firmy się "połączyły". Gdybym może kupował kolumny za 10 k to tak, nie jestem audiofilem, a dźwięk po prostu ma wypełniać przestrzeń, czy trochę przebarwi, czy zagra inaczej niż oryginał, ja pewnie i tak różnicy nie wyłapię. Oczywiście, każdy ma swoje podejście. Wiadomo, że chciałbym jak najlepsze za jak najmniej - jak każdy. Chcę mieć możliwość dalszej rozbudowy systemu i to też przemawia na Pioneera, 9 kanałów 7 to tak łatwo zapełnić, 9 już trudniej
 4. W 4 salonach audio otrzymałem takie informacje. Tak jak pisałem, jeżeli chce się posłuchać muzyki. Widzę, że to kij w mrowisko Nie ma sensu dalej tego wałkować, wybrałem pioneer'a Jak przepłacam, trudno - moja kasa - mój wybór. Poza tym system 9 kanałów i hdmi z przodu, kamera, laptop, telefon, aparat. Yamaha tego nie ma.
 5. W moim przypadku sami sobie by zaszkodzili jakby robili problem. Tego się nie obawiam. Wracając do tematu Zostanę przy Pionierze, wczoraj byłem w jednym z salonów. Nie mieli to w ofercie ale też usłyszałem już 4 opinię że jak amplituner budżetowy to sens ma tylko pioneer. Oczywiście jeśli poza kinem chce się jeszcze posłuchać muzyki. Także pioneer lx304 W sufit wsadzę polk audio cp60 jako efektowe. Na razie tylko 2 szt. Docelowo 4.
 6. Są sprzedawcy i sprzedawcy, są tacy co im zależy na klientach i nieposzlakowanej opinii a są tacy jak piszesz. Ja ostatnio mam pecha, wszystko, dosłownie wszystko co zamawiam muszę reklamować (wyposażam/wykańczam nowe lokum). Z żoną zamawiając coś z netu robimy już zakłady co będzie nie nie tak... Nie obstawiamy, czy będzie czy nie będzie tylko co, bo na pewno coś będzie Także ze sprzętem audio mam obawy jak cholera.
 7. sorry, ale to bzdura totalna, to jest klauzula abuzywna... Sprzęt ma być w stanie nienaruszonym, czyli nieuszkodzony. Użytkowanie w granicach normalnego zarządu jest dozwolone inaczej nie miałoby to sensu. cyt: 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9. Czyli przekładając na język polski, nie mogę użyć kolumny jako młotka. Ustawa chroni tylko konsumenta, w żaden prawie sposób sprzedawcę, w sądzie i tak racja zawsze jest po stronie konsumenta, a udowodnienie rysek, klient może złożyć reklamację w razie czego z rękojmi... itd... Nie wygrasz Podsumowując, nawet jak klient odeśle Ci porysowaną kolumnę i powie, że taką otrzymał, to Ty masz obowiązek dowieść tego że tak nie było, musisz mieć zdjęcia produktu przed jego wysłaniem i w chwili kiedy klient otwiera paczkę... W transporcie mogła ulec uszkodzeniu. Tak czy inaczej przegrywasz... A to ciągnie koszta, sądy, zastępstwo procesowe... Jak trafisz na świadomego klienta i mu odmówisz licz się z tym że popłyniesz finansowo. Do tego dojdą wpisy klauzul abuzywnych a tam liczą za znak, jak masz coś nie tak w regulaminie.... Lepiej ustąpić... Rozważę Twą propozycję
 8. Czyli w sumie zwykła umowa na odległość. Kupuję sprzęt jak mi nie leży to zwracam...
 9. Nie bardzo rozumiem, opinię na temat wyższości tego sprzętu słyszałem z 3 niezależnych źródeł, z czego 1 osoba nie miała nawet już w ofercie tego sprzętu i zachęcała do zakupu gdzie indziej jeżeli uda mi się gdzieś znaleźć. Poza tym złącze HDMI z przodu to wygoda, żeby podłączyć np kamerę, telefon itp... System 9.1 daje też możliwość dalszej rozbudowy o kolumny efektowe, a wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, a ja gadżeciarz jestem Jaki koszt takiego wypożyczenia?
 10. Cześć, niestety nie słuchałem. Bazuję na opiniach sprzedawców. Słuchałem jedynie elac'ów. I troszkę płasko jak na moje ucho. Poza tym nie wiem czy wypełnią pomieszczenie. Ze szczecina... Byłem na miejscu w 2 salonach w jednym nie wiele stało w moim budżecie w innym potraktowany zostałem jak hmm debil który się nie zna ( fakt nie znam się) Zostaje tylko Internet. Pioneer dlatego, że ma najwięcej mocy. Aby wieczorem jak domownicy będą spać móc korzystać z kolumn stosunkowo cicho bez większych spadków na jakości. Co do samych kolumn jestem otwarty na propozycje. Chciałbym się zamknąć w pierwszym etapie na 6-7 tyś. wraz z kablami. Myślałem też o Heco Aurora 700/1000
 11. serio nikt nic nie powie? dobrze, niedobrze?
 12. Na wstępie chciałbym się przywitać:) Witam nadszedł czas aby nowe lokum wyposażyć w kino domowe, wstępnie wybrałem na początek 2 kolumny podłogowe oraz amplituner, reszta z czasem (fundusze). Wybrałem: Pioneer vsx-lx304 2 x dynavoice challenger m-65 Wysokość pomieszczenia 2,7 m rzut mniej więcej jak w załączniku. (czerwony kolor kolumny) Reszta rozbudowana zostanie później. Czy mój wybór jest słuszny? Główne założenie to kino domowe, ale oczywiście też muzyka.
×
×
 • Utwórz nowe...